Redakcijas sadaļu atbalsta

Iedvesma ceļojumam – Katalonija (video)

Katalonija ir reģions Pireneju pussalas ziemeļaustrumos. Katalonijas konstitucionālais statuss ir strīdus objekts starp Spānijas Karalisti, kas to uzskata par savu autonomo apgabalu, un Katalonijas parlamentu, kas ir pasludinājis Katalonijas Republikas neatkarību.

Tā robežojas ar Franciju un Andoru ziemeļos, ar Spānijas Aragonas autonomo apgabalu rietumos, Valensijas autonomo apgabalu dienvidos, bet austrumos to apskalo Vidusjūra (krasta līnija 580 km). Oficiālās valodas ir katalāņu, spāņu un araniešu (oksitāņu valodas dialekts). Tās administratīvais centrs un lielākā pilsēta ir Barselona, kas ir otra visapdzīvotākā pašvaldība Spānijā.

19. un 20. gadsimtā Katalonija piedzīvoja lielu ekonomisku izaugsmi, piesaistot strādniekus no citiem Spānijas apgabaliem. Barselona kļuva par vienu no Eiropas lielākajām industrializētajām lielpilsētas teritorijām un Katalonija par ievērojamu tūrisma galamērķi. 2017. gada 1. oktobrī, notika neatkarības referendums par atdalīšanos no Spānijas un to atbalstīja 90,18% balsotāju. 27. oktobrī Katalonijas parlaments pasludināja Katalonijas Republikas neatkarību. Tomēr starptautisko atzinību šis statuss neguva un Katalonija joprojām ir sapņa attālumā līdz neatkarīgai valstij.

Katalonija var lepoties ar kontrastainu dabu, kalniem, senu mākslas vēsturi, sporta iespējām visos gadalaikos. Lai iedvesmotos pārsteidzošai plašajām iespējām ceļot Katalonijā, noskaties šo video. Vairāk informācijas vari iegūt oficiālajā Katalonijas tūrisma portālā.


Avots: Baltictravelnews.com/Wikipedia.org

karlis - 3314
photo

Lētas aviobiļetes uz Kanāriju salām

Kanāriju salas - Tenerife no 85 Eur...

EUR 85 | 31.05.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv