Redakcijas sadaļu atbalsta

Ērgļu dzelzceļa stacijā notiks tūrisma profesionāļu un entuziastu salidojums

Dabas pētnieks, ceļotājs un makšķernieks Māris Olte kopā ar biedrība “Zivju gani” 8. septembrī plkst. 12:00 aicina uz Aktīvā tūrisma centru “Stacija”, kur notiks Latvijas tūrisma profesionāļu un entuziastu salidojums.

Tūrisma salidojumā ir paredzēta aktīvā tūrisma daudzveidības iepazīšana sapulcējoties vienas dienas izziņas pasākumā ar mērķi izglītot sabiedrību par jēgpilnu cilvēka uzvedību dabā, par videi draudzīgu paradumu izkopšanu un dabai draudzīga un aktīva dzīves stila veidošanu.

Pasākuma norises vieta ir bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perons jeb aktīvā tūrisma centrs “Stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir ideāls nebeidzamu izmēģinājuma un eksperimentu poligons pie dabas.  “Stacija” rada priekšnoteikumus tam, lai Ērgļi pēc gadiem pieciem kļūtu par “Latvijas outdoor galvaspilsētu”.

Pasākuma pirmajā daļā, iepriekš piesakoties, ikviens interesents varēs doties pārgājienā, izmēģinot jaunus Vidzemes augstienes tai skaitā Ērgļu novada taku maršrutus.  Maršrutiem dažādas grūtības pakāpes un distances. Pārgājienus vadīs Latvijas labākie gidi. Speciāls pārgājiens izturīgākajiem dalībniekiem notiks nakts laikā, uzvarot 28 km distanci no Ērgļu stacijas līdz Ķeipenes dzelzceļa stacijai. Piesakies šeit.

Pasākuma laikā tiek organizēta vienas dienas nometne ar jaunsargu apmācības elementiem jauniešiem no 10- 18 gadiem. Pieteikties šeit.

Visas dienas garumā Ērgļu dzelzceļa stacijā notiks aktīvā tūrisma paraugdemontrējumi, izglītojošas profesionāļu un aktīvā tūrisma entuziastu lekcijas un diskusijas par aktīvā tūrisma tematiku.

Pasākuma ACTIVE daļa sola izmēģināt un iegūt jaunas tūrisma prasmes tādās disciplīnās kā šķēršļu pārvarēšana, orientēšanās, diska mešana, zipline nobrauciens, lēkšana ar virvi no pieklājīga augstuma, rāpšanās pa klinšu sienu, apgūstot alpīnisma tehniku, velo aktivitātes, laivošanas trikus, testējot velosipēdus un  elektrovelosipēdus, nūjas un jaunāko tūrisma inventāru. Atrodi sev vispiemērotāko veidu kā aktīvi pavadīt laiku dabā. Labākie Latvijas tūrisma organizētāji uz viena perona.

Vakara cēliens būs veltīts ceļojuma stāstiem un sarunām pie ugunskura, piedzīvojot dabā kopā ar dabas vērotāju, makšķernieku Māri Olti, kalnos kāpējiem: Kristapu Liepiņu un Jāni Ķimenieku, tūristu, izmēģinātāju Rolandu Melbārdi, dēkaini kājāmgājēju Mārtiņu Kalnbērziņu, izaugsmes garu Ati Ķeņģi, daudzpusīgo Robertu Rubeni, dabā gājēju Rūdolfu Puķīti, purvu bridēju Kristapu Kiziku, ekspedīciju vadītāju Valdi Vītoliņu, alternatīvo ceļotāju  Nilu Aleksi, izdzīvotāju Rūdolfu Freibergu, piejūras ekspeditoru Mārtiņu Zvīdriņu, spontāno nakts pārgājienu organizētāju Matiju Babri, vedēju Mārtiņu Žagariņu un citiem tūrisma guru.

Pasākuma mērķauditorija ir ikviens aktīva dzīves stila piekritējs, tūrists, tai skaitā ģimenes, jaunieši un seniori. Pasākumā ceram vienuviet sastapt jaunsargus, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas dalībniekus, tūrisma un ceļojumu klubu biedrus, arī nūjotājus, riteņbraucējus, laivotājus, kalnos kāpējus, taku tūristus u.c. interesentus.

Organizatori pasākumu aģentūra “Pareizā ķīmija”, biedrība “Zivju gani”, kā arī “Aktīvā tūrisma centrs “Ērgļu stacija””. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Latvijas labākajām aktīvā tūrisma organizēšanas kompānijām tādām kā Eži, Hiking in Latvia, Lūzuma punkts, Piedzīvojuma gars, Post nos, Daba Laba, Sense of team, Braku takas, Triāde, Baltais kalns, Atklāj sevi, Pelēkais vilks, Movement spontanius, purvubrideji.lv, Alternative Traveller, Dabas brālība, 25 wolves, Skauti un Gaidas, Streelnieks.lv, Ropjumping.lv, Sigulda adventures, Jaunsardzes un informācijas centru u.c.

Pasākums norisināsies ar Latvijas vides aizsardzības fonda, Ērgļu novada pašvaldības un Vidzemes tūrisma asociācijas finansiālu atbalstu, šajā gadā uzsvaru liekot uz aktualitāti, kas saistīta ar tūristu uzvedības paradumiem, popularizējot akciju "Cik ienes- tik iznes". Gada sākumā www.nomad.lv komanda savās izpausmēs nāca ar aicinājumu Latvijas ceļotājiem ievērot principu, ko ienes mežā, to iznes, gan braucot ar automašīnām vai velosipēdiem, ejot kājām vai laivojot. Dažādās tūrisma vietās uz atkritumu urnām tika izvietots akcijas logotips, kā arī veiktas izglītojošas aktivitātes bērnu un jauniešu nometnēs, lai uzsvērtu akcijas nozīmi un nepieciešamību. Raidījumu ciklā “Piedzīvojums dabā” 10 raidījumos tika attēlota akcijas galvenā ideja (http://www.nomad.lv/?p=10326). Tūrisma salidojums plānots kā akcijas pirmā gada noslēguma pasākums.

Avots: Inese Olte

Turība - 3361
Darba piedāvājums!

Darba piedāvājums!

aicina savā komandā pārdošanas nodaļās vadītāju.

TBS

Līgo Svētki Turcijā 22/06 no 265 € !

Līgo Svētki Turcijā 22/06 no 265 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 22/06 uz nedēļu no 265 € !

EUR 265 | Hot Travel

Dārza svētki Rundālē

Dārza svētki Rundālē

ZS Līcīši, Rundāles pils un Bauskas pils. Skaisti svetki, tikai vienu reizi gadā. Izbaudi kopā ar Nikos Travel! Izbraukšana 29.06.2018- tikai 19 EUR

EUR 19 | Nikos Travel

Gruzija aktīvās atpūtas cienītājiem

Gruzija aktīvās atpūtas cienītājiem

Vēlies izbaudīt mežonīgu, bezgala skaistu dabu, pieēsties pasaulē gardākos šašlikus, izbaudīt patiesu viesmīlību?

Baltic DMC Group

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei!🧐 Izdevīgas cenas 🧐 👉 Rezervē mājaslapā ātri un ērti

VRK Travel

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers!

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers!

Baikāla apkārtnē mājo īpaša maģija. Taiga, daudzveidīgā un bagātā kultūra, ūdenskritumi - krāšņs un bagātīgs ceļojums!

EUR 2560 | Jēkaba Ceļojumi

Ābolu svētki Anīkšķos

Ābolu svētki Anīkšķos

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 21.09.19 - 0 Diena. Burbišķu muiža, Pastaigu taka koku galotnēs, Etnokosmoloģijas muzejs, Zirgu muzejs, Brauciens zirga pajūg

EUR 86 | AP SAULI

Rudens skolēnu brīvlaiks Maldīvu salas

Rudens skolēnu brīvlaiks Maldīvu salas

Izlidošana no Rīgas 17.10. uz 13 naktīm. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 1169 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv