Redakcijas sadaļu atbalsta

Iepazīsti Valentīna dienas tradīcijas visā pasaulē

Jau gandrīz 700 gadus visā pasaulē 14. februārī tiek atzīmēti gada romantiskākie svētki, kurus ar nepacietību gaida visi mīlētāji un romantikas piekritēji – Svētā Valentīna diena vai vienkārši Valentīndiena.

Kaut gan svētkus mēs svinam salīdzinoši nesen, šī tradīcija ir iesākusies jau 269. gadā pirms mūsu ēras. Tajā laikā Romas impērijā valdījis kāds stingrs un kareivīgs imperators – Klaudijs II. Lai armijas leģionāri nedomātu ne par ko citu kā impērijas aizstāvēšanu, valdnieks aizliedzis saviem leģionāriem precēties un dibināt ģimenes. Neskatoties uz strikto aizliegumu, sirdij nepavēlēsi... Lai sazinātos ar savām mīļotajām, kareivji vērsās pie mācītāja Valentīna pēc palīdzības. Valentīns slepus sūtīja kareivju otrajām pusītēm mīlestības vēstules un steidzās atnest meiteņu atbildes vēstules, kā arī laulāja pārus.

Kad svētā Valentīna noziegums ticis atklāts, viņu ielika cietumā un piesprieda nāves sodu. Esot ieslodzījumā, Valentīns bija iemīlējis kādu meiteni vārdā Jūlija, kas izrādījusies viena no cietumnieka meitām. Pirms savas nāves mācītājs izlēmis Jūlijai uzrakstīt arī savu mīlestības vēstuli, to parakstot "Tavs Valentīns". Diemžēl šo vēstuli meitene izlasīja tikai tad, kad spriedums ticis izpildīts... 14. februārī.

496. gadā Romas pāvests pasludināja šo dienu par Valentīndienu. Kā redzat, agrāk šī diena noteikti neasociējās ne ar ko romantisku, tomēr mūsdienās cilvēki labprāt atzīmē šo dienu ar saviem mīļajiem. Interesanti, kā Valentīndienu svin citās valstīs?

Lielbritānija

Anglijā pieņemts dāvināt saldumus sirds formā, mīkstās rotaļlietas un īpaši iecienītos Teddy lācīšus. Angļi ir ļoti iemīlējuši šos sirsnīgos svētkus un ar lielāko prieku apsveic ne tikai draugus un radus, bet arī...mājdzīvniekus! Šajos svētkos īpaši izceļas Velsas iedzīvotāji – viņi izgreb koka karotes, rotā tās ar sirsniņām un dāvina cits citam. Vēl viena īpaša iezīme britiem – cept maizi un rotāt to ar ķirbju sēklām, rozīnēm un žāvētām plūmēm.

Meksika

Meksikā ir daudz interesantu paražu, kā izrādīt mīlestību Valentīndienā. Viena no romantiskākajām – serenādes dziedāšana zem mīļotās logiem ar domu iegūt tās sirdi un roku! Daudzi savās mājās rīko dejas un cienā ar gardiem saldumiem. Savukārt ilgus gadus precētie pāri dodas atpūsties kādā vietējā restorāniņā. Dienas noskaņā tiek palaisti vairāki tūkstoši gaisa balonu ar romantiskiem novēlējumiem...diez, kas tos debesīs lasa?

Itālija

Šajā valstī 14. februāris ir pavasara un mīlestības diena. Visi pasākumi tiek organizēti svaigā gaisā – uz ielām pastaigājas mīlnieki un uz katra soļa var dzirdēt mīlestības vārdus. Itālijas pilsētā Turīnā ir pieņemts, ka mīlnieki paziņo par savu saderināšanos tieši Valentīndienā, un šī tradīcija ir saglabājies arī līdz mūsdienām. Valentīndienā visi Itālijas veikaliņi ir pārpildīti ar dažnedažādām konfektēm, mēdz pat teikt – jo vairāk konfekšu tiek uzdāvināts, jo lielāka ir mīlestība!

Spānija

Spānijā viss ir citādāk - Valentīndiena tiek svinēta 1. maijā par godu karalienei, bet 14. februārī mīlnieki vienkārši dāvina saviem sirdsāķīšiem ziedus.

Francija

Vienā no romantiskākajām pilsētām pasaulē – Parīzē – tiek izvietots elektronisks tablo, kurā 14. februāra dienā tiek atspoguļoti dažādi mīlestības apliecinājumi. Francūži šajā dienā ar lielāko prieku dāvina savām otrajām pusītēm juvelierizstrādājumus un dārglietas.

Amerika

Visu mīlētāju diena Amerikā tiek svinēta tikai kopš 1777. gada, kas ir salīdzinoši nesen. Amerikā, tāpat kā Itālijā, šie svētki ir paši saldākie visā gadā. Pirmsākumos vīrieši dāvāja savām otrajām pusītēm marcipānu, kas agrāk ir bijis ļoti dārgs prieks, tomēr tas neapturēja vīrus parādīt, cik nopietni ir viņa nolūki pret dāmu. 19. gadsimta sākumā valstī tika ievestas cukurniedres, līdz ar to populāras kļuva sarkanas ledenes uz kociņa ar dažādiem gravējumiem.

Avots: Baltictravelnews.com

Turība - 3361
Īsta meiteņu ballīte Latgalē- 14.09.2019

Īsta meiteņu ballīte Latgalē- 14.09.2019

Super piedāvājums, brauciens tikai sievietēm- izbaudīsiet SPA, pasakainu foto sesiju un vīna degustāciju Latgalē, SUPER cena tikai 21 EUR

EUR 21 | Nikos Travel

Gruzija dabas mīlētājiem

Gruzija dabas mīlētājiem

Kalnu pārgājieni, raftings, gadsimtiem sena vēsture, vīns un šašliks, kā arī patiesa viesmīlība.

EUR 360 | Baltic DMC Group

Ceļojumi uz Turciju 01/09 no 320 € !

Ceļojumi uz Turciju 01/09 no 320 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 01/09 uz nedēļu no 320 € !

EUR 320 | Hot Travel

Velokvests #TalsuPauguraine

Velokvests #TalsuPauguraine

Talsu TIC piedāvā skolas vecuma bērniem un jauniešiem izbaudīt vasaru sportiski un izzinoši, piedaloties „Velokvestā #Talsu paguraine” līdz 31.augustam!

Talsu novada pašvaldība

Vīza uz jebkuru galamērķi!

Vīza uz jebkuru galamērķi!

Gada vīza uz Krieviju! Tieši un bez starpniekiem sadarbojamies ar Krievijas vēstniecības vīzu centru! Vīzas uz ASV un Lielbritāniju (konsultācijas, anketas)!

EUR 115 | 1Travel

Satiksmes ierobežojumi 1.09.2019

Satiksmes ierobežojumi 1.09.2019

Svētdien, 1. septembrī, Siguldā notiks 29. Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciens, tā laikā plānoti stiksmes ierobežojumi!

Siguldas novada TIC

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 107 | Lielupe by SemaraH Hotels

Ķer sauli Tunisijā septembrī

Ķer sauli Tunisijā septembrī

7 dienu braucieni uz Tunisiju Septembrī izlidošana 06.09.,13.09. vai 20.09 . Vairāk mājas lapā Facebook

EUR 465 | Carlson Wagonlit Travel

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Šrilanka – Indijas okeāna brīnums

Šrilanka – Indijas okeāna brīnums

Indijas prieka asara – mazā Šrilankas sala ir tieši tik eksotiska, lai ceļotājiem aizrautos elpa. Ļaujies Šrilankas burvībai!

EUR 1925 | Jēkaba Ceļojumi

Andrejs Osokins un māsas Balanas.

Andrejs Osokins un māsas Balanas.

5. oktobrī Jums būs brīnišķīga iespēja klātienē dzirdēt starptautisku festivālu laureātu pianistu Andreju Osokinu un talantīgās māsās Balanas.

EUR 35 | Rūmenes muiža

Jaunums! Medical SPA Hotel

Jaunums! Medical SPA Hotel "Gradiali".

Viesnīca, spa un rehabilitācijas klīnika Gradiali.

EUR 208 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Ceļazīmes | Pēdēja brīža ceļojumi!

Ceļazīmes | Pēdēja brīža ceļojumi!

Turcija /Alānija, Antālija, Lara, Kundu, Side, Beleka, Kemera, Ēģipte , Grieķija /Krētas sala/

EUR 299 | AvioKases.lv

Korporatīvās brokastis

Korporatīvās brokastis

Organizējiet rīta sapulci vai prezentāciju izsmalcināto brokastu laikā sev, saviem kolēģiem un sadarbības partneriem.

EUR 25 | Grand Poet Hotel by Semarah

✈️ MALTA Premium 8 dienas 👌

✈️ MALTA Premium 8 dienas 👌

✈️ MALTA Premium 8 dienas 👌 🛫 izlidošana katru nedēļu 🏨 Plaša viesnīcu izvēle Cenas no 289 eiro

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv