Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz pastaigu

2018. gada 6. oktobrī, plkst. 12.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja, mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva aicina uz pastaigu "Aleksandra Beļcova LNMM muzejos".

Aleksandras Beļcovas (1892–1981) – Krievijā dzimušās un augušās gleznotājas, kura uz Latviju pārcēlās 1919. gadā pēc sava nākamā vīra, mākslinieka Romana Sutas (1896–1944) uzaicinājuma, – daiļrade kļuva par Latvijas kultūras neatņemamu sastāvdaļu. Aleksandra Beļcova tiek saukta par vienu no pirmajām modernisma māksliniecēm Latvijā, bet viņas 20. gadsimta 20. gadu otrajā pusē tapušie jaunreālisma ievirzes darbi pārstāv spilgtu Latvijas mākslas vēstures epizodi.

2019. gads būs Aleksandras Beļcovas gads, kad Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) notiks liela autores retrospekcija, un apgāda "Neputns" paspārnē iznāks apjomīga monogrāfija par godu meistarei. Lai Beļcovas dzīvi un daiļradi iepazītu jau tagad nedaudz dziļāk, interesentiem tiek piedāvāta pastaiga pa trīs muzejiem jeb vietām, kur viņas mākslu var baudīt ik dienas. Šī tikšanās noteikti būs vērtīga tiem, kuri vēlas atklāt sev Latvijas modernisma klasiku.

Ekskursija sāksies LNMM galvenajā ēkā, kur pastāvīgajā ekspozīcijā gan pirms, gan pēc muzeja rekonstrukcijas ir skatāmi vairāki Aleksandras Beļcovas darbi, piemēram, gleznas "Baltā un melnā" (1925), "Tenisiste" (1927), "Sukubs. Dekoratīvs panno Nr. 2" (1922) un "Pašportrets" (1923). Izstādītās kompozīcijas ir izcili 20. gadsimta 20. gadu mākslas piemēri gan Beļcovas, gan Latvijas mākslas kontekstā. Pastaigas laikā Dr. art. Nataļja Jevsejeva sniegs ieskatu atsevišķu mākslas darbu vēsturē un radīšanas procesā, paskaidros, kādēļ tie ir tik nozīmīgi un atklās dažādus interesantus faktus par tiem. Autores tēmu un sižetu loks, stilistika un tehniskais izpildījums tiks analizēts mijiedarbībā un ietekmē ar citiem māksliniekiem un mākslas parādībām Latvijā un pasaulē.

Tālāk stāstījuma ceļš vedīs uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju (DMDM), kura pastāvīgajā ekspozīcijā atspoguļota cita Aleksandras Beļcovas daiļrades šķautne – darbība slavenajā porcelāna apgleznošanas darbnīcā "Baltars" (kopā ar Romanu Sutu un Sigismundu Vidbergu). Kaut gan "Baltars" pastāvēja pavisam neilgi – no 1924. līdz 1928. gadam, tas savā laikā guva ļoti lielu atzinību. 1925. gadā "Baltara" trauki ar panākumiem (divām zelta un vienu bronzas medaļu) tika eksponēti Starptautiskajā modernās dekoratīvās un industriālās mākslas izstādē Parīzē, tāpat notika izstādes Lietuvā, Igaunijā, Somijā, ASV (Ņujorkā un Vašingtonā).

Porcelāna apgleznojumos Aleksandra Beļcova vairāk pievērsās reliģiskiem tematiem, motīviem no dažādu tautu folkloras vai veidoja ģeometriski abstraktas kompozīcijas. Plašāk par šo darbu tapšanu, "Baltars" darbību un panākumiem, kā arī par to, ko Beļcova vēl attēloja uz porcelāna, varēs uzzināt DMDM apmeklējuma laikā.

Sestdienas pastaiga turpināsies Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (SBM) – dzīvoklī, kur kādreiz dzīvoja abu mākslinieku ģimene (kopš 1935. gada). Šeit būs iespēja iepazīties ar Beļcovas glezniecību – gan modernisma perioda, gan vēlāka laika darbiem, grafiku un porcelāna apgleznojumiem. Paralēli SBM vadītāja Nataļja Jevsejeva pavērs labi un mazāk zināmas Aleksandras Beļcovas biogrāfijas lappuses, jo katra muzeja telpa stāsta par dažādiem divu spilgtu personību privātās un radošās dzīves aspektiem.

Noslēgumā dalībnieki varēs sasildīties ar garšīgu tēju un omulīgā atmosfērā uzdot visus interesējošos jautājumus pasākuma vadītājai.

20. oktobrī plkst. 12.00 pastaiga "Aleksandra Beļcova LNMM muzejos" kopā ar mākslas zinātnieci Dr. art. Nataļju Jevsejevu notiks krievu valodā.

Grupas pulcēšanās pie LNMM galvenās ēkas kasēm. Dalībnieku skaits ierobežots.

Interesentus lūdz pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot e-pastu sbm@lnmm.lv.

Avots: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Turiba - 3320
photo

Ziemassvētku koncerts ar ''Jorsepis''

Grupa „Jorspeis“ aicina baudīt Ziemassvētku noskaņas sirsnīgā kopdziedāšanas koncertā 18. decembrī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“.

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

Maijas Tabakas gleznu izstāde

Valmieras muzeja Izstāžu namā līdz 2019.gada 19.janvārim būs skatāma Maijas Tabakas gleznu izstāde.

Valmieras TIC

photo

Ziemassvētku brīvlaiks sanatorijā

Jums un Jūsu bērniem! Ziemassvētku brīvlaiks sanatorijā "Jantarnij Bereg"! SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS: tikai 70 euro diennaktī divām personām

EUR 70 | 06.01.2019 | Jantarnij Bereg

photo

Park restorāna ziemas piedāvājums!

Nobaudiet mūsu šefpavāra Aleksandra sagatavoto Park restorāna īpašo ziemas ēdienkarti. Tā ir patiess baudījums!

EUR 17 | 31.01.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 102 | 28.02.2019 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Sanatorija "Jantarnij Bereg" - no 29€

Speciālais piedāvājums sanatorijā "Jantarnij Bereg": ceļazīme no 29 euro diennaktī, pērkot ceļazīmi uz 5 un vairāk dienām.

EUR 29 | 29.12.2018 | Jantarnij Bereg

photo

Aplūko Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas zvanus

pmēram 480kg un 350kg smagi bronzas zvani ceturtdien, 29.novembrī, darbus veicot ar trošu krānu, tika nocelti no Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas torņa. Līdz nākamā gada sākumam tie ir apskatāmi dievnamā ikvienam interesenta...

Valmieras TIC

photo

Mazo rūķu lielie darbi "Pelnrušķītes sapnī

Decembra svētdienās, no plkst. 12.00 līdz 16.00 tiek organizētas rūķu radošās darbnīcas senatnes noskaņās. Tikšanās ar Salaveci un vēstuļu rūķi.

Ludzas novada TIC

photo

Jaungada sagaidīšana - PINK PARTY!

ROZĀ KARNEVĀLS visai ģimenei restorānā Hercogs! Vakara vadītāja Elizabete Zagorska, dejas un mūzika visa vakara garumā, uguns šovs un daudz kas cits!

EUR 120 | 17.12.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Pasākumi Valmierā decembrī

Decembrī aicinām apmeklēt kultūras, sporta un izziņas pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

TREŠĀS ADVENTES BROKASTIS - 19€

VĒLĀS BROKASTIS - 16. DECEMBRĪ (11:00 - 15:00). Dzirstoša sagaidīšan, dzīvā mūzika un rotaļu stūrītis mazajiem viesiem. Tālrunis rezervācijām: 67 224 576

EUR 19 | 16.12.2018 | Kaļķu vārti

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv