Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz pastaigu

Latvijas Nacionālais mākslas m

Foto: Andris Zieds

2018. gada 6. oktobrī, plkst. 12.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja, mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva aicina uz pastaigu "Aleksandra Beļcova LNMM muzejos".

Aleksandras Beļcovas (1892–1981) – Krievijā dzimušās un augušās gleznotājas, kura uz Latviju pārcēlās 1919. gadā pēc sava nākamā vīra, mākslinieka Romana Sutas (1896–1944) uzaicinājuma, – daiļrade kļuva par Latvijas kultūras neatņemamu sastāvdaļu. Aleksandra Beļcova tiek saukta par vienu no pirmajām modernisma māksliniecēm Latvijā, bet viņas 20. gadsimta 20. gadu otrajā pusē tapušie jaunreālisma ievirzes darbi pārstāv spilgtu Latvijas mākslas vēstures epizodi.

2019. gads būs Aleksandras Beļcovas gads, kad Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) notiks liela autores retrospekcija, un apgāda "Neputns" paspārnē iznāks apjomīga monogrāfija par godu meistarei. Lai Beļcovas dzīvi un daiļradi iepazītu jau tagad nedaudz dziļāk, interesentiem tiek piedāvāta pastaiga pa trīs muzejiem jeb vietām, kur viņas mākslu var baudīt ik dienas. Šī tikšanās noteikti būs vērtīga tiem, kuri vēlas atklāt sev Latvijas modernisma klasiku.

Ekskursija sāksies LNMM galvenajā ēkā, kur pastāvīgajā ekspozīcijā gan pirms, gan pēc muzeja rekonstrukcijas ir skatāmi vairāki Aleksandras Beļcovas darbi, piemēram, gleznas "Baltā un melnā" (1925), "Tenisiste" (1927), "Sukubs. Dekoratīvs panno Nr. 2" (1922) un "Pašportrets" (1923). Izstādītās kompozīcijas ir izcili 20. gadsimta 20. gadu mākslas piemēri gan Beļcovas, gan Latvijas mākslas kontekstā. Pastaigas laikā Dr. art. Nataļja Jevsejeva sniegs ieskatu atsevišķu mākslas darbu vēsturē un radīšanas procesā, paskaidros, kādēļ tie ir tik nozīmīgi un atklās dažādus interesantus faktus par tiem. Autores tēmu un sižetu loks, stilistika un tehniskais izpildījums tiks analizēts mijiedarbībā un ietekmē ar citiem māksliniekiem un mākslas parādībām Latvijā un pasaulē.

Tālāk stāstījuma ceļš vedīs uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju (DMDM), kura pastāvīgajā ekspozīcijā atspoguļota cita Aleksandras Beļcovas daiļrades šķautne – darbība slavenajā porcelāna apgleznošanas darbnīcā "Baltars" (kopā ar Romanu Sutu un Sigismundu Vidbergu). Kaut gan "Baltars" pastāvēja pavisam neilgi – no 1924. līdz 1928. gadam, tas savā laikā guva ļoti lielu atzinību. 1925. gadā "Baltara" trauki ar panākumiem (divām zelta un vienu bronzas medaļu) tika eksponēti Starptautiskajā modernās dekoratīvās un industriālās mākslas izstādē Parīzē, tāpat notika izstādes Lietuvā, Igaunijā, Somijā, ASV (Ņujorkā un Vašingtonā).

Porcelāna apgleznojumos Aleksandra Beļcova vairāk pievērsās reliģiskiem tematiem, motīviem no dažādu tautu folkloras vai veidoja ģeometriski abstraktas kompozīcijas. Plašāk par šo darbu tapšanu, "Baltars" darbību un panākumiem, kā arī par to, ko Beļcova vēl attēloja uz porcelāna, varēs uzzināt DMDM apmeklējuma laikā.

Sestdienas pastaiga turpināsies Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (SBM) – dzīvoklī, kur kādreiz dzīvoja abu mākslinieku ģimene (kopš 1935. gada). Šeit būs iespēja iepazīties ar Beļcovas glezniecību – gan modernisma perioda, gan vēlāka laika darbiem, grafiku un porcelāna apgleznojumiem. Paralēli SBM vadītāja Nataļja Jevsejeva pavērs labi un mazāk zināmas Aleksandras Beļcovas biogrāfijas lappuses, jo katra muzeja telpa stāsta par dažādiem divu spilgtu personību privātās un radošās dzīves aspektiem.

Noslēgumā dalībnieki varēs sasildīties ar garšīgu tēju un omulīgā atmosfērā uzdot visus interesējošos jautājumus pasākuma vadītājai.

20. oktobrī plkst. 12.00 pastaiga "Aleksandra Beļcova LNMM muzejos" kopā ar mākslas zinātnieci Dr. art. Nataļju Jevsejevu notiks krievu valodā.

Grupas pulcēšanās pie LNMM galvenās ēkas kasēm. Dalībnieku skaits ierobežots.

Interesentus lūdz pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot e-pastu sbm@lnmm.lv.

Avots: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

karlis - 3314
photo

Pusdienas Vecrīgā

3 sātīgi un garšīgi ēdieni, kas mainās katru dienu! Darba dienās no plkst. 12:00 līdz 15:00. 2 ēdieni - 5.50 EUR

EUR 5.50 | 26.10.2018 | Niklāvs

photo

Brīvības forums Valmierā

8.novembrī no plkst.14:00 līdz plkst.18:00 koncertzālē ''Valmiera'' norisināsies “Brīvības forums. Valmiera. Latvija. Šodien un rīt”.

Valmieras TIC

photo

BEZRŪPĪGA ATPŪTA

Kāpēc gan gaidīt brīvdienas... izraujieties no pilsētas steigas klusajā Jūrmalā.

Light House Jurmala

photo

Grupas ''DAGAMBA'' koncertprogramma

27.oktobrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs grupas “DAGAMBA” koncerts #LudwigVanRammstein.

Valmieras TIC

photo

Mierpilna atpūta kūrortā

Atpūta diviem ar izmitināšanu, brokastīm, SPA procedūru un Wellness centra apmeklējumu

EUR 128 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Turpini vasaru kūrortā!

Atpūta Jūrmalā ar iekļautu izmitināšanu, brokastīm, kokteili un Wellness centra apmeklējumu

EUR 78 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Izstāde par Dānijas velo kultūru

Vidzemes Augstskolā (Tērbatas ielā 10) atklāta izstāde “Labā pilsēta”.

Valmieras TIC

photo

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļas laikā, no 5. līdz 11.novembrim, restorānos ēdienkarti būs sastādījis pats rudens.

Valmieras TIC

photo

Mārtiņdienas svinības un tirdziņš

3.novembrī no plkst. 11:00 līdz plkst.15:00 ikviens aicināts apmeklēt Mārtiņdienas svinības un tirdziņu ''Gardu muti''!

Valmieras TIC

photo

Bagātīgās svētdienas brokastis!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | 28.10.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā

Rezervē iepriekš, ar atlaidi, autostāvvietu Rīgas, Kauņas vai Viļņas lidostā.

EUR 1.40 | 28.10.2018 | AvioKases.lv

photo

Gardākais pusdienu piedāvājums!

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Šonedēļ akcija Hercoga kartes īpašniekiem!

Hercogs Mārupe

photo

Ceļotāju stāstu vakars

24. oktobrī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā norisināsies stāstu vakars par divu latviešu piedzīvojumiem Āfrikā.

Valmieras TIC

photo

Ideāla vieta svinībām!

Jūsu pasākums noteikti kļūs ekskluzīvs, jo Daugavpilī tā ir augstākā vieta, no kuras var baudīt pilsētas skatus!

EUR 40 | 31.10.2018 | Park Hotel Latgola

photo

Pasākumi oktobrī

Oktobrī aicinām apmeklēt aktīvās atpūtas pasākumus, koncertus, svētkus, sarīkojumus, un izziņas pasākumus Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados!

Valmieras TIC

photo

Roberto Meloni “Cik laba dzīve!”

27.10.2018.plkst.17:00 Krustpils Kultūras namā būs iespēja apmeklēt Roberto Meloni KONCERTPROGRAMMU “Cik laba dzīve!”

EUR 6 | 27.10.2018 | Jēkabpils TIC

photo

Rudens ēdienkarte-restorānā KURSHI Terase

Mājīgs restorāns Jūrmalā - svētkiem un ikdienai piedāvā rudens sezonas ēdienkarti un karstos dzērienus! Apvieno ar atpūtu mūsu SPA un viesnīcā!

Kurshi Hotel & SPA

photo

“Age of Stones” albuma prezentācija

Albuma prezentācijas koncerts notiks 19.oktobrī plkst. 21:00 koncertzālē „Valmiera“.

Valmieras TIC

photo

SPA draudzenēm!

Izdevīgs un burvīgs SPA piedāvājums draudzenēm! Pavadiet laiku kopā baudot SPA un ietaupiet! Jūsu labsajūtai - SPA programma mājīgajā KURSHI SPA, Jūrmalā.

EUR 57 | 31.12.2018 | Kurshi Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv