Redakcijas sadaļu atbalsta

Rokmūzikas koncertu cikls “Latvijas skaņas” Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

Šī gada sākumā kultūras pils “Ziemeļblāzma” uzsāka sadarbību ar biedrību “Latvijas Rokmūzikas asociācija”. Šīs veiksmīgās sadarbības rezultātā 18. septembrī plkst. 19.00, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks trīs Latvijas rokmūzikas grupu – “Rūsa”, “Oceanpath” un “Pussy Rock” koncerts.

Projekta iniciatore ir sabiedriskā labuma organizācija, biedrība “Latvijas Rokmūzikas asociācija”, kura ar šī projekta palīdzību vēlas radīt, uzturēt un popularizēt ilgtspējīgu un starptautiski atzītu kultūras vidi Latvijā, popularizējot Latvijas rokmūziku kā neatņemamu Latvijas kultūras sastāvdaļu, veicinot Latvijas rokmūzikas autoru, izpildītāju un grupu atpazīstamību.

Grupa “Rūsa” uzsāka savu darbību 1987. gadā, kad grupas sastāvā spēlēja Žerārs Filips, Agris Rostoks, Ilmārs Vekters un Viesturs Polikarps. Mūziķu savienībā tika radītas grupas pirmās dziesmas un radās arī grupas nosaukums - "Rūsa".  Laika gaitā vairākkārt ir mainījies grupas sastāvs. Grupā darbojušās tādas izcilas personības kā Gints Žilinskis (Žils vecākais), Jānis Žilinskis (Žils jaunākais), Uģis Krūskops, Jānis Levits (Levča), Pauls Kravalis (Kurmis), Rihards Skudrītis, Pauls Ozols (Čirkainais) un citi.

 Grupas sasniegumos jāpiemin 2013. gadā izdotais albums "No vāka līdz vākam", kas ieguvis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nomināciju “Labākais metāla un rokmūzikas albums 2013”, kā arī Latvijas Metālmūzikas gada balvu nominācijā “2013. gada grupa” un kroga “Aptieka” gada balvu nominācijā “2013. gada labākā smagā grupa”.

Šobrīd grupas sastāvā spēlē: Guntars Endzelis (ģitāra), Tarass Kuzmenko (bungas) un Viesturs Polikarps (bass, lirika, menedžments).

Grupu “Oceanpath” raksturo plūstošas melodijas, rokmūzikas smagums un metāla pamatīgums. Grupa “Oceanpath” ir viena no retajām, kas Latvijā rada un izpilda mūziku simfoniskā metāla žanrā.

Jaudīgs sieviešu vokāls, smagnēji ģitāras ritmi un ekspresīva ritma sekcija, kā arī izteikts melodiskums ir grupas “Oceanpath” radošā rokraksta pamatā. Īpaša grupas “Oceanpath”   muzikālās programmas sastāvdaļa ir kompozīcijas, kas tapušas folkmetāla tradīcijās.

2018. gada vasarā grupa “Oceanpath”   izdeva debijas albumu “Elementi”. Konceptuālajā ierakstā iekodēti paaudzes pārdzīvojuši vārdi, kas, laikam ejot, rūdījušies ugunī, saluši vējā, rūsējuši zemē un slīpējušies ūdenī. Dziesmu tekstos izmantoti gan buramvārdi, gan latvju dainas, kas atklāj bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu. Šis albums ir ar kā laikmetīgs sveiciens Latvijas simtgades svētkos, kas ļauj satikties laikmetīgajai metālmūzikai ar folkloras elementiem. Albums “Elementi” izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Grupas “Oceanpath” muzikālais dzinējspēks ir ģitārists un skarbās balss īpašnieks Artūrs Šteinbergs, par jaudīgu vokālu rūpējas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrante Laima Krīgere, kura iekaro ne tikai Latvijas Nacionālās operas skatuvi, bet arī ir saņēmusi Latvijas Metālmūzikas balvu 2017 kā “Gada  balss”. Simfonisko plašumu piešķir Džeinas Šteinbergas taustiņi, savukārt ritma sekciju pārliecinoši notur basģitāriste Liene Liega Veidemane un bundzinieks Roberts Bernis.

Grupa “Pussy Rock” savu darbību uzsāka 2013. gada augustā. Doma par grupas izveidi radās grupas vokālam Kristapam Vegneram. Meklējot sev domubiedrus, Kristaps Vegners uzrunāja labākos Latvijas underground māksliniekus. Grupas pirmie mēģinājumi norisinājās pie VEF tilta kādā nelielā mēģinājumu telpā, taču, sekojot savām ambīcijām, grupa meklējusi telpas tālākai attīstībai un šobrīd mēģinājuma telpa ir  labiekārtota līdz nelielas studijas līmenim.

Grupas dalībnieki: Rihards Rikmanis (bass), Normunds Brokāns (ģitāra), Krišjānis Radziņš (bungas), Kristaps Vegners (bungas, vokāls).

Ieeja koncertā bez maksas.

Avots: Kultūras pils “Ziemeļblāzma”

photo

Salakas festivāls Palangā- 09.02.2019

Salakas svētki tuvojas! Lietuvas viesmīlība, Salakas festivāls, cepelīni, protams, delfinārija apmeklējums. Īsta svētku diena Lietuvā, 09.02.2019, tikai 21 EUR

EUR 21 | 23.01.2019 | Nikos Travel

photo

Supercena uz Ēģipti 25/01 no 339 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Tallinas lidostas 25/01 uz nedēļu no 339 € !

EUR 339 | 25.01.2019 | Hot Travel

photo

Janvāra vēlās brokastis

Bagātīgs bufetes galds ar aukstajiem, karstajiem un saldajiem ēdieniem jau šo svētdien. 15.00 EUR ar priekšapmaksu līdz 24.01.2019.!

EUR 15.00 | 25.01.2019 | Niklāvs

photo

Lido uz Liepāju!

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti

2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''.

Valmieras TIC

photo

Atpūtas ceļojumi

Turcija, Ēģipte, Kanāriju salas, Taizeme, Itālija, Grieķija, Spānija...

EUR 299 | 30.04.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Aviokompānija Alitalia

Uz saviem lidojumiem aviokompānija Alitalia piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām.

EUR 169 | 30.04.2019 | AvioKases.lv

photo

airBaltic lidojumi

Populārākie galamērķi par ļoti izdevīgām cenām.

EUR 55 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rumānija zirgu seglos

Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem. Vēl iespaidīgāk to visu ir baudīt zirga mugurā. Dodies piedzīvojumā!

EUR 1979 | 08.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv