Tukumā ir sācies Patriotiskās garšas mēnesis

Novembris Latvijā pēdējos gados jau iesaukts par Patriotu mēnesi. Savukārt ēdinātāji, kas nolēmuši celt patriotisma devu sevī un savos līdzcilvēkos, gatavojot latviskos ēdienus svētkos novembra mēnesī, novembri nodēvējuši par Patriotiskās garšas mēnesi. Tādu mēnesi kalendārā nu jau otro gadu iezīmējuši arī Tukuma puses uzņēmēji, savās ēdienkartēs īpaši izceļot latviskos ēdienus vai veidojot speciālas latvisko ēdienu ēdienkartes savos uzņēmumos. Tā kā novembris mēdz būt tumšs un drūms laikapstākļu ziņā, aicinām atbalstīt vietējos ēdinātājus un doties pusdienās un vakariņās, vai pat brokastīs ārpus mājām nobaudīt, iespējams, jau mazliet piemirstus ēdienus vai atklāt sev jaunu latvisko garšu!

Latviskas garšas ēdieni Patriotu mēnesī

Vai atceries vecmāmiņas gatavotos ēdienus? Iespējams, dažus no tiem varēsi pagaršot Tukuma patriotiskās garšas mēneša ietvaros, jo Tukuma un apkārtnes kafejnīcas Latvijas simtgades ietvaros šogad novembrī piedāvā gan latviešu tradicionālos ēdienus, gan jaunradītus ēdienus ar Latvijai tik raksturīgajiem produktiem.

Piedāvājums Tukumā

Restorāns "Tuckum" visu novembra mēnesi piedāvās tradicionālos latviešu ēdienus. Restorāna ēdienkartē jau ikdienā ir latviskie ēdienu, bet novembrī te būs nobaudāmi gan pelēkie zirņi ar kūpinātu cūkgaļu un kuģelis, pat skābputra un lodīšu vira, gan arī kartupelis mundierī ar sieru un sēņu mērci un siļķe ar biezpienu, dillēm un kartupelīšiem. Saldajā būs nobaudāms rupjmaizes kārtojums ar dzērveņu ievārījumu vai krāsnī cepts ābols ar ‘piešpricītēm’. Atliek vien izvēlēties, ko kuru dienu gribās nogaršot, un doties baudīt! Īpašais piedāvājums ģimenēm ar bērniem - 10% atlaide.

Adrese: Brīvības laukums 2, Tukums. Tālrunis: 29320013, FB: Restorāns-Tuckum

"Tukuma Ledus halles" kafejnīca novembra svētku dienās - 18. un 19.novembrī piedāvās jau tautā iemīļotus senos ēdienus – skābu kāpostu zupu, bukstiņbiezputru, asinsdesu, pelēkos zirņus, ribiņas medus-sinepju marinādē, arī sklandraušus un maizes zupu ar putukrējumu. Izbrīvē laiku un kopā ar ģimeni dodies baudīt latviskos ēdienus!

Adrese: Tukuma Ledus halle, Stadiona iela 3, Tukums. Tālrunis: 26633273, www.tlh.lv, FB: TukumaLedusHalle

Savukārt jaunākajā Tukuma kafejnīcā "Corner’s", kur saimnieko aktīvais Mārtiņš, visu mēnesi būs nogaršojams īpašais saldais - "Laimas" šokolādes saldējums ar medus biskvītu un smiltērkšķu želeju. Desertā te būs piedāvājums tikai no Latvijas populārākajiem produktiem, tos gatavojot, nezaudējot klasiskās vērtības.

Adrese: Pils iela 13, Tukums. Tālrunis: 24249402, FB: CORNERs

Tukuma apkārtnē

Ja nu ceļš ved no Tukuma uz dienvidiem – Jaunpils virzienā, aicinām iegriezties Jaunpilī. "Jaunpils pils krogs" svētku nedēļā - no 11. līdz 19. novembrim savus viesus cienās ar latviskiem ēdieniem, ko ieteicams baudīt tieši šajā laikā. Lielajā svētku dienā - 18. novembrī kafejnīcā garantēta svinīga atmosfēra un katram viesim tiks dāvināta Latvijas svētku kūka.

Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils. Tālrunis: 28338860, www.jaunpilspils.lv, FB: Jaunpilspils

Dodoties pāri Tukuma kalniem un pakalniem uz jūras pusi nedēļas nogalēs, vērts piestāt pie Rideļu dzirnavu kafejnīcas "Cope". Te saimnieki gaidīs ciemos sevis katrās brīvdienās ēdājus no tuvākas un tālākas apkārtnes, lai iepriecinātu ar smeķīgām rudzu pankūkām, rudens buljonu un īpašu saldo - bezē "Gaisīgais latvietis". Īpaši tiks sagaidīt tie viesi, kas iegriezīsies dzirnavu krodziņā 18. novembrī. Par godu Latvijas simtgadei pirmajiem viesiem pārsteigums - 100 pankūkas priekam un vēderam!

Adrese: "Rideļu dzirnavas", Engures pagasts, Engures novads. Tālrunis: 22440094, www.rideludzirnavas.lv, FB: rideludzirnavas

Ja nu esat piekrastē, tad katru dienu te – Apšuciemā strādā kafejnīca "Apsīte", kas novembrī cienās savus viesus gan ar jau tik zināmajiem latviešu ēdieniem, gan mūsdienīgām variācijām. Vai atceraties, kad pēdējo reizi ēdāt melleņu klimpas? Jā, klimpās ir kaut kas no bērnības un ļoti īpašs! Kafejnīcas piedāvājumā ik dienas būs pieejami arī mūsdienu ēdieni, kas gatavoti no Latvijas produktiem. Brauc un baudi nesteidzoties! Būsiet mīļi gaidīti visu mēnesi, izņemot vienu dienu - 18. novembri, kad kafejnīcas kolektīvs svinēs svētkus pats.

Adrese: "Apsīte", Apšuciems, Engures novads. Tālrunis: 26545266, FB: SIA-Vāverīši-Kafejnīca-Apsīte

Zivju restorāns "Bermudas" Ragaciemā jubilejas ietvaros organizē svētku brančus. Tā 11. novembrī restorānā būs iespējams apmeklēt "Lāčplēša dienas branču", bet 18. novembrī - "Simtgades branču". Kā ierasts brančotāji tiks lutināti ar jūras veltēm, gaļas ēdieniem un īpaši pagatavotiem Latvijai tradicionāliem ēdieniem patriotiskā noformējumā. Ieplāno svētku brokastis piekrastē!

Adrese: "Jūrnieki", Ragaciems, Engures novads. Tālrunis: 29999559, www.bermudas.lv, FB: restoransbermudas

Garšas festivāls Tukumā

Arī šogad novembra svētku laikā – 19.novembrī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Tukuma birojs aicinās dažādus ražotājus uz Tukuma Ledus halli, kur notiks "Garšas festivāls". Festivāls notiks jau otro gadu par godu Valsts dzimšanas dienai, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar mūsu reģiona mazo ražotāju produkcijas klāstu.

Garšu festivāls nozīmē - baudījumu gan garšas kārpiņām, gan dāvaniņu sarūpēšanas prieku. Pasākuma sauklis ir "Patriotu nedēļā atbalstām savējos, vietējos!", tādēļ vienkopus būs saaicināti lielāki un mazāki ražotāji, zemnieki un arī amatnieki un smukuma vairotāji, kas iepazīstinās un piedāvās iegādāties dažādas garšvielas un citus vietējos ražojumus, kas domāti garšu kārpiņu lutināšanai un vēderprieku baudīšanai. Aicināto vidū būs arī ražotāji, kuru produkti varētu būt arī labas dāvanas Valsts svētkos vai tūlīt jau gaidāmajos Ziemassvētkos. Zināms, ka savu dalību festivālā jau pieteikuši Dāru kazu siers un Ritas Šnitko marinēti kāposti no Tumes, konditorejas izstrādājumi no Pūres, medus un skalu grozi no Irlavas, Mārītes svaigpiena sieri no Saldus, Smukdāvan' un mājas siers no Talsiem, mājas maize no Dobeles un Talsiem, "Valguma mežvīns" no Tukuma, "Manas Garšas" garšvielas no Ogres, "Embūtes garšvielas", "Lillas lavander", "Sintas Puķes", Wonder Things", Ievas Krūmiņas sagatavotās dāvaniņas no Smārdes pagasta, piparkūkas, rotas lietas u.c. Festivāla sākums – pulksten 12.00.

Adrese: Tukuma Ledus halle, Stadiona iela 3 (2.stāvā), Tukums. Vairāk informācijas un pieteikties uz tirgošanos: LLKIC Tukuma birojs – 20227566.

Gardus svētkus! Svinēsim Latvijas simtgadi kopā! Uz Tukumu pēc smukuma!

Avots: Tukuma TIC

Turība - 3361
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu.

Siguldas novada TIC

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Autobusu noma -  MB 1317 (33 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Aktīvas atpūtas cienītājiem viesnīca “Park Hotel Latgola” Daugavpilī piedāvā velosipēdu un elektroskūteru nomu.

Park Hotel Latgola

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

Īpašais vasaras piedāvājums!

Īpašais vasaras piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais vasaras vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 per...

EUR 99 | Bellevue Park Hotel Riga

Zaļumballe ar grupu

Zaļumballe ar grupu "Roja"

Riktīga zaļumballe ar slaveno grupu "Roja" Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

EUR 7 | Padures muiža

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

No 26. līdz 28.jūlijam Valmierā norisināsies Valmieras pilsētas svētki.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā jūnijā

Pasākumi Valmierā jūnijā

Jūnijā aicinām svinēt vasaras saulgriežu svētkus, kā arī baudīt citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novados!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv