Redakcijas sadaļu atbalsta

Ziemassvētkos visā pasaulē ir tik daudz tradīcijas

Ziemassvētkos visā pasaulē ir

Foto: Pixabay.com

Vairāk kā 2 miljardi cilvēki pasaulē ik gadu svin Ziemassvētkus. Ieskatījāmies tradīcijās, kas raksturīgas dažādām pasaules valstīm par godu šiem gada gaidītākajiem svētkiem.

Serbija

Svētku gaidīšana sākas divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Pirmajā svētdienā bērni sagūsta un sasien mammu, kurai jāmaksā ar dāvanu, lai tā tiktu atbrīvota no simboliskā gūstā. Nākamajā svētdienā bērni sasien tēti, atkārtoti iegūstot kādu kārumu vai iepriecinošu sīkumu, par tā atbrīvošanu.

Itālija

Labie un paklausīgie bērni dāvanas saņem nevis kamanās, bet gan uz slotas kāta, ko atlidina labā raganiņa La Befana. Sliktākie un nepaklausīgākie bērni dāvanā saņem melnu ogles gabaliņu, tādēļ bērni jo īpaši cenšas būt labi, lai ogļu drumstalu vietā tiek pie īstam dāvanām.

Nīderlande

Dāvanas bērniem sagādā nevis Santa Klauss, bet gan Sinterklāss. Tas dzīvo saulainajā Spanijā, nevis Ziemeļpolā, kā ierasts un dāvanas piegādā ar tvaikoni. Viņam ir palīgs, ko dēvē par par Melno Pēteri, nevis elfu, kā citviet pasaulē.

Skandināvija

Šajā reģionā ieskautās valstis tic rūķiem, kas apciemo to mājas un šķūņus, tādēļ, lai tie būtu mājas iemītniekiem labvēlīgi, bērni svētku naktīs atstāj putras bļodiņas kā cienastu mazajiem iemītniekiem, kas apciemo tos svētku laikā.

Austrālija

Tā kā šajā kontinentā Ziemassvētku laiks ir saulaina un karsta vasara, iedzīvotāji pludmalēs tradicionāli bauda bārbekjū. Austrālijas iedzīvotājiem Ziemassvētku dāvanas vecītis piegādā ķenguru pajūgā, tādēļ Ziemeļbrieža Rūdolfa slaveno sarkano degunu svētkos velk ķenguri.

Indija

Tā kā šajā reģionā nav izplatīti skujkoki, indieši Ziemassvētkos dekorē mango kokus, lai atdzīvinātu mājas un radītu tajās svētku noskaņu.

Ukraina

Šī tradīcija mazliet atgādina Helovīna tradīciju, bet ukraiņi Ziemassvētkos eglīti mēdz rotāt ar zirnekļa tīkliem. Leģenda vēsta, ka zirneklis reiz apmeklējis nabadzīgu ģimeni un vijis tīklus šajās mājās, ko pārvērtis zeltā un sudrabā.

Grieķija

Lai atvairītu ļaunos garus un mošķus, grieķi ap krustu liek baziliku, ko mērc ūdenī un smidzina ik katrā savas mājas nostūrī. Tāpat tradicionāli tiek dedzinātas vecās kurpes, kas sola piesaistīt laimi nākamajam gadam.

Brazīlija

Brazīļi tic leģendai, ka dzīvnieki Ziemassvētku naktī spēj runāt cilvēkiem saprotamā valodā, bet bērni, savukārt, dāvanas saņem nevis dāvanu zeķēs pie kamīna, bet gan savās kurpēs. Tās svētku naktīs atnes Tēvs Noels.

Čehija

Meitenes, kas nav precējušās, decembra sākumā ar ūdeni pildītā vāzē iemērc ķiršu zaru. Ja tas uzzied pirms Ziemassvētku vakara, nākamajā gadā meitene apprecēsies.

Avots: BalticTravelnews.com/huffingtonpost.co.uk

Turiba - 3320
photo

Ziemassvētku pasaka Lapzemē

Ziemaassvētku pasaka Lapzemē- 23.12. - 26.12.2018, pasakains brauciens ar dzīvošanu 4* SPA visnīcā pašā Oulu centrā, cena tikai 287 EUR, vietu skaits ierobežots

EUR 287 | 21.12.2018 | Nikos Travel

photo

Ziemassvētki Ēģiptē 20/12 no 359 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 20/12 no Viļņas lidostas uz nedēļu no 359 € !

EUR 359 | 22.12.2018 | Hot Travel

photo

Svētki uz ledus - Baltās ledus svinības

Svētku laikā Vidzemes Olimpiskais centrs aicina ikvienu rast svētku sajūtas uz ledus, apmeklējot “Baltās ledus svinības”. Pirmo reizi VOC ledus hallē – mūziķi uz ledus!

Valmieras TIC

photo

Konferenču telpas Vecrīgā

Viesnīcas „Radi un draugi” lieliskā atrašanās vieta pašā Vecrīgas centrā ir ideāli piemērota dažādu pasākumu rīkošanai.

EUR 50 | 22.12.2018 | Hotel Radi un Draugi

photo

Pastaiga ar gidu pa Liepāju!

Ik svētdienu plkst. 12:00 ir iespēja doties pastaigā pa vecpilsētu kopā ar gidu. Ieplāno Liepāju un iepazīsti to.

Liepājas reģiona TIB

photo

Jāņu brīvdienas Islandē

Islande ir īstais galamērķis tiem, kas vēlas aci pret aci satikties ar dabas pirmatnējo varenību. Pievienojies!

EUR 1190 | 27.02.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Belavia - Belarusian Airlines lidojumi

Uz saviem lidojumiem aviokompānija Belavia piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām.

EUR 150 | 31.03.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv