Redakcijas sadaļu atbalsta

Kritiku ASV izpelnās kāda atklāta drošības programma

Amerikas Savienoto Valstu Transporta Drošības Administrācija saņēmusi kārtīgu kritikas devu pēc tam, kad atklājies - tā izmanto algoritmus, kas identificē iespējamos apdraudējumus un šiem cilvēkiem pastiprināti izseko.

Ja liekas, ka "nekas tāds taču tur nav", tad jāsaka uzreiz - runa ir par cilvēkiem, kuriem nav kriminālas pagātnes. Tātad, algoritmi skatās uz personām, kas ir noteiktas izglītības līmeņa, vecuma un rases grupas. Šādi algoritmi tika izveidoti pēc 11.septembra uzbrukumiem ASV.

Šiem cilvēkiem, kurus sistēma "atzīmē" tad lidojumos seko līdzi gaisa maršali, "pieskatot" tos.

TDA gan noraida, ka algoritmi ir daļa no rasistiskas profilēšanas.

"Programma ir praktiska metode kā atturēt no līdzīgu teroraktu veikšanas. Tiek veikti ikdienas novērtējumi un aktīvs darbs, lai nodrošinātu drošību 10 tūkstošu metru augstumā," sacīts TDA skaidrojumā.

Vairumā gadījumu personas, kas tiek izsekotas, ir ASV pilsoņi, kas neatrodas nekādos iespējamo teroristu sarakstos, viņu vecums, rase un citi parametri vienkārši atbilst iespējamā apdraudētāja profilam. Šīs personas gan nekad nezina, ka gaisa māršali pastiprināti "uzrauga" tieši viņus. Šobrīd sarakstā ir aptuveni 50 cilvēki.

Avots: Baltictravelnews.com

karlis - 3314
photo

Pica Lulū ZuPeR komplekts

Jauns piedāvājums Pica Lulū picērijās - zupa + desu picas šķēle tikai 2,99 EUR. Dodies uz kādu no 17 picērijām un baudi!

Pica Lulū

photo

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1369 | 17.04.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu 2019/2020. Izlidošana no Rīgas. Pirmā iemaksa 50 EUR par cilvēku.

EUR 335 | 30.04.2019 | Antario

photo

Piedzīvojumi un izpriecas Latvijas Disnejl

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 10.08.19 - 1 Diena. Avārijas brigāde, Skrīveru mājas saldējums, Trušu karalistē

EUR 32 | 01.07.2019 | AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv