Redakcijas sadaļu atbalsta

Iepazīsti koka trešo dzīvi izstādē «Design Isle 2018»

Pirmā doma, redzot vecus dēļus un brusas, – jāsadedzina, taču mākslinieku pāris Zane un Reinis Maskavi no “Honey Furniture” vienbalsīgi saka – vediet pie mums! Viņi nodarbojas ar senu un nolietotu koku pārveidošanu, radot mūsdienīgas mēbeles. Lampas, spoguļi, galdi, bufetes, vīna skapji, konsoles un naktsgaldiņi – mākslinieku darinātās mēbeles jau no 5. līdz 7. oktobrim būs apskatāmas arī izstādē “Design Isle 2018” Ķīpsalā.


“Mēs saudzējam dabu, jo materiālus izmantojam otrreiz,” stāstu par zīmola “Honey Furniture” rašanos uzsāk Zane, kura ar vīru kopš pagājušā gada septembra nodarbojas ar dizaina mēbeļu un dizaina objektu veidošanu no dažāda lieluma un vecuma koka brusām un dēļiem, akcentējot materiāla tekstūru un vērtību. ”Design Isle 2018” būs Maskavu pirmā lielā izstāde, kurā viņus pamudināja piedalīties draugi – mūziķis Igo un Gita Straustiņa. Zane pačukst, ka izstādē tiks prezentēts arī kāds četrotnes pirmais kopīgais projekts.


“Man tiešām šķiet, ka koks ir dzīvs un ar raksturu. Ja tam ir 200 līdz 300 gadi un tam  joprojām smaržo sveķi, tad koks ir dzīvs, lai arī nerunā. Mēs ik pa laikam dzirdam, ka koki iekšējā sprieguma dēļ krakšķ, un pat iedomāties nevaram, cik daudz šis koks ir pieredzējis laika gaitā! Tāpēc varam teikt, ka mūsu klienti ir cilvēki, kas saprot lietu vērtību un uz mūsu mēbelēm skatās kā uz mākslu,” stāsta Zane.


Koka trešā dzīve

Mākslinieki savu darbību raksturo kā trešās dzīves došanu kokam. Tā pirmā dzīve ir bijusi mežā, kur koks audzis desmitiem, pat simtiem gadu. Vēlāk kā dēlis tas nonācis, piemēram, koka mājā, kur pavadījis ilgu laiku. Savukārt brīdī, kad dēļi ir kļuvuši lieki, tie lieti noder Maskavu pārim, kuri, liekot lietā izdomu, izveido bufeti, spoguļa rāmi, gaismas ķermeni, dizaina objektus vai vīna skapi. Visu minēto varēs arī apskatīt, aptaustīt un iepazīt izstādē "Design Isle 2018". “Tā ir ilgtspējīga domāšana, jo mēs dodam kokam trešo dzīvi, nevis sadedzinām uz sārta milzīgu vērtību. Mūsu mērķis – lai neviens koks netiktu izmests ārā!” ir pārliecināts Reinis.


Neapstrādātu koku, uz kā iepriekš ir klāta gan krāsa, gan vasks un citi materiāli, mākslinieki notīra un noslīpē. Maskavi stāsta, ka šarmantākais esot brīdis, kad koka sveķi procesa laikā sasilst un sāk smaržot. Tas ļaujot vaļu fantāzijai, iedomājoties, ko pāris simtu gadu vecais koks varētu būt piedzīvojis. Koka vecumu gan neesot nemaz tik viegli noteikt. Tam ir īpašas metodes. Gadskārtu skaitīšana ne vienmēr ir precīzākais veids, kā uzzināt par koka garo mūžu, taču mākslinieki izmanto citus veidus – iegūst informāciju, kad dzīvoklis vai māja ir celta, un ņem vērā, ka senākos laikos mājas cēla no kokiem, kas ir aptuveni 200 gadus veci. “Mēs izveidojam koka tēlu. Katrai mūsu mēbelei ir zīme ar koka aptuveno dzimšanas gadu un vietu, no kurienes tas ir nācis,” skaidro Reinis.


“Esam daudz domājuši par to, kas tad īsti ir mūsu izstrādājums – mākslas priekšmets vai mēbele, jo mēs visu veidojam vienā eksemplārā, nevis sērijveidā. Mēs varam uztaisīt 10 galdus, kas būs viens otram līdzīgi, bet nevaram tos izveidot identiskus, jo pētām koka struktūru un meklējam to, ko tajā izcelt,” saka Reinis. Tāpēc “Honey Furniture” veidotajās mēbelēs var redzēt arī pa kādam naglas nospiedumam, kas ir šarmants laika zīmogs materiālā. Noskaties video, kurā mākslinieki Maskavi stāsta par savu radošo darbību: www.youtube.com/watch?v=JhRHLIOWAQo&


No reklāmas uz savu biznesu

Zīmīgi, ka Reinis un arī Zane iepriekš darbojušies citās sfērās. Zane studējusi personālvadību un strādājusi bankā, līdz ātri sapratusi, ka šis darbs nav domāts viņai. Divpadsmit gadus viņa darbojusies arī reklāmas jomā, kur, kā pati saka, izdegusi: “Man bija par maz ar vienas dienas izgaistošajām lietām, kurām neredzēju un nevarēju sataustīt rezultātu. Man ir svarīgi visu darīt pamatīgi, ieliekot sevi visu procesā.”


Arī Reinim aiz muguras ir bagātīga darba pieredze, un sākotnēji viņš mācījies Ogres Meža tehnikumā, kur iemīlējis dabu, mežu un koku. Tad studējis pedagoģiju Latvijas Universitātē, kur apguvis profesiju – darbmācības, kultūras vēstures un rasēšanas skolotājs, gūstot metālapstrādes, kokapstrādes, keramikas un citu amatu prasmes. Vēlāk Reinis strādājis mēbeļu konceptveikalā "Grīvas mēbeles" un pie Kalnciema kvartāla attīstītājiem brāļiem Dambergiem. Tāpat prasmes noderējušas arī keramikas studijā “Vāpe”. Pēc tam, līdzīgi kā Zane, vairāk nekā 10 gadus darbojies reklāmas biznesā, strādājis arī pie hokeja kluba “Dinamo Rīga” produktu līnijas un par mārketinga vadītāju “Viasat” un “Viasat Sport Baltic”.


Abus māksliniekus jau ilgstoši interesējis mēbeļu dizains, un Maskavi sapratuši, ka jābūt brīviem un jādara tas, kas vislabāk patīk. “Mēs šobrīd nodarbojamies ar vizuālo mākslu, un mūsu prasmes un izjūta ir veidojusies ikdienā, strādājot reklāmas aģentūrās. Paskatoties uz senkoka brusu, mēs redzam ko vairāk,” skaidro mākslinieks Reinis, kurš ikdienā visvairāk darbojas ar lampām un spoguļiem, savukārt Zane – ar bufetēm, vīna skapjiem un naktsgaldiņiem.


No 5. līdz 7. oktobrim Ķīpsalā norisināsies starptautiskā dizaina izstāde “Design Isle 2018”, kurā varēs aplūkot gan pieredzējušu dizaineru un citu nozares profesionāļu darbus, gan pavisam jaunu uzņēmumu un mājražotāju veikumu. Trešo reizi notiks arī Baltijas dizaina tirgus, kurā apmeklētāji varēs iegādāties ne tikai oriģinālus dekorus interjeram, bet arī apģērbus, rotas un citus aksesuārus.


Vienlaikus notiks arī starptautiskā mēbeļu, interjera un apgaismojuma izstāde “Baltic Furniture 2018”, kurā uzņēmumi prezentēs jaunākās mēbeļu kolekcijas, aktuālās tendences interjera pasaulē un idejas, kā iekārtot savu mājokļa, biroja telpu un pat dārzu.


“Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību.


Sekot līdzi jaunumiem var arī mājaslapā www.mebelesundizains.lv vai sociālajos tīklos www.facebook.com/izstade.designisle un www.instagram.com/design_isle!


Izstādes darbalaiks:

5. un 6. oktobrī 10.00–19.00

7. oktobrī 10.00–17.00


Avots: www.bt1.lv

Turība - 3361
Līgo Svētki Grieķijā 20/06 no 279 € !

Līgo Svētki Grieķijā 20/06 no 279 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 20/06 uz nedēļu no 279 € !

EUR 279 | Hot Travel

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes. Ielūdzam apmeklēt. Ieejas biļetes uz starptautiskajām izstādēm.

EUR 25 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Kipra - pārsteidzošā Vidusjūras pērle

Kipra - pārsteidzošā Vidusjūras pērle

Kipras ziemeļu daļa - saules pielieta, vecās pasaules šarma pārņemta vientuļa oāze tālu prom no ikdienā pierastās kņadas un burzmas. Dodies brīvdienās!

EUR 995 | Jēkaba Ceļojumi

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

Rimini-Adrijas jūras piekraste no 189 €

Rimini-Adrijas jūras piekraste no 189 €

Izbraukšana no Rīgas ar autobusu. Cenā iekļauts: dzīvošanas viesnīcā, ēdināšana, brauciens ar autobusu, ekskursijas ceļojuma laikā.

EUR 189 | Antario

HELSINKI | OKEANĀRIJS, ATRAKCIJU PARKS

HELSINKI | OKEANĀRIJS, ATRAKCIJU PARKS

🛳 HELSINKI | OKEANĀRIJS, ATRAKCIJU PARKS UN HELSINKU ZOODĀRZS Tikai 49 eiro 👉 veic rezervāciju tiešsaistē un saņem papildus atlaidi 5 %

VRK Travel

airBaltic lidojumi

airBaltic lidojumi

Populārākie galamērķi par ļoti izdevīgām cenām.

EUR 55 | Astra Tūre Daugavpils

British Airways lidojumi

British Airways lidojumi

British Airways piedāvā lētas aviobiļetes uz saviem lidojumiem.

EUR 283 | AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv