Jūrmalas pirtis un spa centri pārsteidz ar harmoniskiem rietumu un austrumzemju rituāliem

Gada aukstajā laikā, kad ledains, mitrs gaiss saldē degunus un kāju pirkstus, ir sevišķi patīkami ļauties aromātiskas pirts siltumam, ūdensprocedūru mieram un gādīgu roku rūpēm. Mūsdienās skaistumu un veselību iespējams vairot gan ar tradicionālām tautas metodēm un modernām tehnoloģijām, gan harmoniskiem austrumzemju rituāliem. Gan austrumu, gan rietumu kultūrās balstītas prakses vienuviet piedāvā Jūrmalas pirtis un spa centri.

Austrumu uzlēcošā saule – ķermeņa un dvēseles harmonijai

Austrumu medicīna un filozofija ienes rāmu līdzsvaru rietumu drudžainajā steigā. Ne velti daudzi SPA centri savu piedāvājumu balsta austrumu pieredzē, kas izpaužas gan interjerā un skaņu noformējumā, gan aromātu izvēlē un arī pašu procedūru saturā. Arī Jūrmalā – Amber Sea Hotel & SPA, Kurshi Hotel & SPA, TB Palace Hotel & SPA u. c. – piedāvājumā ir dažādas procedūras, kuru pirmsākumi meklējami uzlecošās saules zemēs pirms vairākām tūkstošgadēm un kuru noslēpumi glabāti tempļos un nodoti no meistara māceklim cauri paaudzēm. Austrumu skaistumkopšanas procedūras nekad nav stāsts tikai par ķermeni, bet arī par dvēseles harmoniju. Ne velti senie austrumu gudrie teikuši – viens baudas mirklis pagarina mūžu par tūkstoš gadiem.

Jūrmalā atradīsiet gan tajiešu masāžu diplomētu tajiešu meistaru izpildījumā, gan atsevišķu ķermeņa daļu masāžu, kas palīdzēs cīnīties ar slimībām, noņems nogurumu un spriedzi un atjaunos pareizu enerģijas plūsmu. Tajiešu atveseļošanās rituālu tradīcija veidojusies, balstoties uz budisma postulātiem, tajā izmantotas indiešu ajūrvēdas likumsakarības un ķīniešu mācība par enerģētiskajiem centriem. Tajiešu medicīnā masāža ir veselīga dzīvesveida neatņemama sastāvdaļa, jo vesels ķermenis ir harmoniska enerģētiskā līdzsvara rezultāts, bet slimības – šī līdzsvara traucējumu sekas. Īpašs piedāvājums austrumu medicīnā ir pēdu masāža, jo pēdās atrodas liels daudzums aktīvo punktu, kuri ir saistīti ar lielāko daļu cilvēka iekšējo orgānu. Pēdu masāža ar speciālu bambusa nūjiņu un ārstniecisko augu balzamu atvieglo gremošanas traucējumus, trauksmes sajūtu, stresu, pārpūlēšanos, asinsvadu slimības, bezmiegu, tahikardiju, kā arī dažādas lokālās saslimšanas.

Vēl viens austrumu masāžas elements ir tā saucamās pindas – zāļu maisiņi, kuros ietilpst ārstniecisko zāļu, saknīšu, augļu un ziedu maisījumi. Tie atslābina, mazina stresu, uzlabo elpošanas funkcijas un asinsriti vajadzīgajā ķermeņa daļā, atvieglo muskuļu smeldzi, iedarbojas kā dabīgs antiseptiķis, turklāt mazina alerģisku reakciju izraisītu niezi.

Rietumu elegance – skaistuma tehnoloģiju uzrāviens

Tiem, kuri novērtē rietumu komfortu un stilu, vairums Jūrmalas SPA centru – Kurshi Hotel & SPA, Baltic Beach Hotel & SPA, Amber Sea Hotel & SPA, Lielupe by Semarah Hotels, TB Palace Hotel & SPA, Boutique SPA Hotel & Resort Pegasa Pils – piedāvā Eiropas tradīcijās ieturētus rituālus. Tradicionālās pirtis, burvīgu aromātu ieelpošana, skaistuma maskas un augstas kvalitātes kosmētika, kā arī jaunākie tehnoloģijas sasniegumi, kas garantē efektīvu limfodrenāžu un acīmredzamu uzvaru pār celulītu, ir mūsdienīgas rietumu sievietes skaistumkopšanas pamatvērtības.

Taču pastāvēs, kas pārvērtīsies, tāpēc arī tradicionālās pirtis vairs nebūt nenozīmē garlaicīgu karsēšanos un ierastās bērza slotas. Sevi cienošs pirtnieks piedāvās gan pašgatavotu skrubi uz sāls, cukura, medus vai sevišķi smalkā dzintara pūdera bāzes, gan dažādas pašmāju dabas veltes, kas lietojamas iekšķīgi un arī klājamas uz sejas ādas starojuma atgūšanai. Tāpat cieņā ir no austrumiem aizgūtā karsto akmeņu masāža, mūsu pašu senču tradīcijās balstītā atpūta ar Latvijas pļavās lasītām ziedu tējām un nemainīgi populārās mālu vai šokolādes ietīšanas procedūras. Bet SPA centri īpaši rūpējas par Ziemassvētku noskaņām – šobrīd populāri skaistumkopšanas procedūrās ir svētkiem raksturīgie kanēļa un mandarīna aromāti.

Reti kur atrodama, bet ārkārtīgi iedarbīga ir Jūrmalā izbaudāmā endosfēras procedūra, kuras laikā ar īpašas aparatūras un izcilas franču kosmētikas palīdzību ķermenis saņem mikrovibrācijas masāžu, kas ārstē un nostiprina vēnas un kapilārus, uzlabo asinsriti, izvada toksīnus un cīnās pret celulītu, nebojājot un nestiepjot ādu.

Savukārt par izcilu sejas tonusu vairākos SPA centros gādā profesionālu meistaru veiktā sejas un dekoltē masāža, bet zīdainu roku ādu nodrošina parafīna procedūras. Pilsētas iedzīvotājiem, kuri izjūt tīra gaisa trūkumu, īpaša skābekļa terapija palīdz atbrīvot ādu no toksīniem un uzlabot šūnu elpošanu.

Austrumi vai rietumi – izvēle ir katra paša ziņā, bet labāko no abu debespušu pieredzes skaistumkopšanā iespējams atrast Jūrmalā. Un kāpēc gan nedoties aizraujošā ceļojumā gan uz austrumiem, gan rietumiem, lai noskaidrotu, kādi pārsteigumi pasaulei padomā? Daba Jūrmalu bagātīgi apdāvinājusi ne tikai ar priežu mežiem un baltām pludmales smiltīm, bet arī unikāliem ārstnieciskajiem resursiem – Jūrmala ir vienlaikus balneoloģisks un klimatisks kūrorts. Tas nozīmē – dziedina gan ar dūņām, gan gaisu. Jau kopš 18. gadsimta beigām Jūrmala ir pazīstams ārstniecības kūrorts, kaut arī tās zemes dzīlēs dzimstošie bagātīgie sērūdeņraža avoti un dūņas jau ilgi pirms tam izmantoti tautas dziedniecībā. Mūsdienās tiem, kas tiecas pēc skaistuma un atjaunotnes, Jūrmala piedāvā plašu SPA pakalpojumu klāstu 9 SPA centros, 12 baseinos un 22 pirtīs.

Avots: Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3385
Koncertcikls

Koncertcikls "Gaviļu balsis"

21. septembrī plkst. 16:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēs koncerts "Gaviļu balsis". Piedalās Jolanta Strikaite, Izle Reine, Jānis Porietis.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Koncerts

Koncerts "Tikšanās Dailē"

21.septembrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūra centrā notiks Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts "Tikšanās Dailē".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Tūrisma sezona turpinās!

Tūrisma sezona turpinās!

Aicinām iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un apmeklēt gadatirgu "Ražojam paši"

Gulbenes novada TIC

Itāļu Restorāns

Itāļu Restorāns

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu.

TAKA

Sporta biedrība “ULTRA”

Sporta biedrība “ULTRA”

Piedāvā vizināšanu ar speciālo tandēma paraplānu vai moto-deltaplānu, apmācību lidojumiem ar paraplānu/deltaplānu un pilotu sertifikāciju, aerošovus.

TAKA

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 12.līdz 19.oktobrim Valmierā norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Līdz 30. oktobrim Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Ievas Rubenes gleznu personālizstāde "GadaLaiki".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv