Redakcijas sadaļu atbalsta

Eiropai pieprasa strauji risināt lidojumu kavējumu problēmas

Jau ziņojām, ka 2018.gada pirmajā pusē par 133% pieaudzis Eiropā veikto lidojumu kavējumu skaits, kas radušies gaisa satiksmes kontroles dienestu dēļ. Dienestiem trūkst kapacitātes, lai varētu nodrošināt pieaugošo lidojumu skaitu sekmīgu norisi, kas nozīmē, ka katru dienu Eiropā lidmašīnas kavē aptuveni 47 tūkstošus minūšu (ap 783 stundām) tikai dēļ šī iemesla dēļ.

Problēmu pamanījusi arī Starptautiskā Gaisa Transporta Asociācija (SGTA) pieprasījusi Eiropas valstu valdībām un gaisa navigācijas pakalpojumu sniedzējiem nekavējoties problēmu risināt. Lai arī iepriekš SGTA vēstīja, ka uzlabojumus varētu sagaidīt tikai nākamgad, šķiet, asociācijai ir apnikušas sūdzības un tā pieprasa rezultātus jau šobrīd.

"Mēs esam vasaras sezonā Eiropā. Ceļotāji vēlas nokļūt savos atvaļinājumos laikā. Un daudzi ir nepatīkami pārsteigti lidmašīnu kavējumu dēļ, ko rada gaisa kontrole. Lai arī redzams progress, kavējumi ir dubultojušies kopš pagājušā gada," sacīja Aleksandrs de Juniaks, SGTA vadītājs.

"Ceļotāji ir nikni, mēs to redzam. Šie lidojumu kavējumi noteikti ietekmēs arī Eiropas ekonomiku - un Eiropas konkurētspēju, kuru nepieciešams strauji uzlabot pasaules tirgū. Kavējumu pieaugums nav pieņemams. Ir jānotiek izmaiņām," viņš piebilda.

SGTA mudina gan lidsabiedrības necensties ietaupīt un pieņemt darbā jaunus darbiniekus, kas varētu veiksmīgāk organizēt gaisa satiksmes darbību, kā arī atbildīgās instances - nodrošināt sekmīgu lidojumu norisi. Pretējā gadījumā SGTA apsvēršot vērsties ar sodiem.

Avots: Baltictravelnews.com/Aerotime.aero

karlis - 3314
photo

Pica Lulū ZuPeR komplekts

Jauns piedāvājums Pica Lulū picērijās - zupa + desu picas šķēle tikai 2,99 EUR. Dodies uz kādu no 17 picērijām un baudi!

Pica Lulū

photo

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1369 | 17.04.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu 2019/2020. Izlidošana no Rīgas. Pirmā iemaksa 50 EUR par cilvēku.

EUR 335 | 30.04.2019 | Antario

photo

Piedzīvojumi un izpriecas Latvijas Disnejl

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 10.08.19 - 1 Diena. Avārijas brigāde, Skrīveru mājas saldējums, Trušu karalistē

EUR 32 | 01.07.2019 | AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv