Ar kādām papildizmaksām jārēķinās rezervējot lētu ceļojumu?

Ieraugot sludinājumu "Ceļo uz Itāliju, Horvātiju, Portugāli, Spāniju par 150 eiro", teju ikvienam sirds sāk pukstēt nedaudz ātrāk. Tomēr pirms steidz ņemt atvaļinājumu un rezervēt ceļojumu, atceries, ka pie šiem 150 eiro vēl klāt nāks visai daudzas papildus maksas. Kādas? Par to šajā rakstā.

Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju patīk cemas cenas. Tas ir iemesls kāpēc tūrisma firmas ir iemanījušās piedāvājumus veidot pēc iespējas lētākus - ar praktiski neko neiekļautu.

Šajā rakstā apskatīsimies cik patiešām var izmaksāt "lētais ceļojums" uz nedēļu (7 naktīm) diviem cilvēkiem - pārim. Pieņemsim, ka sludinājumā esam ieraudzījuši cenu 150 eiro/cilvēka.

Pirmkārt, "X" cena, kura liekas smieklīgi maza (jeb citiem vārdiem - "ļoti ļoti izdevīga". Nu, tāda, kuras dēļ varētu paņemt atvaļinājumu, pat ja tas nepienākas), visdrīzāk, ir pieejama tikai tad, ja papildu ceļojumam pirksi arī ekskursijas, kuras organizē tūrfirma. Šīs ekskursijas, ierasts, sastāda vismaz vēl papildu ceļojuma cenu un ir tieši tas kā tūrfirma pelna naudu. Ja nepirksi tās, tad paša ceļojuma cena uzreiz jau ir cita - sastāda teju tādu pašu summu kā ceļojums ar ekskursijām - tātad, cena jau ir divas reizes lielāka un ekskursijas neņemt ir neizdevīgi. Beigu beigās sanāk, ka "lētā ceļojuma cena" nemaz nav pieejama, jo obligāti jāiegādājas eksursijas.

Otrkārt, par mazajām cenām parasti ir pieejami visai bēdīgas naktsmājas - piemēram, tiek nodrošināta gulēšana 3, 4 vai 5-vietīgās istabās. Ja domā par romantisku atpūtu divatā, tad, protams, būs jāpiemaksā vēl - par labākiem numuriņiem vai izmitināšanu. Šīs maksas, parasti, sastāda vēl aptuveni trešdaļu no ceļojuma kopīgās izmaksas.

Treškārt, cenai jāpierēķina tūrisma nodoklis, kas parasti ir aptuveni 1 eiro/dienā par cilvēku (atkarīgs no pilsētas, uz kuru dodies).

Ceturtkārt, protams, ekskursiju tūrēs vienmēr ir paredzēti kādi īpaši pasākumi vai ieejas muzejos/apskates objektos, kas arī pieejami par papildu maksu. Piemērs ir braucieni ar kuģīti, niršana, pusdienas, vakariņas utt. Pierēķinam vēl aptuveni 100 eiro par nedēļas ceļojumu.

Piektkārt, ja izmitināšana notiek apartamentos, nevis viesnīcās, nebūs iekļauta neviena reize ēdienreizes - tātad, pašam jānodrošina brokastis, pusdienas un vakariņas. Vismaz 10 - 15 eiro dienā cilvēkam.

Sestkārt, lētie ceļojumi vienmēr notiek, izlidojot/ielidojot Rīgā naktī - tas nozīmē, ka vēl 30 eiro nāksies samaksāt par taksometru, lai nokļūtu lidostā/mājās.

Un septītkārt - protams, katra paša privātie tēriņi, ko gan nevar iekļaut kopējās maksās.

Kopsavilkums. Ja domājām, ka 300 eiro kontā ir pietiekami, lai divatā aizbrauktu uz nedēļu "lētajā ceļojumā", tad maldījāmies. Kopīgās izmaksas varētu būt aptuveni 600 (ceļojuma maksa ar ekskursijām, kuras nevar neņemt) + 100 (piemaksa par divvietīgu numuriņu) + 15 (pilsētas nodoklis) + 200 (ekstras ekskursijās, ieejas maksas 2 cilvēkiem) + 150 (ēšana diviem cilvēkiem uz nedēļu - kā minimums) + 30 (taksometrs turp-atpakaļ uz lidostu Rīgā) = 1095 eiro.

Tātad, vairāk nekā trīs reizes vairāk, nekā sākumā varētu šķist. Vienmēr aicinām iepazīties ar visām izmaksām, kas varētu rasties ceļojuma laikā un rūpīgi izvērtēt piedāvājumus!

Avots: Baltictravelnews.com

Turība - 3450
Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižā

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižā

17. jūlijā plkst. 21:00, Valmiermuižā vasarīgu muzikālu baudījumu piedāvās grupa JUUK!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Delfinārijs un jūras muzejs- 18.07.2020

Delfinārijs un jūras muzejs- 18.07.2020

Ņem līdzi ģimeni un draugus un izbaudiet vienas dienas atpūtu Lietuvā! Delfinārijs un Jūras muzejs, 18.07.2020, tikai 22 EUR

EUR 22 | Nikos Travel

Ceļojumi uz Grieķiju 18/07 no 442 € !

Ceļojumi uz Grieķiju 18/07 no 442 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Korfu salu 18/07 uz nedēļu no 442 € !

EUR 442 | Hot Travel

Atpūta Dubrovnikā

Atpūta Dubrovnikā

Lidojums no Rīgas uz Dubrovniku, 4 naktis viesnīcā pie jūras ar izvēlēto ēdināšanas programmu.

EUR 445 | Estravel Latvia

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

Izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī gan Daugavpils pilsētas Grīvas mikrorajonu ar savu savdabīgo apbūvi, gan lauku apvidu.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv