Redakcijas sadaļu atbalsta

«Pelēkā zona» starp ASV un Kanādu

Lai arī varētu likties, ka robeža starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Kanādu, kas ir garākā robeža starp divām valstīm pasaulē, ir viena no mierīgākajām pasaulē, ir viens mazāk zināms fakts, kas nedaudz šo mieru tomēr iedragā.

Jā, tieši tā - starp abām, citos gadījumos draudzīgajām kaimiņienēm, ir viens pelēcīgs reģions - jeb pelēkā zona. Tā ir Mačijas Roņu sala, kas atrodas Mainas līcī pie Novaskotijas. Lai arī sala būtībā ir sīkums, šis ir jautājums, ko abas valstis nevar atrisināt jau vairākus simtus gadu - un, izskatās, negrasās piekāpties. Tomēr Mačijas sala nav vienīgā šāda teritorija - pasaulē ir vēl trīs vietas par kuru piederību ASV un Kanādai ir domstarpība - divas Aļaskā un viena pie Vašingtonas štata.

Salas nosaukumā iekļautais "Roņu" patiesībā nav nekāds joks, jo galvenie salas iedzīvotāji ir roņi. Tāpat uz 80 tūkstošus kvadrātmetrus lielās salas mīt vairākas citas dzīvnieku sugas. 

Cīņā par salu Kanādas jūras sargi 1832.gadā te uzcēla savu bāku, kuru vēl arvien apsaimnieko un nosūta regulārus sargus turp. Šī arī ir vienīgā bāka Kanādas austrumu daļā, kuru vēl apsargā cilvēki - pārējās bākas ir izveidotas, lai darbotos elektroniski.

ASV, savukārt, uz salas nekad nav neko būvējuši vai turējuši savus pārstāvjus - tā vienkārši neatzīst Kanādas īpašumtiesības uz salu, apgalvojot, ka tā ir ASV teritorija. Tā vietā ASV robežsargi nereti patrulē apkārtējā teritorijā, dzenot prom, piemēram, Kanādas zvejnieku kuģus.

Tāpat salu ik pa laikam apmeklē abu valstu tūristi - jo doma, ka sala ir strīdus objekts starp abām valstīm, tos, acīmredzami, ļoti vilina.

Avots: Baltictravelnews.com

Turiba - 3320
photo

Pusdienas Vecrīgā

3 sātīgi un garšīgi ēdieni, kas mainās katru dienu! Darba dienās no plkst. 12:00 līdz 15:00. 2 ēdieni - 5.50 EUR

EUR 5.50 | 22.12.2018 | Niklāvs

photo

Jaunais Gads Jordānijā no 285 € !

Karstākie piedāvājumi uz Jordāniju no Viļņas lidostas 25/12 uz nedēļu no 285 € !

EUR 285 | 25.12.2018 | Hot Travel

photo

Ieejas biļetes uz "ITB BERLIN" 2019.

Ieejas biļetes ar atlaidi.

EUR 28.90 | 05.03.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rumānijas eksotika - Transilvānija

Rumānija ir vēl neatklāta noslēpumaina zeme, tās vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa gleznainajiem kalnu ceļiem. Dodies tos izbaudīt!

EUR 1218 | 20.03.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Uzbekistan Airways lidojumi online

Uzbekistānas aviolīnijas Latvija. Uz saviem lidojumiem aviokompānija Uzbekistan Airways piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām

EUR 220 | 31.03.2019 | AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv