Redakcijas sadaļu atbalsta

Ziemassvētkos visā pasaulē ir tik daudz tradīcijas

Vairāk kā 2 miljardi cilvēki pasaulē ik gadu svin Ziemassvētkus. Ieskatījāmies tradīcijās, kas raksturīgas dažādām pasaules valstīm par godu šiem gada gaidītākajiem svētkiem.

Serbija

Svētku gaidīšana sākas divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Pirmajā svētdienā bērni sagūsta un sasien mammu, kurai jāmaksā ar dāvanu, lai tā tiktu atbrīvota no simboliskā gūstā. Nākamajā svētdienā bērni sasien tēti, atkārtoti iegūstot kādu kārumu vai iepriecinošu sīkumu, par tā atbrīvošanu.

Itālija

Labie un paklausīgie bērni dāvanas saņem nevis kamanās, bet gan uz slotas kāta, ko atlidina labā raganiņa La Befana. Sliktākie un nepaklausīgākie bērni dāvanā saņem melnu ogles gabaliņu, tādēļ bērni jo īpaši cenšas būt labi, lai ogļu drumstalu vietā tiek pie īstam dāvanām.

Nīderlande

Dāvanas bērniem sagādā nevis Santa Klauss, bet gan Sinterklāss. Tas dzīvo saulainajā Spanijā, nevis Ziemeļpolā, kā ierasts un dāvanas piegādā ar tvaikoni. Viņam ir palīgs, ko dēvē par par Melno Pēteri, nevis elfu, kā citviet pasaulē.

Skandināvija

Šajā reģionā ieskautās valstis tic rūķiem, kas apciemo to mājas un šķūņus, tādēļ, lai tie būtu mājas iemītniekiem labvēlīgi, bērni svētku naktīs atstāj putras bļodiņas kā cienastu mazajiem iemītniekiem, kas apciemo tos svētku laikā.

Austrālija

Tā kā šajā kontinentā Ziemassvētku laiks ir saulaina un karsta vasara, iedzīvotāji pludmalēs tradicionāli bauda bārbekjū. Austrālijas iedzīvotājiem Ziemassvētku dāvanas vecītis piegādā ķenguru pajūgā, tādēļ Ziemeļbrieža Rūdolfa slaveno sarkano degunu svētkos velk ķenguri.

Indija

Tā kā šajā reģionā nav izplatīti skujkoki, indieši Ziemassvētkos dekorē mango kokus, lai atdzīvinātu mājas un radītu tajās svētku noskaņu.

Ukraina

Šī tradīcija mazliet atgādina Helovīna tradīciju, bet ukraiņi Ziemassvētkos eglīti mēdz rotāt ar zirnekļa tīkliem. Leģenda vēsta, ka zirneklis reiz apmeklējis nabadzīgu ģimeni un vijis tīklus šajās mājās, ko pārvērtis zeltā un sudrabā.

Grieķija

Lai atvairītu ļaunos garus un mošķus, grieķi ap krustu liek baziliku, ko mērc ūdenī un smidzina ik katrā savas mājas nostūrī. Tāpat tradicionāli tiek dedzinātas vecās kurpes, kas sola piesaistīt laimi nākamajam gadam.

Brazīlija

Brazīļi tic leģendai, ka dzīvnieki Ziemassvētku naktī spēj runāt cilvēkiem saprotamā valodā, bet bērni, savukārt, dāvanas saņem nevis dāvanu zeķēs pie kamīna, bet gan savās kurpēs. Tās svētku naktīs atnes Tēvs Noels.

Čehija

Meitenes, kas nav precējušās, decembra sākumā ar ūdeni pildītā vāzē iemērc ķiršu zaru. Ja tas uzzied pirms Ziemassvētku vakara, nākamajā gadā meitene apprecēsies.

Avots: BalticTravelnews.com/huffingtonpost.co.uk

karlis - 3314
Supercena uz Grieķiju 30/05 no 149 € !

Supercena uz Grieķiju 30/05 no 149 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķju, Krētas salu 30/05 uz nedēļu no 149 € !

EUR 149 | Hot Travel

Aviokompānija Iberia

Aviokompānija Iberia

Iberia ir aviopārvadāšanas līderis starp Eiropu un Latīņameriku.

EUR 111 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

ar mazu bērnu Bulgārijā viesnīca Kotva

ar mazu bērnu Bulgārijā viesnīca Kotva

Viesnīca ieteicama ar maziem bērniem ( 3-12 g.) iespējama ar brokastīm vai viss iekļauts Kategorija 3,5 (4*) Iespējamie izbraukšanas datumi mājas lapā

EUR 439 | Carlson Wagonlit Travel

Lielais Vjetnamas ceļojums

Lielais Vjetnamas ceļojums

Joprojām tūristu neizlutināta, Vjetnama atalgos Tevi ar iespēju ienirt autentiskā Āzijas kultūrā. Ceļot pa šo zemi – tas ir piedzīvojums ik dienu. Pievienojies!

EUR 2330 | Jēkaba Ceļojumi

AEROFLOT - lēti lidojumi

AEROFLOT - lēti lidojumi

Aeroflot piedāvā lētas aviobiļetes.

EUR 180 | AvioKases.lv

KLASIKA NO ROMAS | DĀVANĀ - 3 EKSKURSIJAS

KLASIKA NO ROMAS | DĀVANĀ - 3 EKSKURSIJAS

😍 ITĀLIJAS KLASIKA NO ROMAS | DĀVANĀ - 3 EKSKURSIJAS UN DEGUSTĀCIJA😍 ✈️lidojumi reizi nedēļā✈️ cenas no 539 EUR ❗️Rezervē

VRK Travel

Pludmales atpūta Maurīcijas salā no 1170 €

Pludmales atpūta Maurīcijas salā no 1170 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 1170 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv