Redakcijas sadaļu atbalsta

Bali salā Indonēzijā plāno ieviest tūrisma nodokli

Indonēzijas varas iestādes sākušas apsvērt iespēju Bali sala ieviest tūrisma nodokli, lai šādā veidā spētu risināt pieaugošo atkritumu plūsmas pieaugumu un atbilstoši reaģēt uz šo problēmu. Bali reģionālā valdība ir izstrādājusi likumu, kas paredz soli, ka ceļotajiem, izbraucot no valsts, jāsamaksā nodoklis 10 ASV dolāru (8.83 Eiro) apmērā.

Nodoklis palīdzētu arī finansēt programmas, kas darbojas ar mērķi saglabāt Bali kultūras bagātības. 2017. gadā salas varas pārstāvji atzinīgi novērtēja visai iespaidīgo, 5.7 miljonus lielo tūristu skaita apmeklējumu, tomēr palielinoties ceļotāju skaitam, krietni vien samilzusi problēma ar atkritumiem un – jo īpaši plastmasu, kas rada piesārņojumu, ar kuru jācīnās ne vien mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm.

Lai gan atkritumu kalni 60 % gadījumu tiek pārvaldīti un tie nonāk atkritumu poligonos, atlikušie 40 % diemžēl bojā neskartās pludmales un nonāk jūrā, apdraudot tās dzīvi… Pieaugošais ceļotāju skaits apgrūtina arī vietējo resursu atjaunošanos, kā arī veicina eroziju un kaitējumu videi. Ik dienu salā rodas 3800 tonnas jaunu atkritumu un tiek meklēti risinājumi, kas šo pieaugumu mazinātu. Jau šobrīd ir aizliegts lietot vienreiz lietojamos plastmasas izstrādājumus, piemēram, salmiņus un preču maisiņus.

Bali provinces parlamenta vadītājs I Nyoman Adi Wiryatama uzsver:"Tūristi ierodas izbaudīt mūsu vidi un kultūru. Kādēļ lai tie neiesaistītos tās saglabāšanā? "

Bali sala nav vienīgā, kas sper šādu soli – arī Venēcijā jāmaksā iebraukšanas nodoklis.

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

Turība - 3361
Dzīves svinēšana Bali salā

Dzīves svinēšana Bali salā

Ceļojums uz Bali ir viens no tiem, par kuru varētu teikt: mans rimtākais, skaistākais un emocionālākais piedzīvojums, ko ieteicam izbaudīt ikkatram.

EUR 1980 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv