Redakcijas sadaļu atbalsta

Viedokļi: Kā šī gada karstais laiks Eiropā ietekmē tūrisma aģentūru darbu?

Viedokļi: Kā šī gada karstais

Foto: Pixabay.com

Eiropu pārņēmis karstuma vilnis - un, atšķirībā no iepriekšējā gada, tas šogad manāms arī Latvijā. Kamēr ir cilvēki, kas karstumu izbauda, ir arī tādi, kam 30+ grādi liekas par daudz, īpaši, ja diena jāpavada, piemēram, ceļojot un iepazīstot jaunas vietas. Vēlējāmies painteresēties par to cik ļoti siltie grādi ietekmē Latvijas ceļotāju plānus - vai nav jūtams, ka galamērķu interešu maiņa (no tradicionālajām Ēģiptes un Turcijas uz ko vēsāku), kā arī intereses samazinājums - sak, var taču izbaudīt vasaru arī tepat Latvijā.

Uldis Alksnis, tūrisma firmas «Jēkaba ceļojumi» vadītājs

Pašlaik vispār nekur neviens negrib braukt, jo domāšana ir bremzēta. Visi domā, kā pārdzīvot šo lielo karstumu, nevis kā kaut kur aizbraukt... Pieprasījums pēc siltajām zemēm šobrīd ir nulle. Ir cilvēki, kas kaut ko jau sāk meklēt rudenim, aukstajam periodam - tas ir oktobris un uz priekšu. Bet arī ļoti maz, jo citus gadus jau jūlija otrā pusē daudz cilvēku nāca jau rudenim pieteikt, bet pašlaik uz rudeni ir maz. Taču tikko kā paliks nedaudz aukstāks pie mums, tā tūlīt arī atjaunosies interese par to, ko darīt rudenī un ziemā.
Tie cilvēki, kas jau laicīgi iegādājušies ceļojumus, ateikties no tiem neatsakās, tie, kuri nopirkuši, tie arī brauc. Bet jaunu pieteikumu pašlaik nav. It sevišķi uz čartera virzieniem: Turcijā Antālija, Grieķijas salām. Bet sola, ka karstums jau drīzumā beigsies un tad situācija mainīsies. Jebkurā gadījumā, tūrismam šis karstums par labu nenāk! Protams, arī pērkot ceļojumus, cilvēki interesējas par laikapstākļiem kādi būs galamērķī. Bet ja Latvijā ir karsts, tad uz siltajām zemēm pērk mazāk uz to brīdi.

Karstuma dēļ gan nekas daudz mums nemainās - tie cilvēki, kas brauc, brauc un arī ekskursijas nav nācies atcelt karstuma dēļ. Teiksim, ja mēs vācam grupu, uz Indiju kaut vai, kur ir karsts tā ceļojuma laikā, nav nācies atcelt. Ir grūti pateikt, piemēram, kāpēc nevācas grupas uz kaut ko, tie iemesli var būt ļoti dažādi. Šovasar, piemēram, ir divi iemesli. Pirmais ir lielais karstums un otrs, kas mums noteikti traucēja, bija Dziesmu svētki. Ļoti daudz cilvēki bija saistīti ar Dziesmu svētkiem, vai nu piedalījās paši vai piedalījās tuvi radinieki, vai cilvēki bija nopirkuši biļetes uz koncertiem, vai gribēja pa televizoru skatīties. Protams, daļai cilvēku tie bija arī kaut kādi nelieli izdevumi un tas arī šogad ļoti ietekmēja to vasaras periodu.  Tā kā mums šīs abas lietas nenāca par labu.

Laila Sedleniece, tūroperatora FlyMeAway rezervāciju vadītāja

Mūsu uzņēmumu šīs vasaras karstums neietekmē, jo mēs neceļojam vasarā. Mēs piedāvājam ceļot Lieldienās, tad, kad ir valsts svētki, Jaunajā gadā. Mēs uzskatam, ka vasarā Latvijā ir skaistāk un nav ko doties uz citām zemēm, tāpēc neko tādu nerīkojam!

Protams, ka cilvēkus interesē laikapstākļi galamērķī - mums ir tāda viena kategorija cilvēku kuri prasa: "Kurā no piedāvātajiem galamērķiem būs vissiltāk?". It īpaši tas ir Lieldienās, kad cilvēki ir noguruši no garās ziemas. Taču kopumā jāsaka, ka mūsu ceļotājs ir diezgan izglītots, ļoti reti ir tāds, kas, piemēram, neko nezina par to galamērķi, vismaz vienu no tiem, kurus mēs piedāvājam. Un līdz ar to, viņš jau pats vairāk vai mazāk zina, un tā dažus grādu starpība, ko mēs varam pateikt, kas varbūt nesakrīt ar viņa informāciju, tas jau neko neizmaina.
Laikapstākļu dēļ ir nācies atcelt vienu ceļojumu, jo mūsu čarterkompānija "SmartLynx", ar ko mēs strādājam, atteicās lidot. Mūsu galamērķī Kaboverdē pirms diviem gadiem Jaunajā gadā tieši tajā laikā, kad bija jālido, bija smilšu vētras. No Āfrikas kontinenta uz tām raga salām pūš smiltis un nav tāda, lai varētu nosēsties lidlaukā. Drošības labad lidojums tika atcelts. Protams, cilvēki bija ļoti sarūgtināti, jo tas bija Jaunais gads un cilvēki tomēr bija saplānojuši. Bet pret laikapstākļiem mēs esam bezspēcīgi... Taču tikai karstuma dēļ gan mums nav gadījies kaut ko atcelt, jo uz vietām, kas būtu gluži pie ekvatora, mēs nelidojam, turklāt mūsu ceļojumi ir starpezonā, tā kā tas mūs neietekmē.

Dace Pumpure, ceļojumu aģentūras "Ap Sauli" vadītāja

Jūtams, ka cilvēki šobrīd īpaši neraujas nekur prom un, godīgi sakot, kož pirkstos par to, ko agrā pārdošanā ir izpirkuši. Šobrīd ir tāda situācija, ka atpūtas tūrisms, ir, godīgi sakot, nedaudz tā kā apstājies. Cilvēki dodas tikai komandējumos, darījuma braucienos. Kā arī ceļo tie, kas ir pirkuši uz agrām pārdošanām. Par atteikumiem no ceļojumiem vai vēlmi atteikties ir dažādi. Taču beigās jau tomēr parasti brauc, jo tas, kas ir nopirkts, ir nopirkts.

Protams, rezervējot ceļojumus, cilvēki interesējas par to, cik būs silts galamērķī. Pārsvarā jau latvieši brauc sildīties ceļojumos. Tāpēc tik siltā vasarā jūtams, ka interese par ceļošanu mazinās. Taču cilvēki jau sāk veikt rezervācijas uz rudens un ziemas sezonām! Cenas uz leju neiet, inflācijas rezultātā par pāris procentiem kāpj, ja salīdzinām ar pagājušajiem gadiem. Jo viesnīcas un transports paliek dārgāks. Šobrīd gan ir ļoti labas cenas čārterreisiem, jo tie nav izpārdoti.

Karstuma dēļ atcelt mēs neko neatceļam. Šobrīd, piemēram, mums arī atrodas tūristu grupa Vācijā, kurā ir plus 37 grādi. Grupa dzīvo Drēzdenē labā hotelī, bet 3 zvaigžņu hotelī, kas, protams, nav aprīkots ar kondicionieriem, kā tas ir Spānijā vai Itālijā... Bet brauciens atcelts netiek, jo būsim godīgi - tepat uz vietas jau nekas labās nav, tāpat jāiet uz darbu un tā. Ekskursijās gan ir grūtāk iet šādā karstumā... Bet ja tūristi aizbraukuši, tad tāpat jau iet iepazīt galamērķi.

Avots: Baltictravelnews.com

BAT - 3272
photo

Raimonda Paula dziesmas

16. augustā Daugavpils teātrī notiks Raimonda Paula dziesmu koncerti.

Daugavpils TIC

photo

Parīze-Versaļa-Hamburga ar prāmju!

Vienreizējs ceļojums, kurā apmeklēsim Parīzi, Versaļu, Hamburgu! Cena tikai 129eur+69eur (ekskursijas). Pirmais ceļojuma datums 20.09.

EUR 129 | 17.08.2018 | Interlux Travel

photo

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 17 | 19.08.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Amatnieku svētki Traķos- 18.08.2018

Pēdējās vietas aizraujošā braucienā uz Amatnieku svētkiem Traķos un Viļņu, saulaina un piedzīvojumiem pilna diena, 18.08.2018, tikai 19.00 EUR

EUR 19.00 | 21.08.2018 | Nikos Travel

photo

Nesteidzīga atpūta četrzvaigžņu kūrortā

Silene Resort & SPA- četrzvaigžņu kūrorts, kas atrodas 20 km no Daugavpils pilsētas, gleznaina Sila ezera krastā, komfortablas villas, SPA procedūras, restorāni

TAKA

photo

Ceļojumi uz Grieķiju 25/08 no 169 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 25/08 uz nedēļu no 169 € !

EUR 169 | 25.08.2018 | Hot Travel

photo

ĪPAŠAS CENAS, skolas sezonu uzsākot!

Ieskaties ARKOLAT skolas sezonas piedāvājumā - krūze €0.50, glāze €0.19, šķīvis €0.68, dakša vai zupas karote - €0.15! Apskati arī citus piedāvājumus!

EUR 0.08 | 25.08.2018 | Arkolat

photo

Slēpošanas ceļojumiem atlaides līdz 40 %

EUR 365 | 31.08.2018 | Latvia Tours

photo

Vislabākais Madagaskarā no 2890 €

Izlidošana no Rīgas uz 11 naktīm.

EUR 2890 | 10.11.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv