Lietuvā atklās Tukuma audēju un keramiķes Madaras Bartkevičas izstādi

Svinot Baltijas valstu 100 gadi, Lietuvā atklās Tukuma audēju un keramiķes Madaras Bartkevičas izstādi "Kā latvieši rotājās"

2018. gada 6. oktobrī plkst. 14.00, kopīgi svinot Baltijas valstu 100 gadi, Gargždai reģiona muzejā Lietuvā atklās izstādi "Kā latvieši rotājās", parādot latviešu tautas mākslas tradīciju daudzveidību un Tukuma radošo potenciālu. Izstādē skatāmi Tukuma Audēju darbnīcas Tautas lietišķās mākslas studijas "Durbe" audēju un Madaras Bartkevičas svēpētās keramikas darbi.

Tukuma pilsēta pastāv jau tūkstoš gadus un tikpat senas ir tā amatniecības tradīcijas. Jau 19. gadsimtā Tukums bija pazīstams ar savām daudzajām podniecībām un krāšņi glazētajiem traukiem. Mūsdienās populārāka ir tā sauktā melnā keramika, kas ir ekoloģiska. To Madara Bartkeviča darina īpašā autortehnikā. Viņa pati savus izstrādājumus apdedzina (svēpē) un organizē meistardarbnīcas Tukuma novada Smārdes pagasta "Saules ceplī".

Tukumā aušana kā tautas mākslas sastāvdaļa attīstījusies kopš 1974. gada, kad Tukuma muzejā sāka darboties aušanas pulciņš. 1999. gadā tas ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu un kopš tā laika piedalās daudzās vietēja, nacionāla mēroga un arī starptautiskajās izstādēs. Audēju darbi ir eksponēti Vislatvijas Dziesmu svētku izstādēs. Vairāki tautastērpi ieguvuši galvenās balvas Tautastērpu skatēs. Šobrīd studijā ir 40 stelles un vairāk nekā 50 dalībnieku.

Studijas darbības pamatā ir etnogrāfijas pētījumi un interese par tautas tērpiem, bet audējas spilgti izpaužas arī radošajos darbos. Pēdējos gados Latvijā atdzimst tautastērpa valkāšanas tradīcijas, tādēļ studijas dalībnieces ne tikai pašas darina brunčus, kreklus, lakatus, villaines, jostas un vainagus, bet arī dalās savās zināšanās ar interesentiem, organizējot kursus, meistarklases. Audējas izpētījušas novada etnogrāfisko tērpu darināšanas tradīcijas un Tukuma muzejam izgatavojušas 13 tautastērpu komplektus, vēl 13 ir tapšanas stadijā.

Visi izstādē apskatāmie audumi un rokdarbi, Tukuma un Struteles tautastērpi un vainagi, tāpat kā keramiķes Madaras Bartkevičas darbi, ir tapuši pāris pēdējos gados un tos caurstrāvo kurzemnieku neizsīkstošais spēks un enerģija.

Darbu autores: Madara Bartkeviča, Marita Dubiniauska, Daiga Eglīte, Ruta Kalniņa, Kintija Kāle-Pūkaine, Aina Kāposta, Dzintra Kātiņa, Inta Konrade, Helēna Korotka, Agrita Kunkulberga, Aivita Ļubļina-Goldmane, Ingrīda Ķimene, Dagnija Ķirse, Iveta Majauska-Rimša, Rita Meiļuna, Ieva Nahodkina, Aija Neilande, Zane Neilande-Sieradzka, Evita Sakse, Maija Smilga, Marta Ozola, Anita Pastare, Ausma Pētersone, Mudīte Rudaus-Rudovska, Anna Spalle, Ingrīda Seržante, Ingrīda Smuškova, Inese Sprūdža un Vineta Šulca.

Atklāšanas pasākumā uzstāsies folkloras kopa "Pūrs" no Latvijas.

Izstāde organizēta Gargždai reģiona muzeja un Tukuma muzeja sadarbības projekta ietvaros.

Izstāde "Kā latvieši rotājās" apskatāma Gargždai reģiona muzejā no 2018. gada 6. oktobra līdz 27. oktobrim.

Avots: Tukuma muzejs

Turība - 3361
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu.

Siguldas novada TIC

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Autobusu noma -  MB 1317 (33 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Aktīvas atpūtas cienītājiem viesnīca “Park Hotel Latgola” Daugavpilī piedāvā velosipēdu un elektroskūteru nomu.

Park Hotel Latgola

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

Īpašais vasaras piedāvājums!

Īpašais vasaras piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais vasaras vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 per...

EUR 99 | Bellevue Park Hotel Riga

Zaļumballe ar grupu

Zaļumballe ar grupu "Roja"

Riktīga zaļumballe ar slaveno grupu "Roja" Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

EUR 7 | Padures muiža

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

No 26. līdz 28.jūlijam Valmierā norisināsies Valmieras pilsētas svētki.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā jūnijā

Pasākumi Valmierā jūnijā

Jūnijā aicinām svinēt vasaras saulgriežu svētkus, kā arī baudīt citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novados!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv