Redakcijas sadaļu atbalsta

Ceļotājus Japānā sagaida jauns nodoklis

Aprēķināts, ka 2018. gadā Japānu ir apmeklējuši vairāk nekā 30 miljoni ārzemnieku, kas ir jauns rekords, pateicoties pastāvīgai tūristu plūsmai no Āzijas - jo īpaši aktīvi ir ceļotāji no Ķīnas, Dienvidkorejas un Taivānas.

Sākot ar 2019. gada 7. janvāri, Japānā ir ieviests jauns nodoklis, kas jāmaksā ikvienam, kurš izbrauc no valsts ar kuģi vai lidmašīnu. Starptautiskais tūrisma nodoklis attieksies uz ikvienu, neatkarīgi no tautības - sākot no uzņēmējiem līdz atpūtniekiem.

Šāds nodoklis radīts ar mērķi piesaistīt valstij papildus līdzekļus tūrisma veicināšanai un attīstībai.  

Turpmāk par izbraukšanu no valsts gan Japānas iedzīvotājiem, gan ceļotajiem būs jāmaksā nodeva 1000 jenu (8,12 eiro) apmērā. Šī nodokļa summa tiks iekļauta lidmašīnu un kuģu biļešu cenās.

Nodoklis nebūs jāmaksā cilvēkiem, kas Japānu pametīs 24 stundu laikā pēc ierašanās, bērniem līdz divu gadu vecumam, kā arī pasažieriem kuģos, kas Japānas ostās piestās sliktā laika dēļ.

Japānas valdība prognozē, ka šā nodokļa ieņēmumi 2019. fiskālajā gadā varētu sasniegt 50 miljardus jenas (406 miljonus eiro) un mērķis ir līdz 2020. gadam, kad Tokija rīko olimpiskās spēles, palielināt Japānas apmeklētāju skaitu līdz 40 miljoniem gadā.

Avots: Baltictravelnews.com/dailymail.com

Turība - 3361
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv