Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz pastaigu

2018. gada 6. oktobrī, plkst. 12.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja, mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva aicina uz pastaigu "Aleksandra Beļcova LNMM muzejos".

Aleksandras Beļcovas (1892–1981) – Krievijā dzimušās un augušās gleznotājas, kura uz Latviju pārcēlās 1919. gadā pēc sava nākamā vīra, mākslinieka Romana Sutas (1896–1944) uzaicinājuma, – daiļrade kļuva par Latvijas kultūras neatņemamu sastāvdaļu. Aleksandra Beļcova tiek saukta par vienu no pirmajām modernisma māksliniecēm Latvijā, bet viņas 20. gadsimta 20. gadu otrajā pusē tapušie jaunreālisma ievirzes darbi pārstāv spilgtu Latvijas mākslas vēstures epizodi.

2019. gads būs Aleksandras Beļcovas gads, kad Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) notiks liela autores retrospekcija, un apgāda "Neputns" paspārnē iznāks apjomīga monogrāfija par godu meistarei. Lai Beļcovas dzīvi un daiļradi iepazītu jau tagad nedaudz dziļāk, interesentiem tiek piedāvāta pastaiga pa trīs muzejiem jeb vietām, kur viņas mākslu var baudīt ik dienas. Šī tikšanās noteikti būs vērtīga tiem, kuri vēlas atklāt sev Latvijas modernisma klasiku.

Ekskursija sāksies LNMM galvenajā ēkā, kur pastāvīgajā ekspozīcijā gan pirms, gan pēc muzeja rekonstrukcijas ir skatāmi vairāki Aleksandras Beļcovas darbi, piemēram, gleznas "Baltā un melnā" (1925), "Tenisiste" (1927), "Sukubs. Dekoratīvs panno Nr. 2" (1922) un "Pašportrets" (1923). Izstādītās kompozīcijas ir izcili 20. gadsimta 20. gadu mākslas piemēri gan Beļcovas, gan Latvijas mākslas kontekstā. Pastaigas laikā Dr. art. Nataļja Jevsejeva sniegs ieskatu atsevišķu mākslas darbu vēsturē un radīšanas procesā, paskaidros, kādēļ tie ir tik nozīmīgi un atklās dažādus interesantus faktus par tiem. Autores tēmu un sižetu loks, stilistika un tehniskais izpildījums tiks analizēts mijiedarbībā un ietekmē ar citiem māksliniekiem un mākslas parādībām Latvijā un pasaulē.

Tālāk stāstījuma ceļš vedīs uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju (DMDM), kura pastāvīgajā ekspozīcijā atspoguļota cita Aleksandras Beļcovas daiļrades šķautne – darbība slavenajā porcelāna apgleznošanas darbnīcā "Baltars" (kopā ar Romanu Sutu un Sigismundu Vidbergu). Kaut gan "Baltars" pastāvēja pavisam neilgi – no 1924. līdz 1928. gadam, tas savā laikā guva ļoti lielu atzinību. 1925. gadā "Baltara" trauki ar panākumiem (divām zelta un vienu bronzas medaļu) tika eksponēti Starptautiskajā modernās dekoratīvās un industriālās mākslas izstādē Parīzē, tāpat notika izstādes Lietuvā, Igaunijā, Somijā, ASV (Ņujorkā un Vašingtonā).

Porcelāna apgleznojumos Aleksandra Beļcova vairāk pievērsās reliģiskiem tematiem, motīviem no dažādu tautu folkloras vai veidoja ģeometriski abstraktas kompozīcijas. Plašāk par šo darbu tapšanu, "Baltars" darbību un panākumiem, kā arī par to, ko Beļcova vēl attēloja uz porcelāna, varēs uzzināt DMDM apmeklējuma laikā.

Sestdienas pastaiga turpināsies Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (SBM) – dzīvoklī, kur kādreiz dzīvoja abu mākslinieku ģimene (kopš 1935. gada). Šeit būs iespēja iepazīties ar Beļcovas glezniecību – gan modernisma perioda, gan vēlāka laika darbiem, grafiku un porcelāna apgleznojumiem. Paralēli SBM vadītāja Nataļja Jevsejeva pavērs labi un mazāk zināmas Aleksandras Beļcovas biogrāfijas lappuses, jo katra muzeja telpa stāsta par dažādiem divu spilgtu personību privātās un radošās dzīves aspektiem.

Noslēgumā dalībnieki varēs sasildīties ar garšīgu tēju un omulīgā atmosfērā uzdot visus interesējošos jautājumus pasākuma vadītājai.

20. oktobrī plkst. 12.00 pastaiga "Aleksandra Beļcova LNMM muzejos" kopā ar mākslas zinātnieci Dr. art. Nataļju Jevsejevu notiks krievu valodā.

Grupas pulcēšanās pie LNMM galvenās ēkas kasēm. Dalībnieku skaits ierobežots.

Interesentus lūdz pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot e-pastu sbm@lnmm.lv.

Avots: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

karlis - 3314
photo

Pavasara balle ar brāļiem Auzāniem

8. martā no plkst. 21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies brāļi Atis un Jānis Auzāni ar pavadošo sastāvu.

Valmieras TIC

photo

Brīvdienas visai ģimenei Jūrmalā!

NO 45 LĪDZ 70 EURO DIENNAKTĪ. Piedāvājums spēkā no 8. līdz 15.03.2019. Sanatorija “Jantarnij Bereg” piedāvā atpūtu ar labumu veselībai!

EUR 45 | 15.03.2019 | Jantarnij Bereg

photo

Ceļotājas piedzīvojumi Āzijas valstīs

27.februārī plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz iedvesmojošu Ceļotāju stāstu vakaru.

Valmieras TIC

photo

Sestdienas idille Tukuma pusē

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 15.06.19 - 1 Diena Tukuma pilsēta, Durbes pils, Abavas vīna darītava.

EUR 30 | 04.06.2019 | AP SAULI

photo

Šefpavāra meistarklase bērniem

Pasākums ar bērniem! Aicinām bērnus piedalīties meistarklasē ar šefpavāru! Gatavosim kopā saldo šokolādes desu un sāļo kliņģeri! Būs jautri un garšīgi!

EUR 15 | 23.02.2019 | Kurshi Hotel & SPA

photo

VINNIJS PŪKS. Izrāde bērniem

Aicinām Jūs un Jūsu bērnus apmeklēt izrādi bērniem «Vinnijs Pūks». Izrāde notiks 3. martā plkst. 12:00 sanatorijā "Jantarnij Bereg" (Jūrmala).

EUR 6 | 04.03.2019 | Jantarnij Bereg

photo

Martas balle - Daugavpils

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 25.05.19 - 2 Dienas. Apskatīsim: Ošu mājās, Šmakovkas muzejs,Martas ballee, Kristus Karaļa kalns

EUR 73 | 23.05.2019 | AP SAULI

photo

Vitamīnu tūre (krievu valodā)

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 11.05.19 - 1 Diena Apsakatīsim: Veselīgo našķu degustācija „Kangaros”, Jaunmoku pils, Rožu pilsētā

EUR 30 | 09.05.2019 | AP SAULI

photo

Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā

Rezervē iepriekš, ar atlaidi, autostāvvietu Rīgas, Kauņas vai Viļņas lidostā.

EUR 1.40 | 30.04.2019 | AvioKases.lv

photo

Muižnieku stāsti un tulpju svētki Burbišķo

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 11.05.19 - 1 Diena. Apskatīsim: Pakrojas muiža, Šeduves vējdzirnavas, Burbišķu muižā

EUR 27 | 09.05.2019 | AP SAULI

photo

Iepazīšanās piedāvājums SEASONS traukiem!

Sekojot jaunākajām modes tendencēm HORECA, piedāvājam jaunus traukus, kas izceļas ar unikālu dizainu un neredzētiem krāsu salikumi. SEASONS sērija, tagad -30%!

Arkolat

photo

Čempionu trešdienu ēdienkarte

Trešdienās pēc 16:00 - pasūti veinu ēdienu no čempionu ēdienkartes un otru saņem bez maksas!

EUR 6 | 28.02.2019 | Hercogs Mārupe

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

Izstāde “Zelta laipa”

Valmieras muzeja Izstāžu zālē līdz 23.februārim apskatāma tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Zelta laipa”.

Valmieras TIC

photo

Stikla mākslas izstāde “Cilvēks”

Valmieras muzeja Izstāžu namā līdz 23.februārim apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgās stikla mākslas izstāde “Cilvēks''

Valmieras TIC

photo

3 NAKTIS PAR 2 NAKŠU CENU

3 naktis par 2 nakšu cenu - lielisks iemesls, lai paliktu mūsu viesnīcā Light House Jurmala un izbaudītu mierpilnu atpūtu jūras krastā.

Light House Jurmala

photo

Pasākumi Valmierā februārī

Februārī aicinām baudīt koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados!

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv