Ar kādām papildizmaksām jārēķinās rezervējot lētu ceļojumu?

Ar kādām papildizmaksām jārēķi

Foto: Pixabay.com

Ieraugot sludinājumu "Ceļo uz Itāliju, Horvātiju, Portugāli, Spāniju par 150 eiro", teju ikvienam sirds sāk pukstēt nedaudz ātrāk. Tomēr pirms steidz ņemt atvaļinājumu un rezervēt ceļojumu, atceries, ka pie šiem 150 eiro vēl klāt nāks visai daudzas papildus maksas. Kādas? Par to šajā rakstā.

Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju patīk cemas cenas. Tas ir iemesls kāpēc tūrisma firmas ir iemanījušās piedāvājumus veidot pēc iespējas lētākus - ar praktiski neko neiekļautu.

Šajā rakstā apskatīsimies cik patiešām var izmaksāt "lētais ceļojums" uz nedēļu (7 naktīm) diviem cilvēkiem - pārim. Pieņemsim, ka sludinājumā esam ieraudzījuši cenu 150 eiro/cilvēka.

Pirmkārt, "X" cena, kura liekas smieklīgi maza (jeb citiem vārdiem - "ļoti ļoti izdevīga". Nu, tāda, kuras dēļ varētu paņemt atvaļinājumu, pat ja tas nepienākas), visdrīzāk, ir pieejama tikai tad, ja papildu ceļojumam pirksi arī ekskursijas, kuras organizē tūrfirma. Šīs ekskursijas, ierasts, sastāda vismaz vēl papildu ceļojuma cenu un ir tieši tas kā tūrfirma pelna naudu. Ja nepirksi tās, tad paša ceļojuma cena uzreiz jau ir cita - sastāda teju tādu pašu summu kā ceļojums ar ekskursijām - tātad, cena jau ir divas reizes lielāka un ekskursijas neņemt ir neizdevīgi. Beigu beigās sanāk, ka "lētā ceļojuma cena" nemaz nav pieejama, jo obligāti jāiegādājas eksursijas.

Otrkārt, par mazajām cenām parasti ir pieejami visai bēdīgas naktsmājas - piemēram, tiek nodrošināta gulēšana 3, 4 vai 5-vietīgās istabās. Ja domā par romantisku atpūtu divatā, tad, protams, būs jāpiemaksā vēl - par labākiem numuriņiem vai izmitināšanu. Šīs maksas, parasti, sastāda vēl aptuveni trešdaļu no ceļojuma kopīgās izmaksas.

Treškārt, cenai jāpierēķina tūrisma nodoklis, kas parasti ir aptuveni 1 eiro/dienā par cilvēku (atkarīgs no pilsētas, uz kuru dodies).

Ceturtkārt, protams, ekskursiju tūrēs vienmēr ir paredzēti kādi īpaši pasākumi vai ieejas muzejos/apskates objektos, kas arī pieejami par papildu maksu. Piemērs ir braucieni ar kuģīti, niršana, pusdienas, vakariņas utt. Pierēķinam vēl aptuveni 100 eiro par nedēļas ceļojumu.

Piektkārt, ja izmitināšana notiek apartamentos, nevis viesnīcās, nebūs iekļauta neviena reize ēdienreizes - tātad, pašam jānodrošina brokastis, pusdienas un vakariņas. Vismaz 10 - 15 eiro dienā cilvēkam.

Sestkārt, lētie ceļojumi vienmēr notiek, izlidojot/ielidojot Rīgā naktī - tas nozīmē, ka vēl 30 eiro nāksies samaksāt par taksometru, lai nokļūtu lidostā/mājās.

Un septītkārt - protams, katra paša privātie tēriņi, ko gan nevar iekļaut kopējās maksās.

Kopsavilkums. Ja domājām, ka 300 eiro kontā ir pietiekami, lai divatā aizbrauktu uz nedēļu "lētajā ceļojumā", tad maldījāmies. Kopīgās izmaksas varētu būt aptuveni 600 (ceļojuma maksa ar ekskursijām, kuras nevar neņemt) + 100 (piemaksa par divvietīgu numuriņu) + 15 (pilsētas nodoklis) + 200 (ekstras ekskursijās, ieejas maksas 2 cilvēkiem) + 150 (ēšana diviem cilvēkiem uz nedēļu - kā minimums) + 30 (taksometrs turp-atpakaļ uz lidostu Rīgā) = 1095 eiro.

Tātad, vairāk nekā trīs reizes vairāk, nekā sākumā varētu šķist. Vienmēr aicinām iepazīties ar visām izmaksām, kas varētu rasties ceļojuma laikā un rūpīgi izvērtēt piedāvājumus!

Avots: Baltictravelnews.com

BT1 - 3413
Delfinārijs un jūras muzejs- 29.02.2020

Delfinārijs un jūras muzejs- 29.02.2020

Jūras muzejs un delfinārijs, jauka brīvdienai visai ģimenei, 29.02.2020, tikai 22 EUR, pēdējās vietas!

EUR 22 | Nikos Travel

Baikāla pasaka-garantēta tūre!

Baikāla pasaka-garantēta tūre!

Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Supercena uz Ēģipti 02/02 no 229 € !

Supercena uz Ēģipti 02/02 no 229 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu 02/02 uz nedēļu no 229 € !

EUR 229 | Hot Travel

Ko darīt, ja Tavs lidojums kavējas?

Ko darīt, ja Tavs lidojums kavējas?

5 SOĻI: Ko darīt, ja Tavs lidojums kavējas? Kā saņemt kompensāciju?

Refundor

Senā inku impērija - Peru

Senā inku impērija - Peru

Peru ir zinātkāro pasaules izzinātāju sapnis. Kas un kāpēc ir uzzīmējis mistiskās Naskas līnijas? Kas dzīvoja senajā Maču Pikču pilsētā? Sameklē atbildes!

EUR 4995 | Jēkaba Ceļojumi

Komplekss pasākumu organizēšanai

Komplekss pasākumu organizēšanai

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Ieejas biļetes uz

Ieejas biļetes uz "ITB BERLIN" 2020

Ieejas biļetes ar atlaidi.

EUR 28.90 | Astra Tūre / AvioKases.lv

🚌VARŠAVA-BERLĪNE-POZNAŅA🚌

🚌VARŠAVA-BERLĪNE-POZNAŅA🚌

🚌VARŠAVA-BERLĪNE-POZNAŅA🚌 👉

VRK Travel

Kaļiņingrada un Dzintarkrasts

Kaļiņingrada un Dzintarkrasts

Izbraukšana no Rīgas. Cenā iekļauts: vieta autobusā, viesnīca, ēdināšana.

EUR 120 | Antario

AstraTūre - Ceļojumu birojs

AstraTūre - Ceļojumu birojs

Plaša kūrortu un viesnīcu izvēle.

EUR 19 | Astra Tūre Daugavpils

Keukenhofas ziedu parāde!

Keukenhofas ziedu parāde!

Ceļojums, kurš iepatiksies visiem ziedu cienītājiem! Apmeklēsim Varšavu, Amsterdamu, Berlīni un protams, ziedu parādi! Cena no 199 € + 69 € ekskursijas.

EUR 199 | Interlux Travel

Provansā smaržo / 8 dienas / 20.06.

Provansā smaržo / 8 dienas / 20.06.

Marseļā – Lavanda Valensoles ciematā – Mustjēsentmarī – Verdonas aiza – Senkruā ezers – Saintes-Maries-de-la-Mer – Aigues-Mortes - Ansī – Toskānas termās

EUR 449 | Travel Island

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv