Redakcijas sadaļu atbalsta

“Riga Food 2018” – no tējas ceremonijām līdz bārmeņu šoviem

Trešdien, 5. septembrī, sākas Baltijas nozīmīgākā pārtikas izstāde “Riga Food 2018”, kura apmeklētājiem sniegs četras notikumiem bagātas dienas. Plašā pasākumu programma piedāvās baudīt aizraujošas bārmeņu sacensības, daudzveidīgu tējas meistaru čempionātu vairākās kategorijās, izcilu Latvijas pavāru konkursu un daudzus citus notikumus.

Pavāri un pavārzeļļi plecu pie pleca

“Pavāru kluba” organizētais konkurss izstādē “Riga Food” šogad būs īpaši aizraujošs – Latvijas labākie pavāri un jaunie pavāri 7. septembrī apvienos spēkus un cīnīsies pāros, lai noteiktu, kurš iegūs titulu “Latvijas pavārs 2018” un “Latvijas pavārzellis 2018”.

“Ik gadu šīs sacensības veido un attīsta Latvijas pavārmākslu, par prasību izvirzot labu garšu, augstu kvalitāti un rūpes par veselīgu uzturu. Šogad konkurss kļuvis vēl aizraujošāks – tajā jau Latvijā atzīti pavāri sadarbosies ar jaunajiem pavāriem. Pavārzeļļiem tā būs lieliska iespēja ne tikai sevi pierādīt, bet arī smelties pieredzi no pašiem labākajiem,” stāsta “Pavāru kluba” biedre un pavāru konkursu rīkotāja Svetlana Riškova.

Konkursā katra komanda pagatavos uzkodu, pamatēdienu un desertu. Izvēloties labāko pavāru, žūrija vērtēs ēdiena noformējumu, garšu, produktu saderību, kā arī konkursantu tehnisko meistarību un darba organizēšanas prasmes. Latvijas labākā pavārzeļļa titulu iegūs tas jaunais pavārs, kurš parādīs vislabāko darba tehniku, inovatīvu pieeju un veiksmīgi sastrādāsies komandā.

Titula “Latvijas pavārs 2018” ieguvējs saņems “Reaton Zelta Pavārnīcu”, kā arī naudas balvu – 700 eiro. “Latvijas pavārzellis 2018” saņems speciālo balvu un naudas balvu – 200 eiro. Papildus apbalvojumam jaunajiem pavāriem konkurss ir vērtīga iespēja iepazīties ar citiem savas profesijas kolēģiem un piesaistīt nākamo darba devēju uzmanību.

Latvijas Tējas čempionāts

7. un 8. septembrī Ķīpsalā norisināsies 5. Latvijas tējas čempionāts, kurā abas dienas izstādes apmeklētāji varēs vērot, kā paši labākie tējas meistari sacenšas četrās sacensību kategorijās. Papildus tam pasākuma teritorijā ar lekcijām par dažādu veidu tējām, tējas ceremonijām un pasaules tendencēm tējas kultūrā uzstāsies tējas nozares profesionāļi.

“Latvijas Tējas čempionāts ļauj katram tējas meistaram parādīt savas spējas un iepazīstināt plašāku publiku ar savu tēju. Ikvienam dalībniekam ir iespējas kļūt par Latvijas tējas čempionu, kvalificēties starptautiskajam turnīram, kā arī iegūt vērtīgu pieredzi un interesantus draugus visā pasaulē. Tējas čempionāta dalībnieki ne tikai atstāj iespaidu uz žūrijas locekļu atzinumu, bet arī veido mūsu valsts tējas industriju, to bagātinot un pilnveidojot,” stāsta Latvijas Tējas čempionāta organizators Jurijs Podusovs.

Latvijas Tējas čempionāta dalībniekam būs jādemonstrē tējas gatavošanas meistarība un jāpagatavo tēja pēc klasiskā kanona. Būs jārada arī unikāla tējas kompozīcija ar uzkodu, kas pasvītro un izceļ tējas garšu. Tējas degustācijas laikā tējas meistaram būs jādemonstrē savu garšas kārpiņu atmiņa un pareizi jānosauc nogaršotās tējas. Pirmo reizi Latvijā tiks organizētas sacensības arī tējas miksoloģijā, kurā sevi varēs parādīt arī bārmeņi, gatavojot kokteiļus uz tējas bāzes.

Čempionāta dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija no Vācijas, Vjetnamas, Šrilankas un Latvijas. Līdzīgi kā kafijas un someljē čempionātiem, sacensību kategorijas ir sadalītas tā, lai pēc iespējas pilnīgāk būtu iespējams novērtēt katra dalībnieka profesionālās iemaņas. Uzvarētāji dosies pārstāvēt Latviju starptautiskajā tējas meistaru konkursā “Tea Masters Cup International”, kurā satiekas paši labākie tējas nozares profesionāļi no vairāk nekā 15 valstīm.   

Latvijas meistarīgākie bārmeņi

“Riga Food 2018” apmeklētājus priecēs arī aizraujoši bārmeņu šovi – paši labākie Latvijas bārmeņi 6. septembrī sacentīsies bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā sacensībās “Evian & Badoit Latvia Cup 2018”, taču 7. septembrī notiks “Rīgas Melnā balzama” kokteiļu konkursa “Riga Black Balsam Global Challenge 2018” Latvijas fināls.

Konkursā “Evian & Badoit Latvia Cup 2018” bārmeņi piedāvās oriģinālu, jaunu, īpaši šim pasākumam pašu radītu kokteiļa recepti, kurā izmantoti “Evian” vai “Badoit” dabīgie minerālūdeņi. Sacensību mērķis ir popularizēt bezalkoholiskos kokteiļus, kā arī paaugstināt bārmeņu profesionalitāti – pirmās vietas ieguvējs iegūs pilnībā apmaksātu braucienu uz pasaules bezalkoholisko kokteiļu čempionātu “Mattoni Grand Drink 2018” Prāgā.

Lai popularizētu “Rīgas Melno balzamu” kā unikālu kokteiļu sastāvdaļu, Ķīpsalā notiks “Riga Black Balsam Global Challenge 2018” Latvijas fināls, kura laikā Latvijas labākie bārmeņi demonstrēs jaunas kokteiļu receptes, kurās izmantots šis leģendārais dzēriens. Pirmo trīs vietu ieguvēji kvalificēsies “Riga Black Balsam Global Challenge 2018” pasaules finālsacensībām, lai 29.novembrī Rīgā cīnītos par balvu fondu 5000 eiro vērtībā.

Izmēģini savas prasmes!

Līdztekus profesionāļiem savas prasmes kokteiļu jaukšanā varēs pierādīt arī izstādes apmeklētāji, piedaloties konkursā ““Akmeņlauža” kokteiļu dižlidojums 2018 viesojas “Riga Food””, kura laikā ikviens būs aicināts pagatavot savu “Akmeņlauža” kokteili. Konkurss 5. un 8. septembrī notiks uz “Riga Food 2018” skatuves, bet pārējā laikā – “Akmeņlauža” ekspozīcijā.

Visi minētie konkursi notiks Starptautiskā izstāžu centra Ķīpsalā hallē Nr. 1. Izstādē būs arī semināri, Latvijas Maiznieku biedrības 25 gadu jubilejas simpozijs un daudzi citi notikumi. Detalizēta pasākumu programma: www.bt1.lv/rigafood/visit.php#events

Kā zināms, no 5. līdz 8. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākais pārtikas nozares notikums – izstāde “Riga Food 2018”, kuras piedāvājumā ir vērienīga nozares uzņēmumu un organizāciju ekspozīcija, meistaru un pārtikas produktu konkursi, aizraujoši šovi, izglītojošas meistarklases un degustācijas.

”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Sekojiet līdzi izstādes jaunumiem mājaslapā: www.rigafood.lv; sociālajos tīklos: www.facebook.com/rigafood

Izstādes darbalaiks:

Profesionāļu diena

5. septembris 10.00–18.00

Apmeklētājiem

6.–7. septembris 10.00–19.00

8. septembris 10.00–17.00

 Biļešu cenas:

5. septembrī (Profesionāļu dienā)

Ieejas biļete – 10 €

Pārtikas nozares profesionāļiem, aizpildot anketu un atstājot savu vizītkarti – 5,00 €

6.–8. septembrī

Ieejas biļete – 5 €

Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 4,00 €

Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 13 €

Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Grupas (10+) ieejas biļete skolēniem, studentiem – 3,00 €

Autostāvvieta – 5,00 €

Avots: BT1

photo

Salakas festivāls Palangā- 09.02.2019

Salakas svētki tuvojas! Lietuvas viesmīlība, Salakas festivāls, cepelīni, protams, delfinārija apmeklējums. Īsta svētku diena Lietuvā, 09.02.2019, tikai 21 EUR

EUR 21 | 23.01.2019 | Nikos Travel

photo

Supercena uz Ēģipti 25/01 no 339 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Tallinas lidostas 25/01 uz nedēļu no 339 € !

EUR 339 | 25.01.2019 | Hot Travel

photo

Janvāra vēlās brokastis

Bagātīgs bufetes galds ar aukstajiem, karstajiem un saldajiem ēdieniem jau šo svētdien. 15.00 EUR ar priekšapmaksu līdz 24.01.2019.!

EUR 15.00 | 25.01.2019 | Niklāvs

photo

Lido uz Liepāju!

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti

2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''.

Valmieras TIC

photo

Atpūtas ceļojumi

Turcija, Ēģipte, Kanāriju salas, Taizeme, Itālija, Grieķija, Spānija...

EUR 299 | 30.04.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Aviokompānija Alitalia

Uz saviem lidojumiem aviokompānija Alitalia piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām.

EUR 169 | 30.04.2019 | AvioKases.lv

photo

airBaltic lidojumi

Populārākie galamērķi par ļoti izdevīgām cenām.

EUR 55 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rumānija zirgu seglos

Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem. Vēl iespaidīgāk to visu ir baudīt zirga mugurā. Dodies piedzīvojumā!

EUR 1979 | 08.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv