Redakcijas sadaļu atbalsta

Zoodārzs izglābis bruņurupuci savdabīgā veidā

Amerikas Savienotajās Valstīs, Mērilendas štata zoodārzā, izglābts savvaļas bruņurupucis, kas bija zaudējis spējas pārvietoties. Tas noticis, pateicoties Lego inženieriem, kuri izveidojuši bruņurupucim īpašu pārvietošanās mehānismu no klučiem un riteņiem.

Zoodārza darbinieki ievainoto bruņurupuci atrada parkā. Tam bija vairākas brūces un nedaudz sadragātas bruņas. Darbinieki pēc īpašas aprūpes un pārbaudes noteica, ka bruņurupucis ir 18 gadus vecs. Daktere Elēna Bronsone (Dr.Ellen Bronson), kas uzņēmās bruņurupuča ārstēšanu, atzina, ka šis ir diezgan sarežģīts gadījums – vienlaikus dziedēt četrkājaino draugu un ļaut tam pārvietoties ar Lego konstruktora palīdzību, ko bruņurupucis ar lielu centību un entuziasmu izmanto.

Īpaši bruņurupucim radītais Lego inženieru ratiņkrēsls ļauj tam pārvietoties dabiskā veidā, atbrīvoti noturot ķermeni uz pamatnes un atbrīvoti darboties ar kājām. Bruņurupuči diemžēl atveseļojas lēnāk, nekā zīdītāji un putni, jo to vielmaiņa ir daudz lēnāka. Zoodārza darbinieki prognozē, ka bruņurupucis ratiņkrēslu izmantos ziemā un pavasarī, līdz tā ķermenis būs pilnībā atveseļojies.

Mērilenda, kurā atrodas zoodārzs, ir viens no Amerikas Savienoto Valstu štatiem, kas atrodas austrumu krastā. Mērilenda robežojas ar Delavēras, Pensilvānijas un Rietumvirdžīnijas štatiem. Potomakas upe kalpo kā robeža arī ar Virdžīnijas štatu un Kolumbijas apgabalu. Štatu apskalo arī Atlantijas okeāns. Mērilendai, par spīti tās nelielajam izmēram, raksturīga liela ainavu daudzveidība.

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

Turība - 3361
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv