Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijas pilsoņiem divus mēnešus būs atcelta Taizemes vīzas maksa

Latvijas pilsoņiem divus mēneš

Foto: Pixabay.com

Labas ziņas tiem, kas 2018. gada decembrī vai nākamā gada janvārī plāno doties uz Taizemi. Ir pieņemts lēmums, ka nākamos divus mēnešus tiks atcelta vīzas maksa, kas standartā izmaksā aptuveni 50, - Eiro. Mērķis šādai valdības rīcībai ir palielināt tūrisma industrijas ienākumus, kas ir galvenais Taizemes ekonomiskās izaugsmes dzinējs. Pēdējo 3 mēnešu laikā tūristu apjoms samazinājies par 10 procentiem.

Laikā, kad Taizemē samazinājies tūristu īpatsvars, jo īpaši ievērojami samazinājies ceļotāju skaits no Ķīnas, tādēļ Taizemes Ministru kabinets 2018. gada 6. novembrī pieņēmis lēmumu atcelt maksu par vīzu 21 valsts ceļotājiem  – to skaitā arī Latvijas pasu turētājiem.

Tūristu skaits no Ķīnas strauji samazinājies pēc traģēdijas Taizemē jūlijā, kurā bojā gāja vairāk kā 40 cilvēki pēc incidenta pie Puketas salas, kur spēcīga vētra apgāza divus tūristu kuģus. Tomēr Taizemes varas iestādes cer, ka Taizeme atjaunos uzticību visu ceļotāju acīs un jo īpaši šo tēlu spodrinās ceļotājiem no Ķīnas.

Gluži kā Ziemassvētku dāvana, ierastās vīzas maksas atcelšana 2 mēnešus iepriecinās ceļotājus no Andoras, Bulgārijas, Butānas, Ķīnas, Kipras, Etiopijas, Fidži, Indijas, Kazahstānas, Latvijas, Lietuvas, Maldivu, Maltas, Maurīcijas, Papua-Jaungvinejas, Rumānijas, Sanmarīno, Saūda Arābijas, Ukrainas, Uzbekistānas un Taivānas.

Taizeme jeb pilnā nosaukumā Taizemes Karaliste atrodas Āzijas dienvidu daļā un tieši tāpēc te ir tik silts - tropiem raksturīgais klimats. Valsts galvaspilsēta Bangkoka ir viena no lielākajām pilsētām Dienvidaustrumu Āzijā un arī reģiona ekonomiskais un tūrisma centrs. Valsts ir gana unikāla, jo Taizemes karaliste kopš tās izveides 13.gadsimtā, teju visu tās pastāvēšanas laiku ir spējusi saglabāt savu neatkarību. Līdz 1949. gada 11. maijam šo valsti sauca par Siāmu.

Taizeme kopumā ir aptuveni 500 tūkstošus kvadrātkilometru liela (aptuveni 8 reizes lielāka nekā Latvija), bet te dzīvo aptuveni 67 miljoni iedzīvotāju.

Izplatīta reliģija Taizemē ir budisms. Lielākā daļa iedzīvotāju ir taji (tajieši), kuru tradicionālā kultūra veidojusies stiprā indiešu kultūras iespaidā. Lielākā minoritāte valstī ir ķīnieši, bet te meklējami arī Malaizijas musulmaņi (malaji), Kambodžas khmeri un vjetnamieši. Kalnos ziemeļu un ziemeļaustrumu daļā mitinās apmēram 650 000 vietējo cilšu pārstāvju, kas runā savā valodā un piekopj savdabīgu kultūru.

Avots: Baltictravelnews.com/straitstimes.com

Turiba - 3320
photo

Dienvidtaizemes salu kruīzs

Taizemes dienvidi ar smaragdzaļajām salām, gleznainajiem līcīšiem, garajām baltajām pludmalēm sniegs Tev neatkārtojamu atpūtu!

EUR 2305 | 31.12.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Dienvidtaizemes salu kruīzs

Taizemes dienvidi ar smaragdzaļajām salām, gleznainajiem līcīšiem, garajām baltajām pludmalēm sniegs Tev neatkārtojamu atpūtu!

EUR 2305 | 18.12.2018 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv