Redakcijas sadaļu atbalsta

Iepazīsti Valentīna dienas tradīcijas visā pasaulē

Jau gandrīz 700 gadus visā pasaulē 14. februārī tiek atzīmēti gada romantiskākie svētki, kurus ar nepacietību gaida visi mīlētāji un romantikas piekritēji – Svētā Valentīna diena vai vienkārši Valentīndiena.

Kaut gan svētkus mēs svinam salīdzinoši nesen, šī tradīcija ir iesākusies jau 269. gadā pirms mūsu ēras. Tajā laikā Romas impērijā valdījis kāds stingrs un kareivīgs imperators – Klaudijs II. Lai armijas leģionāri nedomātu ne par ko citu kā impērijas aizstāvēšanu, valdnieks aizliedzis saviem leģionāriem precēties un dibināt ģimenes. Neskatoties uz strikto aizliegumu, sirdij nepavēlēsi... Lai sazinātos ar savām mīļotajām, kareivji vērsās pie mācītāja Valentīna pēc palīdzības. Valentīns slepus sūtīja kareivju otrajām pusītēm mīlestības vēstules un steidzās atnest meiteņu atbildes vēstules, kā arī laulāja pārus.

Kad svētā Valentīna noziegums ticis atklāts, viņu ielika cietumā un piesprieda nāves sodu. Esot ieslodzījumā, Valentīns bija iemīlējis kādu meiteni vārdā Jūlija, kas izrādījusies viena no cietumnieka meitām. Pirms savas nāves mācītājs izlēmis Jūlijai uzrakstīt arī savu mīlestības vēstuli, to parakstot "Tavs Valentīns". Diemžēl šo vēstuli meitene izlasīja tikai tad, kad spriedums ticis izpildīts... 14. februārī.

496. gadā Romas pāvests pasludināja šo dienu par Valentīndienu. Kā redzat, agrāk šī diena noteikti neasociējās ne ar ko romantisku, tomēr mūsdienās cilvēki labprāt atzīmē šo dienu ar saviem mīļajiem. Interesanti, kā Valentīndienu svin citās valstīs?

Lielbritānija

Anglijā pieņemts dāvināt saldumus sirds formā, mīkstās rotaļlietas un īpaši iecienītos Teddy lācīšus. Angļi ir ļoti iemīlējuši šos sirsnīgos svētkus un ar lielāko prieku apsveic ne tikai draugus un radus, bet arī...mājdzīvniekus! Šajos svētkos īpaši izceļas Velsas iedzīvotāji – viņi izgreb koka karotes, rotā tās ar sirsniņām un dāvina cits citam. Vēl viena īpaša iezīme britiem – cept maizi un rotāt to ar ķirbju sēklām, rozīnēm un žāvētām plūmēm.

Meksika

Meksikā ir daudz interesantu paražu, kā izrādīt mīlestību Valentīndienā. Viena no romantiskākajām – serenādes dziedāšana zem mīļotās logiem ar domu iegūt tās sirdi un roku! Daudzi savās mājās rīko dejas un cienā ar gardiem saldumiem. Savukārt ilgus gadus precētie pāri dodas atpūsties kādā vietējā restorāniņā. Dienas noskaņā tiek palaisti vairāki tūkstoši gaisa balonu ar romantiskiem novēlējumiem...diez, kas tos debesīs lasa?

Itālija

Šajā valstī 14. februāris ir pavasara un mīlestības diena. Visi pasākumi tiek organizēti svaigā gaisā – uz ielām pastaigājas mīlnieki un uz katra soļa var dzirdēt mīlestības vārdus. Itālijas pilsētā Turīnā ir pieņemts, ka mīlnieki paziņo par savu saderināšanos tieši Valentīndienā, un šī tradīcija ir saglabājies arī līdz mūsdienām. Valentīndienā visi Itālijas veikaliņi ir pārpildīti ar dažnedažādām konfektēm, mēdz pat teikt – jo vairāk konfekšu tiek uzdāvināts, jo lielāka ir mīlestība!

Spānija

Spānijā viss ir citādāk - Valentīndiena tiek svinēta 1. maijā par godu karalienei, bet 14. februārī mīlnieki vienkārši dāvina saviem sirdsāķīšiem ziedus.

Francija

Vienā no romantiskākajām pilsētām pasaulē – Parīzē – tiek izvietots elektronisks tablo, kurā 14. februāra dienā tiek atspoguļoti dažādi mīlestības apliecinājumi. Francūži šajā dienā ar lielāko prieku dāvina savām otrajām pusītēm juvelierizstrādājumus un dārglietas.

Amerika

Visu mīlētāju diena Amerikā tiek svinēta tikai kopš 1777. gada, kas ir salīdzinoši nesen. Amerikā, tāpat kā Itālijā, šie svētki ir paši saldākie visā gadā. Pirmsākumos vīrieši dāvāja savām otrajām pusītēm marcipānu, kas agrāk ir bijis ļoti dārgs prieks, tomēr tas neapturēja vīrus parādīt, cik nopietni ir viņa nolūki pret dāmu. 19. gadsimta sākumā valstī tika ievestas cukurniedres, līdz ar to populāras kļuva sarkanas ledenes uz kociņa ar dažādiem gravējumiem.

Avots: Baltictravelnews.com

photo

Arī šodien un līdz 01.05 Avalon restorānā

Restorāns AVALON Rīgas restorānu nedēļai sagatavojis veselus 2 ēdienkaršu variantus katrai gaumei! 3 ēdieni tikai EUR 15.00. Galdiņa rezervācija tālr.: 26648598

EUR 15 | 01.05.2019 | Avalon Hotel & Conferences

photo

Supercena uz Turciju 10/05 no 225 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju no Rīgas lidostas 10/05 uz nedēļu no 225 € !

EUR 225 | 10.05.2019 | Hot Travel

photo

SANATORIJA "EGLE" - atlaide 6%.

Sanatorija "Egle" ārstnieciskais reabilitācijas centrs ar ūdens un dubļu dziedniecību.

EUR 59.22 | 13.05.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Sezonas Jaunums Albānija

Aviobiļetes Rīga - Tirana - Rīga 7,14n cena no 89 EUR! Fantastiskas ekskursijas un lieliskas nepārpildītas pludmales

EUR 265 | 15.05.2019 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Jāņu noskaņas Kirgizstānā

Kirgizstāna joprojām ir tūristu nepieradināts zemes nostūris, kur klejotājciltis turpina dzīvot saskaņā ar dabas neapstrīdamajiem likumiem.

EUR 1590 | 20.06.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

🤩 SPĀNIJAS ATVAĻINĀJUMS | COSTA BRAVA🤩

GARANTĒTS Lidojumi katru nedēļu Rezervēt online ļoti viegli: 👉 Izvēlies galamērķi ➡️ spied "Aprēķināt ceļojumu"

VRK Travel

photo

Lētākas aviobiļetes vienmēr

Berlin, Oslo, Barselona, Brussels, Maskava, Londona, Dublina, Ņujorka

EUR 29 | 31.07.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Horvātija-Melnkalne ar atpūtu pie jūras

Izlidošana no Rīgas. Ceļojuma cena no 249 EUR + eksk. pakete 189 EUR.

EUR 249 | 14.08.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv