Redakcijas sadaļu atbalsta

6 ceļojumu galamērķi neatkārtojamā dabas valdzinājuma baudīšanai

6 ceļojumu galamērķi neatkārto

Foto: Novatours

Viens no lielākajiem stimuliem, lai ceļotu, ir dabas krāšņums, ko varam atklāt un iepazīt. Majestātiskas kalnu grēdas, nerimstoša, bet dažāda ūdens vīšanās pa zemes gultni, vareni smilšu klājumi, zaļojošas audzes un meži vai eksotiska dzīvā radība – mēs varam izzināt tik daudz, ja vien vēlamies. Tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” iesaka 6 ceļojumu galamērķus dabas neatkārtojamā valdzinājuma baudīšanai.

1.    Apvienotie Arābu Emirāti un flamingo pilsēta

Apvienotie Arābu Emirāti valdzina gan ar savu kultūras bagātību, gan spēju realizēt arhitektūrā visneiedomājamākās ieceres, gan arī vareno tuksneša valstību, kas šeit nosaka dzīves ritmu un gadu tūkstošos veidojušās tradīcijas. Tomēr īpašas vērības cienīgs ir šeit esošais Al Vathaba mitrāju rezervāts (Al Wathaba Wtland Reserve), kas atrodas aptuveni 30 minūšu brauciena attālumā no Abū Dabī. Rezervāts ir īpašs ar to, ka par migrēšanas pieturvietu ik gadu to izvēlas vairāk nekā 250 putnu sugu, bet par savu mājvietu to ir atzinuši elegantie flamingo, tāpēc tas tiek dēvēts arī par flamingo pilsētu. Putnu vērošanai, lai netraucētu to dzīves ritmu, ir ierīkoti īpaši slēpņi, uz kuriem var nokļūt pa īpaši ierīkotiem celiņiem. Kopējais celiņu garums ir aptuveni 3 kilometru garš. Tomēr, pirms doties uz rezervātu, ir ieteicams pārliecināties, vai tas ir atvērts apmeklētājiem, jo laikā, kad putniem ir mazuļi, tas var tikt slēgts.      

2.    Šrilanka un lauvas klints

Šrilanka nav tikai tējas karaļvalsts, kur cēlusies izcilā Ceilonas tēja, bet šeit atrodama arī par astoto pasaules brīnumu dēvētā lauvas klints jeb Sigīrija (Sigiriya). Šīs klints atrodas 175 kilometru attālumā no valsts galvaspilsētas Kolombo, tās virsotne ir 370 metrus virs jūras līmeņa un 200 metrus virs tai apkārt esošajiem džungļiem. Reiz tā ir kalpojusi kā cietoksnis, bet vēlāk šeit bijis klosteris, bet tagad šī vieta ļauj ieskatīties senā pagātnē, kur savijas cilvēka iztēle un dabas varenība. Klints virsotni rotā seni dārzi, kanāli un dīķi. Tiek uzskatīts, ka īpaši veidotie dārzi un parki ir vieni no senākajiem cilvēces vēsturē. Īpašu vērību šeit piesaista spoguļsiena – tā ir klints daļa, kas, karalim dzīvam esot, tikusi tik cītīgi pulēta, lai karalis, garām ejot, varētu redzēt savu atspulgu. 60-90 minūšu kāpiens klints virsotnē neatstās vienaldzīgu. Šeit valdošais vēstures šarms apburs, bet skats, kas pavērsies no tā, uz mūžu ievīsies atmiņās.

3.    Indija un Dodsahgur ūdenskritums

Dodsahgur (Dudhsagar) ūdenskritums ir viens no krāšņākajiem ūdens mākslasdarbiem pasaulē. Paši indieši to mēdz dēvēt arī par piena jūru, jo tik balts ir ūdens lietus sezonā, kas čalo lejup no vairāk nekā 310 metru augstās četrpakāpju klints virsotnes. Līdz ūdenskritumam var nokļūt vairākos veidos, bet, noteikti, visneaizmirstamākais būs doties ceļā ar vilcienu no krāšņās pilsētas Goa. Vilciena sliedes ir izbūvētas blakus ūdenskritumam, un braucējiem pa logu paveras neaizmirstams skats, kad ūdens, šķiet, ar roku aizsniedzams. Pēc varenā dabas skaistuma baudīšanas, ieteicams papildināt savu ceļojuma stāstu, apmeklējot pavisam netālu esošo garšvielu audzētavu, kur būs sastopama virkne ar pazīstamām un iepazīstamām piedevām, lai ēdiens būtu aromātiskāks, gardāks un arvien atsauktu atmiņā Indiju.   

4.    Vjetnama un Mekongas delta

Vjetnamas dienvidu daļu caurvij Mekongas delta, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Šis vienmēr zaļojošais un ūdeņiem bagātais valsts lepnums ir gan dzīvības avots, gan kultūras, gan neatņemama dzīvesveida daļa. Tās bagātībā rodams it viss Vjetnamai raksturīgais – rīsu baseini, neskarta daba, kņadas pilni ciematiņi un pilsētas. Par savu mājvietu to atzīst gan bifeļi, krāšņi putni, gan virkne citu dzīvnieku un ūdens iemītnieku. Ūdens kanāli ir savdabīga transporta plūsma. Šeit laivās pārvadā ne tikai cilvēkus, bet arī visu gardo dabas bagātību, darot pašas laivas par šarmantu tirdzniecības vietu. Virzoties pa ūdens labirintu, iespējams iepazīt gan khmeru pagodas, gan budistu tempļus, bet vēstures entuziasti novērtē iespēju iepazīt partizānu bunkurus, kas ir saglabājušies vēl no pilsoņu kara laikiem.

5.    Madeira un levadu takas

Portugālei piederošā Madeiras sala tiek dēvēta gan par paradīzi, gan par mūžīgā pavasara salu. Madeiras daba patiesi ir brīnumaina – eksotiski ziedi, okeāns, gleznaini kalni un dažādas zaļās krāsas nokrāsas, ko vislabāk var izbaudīt, dodoties pastaigā pa levadu takām. Madeirā par „levadām” dēvē apūdeņošanas kanālus, kas 57 km garajā salā izbūvēti 2500 km garā kanālu tīklā. Apūdeņošanas kanālu galvenā funkcija ir nogādāt ūdeni no ūdens rezervuāriem un mitrām vietām uz salas ziemeļu daļu, kur saulē tas iztvaiko. Kanālu ūdens dzirda banānu plantācijas, vīnogulājus, augļu un dārzeņu dārzus, kā arī piegādā ūdeni salas hidroelektrostacijām. Lai iepazītu salas senatnīgo mežu un dabas bagātību, ieteicams doties pārgājienā pa šaurajām takām gar kanāliem. Pastaigas pa „levadu” takām ļauj iepazīt salas nomaļās vietas, kur nevar nokļūt ar transportlīdzekļiem.

6.    Lanzarote un Timanfaja vulkānu parks

Lanzarote ir ceturtā lielākā no Kanāriju salām un atrodas netālu no Āfrikas krastiem. Tā tiek dēvēta par Kanāriju melno pērli. Sala pārsteidz un vilina ar neparastajiem dabas skatiem un krāsu kontrastiem. Pēc vairāku vulkānu vienlaicīga izvirduma vairāku gadu garumā daļu salas pārklāja biezs putekļu slānis, radot neatkārtojamus krāsu kontrastus. Tāpēc dažas salas vietas atgādina pastaigu pa Mēnesi ar tā krāteriem un vulkāniskās izcelsmes alām. 1933. gadā Lanzarotē tika izveidots UNESCO biosfēras rezervāts ar Timanfaja (Timanfaya) nacionālo parku, kur pastaigā pa līkumainām taciņām iespējams baudīt šī ugunīgā dabas spēka nestās sekas un skaistumu.


Par „Novatours”

„Novatours” ir vadošais tūroperators Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kura kapitāls un finanšu resursu avoti atrodas Baltijas valstīs un ASV, kas nodrošina šodien iegādāto pakalpojumu stabilitāti arī nākotnē. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. „Novatours” garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem.


Avots: Novatours

karlis - 3314
photo

Pusdienas Vecrīgā

3 sātīgi un garšīgi ēdieni, kas mainās katru dienu! Darba dienās no plkst. 12:00 līdz 15:00. 2 ēdieni - 5.50 EUR

EUR 5.50 | 26.10.2018 | Niklāvs

photo

Supercena uz Tunisiju 29/10 no 299 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju, Džerbu no Tallinas lidostas 29/10 uz nedēļu no 299 € !

EUR 299 | 29.10.2018 | Hot Travel

photo

Puketa uz Ziemassvētkiem 16.12.

16/12; 06/01 uz Puketu! ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 16/12; ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 06/01.

EUR 699 | 29.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Lido uz savu brīvdienu galamērķi - Liepāju

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Turkish Airlines akcija

Rudens cenas festivāls no Turkish Airlines. Lētas aviobiļetes uz Eiropu.

EUR 181 | 04.11.2018 | AvioKases.lv

photo

Brīvības forums Valmierā

8.novembrī no plkst.14:00 līdz plkst.18:00 koncertzālē ''Valmiera'' norisināsies “Brīvības forums. Valmiera. Latvija. Šodien un rīt”.

Valmieras TIC

photo

Senās Ķīnas galvaspilsētas!

8 dienas/7 naktis. Maršruts: PEKINA - SIAŅ - LOJANA. Cenā iekļauts: 4* viesnīca, 9 ekskursijas ar gidu, ieejas biļetes, transfēri, ēdināšana...

EUR 970 | 13.11.2018 | 1Travel

photo

Kruīza ceļojums no 49EUR!

Laujies jautrās brīvdienas! Kruīza laikā apmeklēsim Tallinu, Helsinki un Stokholmu! Cena no 49EUR + 20EUR ekskursijas.

EUR 49 | 17.11.2018 | Interlux Travel

photo

Dienvidamerika: Peru, Bolīvija un Čīle

Atklāj kolorīto Dienvidameriku, iepazīstot vienā ceļojumā trīs zemes - Peru, Blīviju un Čīli!

EUR 5520 | 23.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Černobiļas tūre no 568 €

Izlidošana no Rīga. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, brokastis, ekskursija uz Černobiļu, gida pakalpojumi.

EUR 568 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv