Redakcijas sadaļu atbalsta

Tapusi neparasta dāvana Latvijai valsts simtgadē

Latgales vēstniecībā "Gors" no 2018. gada 2.oktobra apskatāma mākslinieces Anneles Slišānes tekstilmākslas darbu izstāde "100 deči Latvijai".

Divu gadu garumā Annele īstenoja šo projektu kā dāvanu Latvijas simtgadei, stellēs noaužot no dažnedažādiem materiāliem 100 deķus Latvijai. Uz katra no tiem uzlīmēti uzraksti – saulespuķe, ķimene, raudene. Tinot tos ārā, rodas pārsteigums acīm, vērojot, no kādiem materiāliem katrs deķis tapis, un gaisā sāk virmot patīkams dabas aromāts.

Deķu izejmateriāli sadalīti tematiski pa trim daļām: otrreiz lietojamie materiāli, daba un stils, kādā savulaik audušas vecmammas.

Izstāde pārsteigs un enerģiski uzrunās apmeklētājus gan ar iekārtojumu, gan smaržu. Simts deķi Latvijai ir mākslinieces Anneles Slišānes dāvana Latvijai simtgadē.

Veidojot eksperimentus no materiāliem, tiek īstenota ideja par dabas vērtību saglabāšanu, Latvijas dabas iepazīšanu un pasaules ilgtspējīgu attīstību, aužot deķus no otrreiz izmantojamiem materiāliem jeb tas, kas nonācis Anneles mājās ar ikdienas lietām un priekšmetiem – kā žurnāli, avīzes, riteņa riepas, bērnu rotaļlietas un vēl citiem. Pirmais dečs tika noausts 2016. gada augustā un pēdējais vien pirms dažām dienām.

"Sāku es ar vībotni, ar raganas zāli, nobūru visu savu projektu, lai viss izdodas, tas tāds lidojošais augs, ar viņiem var lidot sapņos. Lidojošie ir vairāki, ir vēl pienenes, usne, visi, kas lido dabā. Beidzu es ar maizes iepakojuma aizdarēm. Tas tā simboliski par vērtībām, par maizi, par rudzu maizi kā latviešu tautas vērtību," skaidro Annele Slišāne.

Izstāde Latgales vēstniecībā "Gors" skatāma 2. oktobra līdz novembra beigām. Savukārt 26.oktobrī Gorā notiks Anneles Slišānes grāmatas "100 deči Latvijai" atvēršanas svētki, grāmatā būs deķu fotogrāfijas un stāsti. Atvēršanas svētkos apmeklētājiem būs iespēja tikties arī ar deķu idejas un realizācijas autori Anneli Slišāni.

Avots: latgalesgors.lv

Turiba - 3320
photo

Park restorāna ziemas piedāvājums!

Nobaudiet mūsu šefpavāra Aleksandra sagatavoto Park restorāna īpašo ziemas ēdienkarti. Tā ir patiess baudījums!

EUR 17 | 31.01.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 102 | 28.02.2019 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Sanatorija "Jantarnij Bereg" - no 29€

Speciālais piedāvājums sanatorijā "Jantarnij Bereg": ceļazīme no 29 euro diennaktī, pērkot ceļazīmi uz 5 un vairāk dienām.

EUR 29 | 29.12.2018 | Jantarnij Bereg

photo

Aplūko Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas zvanus

pmēram 480kg un 350kg smagi bronzas zvani ceturtdien, 29.novembrī, darbus veicot ar trošu krānu, tika nocelti no Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas torņa. Līdz nākamā gada sākumam tie ir apskatāmi dievnamā ikvienam interesenta...

Valmieras TIC

photo

Mazo rūķu lielie darbi "Pelnrušķītes sapnī

Decembra svētdienās, no plkst. 12.00 līdz 16.00 tiek organizētas rūķu radošās darbnīcas senatnes noskaņās. Tikšanās ar Salaveci un vēstuļu rūķi.

Ludzas novada TIC

photo

Pasākumi Valmierā decembrī

Decembrī aicinām apmeklēt kultūras, sporta un izziņas pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

TREŠĀS ADVENTES BROKASTIS - 19€

VĒLĀS BROKASTIS - 16. DECEMBRĪ (11:00 - 15:00). Dzirstoša sagaidīšan, dzīvā mūzika un rotaļu stūrītis mazajiem viesiem. Tālrunis rezervācijām: 67 224 576

EUR 19 | 16.12.2018 | Kaļķu vārti

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 28.02.2019 | Astra Tūre Daugavpils

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv