Latvija un Baltkrievija attīstīs dzelzceļa tranzītu

Satiksmes ministrs Uldis Augulis darba vizītes ietvaros Minskā, Baltkrievijā, kas ilgst no 1. līdz 2. oktobrim, piedalījās Baltkrievijas transporta nedēļas atklāšanā un parakstīja Latvijas un Baltkrievijas nolīgumu par dzelzceļa transporta darbību.

Atklājot Baltkrievijas transporta nedēļu un starptautisko transporta un loģistikas izstādi, U. Augulis norādīja: "Latviju un Baltkrieviju saista labas un konstruktīvas kaimiņattiecības. Vēl vairāk – mums ir kopīgas turpmākās attīstības prioritātes, par ko varējām kārtējo reizi pārliecināties pagājušajā mēnesī notikušajā Latvijas un Baltkrievijas Starpvaldību komisijas sēdē. Baltkrievija ir nozīmīga un starptautiskajos pārvadājumos ļoti pieredzējusi sadarbības partnere".

Atklāšanas pasākumā satiksmes ministrs Uldis Augulis kopīgi ar Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministru Anatoliju Sivaku parakstīja Latvijas un Baltkrievijas nolīgumu par dzelzceļa transporta darbību. Tas paredz nodrošināt regulārus un netraucētus pasažieru, bagāžas, kravas bagāžas un kravu dzelzceļa pārvadājumus pāri valsts robežai atbilstoši mūsdienu dzelzceļa transporta funkcionēšanas apstākļiem mūsu valstīs. Nolīgums regulēs starptautiskās dzelzceļa satiksmes organizēšanu starp Latviju un Baltkrieviju, kā arī arī noteikti pārvadātāju un personāla pienākumi, robežkontroles un cita veida kontroles veikšana, rīcība avārijas situācijās un negadījumu izmeklēšanā un citi jautājumi.

U.Augulis: "2018. gads ir bijis intensīvas Latvijas un Baltkrievijas sadarbības gads. Februāra sākumā notikušajai Latvijas premjera Māra Kučinska vizītei Minskā sekoja darbs pie Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības pasākumu plāna izstrādes vidēja termiņa sadarbībai galvenajos virzienos. Plāns ietver arī 15 pasākumus transporta un loģistikas jomā gan valstu, gan uzņēmējdarbības līmenī. Tie ir gan līgumtiesiskās bāzes sakārtošana, gan pasākumi 2021. gada Pasaules hokeja čempionāta sagatavošanas kontekstā, gan arī konkrēti pasākumi mūsu valstu transporta un tranzīta potenciāla attīstībā. Šodien ir izpildīts vēl viens plānā minētais darbs – parakstīts Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgums par dzelzceļa transporta darbību".

Ņemot vērā, ka 1995.gadā parakstītais nolīgums par dzelzceļa transporta darbību vairs neatbilda mūsdienu situācijai, bija jāsagatavo un jānoslēdz jauns divpusējās sadarbības starpvaldību nolīgums. Par jaunā Latvijas un Baltkrievijas dzelzceļa nolīgumu gandarīts ir arī VAS "Latvijas dzelzceļš".

VAS "Latvijas dzelzceļš" prezidents Edvīns Bērziņš: "Dzelzceļa nolīgums ir viens no būtiskākajiem ietvara dokumentiem, kas regulē sadarbību pārvadājumu jomā. Iepriekšējais nolīgums ar Baltkrieviju šai jomā tika noslēgts 1995. gadā, taču vairāk nekā 20 gadu laikā ir mainījusies gan pārvadājumu ģeogrāfija, kas nenoliedzami ietekmē sadarbību, gan arī Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā un mūsu darbību šobrīd nosaka divu dzelzceļa telpu regulējums. Sadarbības apjomi ar Baltkrieviju pēdējā gada laikā ir būtiski attīstījušies – liela loma un nākotnes potenciāls ir šogad izveidotajam kravas ekspresvilcienam Minska-Rīga un sadarbībai multimodālo pārvadājumu jomā, tādēļ nolīguma parakstīšana ir nozīmīgs solis".

Baltkrievijas Transporta nedēļas atklāšanas ietvaros tika parakstīts arī Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijas Transporta darba grupas kopējo pasākumu plāns, gatavojoties Rīgā un Minskā notiekošajam 2021. gada Pasaules hokeja čempionātam. Tā mērķis ir uzlabot čempionāta dalībnieku un līdzjutēju pārvietošanās plūsmu starp Latvijas un Baltkrievijas galvaspilsētām. Plānu parakstīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministra vietnieks Aleksejs Ļahnovičs.

Baltkrievijas transporta un loģistikas izstādē vadošie Latvijas transporta nozares uzņēmumi - VAS "Latvijas dzelzceļš", Liepājas SEZ, Rīgas brīvosta, Ventspils brīvosta piedalās ar vienotu stendu – VIA Latvia.

Avots: Satiksmes ministrija

trakai - 3516
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv