Redakcijas sadaļu atbalsta

Iepazīsti 5 iespaidīgus tiltus visā pasaulē

Iepazīsti 5 iespaidīgus tiltus

Foto: flickr.com

Ja kādreiz nokļūstat Ķīnas Hunaņas provincē, iznomājiet auto un dodieties izbraucienā pa Dzjišou-Čadun maģistrāli (Jishou-Chadong Expressway) – tie ir 18 tuneļi zem kalnu masīva, kas kulmināciju piedzīvo uz iespaidīgā, vairāk nekā kilometru garā un 350 metrus augstā Aidžai tilta. Tas ir īsts inženieru meistardarbs, kā arī pasaulē augstākais tilts, kas ved no tuneļa uz tuneli.

Lai gan ar pasaulē garāko laidumu lepojas Akasi-Kaikjo piekartilts Japānā, veseli pieci no 10 garākajiem šāda tipa tiltiem atrodami tieši Ķīnā. Austrumu lielvalsts, kura, šķiet, ir neremdināma aizvien jaunu rekordu uzstādīšanā, neatpaliek arī citās tiltu kategorijās, tādēļ turpinājumā apskatīti pasaulē garākie dažādu tipu tilti.

Garākais piekartilta laidums – Akasi-Kaikjo tilts, Kobe, Japāna. Garums: 1 991 metrs

Akasi šaurumā, kas atdala Honsju no Sikoku salām, spēcīgās vētrās savulaik nogrimuši vairāki prāmji. Tādēļ nav grūti iztēloties, cik sarežģīti bijuši gigantiskā tilta būvdarbi, kuru mūsdienās ik dienu šķērso vairāk nekā 23 000 automašīnu. Tiltam, kura būvniecība noslēdzās 1998. gadā, nereti jāiztur arī spēcīgas zemestrīces (1995. gadā tas piedzīvoja 7,2 magnitūdu spēcīgus pazemes grūdienus), intensīvas straumes, kā arī vēja brāzmas līdz pat 80 metriem sekundē. Vairāk nekā pusi no Akasi-Kaikjo tilta kopējā 3,9 kilometru garuma sastāda tā rekordgarais centrālais laidums, kas izvietots aptuveni 64 metrus virs jūras līmeņa. Interesentiem, kuri gatavi galvu reibinošam kāpienam un elpu aizraujošu panorāmu vērošanai 300 metru augstumā, tiek piedāvāts nokļūt uz viena no tilta piloniem.

Garākais vienlaidu tilts pāri ūdenim – Pontčartreinas tilts (Lake Pontchartrain Causeway), Luiziānas štats, ASV. Garums: 38,42 kilometri

Četras braukšanas joslas, 5 189 pāļi un gandrīz 40 kilometri – šādi raksturojams dzelzsbetona tilts, kas atrodams uz ziemeļiem no Ņūorleānas un ir iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā pasaulē garākais tilts pāri ūdenim. Pontčertreinas tilts, kura šķērsošana automašīnā aizņem aptuveni pusstundu, būvēts visai pasen – 20. gadsimta vidū

Garākais iekārtais gājēju tilts – Tamanas-Negaras tilts, Kualalumpura, Malaizija. Garums: 450 metri

Dziļi Malaizijas džungļos, Tamanas-Negaras iekārtais gājēju tilts drosmīgākajiem apmeklētājiem piedāvā vērot lietusmeža floru un faunu no unikāla skatpunkta. Tilts, kurš sastāv no vairākiem posmiem, kopumā ir 450 metrus garš un neticami šaurs, turklāt atrodas vidēji 49 metru augstumā virs zemes. Piedzīvojumu meklētāji neaizmirstamajā pastaigā cauri džungļu lapotnei var doties, samaksājot simbolisku pusotru ASV dolāru.

Garākais pontontilts – Evergrīnas zemesraga tilts, Sietla, ASV. Garums: 2 310 metri

1960. gados būvētais tilts pāri Vašingtona ezeram savieno Sietlu ar tās austrumu priekšpilsētām. Tas balstīts uz 33 futbola laukuma lieluma pontoniem. Šāds risinājums tilta būvniecībai tika izvēlēts nestabilās ezera gultnes dēļ, turklāt tas ļāvis vienkāršot braucamās daļas izbūvi. Tiesa gan, tilta konstrukcija ir novecojusi, tādēļ patlaban tas tiek pārbūvēts, pagarināts un papildināts ar sliežu ceļa klātni vilcienu kustībai

Garākais slēgtais tilts – Hārtlendas tilts, Ņūbransvika, Kanādā. Garums: 391 metrs

Slavenie Medisonas apgabala tilti nobāl šīs 112 gadus senās, Kanādas Nacionālā vēsturiskā mantojuma objektu sarakstā iekļautās konstrukcijas priekšā. Pasaulē garākā slēgtā tilta titulu tas ieguva 1920. gadā pēc tam, kad ledus iešanas laikā Sentdžona upē tika aizskaloti divi tā posmi, kurus nomainot tiltam tika izbūvēts arī jumts, lai novērstu turpmāku konstrukcijas bojāšanos nokrišņu ietekmē. Hārtlendas tilts mūsdienās kļuvis par īstu Ņūbransvikas provinces ikonu.

Avots: BalticTravelnews.com/Huffingtonpost.com

Turiba - 3320
photo

Ziemassvētku pasaka Lapzemē

Ziemaassvētku pasaka Lapzemē- 23.12. - 26.12.2018, pasakains brauciens ar dzīvošanu 4* SPA visnīcā pašā Oulu centrā, cena tikai 287 EUR, vietu skaits ierobežots

EUR 287 | 21.12.2018 | Nikos Travel

photo

Ziemassvētki Ēģiptē 20/12 no 359 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 20/12 no Viļņas lidostas uz nedēļu no 359 € !

EUR 359 | 22.12.2018 | Hot Travel

photo

Svētki uz ledus - Baltās ledus svinības

Svētku laikā Vidzemes Olimpiskais centrs aicina ikvienu rast svētku sajūtas uz ledus, apmeklējot “Baltās ledus svinības”. Pirmo reizi VOC ledus hallē – mūziķi uz ledus!

Valmieras TIC

photo

Konferenču telpas Vecrīgā

Viesnīcas „Radi un draugi” lieliskā atrašanās vieta pašā Vecrīgas centrā ir ideāli piemērota dažādu pasākumu rīkošanai.

EUR 50 | 22.12.2018 | Hotel Radi un Draugi

photo

Pastaiga ar gidu pa Liepāju!

Ik svētdienu plkst. 12:00 ir iespēja doties pastaigā pa vecpilsētu kopā ar gidu. Ieplāno Liepāju un iepazīsti to.

Liepājas reģiona TIB

photo

Jāņu brīvdienas Islandē

Islande ir īstais galamērķis tiem, kas vēlas aci pret aci satikties ar dabas pirmatnējo varenību. Pievienojies!

EUR 1190 | 27.02.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Belavia - Belarusian Airlines lidojumi

Uz saviem lidojumiem aviokompānija Belavia piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām.

EUR 150 | 31.03.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv