Redakcijas sadaļu atbalsta

Kultūras notikumi un izstādes Lūznavas muižā 2018. gada rudenī

Rudenī Lūznavas muižas viesus gaida aktīva un dažāda kultūras notikumu programma – dažādu stilu koncerti, Eiropas kultūras mantojumu dienu norises, sarunu pēcpusdienas un pirmo reizi arī festivāla “Soli pa solim” viesizrādes. Izstāžu zālēs rudens sezonas fokusā vairākas fotoizstādes – gan tautastērpi, neparasti latgalieši un Latgales ainavu dārgumi, gan ziemeļvalstu personības un arhitektūra.

Džezs dzied Aspaziju/Rudzinskis un Lipskis Quartet

31. augusts 19.00, 6,00 €

Noslēdzot vasaras notikumu sezonu un attīstot ambīciju nākotnē Lūznavā veidot rudens džeza festivālu, Lūznavas muiža aicina uz džeza koncertu, kurā tiks ieskicēts iecerētā festivāla mērķis – parādīt džezu pēc iespējas daudzveidīgākā gaismā. Pirmajā festivāla ieskaņas koncertā divas programmas – 19.00 “Džezs dzied Aspaziju”, ar kuru priecēs mūziķi Beāte Zviedre, Edgars Cīrulis, Svens Vilsons, Jānis Rubiks, Pauls Ķierpe, Kristaps Lubovs, apvienota Aspazijas dzeja, brīvā improvizācija un jauno latviešu džeza mūziķu kompozīcijas un 20.30 “Rudzinskis/Lipskis Quartet” pārstāvēs tradicionālo džezu.

Sēņu stundiņ’ Lūznavā

1. septembris 11.00–15.00, bezmaksas

Dabas aizsardzības pārvalde, turpinot pirms dažiem gadiem aizsākto tradīciju kādā no Rāznas Nacionālā parka vietām rīkot Sēņu dienas pasākumu, aicina uz vienu Sēņu stundiņ’ Lūznavas muižas parkā 1. septembrī. Interesentiem būs iespēja doties stundu garā sēņu iepazīšanas pārgājienā  kopā ar mikologu (sēņu pētnieku), apskatīt savākto sēņu izstādi un pašiem papildināt sēņu izstādi, līdzi ņemot savus atradumus. Sarunās varēs noskaidrot sev interesējošus jautājumus par sēņu augšanas vietām, bieži sastopamām un aizsargājamām sēnēm. Tāpat varēs piedalīties radošajās darbnīcās un spēlēs, kā arī citās aktivitātēs par sēnēm.  

Diskusija “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”

11. septembris 11.00, bezmaksas

Lūznavas muižā notiks Latvijas valsts simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitātes “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” reģionālā diskusija. Tās mērķis ir atskatīties uz šajā simtgades aktivitātē paveikto – Latvijas ainavu dārgumu elektroniskās kartes un izstādes veidošanu, kā arī iedzīvotāju iesūtīto vēsturisko fotogrāfiju, stāstu un liecību apkopošanu. Reģionālajā diskusijā atklāta un līdz 1. oktobrim Lūznavas muižas Baltajā zālē būs skatāma arī Latgales reģiona ainavu dārgumu stendu ceļojošā izstāde.

MŪZdienas. Eiropas kultūras mantojuma dienas

15.–16. septembris, bezmaksas

Jau tradicionāli septembra vidū Lūznavas muiža aicina uz Eiropas kultūras mantojuma dienām, kuras šogad muižā būs veltītas 20. gs. sākuma dzīvesziņai, tērpiem un dejai. 15. septembrī muiža viesus gaidīs no 10.00 ar izstādēm, tirgu, koncertu tirgus laukumā, meistardarbnīcām, prezentācijām un dižo Kadriļu balli dienas noslēgumā, kuras īpašie viesi būs Setesdāles deju grupa no Norvēģijas. Notiks modes zīmola “MAYRA” jūgendstila tērpu modes skate, tikšanās ar projekta “Mans tautastērps” radošo komandu, jūgendstila ēku atklātņu prezentācija, kadriļu parāde un citas norises. 16. septembrī 10.00 lekcijas par Latgales muižu kulināro mantojumu un ēšanas tradīcijām, jūgendstila modi, un 14.00 kadriļu vieskoncerts Rēzeknes novada Bērzgalē. Labos laikapstākļos Lūznavas muižas jauno cepli Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā kurinās podnieki Staņislavs Viļums un Ilmārs Vecelis.

VEF Kultūras pils teātris. Nikolajs Gogolis “Precības”. Festivāls “Soli pa solim”

22. septembris 18.00, 5,00 €

10. Starptautiskā teātra festivāla “Soli pa solim” notikums. VEF Kultūras pils teātris darbojas kopš 1946. gada. No 2013. gada teātra režisors ir Agris Krūmiņš. Nikolaja Gogoļa izrāde “Precības” ir atzīta par veiksmīgāko iestudējumu festivālā “Rīga spēlē teātri 2017” un skatē “Gada izrāde 2017”, saņemot augstākos novērtējumus. Precības lugas varoņiem ir kā jaunības eliksīrs, iespēja atdzimt, izrauties no rutīnas un garīgās stagnācijas. Komēdija, kas piepildīta ar skumjām par cilvēku vientulību, vājumu un nespēju pretoties manipulācijām, pārvarēt savu dabu, atrast un nosargāt savu laimi, un nav neviena, kas spētu palīdzēt.

Kauguru jauniešu teātris “Eksperiments”. “Sesija. Latviešu tautasdziesmas. Kāzas”. Festivāls “Soli pa solim”

22. septembris 20.00, 5,00 €

10. Starptautiskā teātra festivāla “Soli pa solim” notikums. Jauniešu teātris “Eksperiments” Kauguros dibināts 2013. gadā, un tajā darbojas jaunieši, kas spēlējuši teātri jau skolā un kopā attīstījuši savu aktierisko meistarību. Teātra režisore – Dace Umbraško. Repertuārā ir gan Šekspīra “Hamlets”, “Liela brēka, maza vilna”, gan Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi”, gan arī pašu veidotas lugas. Izrāde ir par jauniešiem aktuāliem jautājumiem – mīlestību, studentu dzīvi un nerātnajām latvju dainām. Tautas deju kolektīvs ierodas uz mēģinājumu, bet deju nodarbība tiek atcelta. Viņi nolemj nedoties mājās, bet uzspēlēt teātri, kur dažiem izvēlētās lomas ir ļoti tuvas reālajai dzīvei.

Vakara sarunas par svarīgo

28. septembris 18.00, bezmaksas

Lūznavas jauniešu iniciatīvu grupa aicina uz jau otro izglītojošu pasākumu ar kino, mūziku un diskusijām – "Vakara sarunas par svarīgo". Pasākums notiks Lūznavas muižas “Kulturys škiunī” un rosinās sarunu starp jauniešiem par mūsdienās svarīgām tēmām. Šajā reizē kino programmā Rolanda Kalniņa filma “Četri balti krekli” un turpinājums filmu sērijai par Latvijas rokmūzikas attīstību – “Septiņdesmitie. Spožums un posts”.

Literārās sarunas Lūznavas muižā: Inga Ābele

30. septembris 15.00, 3,00 €

Lūznavas muiža aicina uz sarunu cikla par literatūru un rakstīšanu rudens sezonas atklāšanu, kurā būs iespēja tikties un sarunāties ar rakstnieci, romānu “Klūgu mūks” un “Duna” autori Ingu Ābeli. Sarunu cikla “Literārās sarunas Lūznavas muižā” mērķis ir gan atklāt, cik daudzveidīga ir jaunākā literatūra un kā tā stiprina Latgales kultūrtelpu un ļauj apjaust latvisko latgaliskumu, gan ļaut muižai meklēt pašai savu sarunu klausītāju un jautātāju, piedāvājot žanriski atšķirīgus stāstus un auditorijas, kurām adresēti sarunu ciklam uzrunāto rakstītāju darbi.

Saksofonu kvartets “Quatuor Machaut” (Francija)

6. oktobris 17.00, 6,00–10,00 €

Lūznavas muižā viesosies franču saksofonu kvartets “Quatuor Machaut”, kas mūzikā atradis savu unikālo pieeju – agrīnās polifoniskās mūzikas mākslas un muzikālās improvizācijas kombināciju. Kvarteta “Quatuir Machaut” mājvieta ir Orleāna Francijā un tas ir “Tricollectif”, kas ir aktīvāko Francijas džeza skatuves mūziķu apvienība, daļa. Saksofonu kvarteta “Quatuor Machaut”, kas izveidots 2011. gadā, nosaukums izvēlēts par godu komponistam Gijomam de Mašo (1300–1377). Pēc tam, kad saksofonists Kentēns Biardo sev atklāja Gijoma de Mašo pirms vairāk nekā 600 gadiem sacerēto skaņdarbu “Mūsu Dievmātes mise” (Messe de Notre Dame) vīrieša balsij, mūziķi izbrīnīja tā mūsdienīgums. Vēloties apmierināt savas slāpes pēc šajā skaņdarbā ietvertās muzikālās izdomas, bagātās harmonijas, ritma spēles un improvizācijas apzināšanas, kā arī ar mērķi izzināt šīs atbalsi rosinošās mūzikas kontekstu, Kentēns ap sevi sapulcināja vēl citus saksofonistus – Simonu Kuratjē, Fransisu Lekuentu un Gabrielu Lemēru, lai piedāvātu savu minētās mises lasījumu saksofonu kvarteta izpildījumā un radītu īpašu Mašo veltītu programmu.

Gundegas Rancānes gleznu un medību trofeju izstādes atklāšana

7. oktobris 12.00–15.00, bezmaksas

Gada sākumā Rēzeknes novada mednieki-entuziasti, sadarbojoties ar Rēzeknes novada Lūznavas muižu, aicināja piedalīties kādreizējas muižas tradīcijas – medību trofeju izstādes – atjaunošanā. Nu muižas Kulturys škiunī tiks atklāta mākslinieces Gundegas Rancānes gleznu un gada sākumā savākto medību trofeju izstāde, bet dienas ilgumā interesenti aicināti piedalīties dažādās ar medībām saistītās aktivitātēs – medījumu gatavošanas meistarklasēs, vērot mednieču un mednieku sievu kulinārijas prasmju paraugdemonstrējumus, iemēģināt spēkus loka šaušanas meistarklasē un rosīties citās aktivitātēs.

Literārās sarunas Lūznavas muižā: Andra Manfelde

12. oktobris 15.00, 3,00 €

Sarunu cikla “Literārās sarunas Lūznavas muižā” rudens sezonas otrā notikuma pasākums – tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi. Andra Manfelde ir viena no mūsdienu neprognozējamākajām rakstniecēm, kas spēlējas un izaicina žanrus, nebaidās no pretrunīgām un personības, Latvijas, dzīvesjēgas tapšanai sāpīgām tēmām.

Ieva Saliete un Matīss Čudars “Saruna ar Bahu”

14. oktobris 15.00, 6,00–10,00 €

Vienā “Rudens kamermūzikas festivāla” koncertprogrammā satiksies divi ar Latgali saistīti mūziķi – Rēzeknes pusē dzīvojošā, Latvijā un pasaulē zināmā klavesīniste Ieva Saliete un viens no mūsdienu spožākajiem Latvijas jaunajiem ģitāristiem, kura saknes meklējamas Rēzeknes novada Bērzgalē, Matīss Čudars. Programmā Johana Sebastiāna Baha, Santas Ranieces un Matīsa Čudara skaņdarbi.

Klasika satiek džezu

28. oktobris 15.00, 6,00–10,00 €

“Klasika satiek džezu” ir jauns projekts, kurā akadēmiskie mūziķi un džeza mūziķi apvieno spēkus kopīgā koncertprogrammā. Tas ir dinamisks, daudzkrāsains un aizraujošs muzikāls ceļojums, kas veidojas satiekoties divām dažādām mūzikas pasaulēm. Projektā piedalās septiņi mūziķi un uz vienas skatuves tiekas divi klasiski sastāvi – džeza trio un stīgu kvartets. Džeza mūziķi šajā apvienībā ir Jānis Rubiks (kontrabass), Edgars Cīrulis (klavieres) un Rūdolfs Dankfelds (sitamie instrumenti), kuri jau gadu regulāri koncertē kopā kā “Equanimity Trio”. Savukārt stīgu kvartetu veido Latvijā pazīstami sava instrumenta pratēji – Kristiāna Ozoliņa (vijole), Ivars Brīnums (vijole), Silvija Krauze (alts) un Dārta Svētiņa (čells).

Kontrabass un kamermūzika

24. novembris 15.00, 5,00–7,00 €

Kontrabasa spēle lielākoties tiek asociēta ar pavadošo lomu orķestrī vai kameransamblī, taču tas, ne mazāk kā citi stīgu instrumenti, spēj pārliecināt ar savām solo iespējām. Pēdējo gadu tendences kontrabasa spēles attīstībā Eiropā rāda, cik strauji aug kontrabasistu virtuozitāte un solo koncertdarbība kļūst aizvien populārāka. Sekojot šīm tendencēm, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars Oskars Bokanovs un pianists Rihards Plešanovs koncertprogrammā “Kontrabass un kamermūzika” vēlas iepazīstināt klausītājus ar Latvijā maz atskaņoto kontrabasa repertuāru. Koncertā skanēs skaņdarbi no baroka līdz 21. gadsimtam, kā arī latviešu komponistu mūzika. Koncerta pirmā daļa būs apcerīgās noskaņās ar J. S. Baha, O. Mesiāna un P. Vaska skaņdarbiem, bet otrajā daļā skanēs romantisku jūtu pilnā Cēzara Franka sonāte.

 IZSTĀDES:

Fotogrāfiju izstāde “Neparastie latgalieši”

No 15. augusta līdz 16. septembrim

Fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas radies personisku iemeslu dēļ: “2016. gada vasarā no dzimtās Latgales apciemojuma gribējās atvest ko paliekošāku, un tā radās ideja par fotostāstu ciklu, kura galvenie varoņi būtu brīnišķīgie Latgales cilvēki –  tie, kuri apliecina, ka Latvijas austrumi ir tikpat aizraujoša un iedvesmojoša vieta kā jebkura eksotiskā zeme, kuru vairums raujas apceļot.” Cikls “Neparastie latgalieši” tapis veselu gadu un sadalīts četros gadalaikos – katrā no tiem izveidoti 3 fotostāsti, kuros redzamie cilvēki ir visdažādāko profesiju pārstāvji – mūziķi, mākslinieki, podnieki, tetovētāji, pasniedzēji, mājražotāji, “mazie” uzņēmēji u. c. turklāt daļa no viņiem atgriezusies Latgalē pēc dzīves galvaspilsētā.

Fotogrāfiju izstāde “Mans tautastērps”

No 15. augusta līdz 16. septembrim

Kopš 2015. gada rudens “Mans tautastērps” radošā komanda ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās ar brīvprātīgu iniciatīvu izzina un apkopo stāstus par individuālajiem tautastērpiem – kā tie mantoti vai radīti mūsdienās, kādi meistari palīdzējuši, kādas sajūtas ikvienu vadījušas, izvēloties vienu vai otru tērpu. Nu fotogrāfijas apceļo Latviju, iepazīstinot ar dažādajiem tautastērpu stāstiem. Tikšanās ar projekta radošo komandu – 15. septembrī 16.00.

Latvijas ainavu dārgumi – vakar, šodien, rīt

No 11. septembra līdz 1. oktobrim

Iespēja iepazīties ar 10 Latgales reģiona ainavu dārgumiem: Aglonas bazilikas ainavu, Daugavas loku ainavu, Daugavpils cietokšņa ainavu, Latgales krucifiksu lauku ainavā, Ludzas pilsētas ainavu ar ezeriem un pilsdrupām, Lūznavas muižas ainavu, Mākoņkalna apkārtnes ainavu, Rāznas ezera ainavu, Svētā Dominika Pasienes Romas katoļu baznīcas ainavu un Zilupes senlejas ainavu. Izstādītajos stendos varēs iepazīties ar īsiem aprakstiem par katru no Latgales ainavu dārgumiem, kā arī skatīt šo vietu vēsturiskās fotogrāfijas un aplūkot, kā šīs ainavas izskatās Latvijas simtgadē – 2018. gadā.

Fotogrāfiju izstāde “Līva un Ingmars”

No 17. septembra līdz 15. oktobrim

Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu, Norvēģijas Filmu institūtu un Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā piedāvā fotogrāfiju izlasi, kas veltīta pasaulslavenajam Skandināvijas kino pārim - Līvai Ulmanei un Ingmaram Bergmanam. Izstādē iekļauti kadri no filmām, filmēšanas laukuma, kā arī portreti. Fotogrāfijās redzama Līva Ulmane ar kolēģiem – Bibi Andersoni, Maksu fon Sidovu, Pēru Oskarsonu, Harietu Andersoni, Erlandu Jozepsonu, kā arī Līvas un Ingmara kaislību pilnās attiecības. Leģendārā aktrise Līva Ulmane savas karjeras laikā atveidojusi mīklainu un sarežģītu sieviešu tēlus, viņas tuvplāni fotogrāfijās ataino Bergmana kino raksturīgākās iezīmes.

Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde “Nordic ID”

No 17. septembra līdz 6. oktobrim

Izstādes “NORDIC ID” pamatā ir mēģinājumi atbildēt uz jautājumiem par to, ko mūsdienās nozīmē ziemeļu identitāte un kā tā atspoguļojas arhitektūrā. Izstādi ir sagatavojis Baltijas jūras valstu arhitektūrai un dizainam veltītais žurnāls „Project Baltia” (Sanktpēterburga), projekta vadītājs – žurnāla „Project Baltia” galvenais redaktors Vladimirs Frolovs. Pirmoreiz tā tika demonstrēta Maskavas 3. Arhitektūras biennālē. Izstāde skatāma sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā.

Rudens sezonas notikumu un izstāžu programma var tikt papildināta. Plašāk par Lūznavas muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā http://luznavasmuiza.lv vai muižas sociālajos tīklos. Muižas darbalaiks no 1. jūnija līdz 30. septembrim ir no 10.00 līdz 18.30, bet no 1. oktobra no 9.00 līdz 16.00. Muižas, muižas ekspozīciju un izstāžu, kapelas, parka individuāls apmeklējums pieaugušajiem maksā 1,50 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,00 €. Biļetes uz muižā notiekošajiem pasākumiem sarūpējamas “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmā – kasēs visā Latvijā vai internetā.

Notikumus un izstādes Lūznavas muižā 2018. gada rudenī atbalsta Rēzeknes novads, Valsts kultūrkapitāla fonds, Francijas institūts Latvijā, Kultūras ministrijas “Latgales NVO projektu programma.

Avots: Lūznavas muiža

Turība - 3361
Darba piedāvājums!

Darba piedāvājums!

aicina savā komandā pārdošanas nodaļās vadītāju.

TBS

Līgo Svētki Turcijā 22/06 no 265 € !

Līgo Svētki Turcijā 22/06 no 265 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 22/06 uz nedēļu no 265 € !

EUR 265 | Hot Travel

Dārza svētki Rundālē

Dārza svētki Rundālē

ZS Līcīši, Rundāles pils un Bauskas pils. Skaisti svetki, tikai vienu reizi gadā. Izbaudi kopā ar Nikos Travel! Izbraukšana 29.06.2018- tikai 19 EUR

EUR 19 | Nikos Travel

Gruzija aktīvās atpūtas cienītājiem

Gruzija aktīvās atpūtas cienītājiem

Vēlies izbaudīt mežonīgu, bezgala skaistu dabu, pieēsties pasaulē gardākos šašlikus, izbaudīt patiesu viesmīlību?

Baltic DMC Group

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei!🧐 Izdevīgas cenas 🧐 👉 Rezervē mājaslapā ātri un ērti

VRK Travel

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers!

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers!

Baikāla apkārtnē mājo īpaša maģija. Taiga, daudzveidīgā un bagātā kultūra, ūdenskritumi - krāšņs un bagātīgs ceļojums!

EUR 2560 | Jēkaba Ceļojumi

Ābolu svētki Anīkšķos

Ābolu svētki Anīkšķos

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 21.09.19 - 0 Diena. Burbišķu muiža, Pastaigu taka koku galotnēs, Etnokosmoloģijas muzejs, Zirgu muzejs, Brauciens zirga pajūg

EUR 86 | AP SAULI

Rudens skolēnu brīvlaiks Maldīvu salas

Rudens skolēnu brīvlaiks Maldīvu salas

Izlidošana no Rīgas 17.10. uz 13 naktīm. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 1169 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv