Simtgades zaļumballes un viduslaiku nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Augusta otrajā nedēļas nogalē arī mūspusē tāpat kā visā Latvijā visus priecē bagātīgs pasākumu piedāvājumu klāsts. Koncerti, svētki viduslaiku gaisotnē un zaļumballes, kurās apmeklētājus priecēs dažādi mūziķi un grupas.

Piektdien, 10.augustā pulksten 20.00 Tukuma Durbes estrādē visi aicināti uz Eduarda Rozenštrauha 100-gades dižkoncertu. Būs neatkārtojamās Eduarda Rozenštrauha dziesmas, ko orķestra "Vintāža" pavadībā izpildīs Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Andris Daņiļenko, Dainis Porgants un citi mākslinieki. Koncerta starpbrīdī savu pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Eduardu Rozenštrauhu, kurā būs ne tikai intervijas ar komponista līdzgaitniekiem, bet arī unikālas, līdz šim plašākai sabiedrībai nezināmas video liecības par izcilo mākslinieku. Adrese: Durbes estrāde, Mazā Parka iela 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, www.tpkn.lv

Šajā nedēļas nogalē - simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkota Simtgades Zaļumballes lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā. Ballēties gribētāji tiek aicināti ciemoties arī mūspusē.

Arī Tukuma novadā sestdien, 11.augustā no pulksten 22.00 uz Zaļumballi visi laipni aicināti Sēmes pagasta tautas nama pagalmā, kur muzicēs Igauņu ģimene, Pūres centrā, kur spēlēs grupa “Mūzikas kolekcija”, Jaunsātu pagasta Abavnieku parka estrādē, kur spēlēs grupa “Pūres muzikanti”, Irlavas pagasta Studentkalna estrādē, kur spēlēs grupa “Stendes muzikanti”, bet pirms tam no pulksten 20.00 visus priecēs kapela “Danču spēles”, un Tumes pagastā pie kultūras nama, kur muzicēs Andris Skuja.

Lustēties gribētāji sestdien, 11.augustā uz Zaļumballi var droši doties arī Kandavas novadā, kur Kandavas pagasta brīvdabas estrādē “Ozolāji” visus priecēs grupa “Miera vējos”, Zantes pagasta estrādē spēlēs grupa “Eja”, Zemītes brīvdabas estrādē grupa “Čirkainie”, bet Cēres brīvdabas estrādē grupa “Lietus blūzs”. Savukārt Engures novada Auniņparka estrādē 11.augustā no pulksten 22.00 uz balli aicina Vilnis Dumpis un deju orķestris. Vairāk informācijas par Latvijas simtgades Zaļumballes pasākumiem https://lv100.lv/programma/kalendars/simtgades-zalumballe/, www.tukums.lv

Sestdien, 11.augustā no pulksten 15:00 tiks svinēti ikgadējie Viduslaiku svētki Jaunpils pilī. Šī gada tēma – “Ieraksties laikā!”. Pils pagalmā norisināsies bruņinieku cīņas, dimdēs dejas, skanēs viduslaiku mūzikas ritmi un smīdinās atraktīvas ainiņas iz dzīves. Viesus svētkos izklaidēs pils saimes atraktīvie ļaudis, kurus šogad izrīkos pārvaldnieks fon Grāvelšteins (Gints Grāvelis).  Zālēs tiks izrādīti vēsturiskie kino krājumi, Rotas Bērzkalnes gleznas un grāmatu origami darbi. Torņa zālē risināsies sarunas ar dzejnieci Maiju Laukmani un stāstu novakare ar Latvijas stāstniekiem. Bērniem papildus vēl visām atrakcijām būs iespēja satikties ar Smaidu darbnīcas pasaku tēliem, samīļot mājdzīvnieku sētas iemītniekus, spēlēties ar lielajiem burbuļiem un pārbaudīt izveicību lielformāta un viduslaiku spēlēs. Durvis vērs arī Jaunpils dzirnavas un viduslaiku sēta “Niedru lija”.

Jaunpils baznīcā pulksten 15.00 visi aicināti uz koncertprogrammu “Manas saules dziesmas”, kur svinot Latvijas simtgadi muzicēs ērģelniece Ilona Birģele kopā ar mūziķēm Andu Eglīti (kokle) un Birutu Ozoliņu (etnobalss). Klausītājus sagaida īpaša programma, kurā tiks atskaņoti tradicionālie dziedājumi, kā arī latviešu komponistu radīti skaņdarbi. Ieeja par ziedojumiem. 

Vakarā pulksten 21.00 dziesmotu koncertsveicienu sniegs Latvijas teātru dziedošo aktrišu TRIO “Saldais”: Dita Lūriņa-Egliena, Zane Dombrovska, Lelde Dreimane, un viesis - Mārtiņš Meiers, savukārt pulksten 22.30 uz pils saliņas notiks hercoga Jēkaba laika ugunsmašīnas un pils torņa gaismas spēles festivāla "Latvijas Goda aplis" ietvaros.

Svinības Jaunpilī turpināsies pulksten 23.00 ar Simtgades Zaļumballi Jaunpils parka estrādē, kurā spēlēs grupa “Tērvete”, darbosies kafejnīca un būs arī citas izklaides. Svētku apmeklētājiem visu dienu būs lieliska iespēja mieloties ar pils krodziņa gardajiem ēdieniem. Biļetes iegādājamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās. Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26101458, www.jaunpilspils.lv

Avots: Tukuma TIC

karlis - 3314
photo

Ziemassvētki un Jaunais gads AAE

Sagaidi Ziemassvētkus un vai Jauno Gadu Abū Dabī 23/12, 30/12

EUR 755 | 26.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Supercena uz Ēģipti no 369 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 28/10 uz nedēļu no 369 € !

EUR 369 | 28.10.2018 | Hot Travel

photo

Tavu brīvdienu galamērķis!

Mums ir scenārijs tavām brīvdienām Liepājā - baudi īpašu koncertu sēriju, gardēžu ceļojumu, teātra izrādes un galu galā - izvējojies!

Liepājas reģiona TIB

photo

Vēl var paspēt uz Vjetnamu novembrī!

Dodies novembrī ekskursijā uz Vjetnamu! No 05.11.-15.11.2018. Cenā iekļauts: 4*/3* viesnīca ar brokastīm;6 ekskursijas ar gidu; ēdināšana...Vēl vari paspēt!!!

EUR 655 | 08.11.2018 | 1Travel

photo

RUDENS SPA RITUĀLI

Mainoties gadalaikam, mainās arī Tava āda. Palutini sevi ar īpaši rudens periodam radītiem SPA rituāliem.

EUR 48 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

BEZRŪPĪGA ATPŪTA

Kāpēc gan gaidīt brīvdienas... izraujieties no pilsētas steigas klusajā Jūrmalā.

Light House Jurmala

photo

Kaukāza kalnu turiāde Svanetijā

Augstu kalnos mīt citāda pasaule – mistēriju pilna, šarmanta, neizprotama un bezgalīga. Piedalies Jēkaba Ceļojumu 4. kalnu turiādē Kaukāzā!

EUR 1055 | 24.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Visa veida atpūtas iespējas Grieķija

Atpūta pludmalē, viesnīcas 2* - 5*, villas un apartamenti,,atpūta bērniem, ekskursiju tūres

EUR 299 | 31.01.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rīdzinieka karte - Atlaides no AvioKases

Atlaide par katras aviobiļetes pirkumu Aviokases.lv ofisā, Rīdzinieka kartes turētājam un diviem līdzbraucējiem.

EUR 22 | 31.01.2019 | AvioKases.lv

photo

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes. Ielūdzam apmeklēt. Ieejas biļetes uz starptautiskajām izstādēm.

EUR 25 | 31.01.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Pludmales atpūta Zanzibārā no 1128 €

Izlidošana no Rīgas uz 10 naktīm.

EUR 1128 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv