Redakcijas sadaļu atbalsta

Šogad ar «Porsche» saistīti vairāki svarīgi notikumi

2019. gadā Porsche muzejam ir gaidāmi vairāki svarīgi notikumi: trīs jubilejas, viena liela dzimšanas diena un dinamiskā "Heritage Experience". Lai padarītu taustāmu uzņēmuma vēsturi, zīmola četrriteņu vēstnieki ne vien būs izstādīti Porsche laukumā Štutgartes Cufenhauzenē, bet arī šogad atkal piedalīsies vairākos pasākumos visā pasaulē.

917 modeļa 50 gadi

Tās ir jubilejas svinības vienai no Cufenhauzenes iespaidīgākajām modeļu sērijām: Porsche 917 ir viens no līdz šim populārākajiem sacīkšu automobiļiem, kas publikai pirmo reizi tika demonstrēts 1969. gada Ženēvas autoizstādē. Jau pēc gada Porsche pārveda mājās pirmo no kopumā 19 Lemānas 24 stundu sacīkstēs iegūtajām zelta medaļām. No 14. maija līdz 15. septembrim Porsche muzejā būs apskatāmi desmit 917 modeļi vienā no līdz šim lielākajām speciālajām izstādēm "Ātruma krāsas — 917 modeļa 50 gadi". Šī izstāde apmeklētājiem sniegs iespēju tuvplānā ieraudzīt izšķirīgu pavērsienu Porsche lieliskajā sacīkšu vēsturē, jo ekspozīcijā būs skatāms pats pirmais Porsche 917 ar šasijas numuru 001. Muzeja darbnīcas kolektīvs jau vairākus gadus strādā pie tā sākotnējā stāvokļa atjaunošanas, kāds tas bija 1969. gada pasaules pirmizrādē.

914 modeļa 50 gadi

1969. gada rudenī Starptautiskajā autoizstādē (IAA) Frankfurtē 914 tika prezentēts kā pirmais sērijveida sporta automobilis Vācijā ar vidū novietotu motoru. Pastāvēja divi varianti: modelis 914 ar četrcilindru motoru bija VW Porsche, un 914/6 ar sešcilindru opozitīvo motoru bija Porsche. Pēc piecdesmit gadiem Porsche muzejs šai sērijai velta speciālu izstādi. "914 modeļa 50 gadi — tipisks Porsche" var apmeklēt no 2. jūnija līdz 7. jūlijam. Turklāt svētdien, 2. jūnijā, muzejs uz salidojumu pagalmā ir uzaicinājis 914 īpašnieku klubus ar vairāk nekā 120 privātīpašumā esošiem modeļa 914 automobiļiem.

Pirms desmit gadiem ar pirmo četrdurvju Porsche sedanu Panamera sporta automobiļu ražotājs iegāja pilnīgi jaunā tirgus sektorā. Panamera, ar kuru sabiedrība tika iepazīstināta 2009. gadā Šanhajā, tika izmantoti daudzi tehniski jauninājumi, kas līdz tam nekad nebija pieejami luksusa sērijveida modelī. Porsche muzejs sadarbojas ar Porsche rūpnīcu Leipcigā, kas ir atbildīga par visu ražošanas procesu, tostarp virsbūvju ražošanu un krāsošanas cehu, lai nosvinētu jubileju "Panamera modeļa 10 gadi", iekļaujot arī speciālu izstādi. Šopavasar klientu centrā tiks izstādīti 8 eksponāti, sākot no pirmajiem prototipiem līdz pašreizējam modelim.

Porsche muzejs Gudvudā un "Solitude-Rennstrecke" sacīkšu trasē

Šogad cienītāji un entuziasti var tikties ar zīmolu pat tad, ja atrodas tālu no Porsche laukuma: pirmā pietura ir klasisko automobiļu gadatirgus "Retro Classics" pie Štutgartes, kur sporta automobiļu ražotājs šogad no 7. līdz 10. martam izstādīsies 1. zālē. Porsche muzejs vada klātienes "Heritage Experience", kas pulcē automobiļus, kā arī bijušos un pašreizējos sacīkšu braucējus un izstrādātājus. Vēl viens datums Porsche muzeja dienasgrāmatā ir Ātruma svētki Gudvudā, Anglijā, kas šogad norisinās no 4. līdz 7. jūlijam. Pasaules lielākajās motorsporta sacensībās slavenajās kalnā braukšanas ātrumsacīkstēs pēc 51 gada pārtraukuma piedalīsies Cufenhauzenes visvieglākais sacīkšu automobilis: ar plāno plastmasas apvalku, alumīnija karkasu, berilija bremžu diskiem un sfērisko tvertni 1968. gadā būvētā 909 Bergspyder masa ir tikai 384 kilogrami. Porsche ar 909 Bergspyder 1968. gadā piedalījās Eiropas kalnā braukšanas čempionātā sacīkšu automobiļu kategorijā. Tas piedalījās tikai divās sacīkstēs, kurās ieguva otro un trešo vietu.

Nedēļas nogalē, 20. un 21. jūlijā, sacīkšu automobiļi un vēsturiskie modeļi no uzņēmuma kolekcijas būs darba kārtībā un demonstrēs tiem raksturīgo dinamismu "Solitude Revival" pasākumā.

Bijušie sacīkšu un rūpnīcas braucēji vadīs klasiskos automobiļus no Porsche muzeja leģendārajā "Solitude-Rennstrecke"sacīkšu trasē pie Štutgartes. Godinot sākotnējo maršrutu, 1962. gada 804 Formula 1, 1960. gada Monoposto 718 Formula 2 un 1956. gada 550 Spyder brauks pa ceļiem, kas būs slēgti sakarā ar šo notikumu. Uzreiz pēc šī pasākuma no 24. līdz 27. jūlijam Porsche muzejs ar klasisko automobiļu izlasi piedalīsies "Ennstal Classic" Austrijā. Šī pasākuma skatītāji būs liecinieki ļoti īpašai debijai: pēc muzeja darbnīcas kolektīva veiktās plašās restaurācijas 1969. gada Porsche 908/2 nobrauks pirmos kilometrus pilsētas lielās balvas izcīņā Grēbmingā.

Lai nodrošinātu, ka Porsche valdzinājumu var pētīt nesteidzīgi un iepazīt klātienē, sporta automobiļu ražotājs atkal piedalīsies arī Frankfurtes grāmatu gadatirgū. No 16. līdz 20. oktobrim Porsche muzeja redakcija prezentēs plašu savu publikāciju izlasi, kā arī dažādus kopizdevumus ar apgādiem. Cita starpā daudz lasāmvielas, kas ir saistīta ar abām — Porsche 917 un 914 — 50 gadu jubilejām, gada gaitā būs pieejama iegādei grāmatnīcā un muzeja veikalā.

Muzejs paplašina digitālo piedāvājumu jaunatnei

Ņemot vērā "Mission Future Heritage", Porsche muzejs ir gatavs paplašināt modernās komunikācijas izmantošanu Porsche mantojuma un automobiļu ražošanas pieredzes popularizēšanā. Muzejs ir ārpusskolas mācību vieta, kas savu mācību materiālu jaunākajiem apmeklētājiem tagad padara pieejamus arī digitāli, izmantojot jauno lietotni "Team Spirit". Tas ir veidots par trim tematiem — "Aerodinamika un vieglās konstrukcijas", "Dzinēju tehnoloģijas" un "Automobiļu projektēšana" — un paredzēts 5. līdz 12. klases skolēniem. Jaunieši var strādāt grupās muzejā, izmantojot šo lietotni nodrošinātajos iPad, lai risinātu dažādus uzdevumus, kas ir saistīti ar uzņēmuma vēsturi, preču klāstu un tehnoloģiskajām izstrādnēm. Ciešā sadarbībā ar izdevēju Klett MINT lietotnes saturs ir saskaņots ar Bādenes-Virtembergas mācību programmu. Nākamajā 2019./2020. mācību gadā "Team Spirit" tiks pievienots uz nākotni orientētais elektromobilitātes temats. Viens "Team Spirit" seanss ilgst 90 minūtes un klasei līdz 30 skolēniem izmaksā 75 eiro.

Porsche muzejs ir atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 9.00 līdz 18.00. Plašāku informāciju un visus datumus internetā var atrast šeit.

Avots: Baltijas sporta auto

Turība - 3361
Īsta meiteņu ballīte Latgalē- 14.09.2019

Īsta meiteņu ballīte Latgalē- 14.09.2019

Super piedāvājums, brauciens tikai sievietēm- izbaudīsiet SPA, pasakainu foto sesiju un vīna degustāciju Latgalē, SUPER cena tikai 21 EUR

EUR 21 | Nikos Travel

Gruzija dabas mīlētājiem

Gruzija dabas mīlētājiem

Kalnu pārgājieni, raftings, gadsimtiem sena vēsture, vīns un šašliks, kā arī patiesa viesmīlība.

EUR 360 | Baltic DMC Group

Ceļojumi uz Turciju 01/09 no 320 € !

Ceļojumi uz Turciju 01/09 no 320 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 01/09 uz nedēļu no 320 € !

EUR 320 | Hot Travel

Velokvests #TalsuPauguraine

Velokvests #TalsuPauguraine

Talsu TIC piedāvā skolas vecuma bērniem un jauniešiem izbaudīt vasaru sportiski un izzinoši, piedaloties „Velokvestā #Talsu paguraine” līdz 31.augustam!

Talsu novada pašvaldība

Vīza uz jebkuru galamērķi!

Vīza uz jebkuru galamērķi!

Gada vīza uz Krieviju! Tieši un bez starpniekiem sadarbojamies ar Krievijas vēstniecības vīzu centru! Vīzas uz ASV un Lielbritāniju (konsultācijas, anketas)!

EUR 115 | 1Travel

Satiksmes ierobežojumi 1.09.2019

Satiksmes ierobežojumi 1.09.2019

Svētdien, 1. septembrī, Siguldā notiks 29. Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciens, tā laikā plānoti stiksmes ierobežojumi!

Siguldas novada TIC

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 107 | Lielupe by SemaraH Hotels

Ķer sauli Tunisijā septembrī

Ķer sauli Tunisijā septembrī

7 dienu braucieni uz Tunisiju Septembrī izlidošana 06.09.,13.09. vai 20.09 . Vairāk mājas lapā Facebook

EUR 465 | Carlson Wagonlit Travel

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Šrilanka – Indijas okeāna brīnums

Šrilanka – Indijas okeāna brīnums

Indijas prieka asara – mazā Šrilankas sala ir tieši tik eksotiska, lai ceļotājiem aizrautos elpa. Ļaujies Šrilankas burvībai!

EUR 1925 | Jēkaba Ceļojumi

Andrejs Osokins un māsas Balanas.

Andrejs Osokins un māsas Balanas.

5. oktobrī Jums būs brīnišķīga iespēja klātienē dzirdēt starptautisku festivālu laureātu pianistu Andreju Osokinu un talantīgās māsās Balanas.

EUR 35 | Rūmenes muiža

Jaunums! Medical SPA Hotel

Jaunums! Medical SPA Hotel "Gradiali".

Viesnīca, spa un rehabilitācijas klīnika Gradiali.

EUR 208 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Ceļazīmes | Pēdēja brīža ceļojumi!

Ceļazīmes | Pēdēja brīža ceļojumi!

Turcija /Alānija, Antālija, Lara, Kundu, Side, Beleka, Kemera, Ēģipte , Grieķija /Krētas sala/

EUR 299 | AvioKases.lv

Korporatīvās brokastis

Korporatīvās brokastis

Organizējiet rīta sapulci vai prezentāciju izsmalcināto brokastu laikā sev, saviem kolēģiem un sadarbības partneriem.

EUR 25 | Grand Poet Hotel by Semarah

✈️ MALTA Premium 8 dienas 👌

✈️ MALTA Premium 8 dienas 👌

✈️ MALTA Premium 8 dienas 👌 🛫 izlidošana katru nedēļu 🏨 Plaša viesnīcu izvēle Cenas no 289 eiro

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv