Redakcijas sadaļu atbalsta

Pasniedz Kurzemes tūrisma balvas «Lielais Jēkabs 2018»

2018. gada 30. novembrī Kuldīgā atkal pulcējās Kurzemes tūrisma uzņēmēji uz kārtējo tūrisma gada noslēguma pasākumu "Lielais Jēkabs 2018", lai pasniegtu biedrības "Kurzemes tūrisma asociācija" iedibināto balvu "Lielais Jēkabs", kā arī satiktos ar čaklākajiem Kurzemes apceļotājiem.

Kā katru gadu balva "Lielais Jēkabs" pasniegta labākajiem naktsmītņu un ēdināšanas uzņēmumiem Kurzemē, kā arī aktīvās atpūtas, labsajūtas, gastronomijas un dabas tūrismā.

Šajā gadā starp naktsmītnēm tika vērtētas dizaina naktsmītnes. Starp pretendentiem, kas tika vērtēti, bija viesu nams "Vilava" Rojā, viesu nams "Akmens stāsti" Kaltenē, viesu nams "Zītari" Ventspilī, viesu nams "Četri vēji" Jūrkalnē, viesu nams "Sīpoli Design" Bernātos, "Lillas Lavender" naktsmītne Saldus novadā, Rūmenes muižas viesnīca un Kalnmuižas viesnīca Kandavas novadā, viesnīca "Noliktava NR5" un apartamenti "Kuldīgas Pilsdzirnavas". Taču par uzvarētāju šajā nominācijā - "Dizaina naktsmītne Kurzemē 2018" žūrijas komisija atzina pieczvaigžņu viesnīcu "Promenade Hotel", kas iekārtota vēsturiskā ķieģeļu noliktavas ēkā Liepājā, Tirdzniecības kanāla malā. Viesnīcas izsmacinātais dizains veidots, prasmīgi apvienojot senatnīgo ar mūsdienīgo. Interjera dizainā izmantoti mūsdienīgi materiāli - stikls, betons, metāls, kā arī dizaina tapetes un senatnīgās ķieģeļu sienas un koka grīdas, radot mājīgu un elegantu noskaņu.

Lai balvu "Lielais Jēkabs" saņemtu ēdināšanas uzņēmumi, žūrijas komisijas iepazinās ar tiem, kam ir savs īpašais stāsts. Nominācijā "Ēdināšanas uzņēmums ar stāstu Kurzemē 2018" tika apmeklēti un iepazīti 10 ēdināšanas uzņēmumi: "Kuršu krogs" un "Ķīvīškrogs" Talsu novadā, "Surf Saulīte" Ventspilī, "Pilsberģu krogs" Jūrkalnē, "Bernātu dzintariņš" Nīcas novadā, "Roma Cafe" Liepājā, "Hot Cafe" Saldū, Jaunpils viduslaiku krogs Jaunpilī, kafejnīca "Būda" Engurē un itāļu restorāns "Goldingen Room" Kuldīgā. Par uzvarētāju un "Lielā Jēkaba" balvu saņēma Pilsberģu krogs Jūrkalnē, kura saimnieks ir Artūrs Cimoška. Viņa hobijs un sirdsdarbs ir Pilsberģū muižas kultūras dzīves uzburšana, mākslas plenēru organizēšana un jauno radošo garu atbalstīšana. Pilsberģu krogs burtiski pabaro ne vien miesu, bet arī dvēseli.

Aktīvās atpūtas piedāvājumu novērtēšanai šogad "Lielā Jēkaba" nominācija tika veltīta pārgājieniem. Tās nosaukums - "Pārgājienu taka Kurzemē 2018". Starp pretendentiem bija gan "Brīvdabas taka gar Rojas upi" Rojas pusē un "Trīs pastaigu takas līdz Kubalu skolai - muzejam" un Dundagas novadā, Būšnieku ezera pastaigu taka ar laipu un skatu platformu Ventspilī un Rīvas dabas taka Jūrkalnes pusē, gan "Bebru taka" Cīravas meža parkā un Kalnu dabas taka Nīgrandes pusē, kā arī Liepājas neredzīgo biedrības vasaras rezidences "Dvēseles veldzes dārzs" Baso pēdu taka Liepājā, Žibgravas veselības taka Alsungā, Kalnansu purva taka Kabiles pusē, Čužu purva taka Kandavas pusē Abavas senlejā un viens no Valguma ezera puses pārgājienu un velo maršrutiem "Lustūžkalns". Par labāko starp visām tika atzīta "Bebru taka" Cīravas meža parkā pastaigām skaistu dabas skatu cienītājiem. Taka ir aptuveni 3,5 km gara, labiekārtota ar soliņiem un tiltiņiem, kā arī dabīgiem skatu objektiem Durbes upes līkumiem un bebru sadarītajiem nedarbiem.

Kurzeme viennozīmīgi ir skaisto skatu novads Latvijā. Meklējot skaistāko un daudzveidīgāko ainavu, viena no šī gada nominācijām bija "Dižais skats Kurzemē 2018". Starp skatu vietām vērtēšanas komisijas locekļi apsekoja gan Kolkas ragu un Sabiles Vīna kalnu, Užavas bāku un "Lemberga hūti", gan Putnu vērošanas torni Liepājā, Zirgu salā un Pūsēnu kalna skatu laukumu Jūrmalciemā, Cieceres ezera skatu torni un Putnu vērošanas torni Sātiņu dīķu dabas liegumā Saldus pusē, kā arī Buses pilskalnu Matkules pagastā, par Latvijas Toskānu nosaukto zemnieku saimniecības "Mazburkas" skatu terasi pie lielā vīnogu dārza netālu no Tukuma, Kuldīgas Sv.Katrīnas baznīcas torni un Ēdoles pils torni. Katra no vietām ir tiešām skaista un ainava, kas paveras, brīnišķīga, taču par dižāko starp visām vērtēšanas komisijas locekļi nosauca un balvu saņēma Skats no kalna "Lemberga hūte" Ventspilī. Te acu skatienam paveras gan dažādās dabas ainavas - jūra un meži, gan urbānā vide - pilsēta.

Ņemot vērā, cik nozīmīga 21.gadsimta steigā ir labsajūtas un veselības uzturēšana, tad viena no šī gada balvām tika vērtēta arī šajā kategorijā. Starp izvirzītajiem nominantiem bija brīvdienu māja "Ziedkalni" Dundagas pusē ar pirti, SPA, medu un medus produktiem, brīvdienu māja "Jaunbodnieki" Mērsragā, kas arī organizē veselības un labsajūtas seminārus, Ūdens piedzīvojumu parks Ventspilī, SPA centrs "Usma SPA", Vitalitātes akadēmija Aizputes novadā, "Laipa SPA" Emburgā, kompleksa "Valguma pasaule"  labsajūtas nams "Pie Valguma" un pirtnieks Gundars Sildegs Engures novadā, "Upmaļi - Dziedinošie dārzi" Rendas pagastā un bišu drava "Baļļas" Turlavas pagastā. Taču par uzvarētāju un balvu "Lielais Jēkabs - Piedāvājums labsajūtai un veselībai Kurzemē 2018" saņēma piedāvājums "Vingrošanas nodarbības Liepājas pludmalē", kuras vada jogas un vingrošanas instruktores Ilze Jēče un Zane Frickausa. Šajās nodarbībās, kas notiek vasaras laikā agri no rīta un pēc darba, uzsvars tiek likts uz ķermeņa izkustināšanu un enerģijas plūsmas atjaunošanu. Vairāk par piedāvājumu var iepazīties Facebook pludmales vingrošanas grupā "Pludmales vingrošana Liepājā".

Gastronomiskā tūrisma piedāvājumu izcelšanai šogad tika izveidota nominācija "Degustācija Kurzemē 2018". Tajā vērtēšanas komisija iepazinās un degustēja gan našķus, gan dzērienus. Starp labākajiem tika nosaukti individuālā komersanta "Caprine" un zemnieku saimniecības "Bērzi" kazas piena produktu degustācija Vandzenē, sklandrauši, bukstiņbiezputra un citi lībiešu ēdieni Kolkas "Ūšos" Kolkā, Ventspils alus darītava "Courlander", Suitu kulinārais mantojums Jūrkalnē, Dabas veltes kopā ar bioloģijas doktori Vairu Kārkliņu un naktsmītnes "Puerto VV'' saimnieci Pāvilostā, Lavandas produktu degustācija Grobiņas pusē, "Meduspils" medus degustācijas Brocēnu novadā, zemnieku saimniecības "Rubuļi" gaļas izstrādājumu degustācija Saldus pusē, Vīna darītava "Tēviņi" Zemītes pagastā, viesu nama "Mazsālijas" stipro alkoholisko dzērienu degustācija un Hercoga Jēkaba Riesling vīnu un ķirbju eļļas degustācija Kuldīgas pusē. Taču par labāko un uzvarētāju šajā nominācijā tika atzīts vīna darītavas "Abavas" pagrabiņa piedāvājums pie Tukuma. Lai arī Latvijas lielākās vīna darītavas Abavas saimnieki savu vīnogu dārzu kopj un lolo pie Sabiles un līdz šim ciemiņus uzņēmuši tikai tur - Abavas senlejā, jau no šīs vasaras visi interesenti gaidīti Tukuma pusē. Te, vien dažus kilometrus no Tukuma, Mārtiņš Barkāns atvēris jauno vīna pagrabu un vīna bāru. Apmeklētājiem te iespējams ne tikai nodegustēt visus aktuālos dzērienus, bet arī iegādāties tos līdzņemšanai.

Pasākumā īpaša balva tiek pasniegta vēl kādam cilvēkam, kas savu mūžu veltījis tūrismam, vai devis Kurzemes tūrisma attīstībā ievērojamu ieguldījumu. Īpašajā nominācijā - "Ieguldījums Kurzemes tūrismā 2018" šogad "Lielo Jēkabu" ieguva Iveta Rīvāne. Lielākā daļa kurzemnieku un ne tikai Ivetu pazīst kā Ventspils gidi ar vairāk nekā 20 gadu stāžu un tūrisma aģentūras "Tobago" izveidotāju un vadītāju. Taču Ivetas lielais ieguldījums ir bijis un joprojām ir lielais darbs gidu sagatavošanas un apmācības jomā.  

Balva "Lielais Jēkabs" ir biedrības "Kurzemes tūrisma asociācija" iedibināta tūrisma kvalitātes balva, kas ik gadu tiek pasniegta labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem un piedāvājumiem kopš 2004.gada. Balvas pasniegšana notiek katru gadu novembrī.

Avots: kurzeme.lv

karlis - 3314
Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Valmieras atbrīvošanas gadadienas pasākumi

Valmieras atbrīvošanas gadadienas pasākumi

No 23.līdz 27.maijam Valmierā ar dažādiem atceres pasākumiem tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu pulka Skolnieku

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Ūdens tūristu salidojums

Ūdens tūristu salidojums "Lielais plosts"

1. jūnijā, pirmo reizi, "Lielais plosts" no Baltkrievijas robežas līdz Skerškāniem

TAKA

Līgo festivāls Višķos 2019

Līgo festivāls Višķos 2019

Pirmo reizi Daugavpils novadā tiek piedāvāts līgot trīs dienas dažādos veidos- tautiskā, disko, sportiskā, un tradicionālā ar "Skroderdienām Silmačos".

TAKA

Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

No 23.līdz 27.maijam Valmierā ar dažādiem atceres pasākumiem tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu pulka Skolnieku rota, pieminot vēsturiskos notikumus un izrādot cieņu drosmī...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Līgo festivāls Višķos

Līgo festivāls Višķos

Pirmo reizi Daugavpils novadā tiek piedāvāts līgot trīs dienas dažādos veidos- tautiskā, disko, sportiskā, un tradicionālā ar "Skroderdienām Silmačos"

TAKA

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Biznesa pusdienas Mārupes terasē!

Biznesa pusdienas Mārupes terasē!

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

Hercogs Mārupe

Interneta vietnes izveidošana

Interneta vietnes izveidošana

Interneta vietnes izveidošana pēc jūsu prasībām, iespējama dizaina izstrāde, apmācība un konsultācijas.

EUR 750 | BeeZum

Etnofestivāls „SVIESTS 2019”

Etnofestivāls „SVIESTS 2019”

15.jūnijā Valmiermuižas parkā norisināsies Etnofestivāls "SVIESTS 2019" un tirdziņš "Gardu muti".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jaungada piedzīvojums Seviļā

Jaungada piedzīvojums Seviļā

Jaunais gads Seviļā - šī ir viena no skaistākajām Eiropas pilsētām: apelsīnu koki, Framenko, Andalūzijas sarkanvīns un Dona Kihota stāsti - viss vienuviet.

EUR 369 | FlyMeAway

Izlaiduma kleitu izpārdošana

Izlaiduma kleitu izpārdošana

Tikai vienu dienu Kalnciema ielas tirdziņā skaistākās LaVita izlaiduma kleitas vienā eksemplārā. Piesaki savu izmēru, mēs pārbaudīsim vai ir krājumos!

LaVita

Neaizsniedzamā Kalabrija Valsts svētkos

Neaizsniedzamā Kalabrija Valsts svētkos

Uz Kalabriju brauc dramatisku skatu un brīnišķīgu, baltām smiltīm klātu pludmaļu cienītāji, mierīgas atpūtas tīkotāji un senās Itālijas vēstures interesenti.

EUR 399 | FlyMeAway

Atlantijas okeāna pērle - Azoru arhipelāgs

Atlantijas okeāna pērle - Azoru arhipelāgs

Azoru salas ir viens no retajiem galamērķiem, kas nemainīgi parādās aptauju pirmajās vietās pasakainās un masu tūrisma nesabojātās dabas un pievilcības dēļ.

EUR 579 | FlyMeAway

Saulainā Valensija decembrī

Saulainā Valensija decembrī

Saule Valensijā spīd 300 dienas gadā un vidējā temperatūra ir +19 grādi. Labvēlīgo klimatu var lieliski izbaudīt garajās, zeltainu smilšu klātajās pludmalēs.

EUR 199 | FlyMeAway

Pasākumi Valmierā maijā

Pasākumi Valmierā maijā

Maijā aicinām baudīt festivālu "Kino Pedālis", kā arī citus koncertus, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jāņu nakts Horvātijā

Jāņu nakts Horvātijā

Dosimies uz bagātīgo Istrijas pussalu, kuru apskalo siltie Adrijas jūras ūdeņi. Šeit atrodami kulinārijas gardumi, iepazīstami dabas parki un peldes siltā ūdenī

EUR 369 | FlyMeAway

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv