Kā jaunā darbavietā sevi pierādīt mēneša laikā?

Jaunā darbavietā pirmais mēnesis 90% gadījumu ir svarīgs, lai atstātu par sevi pozitīvu iespaidu, pierādītu, ka spēj paveikt uzticēto un pēc pārbaudes laika saņemtu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, pieredzē dalās starptautiski sertificēta personīgās izaugsmes trenere Evija Šalte-Novicka.


Saproti savus pienākumus

Jebkura darbadiena sākas ar pienākumu veikšanu – labi, ja tie ir zināmi. Pirms sāc darbu, izlasi savu darba līgumu, amata aprakstu, pārrunā ar vadību veicamo, iespēju robežās izpēti, kā strādājis tavs priekšgājējs. Sākumā noderēs, ja cītīgi katru dienu rakstīsi pat mazāko darbu plānu, lai kaut ko neaizmirstu izdarīt līdz vakaram vai nedēļas beigām. Sīkumiem ir nozīme, ja priekšnieks vērtē katru tavu soli.

Sveiki! Es esmu...

Visticamāk, jau pirmajā dienā jaunajā darbā būsi sasveicinājies ar visiem, bet nekautrējies iepazīstināt kolēģus ar sevi tuvāk, izrādi interesi par viņu darbu, brīvo laiku, plānoto atvaļinājumu utt. Pamani īsto brīdi, kad vari ar katru aprunāties mazliet vairāk. Īstais brīdis var pienākt jebkur – biroja virtuvē, liftā, pa ceļam uz autostāvvietu, dodoties pusdienās. Mēģini sajust uzņēmuma kultūru. Ja jūti, ka iederas, vari pirmajā dienā atnest kūku vai konfektes kolēģiem.

Viņi zina labāk

Jautā padomu pieredzes bagātākajiem kolēģiem. Ja pat viņiem ir citi darba pienākumi, noteikti viņi zina daudz arī par tavu darbu. Ja nezina, iespējams, pateiks kam jautāt, zvanīt vai citādi meklēt.

Sadzīves sīkumi, bet svarīgi

Jau sākotnēji noskaidro, kāda kārtība ir koplietošanas telpās. Piemēram, uzzini, vai katrs dzer kafiju no savas krūzes. Ja būsi nejauši paņēmis kolēģes krūzi, ko viņai Valentīna dienā uzdāvinājis mīļotais, visticamāk, 30% koleģiālo simpātiju viņas acīs būsi zaudējis ar šo it kā nevainīgo rīcību. Iespējams, šeit pieņemts uz maiņām iznest papīrgrozu, apliet puķes, nopirkt kafiju utt. Iesaisties!

Izzini apkārtni

Ja esi sācis strādāt jaunā birojā un apkārtējo vidi nepazīsti, tad centies iespējami ātri to iepazīt. Varbūt jau rīt vajadzēs kolēģim nopirkt ziedus dzimšanas dienā, bet nezināsi, kur atrodas tuvākais ziedu veikals. Tāpat noderēs, ja zināsi, kur ir tuvākais bankomāts, klusāka kafejnīca vai restorāns tikšanās reizēm ar sadarbības partneriem utt.

Esi pārliecināts, bet pārbaudi

Pēc divu nedēļu darba sarunā tikšanos ar vadību, lai pārrunātu, kā tā ir apmierināta ar tavu darbu. Varbūt tikai tev ir sajūta, ka viss izdodas lieliski, bet vadība spriež, ka neesi īstais, jo darbi neveicas tik ātri kā iepriekšējam kolēģim. Ja būsi darījis kaut ko nepareizi, tad uzzināsi, kā vēl vari pacensties, lai pēc vēl divām nedēļām tevi pieņemtu darbā, nevis atlaistu pēc pārbaudes laika. Vai arī tieši otrādi! Tu domā, ka šis darbs nav īsti tev, ka nespēj sevi pasniegt pietiekami pārliecinoši, bet vadība ar tavu sniegumu ir vairāk nekā apmierināta.

Jauns darbs, jauns es

Izmanto jauno darbavietu, lai uzlabotu arī citas savas dzīves kvalitātes un paradumus – turi kārtīgāku savu darbagaldu, plāno darbu nedēļai, mēnesim uz priekšu, vakarā ej laicīgi gulēt, no rīta celies agrāk nekā iepriekš. Jauns apģērbs cels tavu pašapziņu, kārtīgi mati, rokas, kopti apavi atstās labu iespaidu uz kolēģiem un vadību.

Esi aktīvs, bet uzmanīgs

Sociālajos tīklos vari palepoties ar savu jauno darbavietu, ja vien tā nav kāda slepena iestāde. Tomēr pacenties, lai, fotografējot kārtējo selfiju, aiz muguras nebūtu tāfele ar uzņēmuma plānu konkurentu apsteigšanai.   


Avots: Evija Šalte-Novicka

Turība - 3450
Ķiršu festivāls Žagare- 18.07.2020

Ķiršu festivāls Žagare- 18.07.2020

Vasaras vidū tūre cauri Latvijai līdz Lietuvas pierobežai, ar iespēju apmeklēt z/s "Līcīši", Žagares "Ķiršu festivālu", Tērvetes dabas parku- 18.07.20.,21 EUR

EUR 21 | Nikos Travel

Turaidā radošās darbnīcas bērniem

Turaidā radošās darbnīcas bērniem

Turaidas muzejrezervāts 18. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 17.00 aicina ģimenes ar bērniem piedalīties radošajās darbnīcās “Ko rāda pulkstenis?”

Siguldas novada TIC

Fotoorientēšanās

Fotoorientēšanās "Valmieras ekspedīcija"

Sestdien, 18. jūlijā no plkst. 12:00 līdz plkst. 17:00 norisināsies "Valmieras ekspedīcija" - fotoorientēšanās ar papildu uzdevumiem.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Ceļojumi uz Grieķiju 25/07 no 442 € !

Ceļojumi uz Grieķiju 25/07 no 442 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Korfu salu 25/07 uz nedēļu no 442 € !

EUR 442 | Hot Travel

Lidojums ir atcelts. Vai var dabūt naudu?

Lidojums ir atcelts. Vai var dabūt naudu?

Vai var dabūt naudu, ja nevēlies kuponus vai pārcelt lidojumu? Vai pienākas kompensācija?

Refundor

Samta sezona Maltā no 180 €

Samta sezona Maltā no 180 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 180 | Antario

Atpūtas parks

Atpūtas parks "Stalkers"

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Brīvdienas Austrijas Alpos ar bērniem

Brīvdienas Austrijas Alpos ar bērniem

Dodieties ģimenes ceļojumā un izmantojiet TUI Kids Club Alpina Tirol viesnīcas īpašo piedāvājumu. 4 naktis, viss-iekļauts

EUR 449 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv