Redakcijas sadaļu atbalsta

Vokālās grupa „PUTNI“ svinēs divdesmit piecu gadu jubileju ar īpašu koncertu

Atzīmējot savu 25 gadu darbības jubileju 2018. gada 1.oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā vokālā grupa „Putni“ (vadītāja Antra Dreģe) atskaņos jaunu koncertprogrammu ar nosaukumu Ornamenti.

Koncertu iecerēts veidot kā muzikālu un vizuālu rakstu meditāciju atjaunotās VEF Kultūras pils vestibilā.  Sadarbībā ar vienu no šībrīža pieprasītākajiem un oriģinālākajiem mūzikas pasākumu režisoriem – Robertu Rubīnu un “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju, gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani   taps koncertuzvedums, kurā piedalīsies 13 vokālās grupas Putni dziedātājas, kas vienlaikus atskaņos arī dažādas perkusijas un 5 mūziķi instrumentālisti.

Koncertā skanēs M.Gribinčikas, D.Lenga, K.Pētersona kompozīcijas balsīm un instrumentiem, kā arī īpaši  šim koncertam  G. Pelēča, S. Mences, L. Blūmas, A. Veismanes un zviedru komponista Mortena Jansona (Mårten Jansson) radītie  jaundarbi.

Vokālās grupas „Putni“ galvenais uzdevums uzsākot savas muzikālās gaitas 1993.gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības un pierādīt, ka tādam izpildītāju sastāvam kā sieviešu vokālais ansamblis iespējams pretendēt uz ko nopietnāku nekā šlāgera  tipa dziesmiņas klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi, caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem - komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.

Ilgu laiku Vokālā grupa „Putni“ bija vienīgā šāda tipa vokālā grupa, kas ar savu darbību saviļņoja visu ansambļu dziedāšanas kustību un iedvesmoja arvien vairāk kolektīvu pievērsties nopietnam koncertrepertuāram.

Vokālā grupa „Putni“ sadarbojušies gandrīz ar visiem komponistiem Latvijā, grupas kontā ir vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, starp kuriem ir tādi šedevri kā Maijas Einfeldes „Sirēnu sala“,  Jura Ābola  „Burhanuddina Rabani Brīnumainais gredzens jeb Piecas politiski erotiskas rotaļas 8 daiļām Eiropas dāmām“, Poļu kolendas un Sv.Asīzes Franciska sarunas ar Putniem,  Georga Pelēča oratorija „Hildegardes dziesmas“  un Рождественское песнопение,   Riharda Dubras „Dziesmas pusnakts tumsā“, Uģa Prauliņa dziesmu cikls ar Ingas Gailes dzeju, Anša Saukas „Septiņas japāņu haikas par pavasari“,  Indras Rišes „Pamošanās“, Paula Dambja „Mečildes dziesmas“, Imanta Zemzara  „Mūsu pasaule – rožu lapene“, Marinas Gribinčikas „Piektais gadalaiks“,  Kristapa Pētersona „Perfume“,  Santas Ratnieces „Claybird` s Lullaby“  un daudzi citi.      

No vokālās grupas „Putni“ repertuāra krājumiem notis savām koncertprogrammām aizņēmušies gan spēcīgākie Latvijas sieviešu kori un ansambļi, gan arī profesionālie kori Eiropā.

 Vokālai grupai „Putni“ izdevies atrast savu stabilu darbības nišu, attīstot oriģinālu mūsdienu vokālās kamermūzikas programmu veidošanu, kas ir ideāls lauks gan muzikāliem eksperimentiem, gan dažādu mūzikas stilu sintēzei - šobrīd vienai no akadēmiskās mūzikas globālajām tendencēm.  

Putniem vien raksturīgajā, mūsdienīgajā rokrakstā veidota arī jubilejas koncerta „Ornamenti“ programma VEF Kultūras pils vestibilā, kuru vizuāli krāsainu darīs režisors Roberts Rubīns un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Koncerti notiek ar VKKF, Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta, Kultūras biedrība Spektrs atbalstu.

Vairāk informācijas www.putni-ensemble.lv

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un koncertu norises vietās.

Avots: vocalgroupputni

Turība - 3361
Darba piedāvājums!

Darba piedāvājums!

aicina savā komandā pārdošanas nodaļās vadītāju.

TBS

Zinātnes diena Tartu- pēdējā dienā

Zinātnes diena Tartu- pēdējā dienā

Izbraukšana 29.06.2019 , AHHA apmeklēšana, planetārijs un ekskursija Tartu. Cena tikai EUR 20.00! Zvaniet: 67280326(7), 29565257

EUR 20 | Nikos Travel

Supercena uz Turciju 28/06 no 219 € !

Supercena uz Turciju 28/06 no 219 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 28/06 uz nedēļu no 219 € !

EUR 219 | Hot Travel

Ķiršu festivāls

Ķiršu festivāls

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 13.07.19 - 1 Diena. Dārzkopības institūta Ķiršu dārzs un degustācija, Rūķīšu tējas.

EUR 25 | AP SAULI

Ar Jahtu pa Grieķiju 2019!

Ar Jahtu pa Grieķiju 2019!

Piedāvājam Latvijā lielāko Jahtu klāstu atpūtai Grieķijā! Sapnis par aristoktrātisku atpūtu ir pieejams arī Tev! Cenas no 400 EUR par nedeļu!

EUR 400.00 | 1Travel

Indija. No Amritsaras līdz Mazai Tibetai

Indija. No Amritsaras līdz Mazai Tibetai

Indija ir ne tikai bagāta ar tempļiem, svētnīcām, mošejām un citiem cilvēku radītiem brīnumiem, bet arī nepārspējama ir tās augu un dzīvnieku pasaule.Atklāj to!

EUR 1895 | Jēkaba Ceļojumi

GRUZIJA UZ 9 DIENĀM 21.06.2019 - 29.06.201

GRUZIJA UZ 9 DIENĀM 21.06.2019 - 29.06.201

GRUZIJA UZ 9 DIENĀM - TRADĪCIJU, KOLORĪTA, KALNU UN EZERU SKAISTUMA VALSTS. DODAMIES UZ GRUZIJU ✈️ 12.09.2019 - 20.09.2019 👍 no 499 eiro

VRK Travel

Pasakaina Sarkana jūra Eilatā

Pasakaina Sarkana jūra Eilatā

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv