Redakcijas sadaļu atbalsta

Iedvesma ceļojumam - Kopenhāgena (video)

Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena ir viena no visaugstāk novērtētajām pilsētām pasaulē - dažādos topos tā regulāri ierindojas augstās vietās kā vēlamais galamērķis, kur cilvēki labprāt dzīvotu, kā arī - vismaz apciemotu, lai redzētu kā tad tie dāņi, kas ir tik apmierināti dzīvē, dzīvo.

Kopenhāgena atrodas Baltijas jūras rietumu krastā pie Ēresuna šauruma un ir ievērojama ar to, ka tā jau kopš tās dibināšanas (to dibināja Dānijas karalis Svens I 1043.gadā) vienmēr ir bijusi "visa centrā" jeb stratēģiski ļoti nozīmīgā vietā. Pilsētas atrašanās vieta jau gadsimtus ļāvusi kontrolēt tirdzniecību starp Baltijas un Ziemeļjūru. Atrašanās vieta, protams, arī tai atnesusi vairākus karus un uzbrukumus - pilsētai vairākkārtīgi uzbruka Hanzas karaspēks.

Pats pilsētas nosaukums cēlies no seno dāņu vārda Havn ("osta") jeb vēlāk vārdu salikuma "Købmandshavn" jeb "tirgotāju osta" - un pilsēta arī patiešām bija tirgotāju osta, jo tā pirmos gadu simtus attīstījusies pateicoties siļķu tirdzniecībai.

Pilsēta gan ir diezgan cietusi karos - to vairākas reizes izpostījuši zviedru un angļu uzbrukumi, kas pilsētu ir bombardējuši un dedzinājuši.

Kopenhāgena nereti tiek dēvēta par Mazās Nāriņas pilsētu. Šī pasaulslavenā 19. gadsimta dāņu rakstnieka Hansa Kristiāna Andersena literāras pasakas varone, kuras skulptūra redzama Kopenhāgenas krastmalā, ir arī pilsētas simbols. Kopenhāgena arī tiek pamatoti dēvēta par "Ziemeļu Venēciju"un salīdzināta ar Amsterdamu, jo pilsētas teritorijā ietilpst daudzi kanāli, salas un arī Zēlandes salas robotās krasta līnijas veidoti līči.

Šobrīd Dānijas lielākajā pilsētā dzīvo aptuveni 2 miljoni iedzīvotāju.

Populārākie apskates obhekti ir Amālienborga -Dānijas karaļu rezidence, Kristiānija - kontrkultūras centrs, jau minētā Mazā Nāriņa - Andersena pasakas tēls ostā - pilsētas simbols, Strēgeta - gājēju zona pilsētas centrā, kā arī Tivoli parks - viens no senākajiem izklaides parkiem pasaulē.

Dodoties uz Dāniju un īpaši Kopenhāgenu gan jārēķinās ar vērā ņemamām izmaksām - Dānija ir viena no dārgākajām valstīm pasaulē. Vienkāršāko ķīniešu maltīti te var atrast lētākais par 5 eiro, kamēr kārtīgas dāņu stila pusdienas izmaksās aptuveni 25 eiro. Alus cena bārā - aptuveni 6 eiro. Dārgs, bet efektīvs ir arī vietējais sabiedriskais transports.

Apskati iedvesmojošu video par ceļojumu uz Kopenhāgenu.

Avots: BalticTravelnews.com/Wikipedia/Impro.lv/Numbeo.com

karlis - 3314
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv