Izvēlies pareizo maltīti pirms lidojuma!

Lai gan daudzi ceļotāji pievērš zināmu uzmanību uzturā lietotajai pārtikai pirms kāpšanas uz lidmašīnas klāja, ir ļoti būtiski izvēlēties pareizo maltīti, ja gaidāmais lidojums solās būt īpaši ilgs.

Svarīgi ir izvēlēties atbilstošu ēdienu ne vien pirms lidojuma, bet arī tā laikā. Uzņemtā pārtika vistiešākajā veidā var ietekmēt gremošanas procesus visai skarbajā vidē 10 kilometru augstumā, un, ierodoties galamērķī, lidojuma laikā pieredzētā nelabuma dēļ jūs var pārņemt izteikts nogurums, nespēks vai stress.

Dodoties ceļā ar lidmašīnu, pieņemiet pareizos lēmumus pārtikas izvēlē. Eļļaina pica vai kartupeļi frī, sīpoliem pārbagāta gaļas mērce vai trekns siers, protams, var šķist perfekta izvēle – galu galā jūs dodaties brīvdienās, un beidzot uz brīdi var mest mieru diētai.

Tomēr,ļoti iespējams, ka šādas vai līdzīgas maltītes lidojuma laikā liks jums justies nekomfortabli – var pārsteigt uzpūties vēders vai dedzināšanas sajūta kuņģī.

Pat tad, ja tiek izvēlēta liesa liellopu gaļa ar dārzeņiem un pāris glāzēm vīna, jūs varat to nožēlot. Ideālajā gadījumā pirms lidojuma būtu jāizvairās no ceptu ēdienu, ēdienu ar augstu sāls saturu, kā arī alkohola lietošanas.

Turpretī banāni, ogas, vārīti kartupeļi, ananāsi un zivis ēdienkartē pirms lidojuma ne vien ļaus aizmirst par iespējamo nemieru vēderā, bet arī pat uzlabos gremošanas trakta darbību.

Vēl viens būtisks aspekts ir ūdens patēriņš. Dehidratācija jeb organisma atūdeņošanās var būt cēlonis stresam un vispārējam diskomfortam, tādēļ neaizmirstiet par vairākām glāzēm ūdens pie ēdienreizes pirms lidojuma vai tā laikā. Stresu mazināt palīdzēs arī selerija, dažādi augļi un dārzeņi, kā arī pilngraudu produkti. Noteikti vajadzētu izvairīties no gāzēto dzērienu, kafijas, tējas un, protams, alkohola lietošanas – šiem produktiem piemīt atūdeņojošs efekts.

Pirms lidojuma vai tā laikā galvenokārt būtu jāizvēlas vieglas maltītes ar augstu olbaltumvielu saturu, tostarp jau minētās zivis, siers ar zemu tauku saturu, biezpiens, rieksti un dažādas sēklas. Šie produkti palīdz cīnīties arī ar tā dēvēto laika joslu šķērsošanas radīto diskomfortu.

Ēdiet pareizi, lietojiet alkoholu atbildīgi un baudiet lidojumu!

Avots: Baltictravelnews.com/thisisinsider.com

Turiba - 3320
photo

Svētku Brunch

Ielūdzam Jūs ciemos, izbaudīt nesteidzīgas vēlās brokastis ģimenes lokā Skrundas muiža.

EUR 19 | 16.12.2018 | Skrundas muiža

photo

Ziemassvētku koncerts ar ''Jorsepis''

Grupa „Jorspeis“ aicina baudīt Ziemassvētku noskaņas sirsnīgā kopdziedāšanas koncertā 18. decembrī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“.

Valmieras TIC

photo

Lido ar Ukrainas aviolīnijām gada sākumā

Pērc no 11-17.decembrim, lido no 14.janvāra līdz 28 februārim uz sekojošiem maršrutiem Teherāna, Amana, Kaira, Ankara, Stambula Erevāna, Baku, Dubaja un Kijeva

EUR 199 | 19.12.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Ziemassvētki Ēgiptē 23/12 no 579 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 23/12 uz nedēļu no 579 € !

EUR 579 | 23.12.2018 | Hot Travel

photo

Aviotūre uz Prāgu

Aizraujoša ekskursijas tūre

EUR 199 | 31.12.2018 | Antario

photo

Uzdāvini Liepāju!

Izvēlies savu atpūtu naktsmītnēs, restorānos un kafejnīcās, teātrī, aktīvās atpūtas centros, SPA un citur.

Liepājas reģiona TIB

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv