Redakcijas sadaļu atbalsta

Cilvēkus satrauc savdabīgie akmens krāvumi populāros tūrisma objektos

Bieži vien ceļotāji dažādos dabas tūrisma objektos meditatīvi būvē dažādu izmēru akmens veidojumus, pacietīgi tos liek citu uz cita, par spīti gravitācijas likumiem. Tomēr aizvien biežāk šo procesu sāk saskatīt kā problēmu un ar akmens krāvumu veidotājiem mēģina cīnīties.

Skajas (Skye) salā Skotijā, kas ir viena no skaistākajām un neparastākajām vietām zemes virsū, ik dienu uzturas liels skaits tūristu. Tieši tikpat liels ir arī akmeņu krāvumu skaits, kas ik dienu rodas klinšu pakājēs. Vietējie iedzīvotāji atzīst, ka tūristu veidotās akmens kompozīcijas traucē savvaļas dzīvniekiem, kas uzturas gleznainajā apkaimē, kā arī liedz bērniem un suņiem raiti pārvietoties. Tāpat arī novērots, ka akmeņu pārvietošana izraisa eroziju. Arī citviet pasaulē, piemēram, Mičiganā, Takhemenonas ūdenskrituma parkā, tūristi ik dienu no ūdens laukā ceļ gludos oļus un veido simboliskās kompozīcijas, neapzinoties, ka šādā veidā izjauc ūdenskrešu attīstību un tās iznīcina, kaitējot zemūdens pasaulei.

Šī savdabīgā aktivitāte ir raksturīga daudziem ceļotājiem visā pasaulē. 2018. gadā Skotijā ticis pat rīkots Eiropas akmens kompozīciju čempionāts, kurā pulcējās dalībnieki no visas pasaules. Tomēr dabas aizsardzības speciālisti cer, ka vēsturiskās un nozīmīgās dabas objektu vietās ceļotāji respektēs dabīgās norises un akmens krāvumus neveidos.

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

Turiba - 3320
photo

Svētku Brunch

Ielūdzam Jūs ciemos, izbaudīt nesteidzīgas vēlās brokastis ģimenes lokā Skrundas muiža.

EUR 19 | 16.12.2018 | Skrundas muiža

photo

Ziemassvētku koncerts ar ''Jorsepis''

Grupa „Jorspeis“ aicina baudīt Ziemassvētku noskaņas sirsnīgā kopdziedāšanas koncertā 18. decembrī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“.

Valmieras TIC

photo

Lido ar Ukrainas aviolīnijām gada sākumā

Pērc no 11-17.decembrim, lido no 14.janvāra līdz 28 februārim uz sekojošiem maršrutiem Teherāna, Amana, Kaira, Ankara, Stambula Erevāna, Baku, Dubaja un Kijeva

EUR 199 | 19.12.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Ziemassvētki Ēgiptē 23/12 no 579 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 23/12 uz nedēļu no 579 € !

EUR 579 | 23.12.2018 | Hot Travel

photo

Aviotūre uz Prāgu

Aizraujoša ekskursijas tūre

EUR 199 | 31.12.2018 | Antario

photo

Uzdāvini Liepāju!

Izvēlies savu atpūtu naktsmītnēs, restorānos un kafejnīcās, teātrī, aktīvās atpūtas centros, SPA un citur.

Liepājas reģiona TIB

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv