Redakcijas sadaļu atbalsta

Vokālās grupa „PUTNI“ svinēs divdesmit piecu gadu jubileju ar īpašu koncertu

Atzīmējot savu 25 gadu darbības jubileju 2018. gada 1.oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā vokālā grupa „Putni“ (vadītāja Antra Dreģe) atskaņos jaunu koncertprogrammu ar nosaukumu Ornamenti.

Koncertu iecerēts veidot kā muzikālu un vizuālu rakstu meditāciju atjaunotās VEF Kultūras pils vestibilā.  Sadarbībā ar vienu no šībrīža pieprasītākajiem un oriģinālākajiem mūzikas pasākumu režisoriem – Robertu Rubīnu un “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju, gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani   taps koncertuzvedums, kurā piedalīsies 13 vokālās grupas Putni dziedātājas, kas vienlaikus atskaņos arī dažādas perkusijas un 5 mūziķi instrumentālisti.

Koncertā skanēs M.Gribinčikas, D.Lenga, K.Pētersona kompozīcijas balsīm un instrumentiem, kā arī īpaši  šim koncertam  G. Pelēča, S. Mences, L. Blūmas, A. Veismanes un zviedru komponista Mortena Jansona (Mårten Jansson) radītie  jaundarbi.

Vokālās grupas „Putni“ galvenais uzdevums uzsākot savas muzikālās gaitas 1993.gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības un pierādīt, ka tādam izpildītāju sastāvam kā sieviešu vokālais ansamblis iespējams pretendēt uz ko nopietnāku nekā šlāgera  tipa dziesmiņas klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi, caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem - komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.

Ilgu laiku Vokālā grupa „Putni“ bija vienīgā šāda tipa vokālā grupa, kas ar savu darbību saviļņoja visu ansambļu dziedāšanas kustību un iedvesmoja arvien vairāk kolektīvu pievērsties nopietnam koncertrepertuāram.

Vokālā grupa „Putni“ sadarbojušies gandrīz ar visiem komponistiem Latvijā, grupas kontā ir vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, starp kuriem ir tādi šedevri kā Maijas Einfeldes „Sirēnu sala“,  Jura Ābola  „Burhanuddina Rabani Brīnumainais gredzens jeb Piecas politiski erotiskas rotaļas 8 daiļām Eiropas dāmām“, Poļu kolendas un Sv.Asīzes Franciska sarunas ar Putniem,  Georga Pelēča oratorija „Hildegardes dziesmas“  un Рождественское песнопение,   Riharda Dubras „Dziesmas pusnakts tumsā“, Uģa Prauliņa dziesmu cikls ar Ingas Gailes dzeju, Anša Saukas „Septiņas japāņu haikas par pavasari“,  Indras Rišes „Pamošanās“, Paula Dambja „Mečildes dziesmas“, Imanta Zemzara  „Mūsu pasaule – rožu lapene“, Marinas Gribinčikas „Piektais gadalaiks“,  Kristapa Pētersona „Perfume“,  Santas Ratnieces „Claybird` s Lullaby“  un daudzi citi.      

No vokālās grupas „Putni“ repertuāra krājumiem notis savām koncertprogrammām aizņēmušies gan spēcīgākie Latvijas sieviešu kori un ansambļi, gan arī profesionālie kori Eiropā.

 Vokālai grupai „Putni“ izdevies atrast savu stabilu darbības nišu, attīstot oriģinālu mūsdienu vokālās kamermūzikas programmu veidošanu, kas ir ideāls lauks gan muzikāliem eksperimentiem, gan dažādu mūzikas stilu sintēzei - šobrīd vienai no akadēmiskās mūzikas globālajām tendencēm.  

Putniem vien raksturīgajā, mūsdienīgajā rokrakstā veidota arī jubilejas koncerta „Ornamenti“ programma VEF Kultūras pils vestibilā, kuru vizuāli krāsainu darīs režisors Roberts Rubīns un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Koncerti notiek ar VKKF, Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta, Kultūras biedrība Spektrs atbalstu.

Vairāk informācijas www.putni-ensemble.lv

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un koncertu norises vietās.

Avots: vocalgroupputni

karlis - 3314
photo

Supercena uz Ēgipti 21/11 no 269 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 21/11 uz nedēļu no 269 € !

EUR 269 | 26.11.2018 | Hot Travel

photo

Jaunais gads Maskavā

Burvīgs piedzīvojums, sagaidīt Jauno 2019. gadu Sarkanajā laukumā.Pastaiga pa svētkiem saposto pilsētu, īsta svetku noskaņa- 30.12.2018 - 03.01.2019, 180 EUR

EUR 180 | 27.11.2018 | Nikos Travel

photo

Uzdāvini Liepāju!

Izvēlies savu atpūtu naktsmītnēs, restorānos un kafejnīcās, teātrī, aktīvās atpūtas centros, SPA un citur.

Liepājas reģiona TIB

photo

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

photo

Sērfo Vjetnamā no 509€!

Vjetnamā 8 dienas / 7 naktis Muine kūrortā no 509€! Atpūta pludmalē, sērfošana vai ekskursijas pēc izvēles...

EUR 509 | 20.12.2018 | 1Travel

photo

Pasakaina Sarkana jūra (Eilata) no 395 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 395 | 08.03.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv