Redakcijas sadaļu atbalsta

Cik lielā mērā spējam ietekmēt drošu lidojumu?

2018. gada 29. oktobrī notikusī lidmašīnas katastrofa Indonēzijā, kurā dzīvību, pēc amatpersonu teiktā, visticamāk zaudējušas visas 189 personas, kas lidoja liktenīgajā reisā, aicinājusi speciālistus vērst uzmanību aviācijas drošības virzienā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, 2018. gads bijis diezgan traģisks aviācijas nozarē. Portāls Independent uzskaitījis šī gada drūmo statistiku – maijā dzīvību zaudēja 112 cilvēki, īsi pēc lidmašīnas pacelšanās no Havanas lidostas Kubā. Martā bojā gāja 49 no 71 lidmašīnā esošajiem cilvēkiem, kas devās ceļā no Katmandu lidostas. Irānas iekšzemes lidojumā aviokatastrofā boja gāja 66 cilvēki, bet pirmā 2018. gada aviokatastrofa notika Krievijā, Maskavas dienvidos, kad bojā gāja 71 cilvēks.

Portāls Independent uzskaita bīstamākās aviosabiedrības un valstis, kurās visbiežāk notikušas aviokatastrofas

Par laimi, lidmašīnu katastrofas notiek salīdzinoši retāk, kā tas ir ar citiem pārvietošanās transportlīdzekļiem. Statistika norāda, ka dzīvojam drošākajā laikā, ja runa ir par komerciālajiem avioreisiem. Bet kopumā aviokompānijas tiek vērtētas pēc to drošības kritērijiem, un tos ir vērts analizēt.

Salīdzinoši biežāk aviokatastrofas notiek iekšzemes lidojumos, jo tajos, diemžēl, visai bieži tiek izmantoti vecāki lidmašīnu modeļi, kas pats par sevi nav risks, tomēr to apkopei visai bieži nepieciešami lieli finansiālie līdzekļi un pasaules nabadzīgākajām valstīm tie bieži vien neatrodas un ir grūti ievērot visus drošības standartus.

Eiropas Savienībai (ES) ir izveidots aizliegto aviokompāniju saraksts, kurām liegts šķērsot ES gaisa telpu, jo pastāv bažas par to drošības pārraudzību. Aizliegto lidsabiedrību sarakstā atrodamas Afganistānas, Angolas, Kongo, Kongo Demokrātiskās Republikas, Džibutijas, Ekvatoriālās Gvinejas, Eritrejas, Gabonas, Kirgizstānas, Libērijas, Lībijas, Nepālas, Santomes un Prinsipi, Sjerraleones un Sudānas valstu lidsabiedrības. Izņēmums ir viena aviokompānija no Angolas un divas – no Gabonas – tās, saskaņā ar stingriem ierobežojumiem un nosacījumiem drīkst šķērsot Eiropas Savienības gaisa telpu.

Īpašu problēmu dēļ Eiropas savienībā aizliegtas arī sešas citu valstu aviosabiedrības: Venecuēlas "Avior Airlines", Irānas "Aseman Airlines", Irākas "Airways", Surinamas "Blue Wing Airlines", Nigērijas "Med-View Airlines" un "Air Zimbabwe".

Kuras ir pasaulē drošākās lidsabiedrības?

Pēc statistikas datiem, lielākā daļa no drošāko aviokompāniju saraksta atrodas Lielbritānijā. Pēdējā aviokatastrofa, kurā tikusi iesaistīta kāda no Lielbritānijas lidsabiedrībām, bijusi Kegvēras nelaime pirms teju 30 gadiem. "British Airways" nav bijis neviens nelaimes gadījums kopš 1986. gada.

Ja jāmin lidsabiedrība, kuras pastāvēšanas vēsturē nav bijis neviens nāves gadījums, kas saistīts ar aviokatastrofu, līderis šajā ziņā ir "Ryanair", bet kā otra drošākā ir minēta aviokompānija "easyJet".

Kura ir drošākā sēdvieta lidmašīnā?

Viss, protams, atkarīgs no avārijas veida un taisnība ir tiem, kas saka – tāda drošākā vieta katastrofas gadījuma nemaz nepastāv. Un tomēr - izdzīvošanas iespējas palielina tas, ja pasažieris zina, kur iet un kā rīkoties avārijas gadījumā. Ja tuvākā izeja ir bloķēta, ir jāapzinās, kur ir nākamā tuvākā izeja. Pētnieki izpētījuši 17 nelaimes gadījumus, sākot no 1980. gada, analizējot pasažieru sēdvietu izvietojumapozīcijas. Viņi secinājuši, ka drošākās vietas ir lidmašīnas aizmugurē, sēdvietā, kas atrodas pa vidu starp loga un ejas sēdvietām. Tieši šajās vietās proborcionālibijuši vismazāk cietušo - 28 % .

Visaugstākais mirstības līmenis aviokatastrofās bijis tiem, kas sēdējuši pie lidmašīnas spārniem - tie ir 44 %. Tas, visticamāk, ir degvielas tvertņu eksplozijas dēļ.

Kā pašam vairot drošības sajūtu lidojuma laikā un novērst riskus avārijas rašanās gadījumos?

Noklausieties drošības instrukciju – pat ja to esat dzirdējuši jau neskaitāmas reizes un uzskatāt to par lieku formalitāti. Tomēr tā var glābt dzīvību. Instrukcija allaž izskaidro, kā rīkoties lidmašīnas avārijas gadījumā un ir vērts pievērst uzmanību ik sīkākajai detaļai.

Avots: Baltictravelnews.com/independent.co.uk

photo

Salakas festivāls Palangā- 09.02.2019

Salakas svētki tuvojas! Lietuvas viesmīlība, Salakas festivāls, cepelīni, protams, delfinārija apmeklējums. Īsta svētku diena Lietuvā, 09.02.2019, tikai 21 EUR

EUR 21 | 23.01.2019 | Nikos Travel

photo

Supercena uz Ēģipti 25/01 no 339 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Tallinas lidostas 25/01 uz nedēļu no 339 € !

EUR 339 | 25.01.2019 | Hot Travel

photo

Janvāra vēlās brokastis

Bagātīgs bufetes galds ar aukstajiem, karstajiem un saldajiem ēdieniem jau šo svētdien. 15.00 EUR ar priekšapmaksu līdz 24.01.2019.!

EUR 15.00 | 25.01.2019 | Niklāvs

photo

Lido uz Liepāju!

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti

2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''.

Valmieras TIC

photo

Atpūtas ceļojumi

Turcija, Ēģipte, Kanāriju salas, Taizeme, Itālija, Grieķija, Spānija...

EUR 299 | 30.04.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Aviokompānija Alitalia

Uz saviem lidojumiem aviokompānija Alitalia piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām.

EUR 169 | 30.04.2019 | AvioKases.lv

photo

airBaltic lidojumi

Populārākie galamērķi par ļoti izdevīgām cenām.

EUR 55 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rumānija zirgu seglos

Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem. Vēl iespaidīgāk to visu ir baudīt zirga mugurā. Dodies piedzīvojumā!

EUR 1979 | 08.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv