Redakcijas sadaļu atbalsta

Rīgā ierodas 60 pasaules vadošie «Craft Beer» jeb meistaralus darītāji

Jaunais Craft jeb amatalus darītāju un cienītāju vidū "Craft Beer Weekend" ir labi zināms pasākumu formāts, kas risinās visos pasaules reģionos un garantē – tā būs iespēja vienuviet satikt vadošos, neparastākos un interesantākos amatalus ražotājus, baudīt daudzveidīgu produkciju, salīdzināt, izzināt un jautāt. Nākamā gada janvārī pirmo reizi "Craft Beer Weekend" risināsies Latvijā. Pulcējot 60 ekselentus meistaralus darītājus no visas pasaules, Riga "Craft Beer Weekend" solās kļūt par Ziemeļeiropā vērienīgāko amatalus festivālu. Latvijā atzīti meistaralus darītāji un eksperti festivāla apmeklētājus aicina atmest stereotipus un būt atvērtiem jaunām garšām, aromātiem un kombinācijām. Vienlaikus gan viņi akcentē - būtiski ir saglabāt meklējumos nozīmīgo precizitāti un skaidru galvu.

Riga "Craft Beer Weekend", kas 2019. gada 4. un 5. janvārī risināsies Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā, solās kļūt par vērienīgāko meistaralus notikumu ne vien Baltijas reģionā, bet visā Ziemeļeiropā. "Dažādā mērogā un formātā "Craft Beer Weekend" pasākumi ir risinājušies gan pie mums kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā, gan arī Krievijā un Skandināvijas valstīs. Pienācis laiks Latvijai, kas var lepoties ar bagātām alus darīšanas tradīcijām, kvalitāti un daudzās jomās arī izcilību, pasaules kartē iezīmēt Rīgu kā Craft jeb amatalus darītāju galveno satikšanās vietu Ziemeļeiropā. Ir gandarījums, ka interesi par dalību Riga "Craft Beer Weekend" izrāda ne vien alus darītāji no tuvējām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas, kas pasaules mērogā tiek vērtēta kā augstas klases amatalus valsts, bet arī no ASV un citiem tālākiem pasaules punktiem," informē Riga "Craft Beer Weekend" organizators un idejas autors, biedrības "Alus brālība" vadītājs Andrejs Šikors. Viņš gan akcentē, ka dalībai festivālā tiek apstiprinātas tās darītavas, kas atbilst augstiem kvalitātes standartiem, starptautiskajās alus darītavu reitingu tabulās ieņem augstu pozīciju vai citādi izceļas un ir ievērības vērtas. "Lai arī Riga "Craft Beer Weekend" būs Ziemeļeiropā lielākais amatalus darītāju salidojums, mums būtiskākais ir ne vien parādīt amatalus daudzveidību un tā atšķirības dažādos reģionos, bet arī izcelt kvalitāti. Vēlamies, lai festivāla apmeklētājiem būtu iespēja iepazīt labāko no labākā. Tādēļ dalībai festivālā būtisks faktors ir alus darītavas reputācija. Rīgā dodam iespēju sevi parādīt 60 darītavām, kas divās dienās kopumā degustācijai piedāvās 480 dažādas alus šķirnes. Man ir gandarījums, ka par katru no 60 dalībnieku vietām notiek sīva konkurence un mums ir iespēja uz Rīgu atvest labākos no labākajiem," stāsta Riga "Craft Beer Weekend" organizators.

Andrejs Šikors skaidro, ka dalībniekiem "Craft Beer Weekend" ir kā izstāde - seminārs, kur iespējams ne vien sevi parādīt, bet arī paplašināt zināšanas par jaunākajām tendencēm un nozares sasniegumiem. "Darītavas pasākumā var gūt vērtīgas ierosmes tālākai attīstībai, rast sadarbības partnerus un idejas. Savukārt apmeklētājiem "Craft Beer Weekend" nozīmē iespēju vienuviet iepazīt pasaules amatalus dažādos veidus un garšas, nepastarpināti iepazīties ar ražotājiem, dzirdēt stāstus par īpašo alus šķirņu izcelsmi un ražošanas procesu un, kas zina – iespējams, atrast arī savu "īsto" alus garšas un aromāta kombināciju. Turklāt tas viss komplektā ar lieliskiem koncertiem, izzinošām prezentācijām un pārsteidzošām aktivitātēm. Būtiski, ka biļetes cenā ir iekļautas kā visas degustācijas, tā arī koncerti, prezentācijas un citas aktivitātes," pasākuma formātu skaidro Andrejs Šikors.

Eksperti iesaka, kā atklāt savu craftu

Ar interesi nākamā gada janvāra pirmos datumus gaida arī Latvijas meistaralus brūveri un nozares eksperti. Liela daļa no viņiem iepriekš ir piedalījušies citviet pasaulē organizētos "Craft Beer Weekend" pasākumos, tādēļ jau iepriekš ir noskaņojušies gana nopietnam darbam. Savukārt alus cienītājiem, kuriem Riga "Craft Beer Weekend" būs pirmais šāda veida pasākums, amatalus meistari sniedz ieteikumus, kā Ziemeļeiropā vērienīgākā festivāla apmeklējumu vērst patiesi vērtīgu un noderīgu.

Latvijā pirmais un pēc daudzu atziņām arī zinošākais alus somlejē Andris Rasiņš atzīst, Riga "Craft Beer Weekend" var kļūt par pirmo plašās alus pasaules izzināšanas vietu, tiesa – izzināšanai jānododas ar prātu un līdzās alus daudzveidības izpētei, vieta jārod arī alus kultūrai. "Festivāla apmeklētājus aicinu neaizmirst par ūdeni, kas pēc katra degustētā alus veida, pirmkārt, palīdzēs neitralizēt garšu mutē, otrkārt - ļaus saglabāt prāta skaidrību," akcentē Andris Rasiņš.

Alus darbnīcas "Labietis" līdzīpašnieks Reinis Pļaviņš apmeklētājus aicina festivālam nopietni sagatavoties: "Būtiskākais ir jau laikus izpētīt alus darītavas, to atšķirīgo piedāvājumu, dažādās atsauksmes un vērtējumus, lai izkristalizētos pašam savs saraksts ar alus veidiem, kuri noteikti interesē un ir jānogaršo. Savukārt festivālā pēc katras izvēlētā alus degustācijas aicinu piefiksēt savas atziņas, sajūtas, patikšanas un to, kas īsti nepatika. Ja tas netiks darīts drīz vien var iestāties pilnīgs apjukums un visa degustēšana, lai cik atbildīgi un rūpīgi arī būtu veikta, zaudēs jebkādu jēgu."

Arī alus darbnīcas TEIKA radītājs un vadītājs Mārtiņš Andžs festivāla apmeklētājus aicina uz savlaicīgu sagatavošanos: "Pāris dienās ir nereāli nogaršot visus alus un par visiem gūt paliekošu izpratni, kas ir būtiskākais šādā pasākumā. Tādēļ aicinu jau iepriekš izveidot savu sarakstu ar interesējošiem alus veidiem un uz tiem arī koncentrēties. Būtiskākais ir savus iespaidus pierakstīt. Aicinu arī  izmantot iespēju uzdot jautājumus aldariem."

Turpretim "Alus IndieJanis" brūveris Jānis Rudzītis, kurš 54 Latvijas alus darītavu vidū nu jau vairāk nekā gadu ir spilgts meistars, kurš eksperimentē, izceļas un nebaidās piedāvāt ko citādu, vienlaikus, turpinot pilnveidoties un mācīties, aicina atbrīvoties no stereotipiem: "Runājot līdzībās, var sacīt, ka mēs katrs esam kā tāda aizvākot burciņa, kuras sastāvu veido mūsu pašu priekštati un iespaidi, citu sacītais, reklāmā redzētais un tautā populārais. Tie visi ir stereotipi ar kuriem dzīvojam un, ar kuriem salīdzinot jebko jauno, cenšamies strikti definēt – tas "jaunais" ir labs vai slikts. Dodoties uz "Riga "Craft Beer Weekend"", ikvienu aicinu atskrūvēt to "burciņu" un noņemt "vāciņu". Aizmirstam visu, kas dzirdēts, redzēts un iepriekš baudīts. Dodam iespēju jaunām sajūtām, kas, manuprāt, ir labākais veids, kā bez aizspriedumiem ļauties piedzīvojumam un pašam priekš sevis gūt izpratni par alus daudzveidību un personiskajām patikšanām."

Par organizatoru

Festivālu Riga "Craft Beer Weekend" organizē alus, iesala dzērienu un kvasa biedrība "Alus brālība" un tehniskā nodrošinājuma uzņēmums SIA "Showconsulting", kas ir ilggadējs starptautiskā alus festivāla Latviabeerfest, Latvijas alus Gada balvas pasniegšanas ceremonijas un konkursa Baltic Beer Star rīkotājs. Katru gadu biedrība organizē arī Baltijas valstu alus darītāju zinātniski praktisko konferenci.

Biedrības mērķis ir apvienot nozares dalībniekus un entuziastus, sekmēt alus kultūras izaugsmi Latvijā, veicināt izpratni par alus nozari un izglītot sabiedrību par nozarei nozīmīgiem jautājumiem.

Avots: Alus Brālība

karlis - 3314
photo

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

Hercogs Mārupe

photo

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | 27.04.2019 | Hercogs Mārupe

photo

Pica Lulū ZuPeR komplekts

Jauns piedāvājums Pica Lulū picērijās - zupa + desu picas šķēle tikai 2,99 EUR. Dodies uz kādu no 17 picērijām un baudi!

Pica Lulū

photo

Valmieras Restorānu nedēļa

No 8. līdz 14.aprīlim Valmieras restorānos uzplauks pavasaris, jo norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras TIC

photo

Velo kino festivāls Valmierā

10. un 11.maijā Valmierā norisināsies Velo kino festivāls ''Kino pedālis''.

Valmieras TIC

photo

Oranžās brīvdienas koncerts

Sestdien, 18.maijā plkst. 19:00 – 20:30 Muižā vēl nebijis koncerts. Uzstāsies grupa Oranžās Brīvdienas, kuras saknes meklējamas Padurē.

EUR 7 | 18.05.2019 | Padures muiža

photo

Deju mūzikas pasākums Manor House IV

13.aprīlī plkst. 21:00. Zero Defect sadarbībā ar Padures Muižu rīko pasākumu “Manor House”. DJ Junga un Re- House, HADGE, LB, Mr RoughBoy un Zero Defect DJ

Padures muiža

photo

Izstādes Valmieras muzejā

Viesojoties Valmierā, apmeklē Valmieras muzeja pastāvīgās un mainīgās izstādes!

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

photo

Park restorāna pavasara piedāvājums!

Nobaudi Park restorāna Pavasara ēdienkarti. Trīs ēdinu piedāvājums tikai 17.00 EUR/no personas.

EUR 17 | 06.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Īpašais pavasara piedāvājums!

Īpašais Pavasara piedāvājums! Tikai 85 Eiro! Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais Pavasara vakariņu (3 ēdieni) piedāvāju...

EUR 85 | 05.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Pasākumi Valmierā martā

Martā aicinām baudīt koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus Valmierā Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu novados!

Valmieras TIC

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 31.05.2019 | Astra Tūre Daugavpils

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv