Redakcijas sadaļu atbalsta

Cik lielā mērā spējam ietekmēt drošu lidojumu?

Cik lielā mērā spējam ietekmēt

Foto: Pixabay.com

2018. gada 29. oktobrī notikusī lidmašīnas katastrofa Indonēzijā, kurā dzīvību, pēc amatpersonu teiktā, visticamāk zaudējušas visas 189 personas, kas lidoja liktenīgajā reisā, aicinājusi speciālistus vērst uzmanību aviācijas drošības virzienā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, 2018. gads bijis diezgan traģisks aviācijas nozarē. Portāls Independent uzskaitījis šī gada drūmo statistiku – maijā dzīvību zaudēja 112 cilvēki, īsi pēc lidmašīnas pacelšanās no Havanas lidostas Kubā. Martā bojā gāja 49 no 71 lidmašīnā esošajiem cilvēkiem, kas devās ceļā no Katmandu lidostas. Irānas iekšzemes lidojumā aviokatastrofā boja gāja 66 cilvēki, bet pirmā 2018. gada aviokatastrofa notika Krievijā, Maskavas dienvidos, kad bojā gāja 71 cilvēks.

Portāls Independent uzskaita bīstamākās aviosabiedrības un valstis, kurās visbiežāk notikušas aviokatastrofas

Par laimi, lidmašīnu katastrofas notiek salīdzinoši retāk, kā tas ir ar citiem pārvietošanās transportlīdzekļiem. Statistika norāda, ka dzīvojam drošākajā laikā, ja runa ir par komerciālajiem avioreisiem. Bet kopumā aviokompānijas tiek vērtētas pēc to drošības kritērijiem, un tos ir vērts analizēt.

Salīdzinoši biežāk aviokatastrofas notiek iekšzemes lidojumos, jo tajos, diemžēl, visai bieži tiek izmantoti vecāki lidmašīnu modeļi, kas pats par sevi nav risks, tomēr to apkopei visai bieži nepieciešami lieli finansiālie līdzekļi un pasaules nabadzīgākajām valstīm tie bieži vien neatrodas un ir grūti ievērot visus drošības standartus.

Eiropas Savienībai (ES) ir izveidots aizliegto aviokompāniju saraksts, kurām liegts šķērsot ES gaisa telpu, jo pastāv bažas par to drošības pārraudzību. Aizliegto lidsabiedrību sarakstā atrodamas Afganistānas, Angolas, Kongo, Kongo Demokrātiskās Republikas, Džibutijas, Ekvatoriālās Gvinejas, Eritrejas, Gabonas, Kirgizstānas, Libērijas, Lībijas, Nepālas, Santomes un Prinsipi, Sjerraleones un Sudānas valstu lidsabiedrības. Izņēmums ir viena aviokompānija no Angolas un divas – no Gabonas – tās, saskaņā ar stingriem ierobežojumiem un nosacījumiem drīkst šķērsot Eiropas Savienības gaisa telpu.

Īpašu problēmu dēļ Eiropas savienībā aizliegtas arī sešas citu valstu aviosabiedrības: Venecuēlas "Avior Airlines", Irānas "Aseman Airlines", Irākas "Airways", Surinamas "Blue Wing Airlines", Nigērijas "Med-View Airlines" un "Air Zimbabwe".

Kuras ir pasaulē drošākās lidsabiedrības?

Pēc statistikas datiem, lielākā daļa no drošāko aviokompāniju saraksta atrodas Lielbritānijā. Pēdējā aviokatastrofa, kurā tikusi iesaistīta kāda no Lielbritānijas lidsabiedrībām, bijusi Kegvēras nelaime pirms teju 30 gadiem. "British Airways" nav bijis neviens nelaimes gadījums kopš 1986. gada.

Ja jāmin lidsabiedrība, kuras pastāvēšanas vēsturē nav bijis neviens nāves gadījums, kas saistīts ar aviokatastrofu, līderis šajā ziņā ir "Ryanair", bet kā otra drošākā ir minēta aviokompānija "easyJet".

Kura ir drošākā sēdvieta lidmašīnā?

Viss, protams, atkarīgs no avārijas veida un taisnība ir tiem, kas saka – tāda drošākā vieta katastrofas gadījuma nemaz nepastāv. Un tomēr - izdzīvošanas iespējas palielina tas, ja pasažieris zina, kur iet un kā rīkoties avārijas gadījumā. Ja tuvākā izeja ir bloķēta, ir jāapzinās, kur ir nākamā tuvākā izeja. Pētnieki izpētījuši 17 nelaimes gadījumus, sākot no 1980. gada, analizējot pasažieru sēdvietu izvietojumapozīcijas. Viņi secinājuši, ka drošākās vietas ir lidmašīnas aizmugurē, sēdvietā, kas atrodas pa vidu starp loga un ejas sēdvietām. Tieši šajās vietās proborcionālibijuši vismazāk cietušo - 28 % .

Visaugstākais mirstības līmenis aviokatastrofās bijis tiem, kas sēdējuši pie lidmašīnas spārniem - tie ir 44 %. Tas, visticamāk, ir degvielas tvertņu eksplozijas dēļ.

Kā pašam vairot drošības sajūtu lidojuma laikā un novērst riskus avārijas rašanās gadījumos?

Noklausieties drošības instrukciju – pat ja to esat dzirdējuši jau neskaitāmas reizes un uzskatāt to par lieku formalitāti. Tomēr tā var glābt dzīvību. Instrukcija allaž izskaidro, kā rīkoties lidmašīnas avārijas gadījumā un ir vērts pievērst uzmanību ik sīkākajai detaļai.

Avots: Baltictravelnews.com/independent.co.uk

Turiba - 3320
photo

Uz Vašingtonu ar Aeroflot!

Marts un Aprīlis - vieni no labākiem mēnešiem Vašingtona apmeklēšanai, jo šajā laikā notiek Nacionālais Ķiršu Ziedu festivāls! Vietu skaits ierobežots.

EUR 667 | 26.11.2018 | TBS

photo

Supercena uz Ēgipti 25/11 no 279 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 25/11 uz nedēļu no 279 € !

EUR 279 | 28.11.2018 | Hot Travel

photo

Izlidošana 29/11 uz Lanzaroti!

Izlidošana 29/11 uz Lanzaroti! ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS VIETAS UZ 7 NAKTĪM 29/11! T:67285901

EUR 495 | 28.11.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Lidojošie kalni/ 9 ekskursijas. Ķīna

Pekina - Čžanczjacze - Dehana - Fenhuana - Šanhaja. 11 dienas/10 naktis no 2040 €. Cenā iekļauts: ✈️iekšējie lidojumi, 4* viesnīca, 9 ekskursijas...

EUR 2040 | 03.12.2018 | 1Travel

photo

Dzīves svinēšana Bali salā

Ceļojums uz Bali ir viens no tiem, par kuru varētu teikt: mans rimtākais, skaistākais un emocionālākais piedzīvojums, ko ieteicam izbaudīt ikkatram.

EUR 2395 | 31.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 102 | 28.02.2019 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Romas brīvdienas tikai 500 €

Izlidošana no Rīgas.

EUR 500 | 08.03.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv