Jūrmalā atrodamas daudzas iespējas ģimeniskai atpūtai rudenī

Kad vasaras svelme palikusi vien atmiņās un steidzīgo atpūtnieku pūļi izklīduši, ir pat ļoti vērts doties uz Jūrmalu, lai izbaudītu rudens krāsas un noskaņas, netraucēti atpūstos kopā ar ģimeni, iepazīstot dabas jaukumus, izkustētos, apmeklētu kādu kultūras pasākumu, piedalītos radošās aktivitātēs un eksperimentos un savā veidā sasildītos rudenī.

Īsākas un garākas pastaigas

Dzintaru mežaparks – aktīvi pavadīts laiks kopā ar bērniem, izbaudot priežu meža spēcinošo gaisu un izkustoties mežaparka celiņos, skeitparkā, rotaļu un sporta spēļu laukumos. Parks apmeklētājiem ir atvērts visu gadu un katrā gadalaikā tajā ir pieejami ģimenēm draudzīgi atpūtas veidi. Pavisam drīz mežaparks pārvērtīsies Gaismas parkā un iepriecinās ar pasakainiem gaismiņu tēliem.

Izbaudīt rudens noskaņas aicina arī Jūrmalas pludmale, kas stiepjas vairāk nekā 24 km garumā. Skrējiens gar jūras krastu, izbrauciens ar velosipēdu vai pastaiga pa izgaismotu pludmales taku no Turaidas ielas Dzintaros līdz Ērgļu ielai Majoros. Tā ir iespēja sajust dabas pieskārienu – dzirdēt jūras šalkoņu, raudzīties saulrietā, just pludmales smilšu graudiņus pirkstos un sasmaržot sāļo piejūras gaisu. To ir vērts izbaudīt.

Ķemeru Nacionālais parks ir viens no skaistākajiem parkiem Latvijā. Īpaša maģija tam piemīt tieši rudenī. Teiksmaina pastaiga pa dēļu laipām un brīnišķīga iespēja bērniem – iepazīt augsto purvu un tā iemītniekus, vērot dabu, kas gatavojas ziemai – ar zeltainām koku lapām, dabas veltēm, gājputnu klaigām un meža dzīvnieku pēdām, miglu un citām dabas parādībām.

Izzinoši un radoši

Ja laikapstākļi nav patīkami, lai uzturētos ārā, iegriezieties Jūrmalas pilsētas muzejā. Muzeja ekspozīcijas "pastāstīs" par kūrorta vēsturi, vecākiem rosinās atmiņas par bērnību, savukārt mazajiem muzeja apmeklētājiem tā būs iespēja iejusties pludmales atmosfērā, muzejā būvējot smilšu pilis. Iepriekš piesakoties, var apmeklēt zīmēšanas un smilšu spēļu nodarbības un padarboties "Pasaku darbnīcā".

Aspazijas māja Dubultos ir neparastākais un skaistākais Jūrmalas muzejs. Mūzika, māksla un vēsture rada Aspazijas mājas īpašo auru. Seno laiku gars "atdzīvojas" interjera un sadzīves priekšmetu ekspozīcijā, projekcijas tehnikā radītās hologrammās un interaktīvās spēlēs. Muzejā neparastā veidolā ir sastopama pati dzejniece un viņas kaķis!

"Zili brīnumi Jūrmala" – tas ir zinātkāres centrs, kurā bērns jau no mazotnes var iepazīst eksaktās zinātnes un attīstīt loģisko domāšanu, lai gan... neparastais izglītības un izklaides centrs būs saistošs visai ģimenei, jo interesantā veidā pastāstīs par to, kas ir fizika un kādiem likumiem pakļaujas visdažādākie priekšmeti – kādēļ vilnas materiāls elektrizē priekšmetus, kā darbojas gravitācija un kas ir inerce. Centra apmeklējums noteikti ieinteresēs papētīt eksakto zinību jautājumus arī mājās.

Atklāt mirdzošo gleznu noslēpumu mākslas galerijā "Inner Light" aicina mākslinieks Vitālijs Jermolajevs. Šīs gleznas īpašā apgaismojumā sāk mirdzēt un skatītājam sākotnēji redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā apslēptais variants. Rudenī katru sestdienu un svētdienu mākslinieks Vitālijs Jermolajevs piedāvā gleznošanas meistarklases gan bērniem, gan pieaugušajiem un aicina visus piedalīties konkursā "Klusuma mūzika".

Ģimenisks piedāvājums – kopīga ģimenes filmas noskatīšanās kinoteātrī Star Cinema Jūrmala, kas atrodas galerijā "Korso". Kinozālēs ir izcila skaņa un attēls, oriģināls telpu dizains, ērti krēsli un apkalpošana augstākajā līmenī. Seansam iespējams izvēlēties gan kino jaunumus, gan pasūtīt filmu no kinoteātra bagātīgās multimediju bibliotēkas.

Ūdens prieki lieliem un maziem

Ūdens atrakciju parkā "Līvu Akvaparks" katrs no ģimenes atradīs sev piemērotāko atpūtas veidu, jo parks ir sadalīts trīs zonās – aktīvās (slidkalniņu) atpūtas zona, ģimenes atpūtas zona un spa komplekss. Vairāk nekā 20 dažādi slidkalniņi, 10 dažādu dziļumu un lielumu baseini, atrakcijas bērniem, spa komplekss ar četrām pirtīm, auksto baseinu, sāls kambari, burbuļvannām, gaisa un zemūdens masāžas iekārtām – prieks visai ģimenei!

Vēl kāda iespēja nesteidzīgai atpūtai Jūrmalā – spa centra vai pirts kompleksa apmeklējums visai ģimenei. Viesnīcās un spa centros padomāts par katru no ģimenes – skaistumkopšanas procedūras mammai, relaksējoša masāža tētim un pozitīvi uzlādējoša masāža bērnam jau no trīs gadu vecuma. Atjaunotā saunu un baseinu centrā iespējams apmeklēt četru  atšķirīgu temperatūru pirtis, tai skaitā tieši bērniem domātu pirti ar piemērotu temperatūru un multiplikācijas filmu skatīšanos, sildoties saunā.

Netraucēta atpūta rudenī visai ģimenei – Jūrmalā tas ir iespējams!

Avots: Jūrmalas pilsētas tūrisma vietne

Turība - 3385
Koncertcikls

Koncertcikls "Gaviļu balsis"

21. septembrī plkst. 16:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēs koncerts "Gaviļu balsis". Piedalās Jolanta Strikaite, Izle Reine, Jānis Porietis.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Koncerts

Koncerts "Tikšanās Dailē"

21.septembrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūra centrā notiks Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts "Tikšanās Dailē".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Tūrisma sezona turpinās!

Tūrisma sezona turpinās!

Aicinām iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un apmeklēt gadatirgu "Ražojam paši"

Gulbenes novada TIC

Itāļu Restorāns

Itāļu Restorāns

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu.

TAKA

Sporta biedrība “ULTRA”

Sporta biedrība “ULTRA”

Piedāvā vizināšanu ar speciālo tandēma paraplānu vai moto-deltaplānu, apmācību lidojumiem ar paraplānu/deltaplānu un pilotu sertifikāciju, aerošovus.

TAKA

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 12.līdz 19.oktobrim Valmierā norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Līdz 30. oktobrim Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Ievas Rubenes gleznu personālizstāde "GadaLaiki".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv