Redakcijas sadaļu atbalsta

Līvu savienība aicina šajā nedēļas nogalē uz Mazirbi - ikgadējiem Lībiešu svētkiem

Jau šajā nedēļas nogalē - 3. un 4. augustā Mazirbē Līvu savienība aicina ikvienu līdzdarboties un priecāties ikgadējos Lībiešu svētkos. Šogad, kad Līvu savienība (Līvõd Īt) atzīmē savas dibināšanas 95. gadadienu un darbības atjaunošanas 30. gadskārtu, svētku programma gaidāma īpaši plaša, daudzveidīga un nozīmīgiem notikumiem bagāta.

Šovasar svētku ieskaņa notiks jau piektdien, 3. augustā. Mazirbes Lībiešu tautas namā plkst. 19.30 izskanēs koncerts, kurā uzstāsies Salaspils jauktais koris "Lōja" diriģentu Ģirta Gailīša un Kriša Pozemkovska vadībā.

Svētku diena, 4. augusts, jau tradicionāli sāksies plkst. 10.00 ar dievkalpojumu Mazirbes ev. luteriskajā baznīcā. 

Pusotru stundu vēlāk, plkst. 11.30, pie Lībiešu tautas nama ar īpašu ceremoniju tiks atklāti svētki. Ar uzrunām uzstāsies tuvi un tālāki viesi, gaidāmi muzikāli sveicieni dažādu kolektīvu izpildījumā, bet pats galvenais notikums ir visu ļoti gaidītā kopā sanākšana un satikšanās Mazirbē - senie skolas biedri, kādreiz mīļie kaimiņi, draugi, radi - jauni un veci, mazi un lieli. Kad svētki būs atklāti, visi dosies tradicionālā un kopīgā gājienā uz jūras malu, lai nestu sveicienus Jūras mātei dziesmās un ozola vainagā.

No plkst. 14.30 Lībiešu tautas namā turpināsies svētku svinēšana, akcentējot vairākus lībiešu saimei nozīmīgus notikumus. Līvu savienība šogad atzīmē savas dibināšanas 95. jubileju un tās darbības atjaunošanas 30. gadskārtu, bet tās draudzīgajam sadarbības partnerim – Starptautiskajai lībiešu draugu biedrībai - šogad aprit 20. gadadiena. 

Svētku dienā īpašs akcents būs muzikologa, komponista, pedagoga un ilggadējā lībiešu dziesmu ansambļa "Līvlist" mākslinieciskā vadītāja, koncertmeistara un repertuāra veidotāja Dzintara Kļaviņa (1928-2007) 90. jubilejas atcere. 

Šie notikumi iekļauti 2018. gada Lībiešu gadagrāmatā, kuras atvēršana arī notiks svētku laikā un arī katra šī rakstu krājuma iznākšana ir nozīmīgs notikums lībiešu un visas Latvijas kultūrmantojuma dzīvē. Šī gada izdevums ir saturā īpaši bagātīgs un daudzveidīgs. Tāpat svētkos gaida tikšanās ar bilingvālā (lībiešu/angļu) dzejoļu krājuma "Trilium" autoriem (dzejoļu krājumā lasāmi Valta Ernštreita, Baibas Dambergas un Ķempju Kārļa jeb Karla Pajusalu dzejoļi Raiena van Vinkla un Ulda Baloža atdzejojumos) un animācijas filmas "Prusaku princis" (režisore Ieva Ozoliņa) pirmizrāde, ko pavadīs aizraujošas radošās darbnīcas bērniem un ģimenēm kopā ar filmas veidotājiem.

Plkst. 18.00 svētku koncertu ieskandinās apvienība "Līvõd sõbrā" (Līvu brālis), bet to turpinās Uģis Prauliņš – daudzveidīgs, savdabīgs un no citiem atšķirīgs komponists, kura mūzika skan ne tikai Latvijā. Piedāvāsim arī mākslinieces Gitas Šmites gleznu izstādi Tautas nama zālē.

Kā kulminācija Lībiešu svētkiem būs plkst. 21.00 tradicionālie uguns raksti līvu krastā pie jūras, bet vakara noslēgumā - atkalsatikšanās ar ansambli "Jūrkant".

Lielākā un vecākā lībiešu sabiedriskā organizācija ir 1923. gada 2. aprīlī Mazirbē nodibinātā Līvu savienība (Līvõd Īt). Tā bija vienīgā lībiešu sabiedriskā organizācija, kas darbojās 20. gadsimta 20. un 30. gados. Slēgtā Līvu savienība ar nosaukumu "Lībiešu kultūras savienība" tika atjaunota 1988. gada 26. novembrī Rīgā. 1993. gadā biedrība atguva vēsturisko nosaukumu. Šobrīd Līvu savienības oficiāli reģistrētais nosaukums ir biedrība “Līvu (lībiešu) savienība – Līvõd Īt”. Līvu savienībai ir reģionālās grupas Kolkā (1989), Mazirbē (1993), Rīgā (1989) un Ventspilī (1989). Kolkā darbojas 1993. gadā dibinātais lībiešu informācijas centrs "Kūolka".

Avots: Līvu savienības vadītāja

karlis - 3314
photo

Pica Lulū ZuPeR komplekts

Jauns piedāvājums Pica Lulū picērijās - zupa + desu picas šķēle tikai 2,99 EUR. Dodies uz kādu no 17 picērijām un baudi!

Pica Lulū

photo

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1369 | 17.04.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu 2019/2020. Izlidošana no Rīgas. Pirmā iemaksa 50 EUR par cilvēku.

EUR 335 | 30.04.2019 | Antario

photo

Piedzīvojumi un izpriecas Latvijas Disnejl

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 10.08.19 - 1 Diena. Avārijas brigāde, Skrīveru mājas saldējums, Trušu karalistē

EUR 32 | 01.07.2019 | AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv