Redakcijas sadaļu atbalsta

Iepazīsti 5 iespaidīgus tiltus visā pasaulē

Ja kādreiz nokļūstat Ķīnas Hunaņas provincē, iznomājiet auto un dodieties izbraucienā pa Dzjišou-Čadun maģistrāli (Jishou-Chadong Expressway) – tie ir 18 tuneļi zem kalnu masīva, kas kulmināciju piedzīvo uz iespaidīgā, vairāk nekā kilometru garā un 350 metrus augstā Aidžai tilta. Tas ir īsts inženieru meistardarbs, kā arī pasaulē augstākais tilts, kas ved no tuneļa uz tuneli.

Lai gan ar pasaulē garāko laidumu lepojas Akasi-Kaikjo piekartilts Japānā, veseli pieci no 10 garākajiem šāda tipa tiltiem atrodami tieši Ķīnā. Austrumu lielvalsts, kura, šķiet, ir neremdināma aizvien jaunu rekordu uzstādīšanā, neatpaliek arī citās tiltu kategorijās, tādēļ turpinājumā apskatīti pasaulē garākie dažādu tipu tilti.

Garākais piekartilta laidums – Akasi-Kaikjo tilts, Kobe, Japāna. Garums: 1 991 metrs

Akasi šaurumā, kas atdala Honsju no Sikoku salām, spēcīgās vētrās savulaik nogrimuši vairāki prāmji. Tādēļ nav grūti iztēloties, cik sarežģīti bijuši gigantiskā tilta būvdarbi, kuru mūsdienās ik dienu šķērso vairāk nekā 23 000 automašīnu. Tiltam, kura būvniecība noslēdzās 1998. gadā, nereti jāiztur arī spēcīgas zemestrīces (1995. gadā tas piedzīvoja 7,2 magnitūdu spēcīgus pazemes grūdienus), intensīvas straumes, kā arī vēja brāzmas līdz pat 80 metriem sekundē. Vairāk nekā pusi no Akasi-Kaikjo tilta kopējā 3,9 kilometru garuma sastāda tā rekordgarais centrālais laidums, kas izvietots aptuveni 64 metrus virs jūras līmeņa. Interesentiem, kuri gatavi galvu reibinošam kāpienam un elpu aizraujošu panorāmu vērošanai 300 metru augstumā, tiek piedāvāts nokļūt uz viena no tilta piloniem.

Garākais vienlaidu tilts pāri ūdenim – Pontčartreinas tilts (Lake Pontchartrain Causeway), Luiziānas štats, ASV. Garums: 38,42 kilometri

Četras braukšanas joslas, 5 189 pāļi un gandrīz 40 kilometri – šādi raksturojams dzelzsbetona tilts, kas atrodams uz ziemeļiem no Ņūorleānas un ir iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā pasaulē garākais tilts pāri ūdenim. Pontčertreinas tilts, kura šķērsošana automašīnā aizņem aptuveni pusstundu, būvēts visai pasen – 20. gadsimta vidū

Garākais iekārtais gājēju tilts – Tamanas-Negaras tilts, Kualalumpura, Malaizija. Garums: 450 metri

Dziļi Malaizijas džungļos, Tamanas-Negaras iekārtais gājēju tilts drosmīgākajiem apmeklētājiem piedāvā vērot lietusmeža floru un faunu no unikāla skatpunkta. Tilts, kurš sastāv no vairākiem posmiem, kopumā ir 450 metrus garš un neticami šaurs, turklāt atrodas vidēji 49 metru augstumā virs zemes. Piedzīvojumu meklētāji neaizmirstamajā pastaigā cauri džungļu lapotnei var doties, samaksājot simbolisku pusotru ASV dolāru.

Garākais pontontilts – Evergrīnas zemesraga tilts, Sietla, ASV. Garums: 2 310 metri

1960. gados būvētais tilts pāri Vašingtona ezeram savieno Sietlu ar tās austrumu priekšpilsētām. Tas balstīts uz 33 futbola laukuma lieluma pontoniem. Šāds risinājums tilta būvniecībai tika izvēlēts nestabilās ezera gultnes dēļ, turklāt tas ļāvis vienkāršot braucamās daļas izbūvi. Tiesa gan, tilta konstrukcija ir novecojusi, tādēļ patlaban tas tiek pārbūvēts, pagarināts un papildināts ar sliežu ceļa klātni vilcienu kustībai

Garākais slēgtais tilts – Hārtlendas tilts, Ņūbransvika, Kanādā. Garums: 391 metrs

Slavenie Medisonas apgabala tilti nobāl šīs 112 gadus senās, Kanādas Nacionālā vēsturiskā mantojuma objektu sarakstā iekļautās konstrukcijas priekšā. Pasaulē garākā slēgtā tilta titulu tas ieguva 1920. gadā pēc tam, kad ledus iešanas laikā Sentdžona upē tika aizskaloti divi tā posmi, kurus nomainot tiltam tika izbūvēts arī jumts, lai novērstu turpmāku konstrukcijas bojāšanos nokrišņu ietekmē. Hārtlendas tilts mūsdienās kļuvis par īstu Ņūbransvikas provinces ikonu.

Avots: BalticTravelnews.com/Huffingtonpost.com

karlis - 3314
photo

2 nedēļas Taizemē 01/03 no 705 € !

Karstākie piedāvājumi uz Taizemi, Bangkoku 01/03 uz 2 nedēļām no 705 € !

EUR 705 | 01.03.2019 | Hot Travel

photo

Pastaigas bērniem ar ēzelīšiem Alpos

Ceļojums, kurā piedalās bērni, vecāki un ēzelīši, kas ir kā labākie palīgi un atbalstītāji, dodoties pastaigās kalnos kopā ar bērniem.

EUR 1040 | 08.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes. Ielūdzam apmeklēt. Ieejas biļetes uz starptautiskajām izstādēm.

EUR 25 | 31.05.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Mazā Venēcija

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 08.06.19 - 1 Dienas. Brauciens ar kuģīti pa Nemunas upes, Kintai tūja, Ventes rags, Miņģe

EUR 37 | 02.06.2019 | AP SAULI

photo

Ceļojums uz Gruziju un Armēniju

Ceļojuma cena 399 EUR + eksk. pakete 159 EUR. Izlidošana no Rīgas.

EUR 399 | 07.06.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv