Tukumā jau astoto gadu Dzejas dienās notiks akcija "Sirds uz perona"

14.septembrī pulksten 19.00 jau astoto gadu pēc kārtas simtiem cilvēku Latvijā un pasaulē vienos dzeja un ceļš zem kājām, jo atkal notiks Dzejas dienu akcija „Sirds uz perona”.  Šogad ar Latvijas simtgadei veltītu moto “biļete līdz Brīvībai”.

Akciju, kas aizsākās 2011.gadā stacijā “Tukums 1”, joprojām organizē “Tukuma Literātu apvienība” un akcijas idejas autore Guna Roze. Tie, kas katru gadu gaida septembra otrās piektdienas vakaru, jau zina, ka “uz perona" nevis dzejnieki lasa dzeju un citi klausās, bet tie "citi” lasa dzeju, kas pašiem patīk. Atmosfēra vienmēr ir tik dabiska un sirsnīga, ka pat nejauši garāmgājēji kļūst par dzejas klausītājiem un pat deklamētājiem. Kāds spēlē ģitāru vai dzied, kāds dejo, fotografē, zīmē vai raksta ar krītu uz asfalta – tā ir brīva platforma radošām izpausmēm.

Šogad mūsu – Tukuma pusē “Sirds uz perona” notiks jau četrās vietās: stacijā “Tukums 1”, kur muzicēs dziesminieks Dinārs Gulbis, kā arī bijušajā Pūres stacijā un, par laimi, vēl esošajā Smārdes stacijā, un arī Sātos pie “Tilta uz nekurieni”. “Zinu, ka tie, kas pērn dzeju lasīja pie šī unikālā tilta, arī šogad vēlas pulcēsies tieši tur,” saka idejas autore Guna Roze. “Ja vien varētu būt vienlaikus divās vietās, arī es gribētu būt Sātos, manuprāt, tur ir visskaistākie Latvijas saulrieti. Arī laiks tur ir “nekurīgs”, un dzeja pie tilta drīkst sākt skanēt jau 18.00.”

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad dzeju varēs lasīt ne tikai tur, kur notiks organizēti pasākumi, bet jebkur pie eksistējoša vai ex-dzelzceļa, autobusa pieturā vai autoostā, vienatnē vai kompānijā. Droši! “Cenšamies izmantot iespējas, ko piedāvā informācijas tehnoloģijas. Šogad pirmo reizi katru “Sirds uz perona” vietu var atzīmēt kartē vietnē https://tla.lv/sup/. Svētdien kartē jau bija Tukums, Jelgava, Pļaviņas, Liepāja, Ozolnieki, Bauska, Dobele, Iecava, Rūjiena, Smārde, Pūre, Sāti, Ogre, Jēkabpils, Brocēni un Bergena Norvēģijā. Redzēsim, cik daudz sirsniņu Latvijā un pasaulē iemirgosies 14. septembra vakarā.”

Kur ir dzelzceļš vai autoosta, tur jābūt arī biļetēm. Visi “dzejas pasažieri”, pat tie, kas tikai klausās, katru gadu saņem īpašu biļeti. Šogad tās pievienotā vērtība būs iespēja bez maksas apmeklēt “Memoriālo Muzeju apvienības” muzejus un par sirsnīgām cenām iegādāties tukumnieku grāmatas. “Esam padomājuši arī par tiem, kas dzeju sliežu malā lasīs vientulībā vai divatā.  Vajag savā Facebook vai Instagram kontā publicēt foto vai vēl labāk – video ar savu lasījumu, izmantojot mirkļbirku #sirdsuzperona, un īpašo biļeti varēs saņemt elektroniski – arī tāda iespēja šogad būs pirmoreiz.” – tā Guna Roze.

Vairāk par pasākumu var uzzināt, apmeklējot https://tla.lv/sirds-uz-perona/ un https://www.facebook.com/SirdsUzPerona/

Tiekamies Tukumā, Sātos, Pūrē un Smārdē vai kaut kur uz perona visā Latvijā!

Avots: Tukuma TIC

Turība - 3361
Darba piedāvājums!

Darba piedāvājums!

aicina savā komandā pārdošanas nodaļās vadītāju.

TBS

Supercena uz Turciju 30/06 no 319 € !

Supercena uz Turciju 30/06 no 319 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 30/06 uz nedēļu no 319 € !

EUR 319 | Hot Travel

Jūras svētki Ventspilī!

Jūras svētki Ventspilī!

Vasaras skaistākie svētki- Jūras svētki Ventspilī. Jautrība, dziesmas, dejas, tirdziņš un lielisks noskaņojums, tikai 20 EUR, izbraukšana 13.07.2019

EUR 20 | Nikos Travel

Karaliskas izklaides Rundāles pusē

Karaliskas izklaides Rundāles pusē

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 29.06.19 - 1 Diena. Rundāles pils un dārzs, Karameļu darbnīca, Lielvircavas muiža

EUR 33 | AP SAULI

Madeira - sala, kur vasara nebeidzas

Madeira - sala, kur vasara nebeidzas

Madeiras salā visu gadu ir vienāda diennakts temperatūra ~20 grādiem, tādēļ tā vienmēr ir pievilcīga - saule, okeāns, garšīgās maltītes, slavenie vīni. Izbaudi!

EUR 1795 | Jēkaba Ceļojumi

Singapūra-Malaizija ar atpūtu Langkavī

Singapūra-Malaizija ar atpūtu Langkavī

Izlidošana no Rīgas. Ceļojuma cena 869 EUR + eksk. pakete 299 EUR.

EUR 869 | Antario

Apskatīt atsauksmes var šeit: 👇

Apskatīt atsauksmes var šeit: 👇

Dārgie draugi, daudzi dalās ar saviem iespaidiem no mūsu ceļojumiem. 🌏 Tas ir svarīgi gan mums, gan citiem ceļotajiem! 😍

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv