Redakcijas sadaļu atbalsta

Krāšņi izskanējuši Siguldas Opermūzikas svētki

Ar vērienīgu 80 gadus neredzētu izrādi Latvijā „Andrē Šenjē” un Galā koncertu „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles” izskanējuši 26. starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kas no 27. līdz 29. jūlijam, pulcējot Latvijas un pasaules opermūzikas zvaigznes, norisinājās Siguldas pils kompleksā. Vienus no izcilākajiem opermūzikas notikumiem Latvijā apmeklēja vairāk nekā pieci tūkstoši Latvijas un ārvalstu apmeklētāju, kuriem līdzās krāšņajiem opermūzikas koncertiem bija iespēja dzirdēt arī franču šarmantās mūzikas, garīgās un džeza, instrumentālos un citus koncertus, kā arī baudīt Rīgas–Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto „Operas restorāna” ēdienkarti.

Siguldas Opermūzikas svētku uvertīrā Siguldas Jaunās pils dārzā uzstājās vokālisti Viktorija Pakalniece, Edgars Ošleja, Kristaps Ivanovs, Katrīna Paula Felsberga, pianists Daumants Liepiņš, kā arī talantīgā vijolniece Elza Siliņa, savukārt koncertā „Jaunās zvaigznes Latvijai” bija iespēja dzirdēt uzlecošās zvaigznes, kuras guvušas jau starptautisku atzinību – sitamo instrumentu virtuozus „Brāļus Grīnbergus”, mūziķu aprindās dēvēto „mazo Kseniju Sidorovu” jeb akordeonisti Annu Mariju Ivāni, kā arī Katrīnu Paulu Felsbergu un Kristapu Ivanovu.

Šī gada Siguldas Opermūzikas svētkos izcilā Aigara Ozoliņa scenogrāfijā bija iespēja nokļūt Lielās franču revolūcijas laikā Umberto Džordāno operas „Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējumā, kuras režisors bija Edmunds Freibergs. Galvenās lomas uz mūsdienīgi un radoši izbūvētās skatuves īpaši greznos tērpos izpildīja izcilā Maija Kovaļevska un Kamens Čanevs no Bulgārijas. Opera „Andrē Šeņjē” joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896. gadā Milānas operteātrī „La Scala”, bet Latvijā tā savulaik iestudēta Latvijas Nacionālajā operā tālajā 1928. gada janvārī, atjaunotā izrāde notika 1937. gada aprīlī, bet pēc tam operas izrāde Latvijā netika izrādīta.

Krāšņo Opermūzikas svētku kulmināciju klātesošie piedzīvoja Galā koncertā „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles”, kurā uzstājās ne tikai pārsteidzošā Marina Rebeka, bet arī Latvijas izcilākie opermūziķi – Andris Ludvigs, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš, Dināra Rudāne, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, Inga Šļubovska-Kancēviča un Krišjānis Norvelis, kurš Daiņa Kalna organizētajos Opermūzikas svētkos piedalījies jau divdesmit vienu reizi. Svētku orķestri un kori diriģēja Atvars Lakstīgala.

26. starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku laikā Siguldas pils kompleksā mūzikas baudījumu bija iespēja gūt arī ārpus klasiskās mūzikas žanra. Bezmaksas koncertprogrammā „Franču mūzikas šarms” uzstājās harizmātiskā māksliniece Katrīna Gupalo un mūziķis Rolands Beļevičs, kā arī „American Jazz Standarts” citādās skaņās izpildīja Arta Jēkabsone. Savukārt klasiskās mūzikas cienītājus priecēja Daiņa Kalna projekts „Trīs tenori” – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Runģis.

Siguldā par tradīciju kļuvis apvienot mūzikas un garšas baudījumus, jo Opermūzikas svētku laikā apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt Rīgas–Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto „Operas restorāna” ēdienkarti, kuru piedāvāja restorāns „Muusu” un šefpavārs Kaspars Jansons, „Valmiermuižas vēstniecība Siguldā” un šefpavārs Valters Zirdziņš, kā arī „Kungu Rija” un šefpavārs Gvido Skoboļevs.

Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku radošā komanda jau augustā pārrunās nākamā gada svētku norisi, kad tiks svinēta arī Siguldas Opermūzikas svētku organizatora Daiņa Kalna 75 gadu jubileja.

Avots: Siguldas novada pašvaldība

karlis - 3314
photo

Pusdienas Vecrīgā

3 sātīgi un garšīgi ēdieni, kas mainās katru dienu! Darba dienās no plkst. 12:00 līdz 15:00. 2 ēdieni - 5.50 EUR

EUR 5.50 | 26.10.2018 | Niklāvs

photo

Supercena uz Tunisiju 29/10 no 299 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju, Džerbu no Tallinas lidostas 29/10 uz nedēļu no 299 € !

EUR 299 | 29.10.2018 | Hot Travel

photo

Puketa uz Ziemassvētkiem 16.12.

16/12; 06/01 uz Puketu! ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 16/12; ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 06/01.

EUR 699 | 29.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Lido uz savu brīvdienu galamērķi - Liepāju

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Halloween at Petrus Restaurant

Petrus Restaurant invites everyone to celebrate Halloween. During the evening, all restaurant guests will be greeted with homemade welcome drink upon arrival and sweets. 31/10/2018 Information for reservations: +...

St.Petrus

photo

Turkish Airlines akcija

Rudens cenas festivāls no Turkish Airlines. Lētas aviobiļetes uz Eiropu.

EUR 181 | 04.11.2018 | AvioKases.lv

photo

Brīvības forums Valmierā

8.novembrī no plkst.14:00 līdz plkst.18:00 koncertzālē ''Valmiera'' norisināsies “Brīvības forums. Valmiera. Latvija. Šodien un rīt”.

Valmieras TIC

photo

Senās Ķīnas galvaspilsētas!

8 dienas/7 naktis. Maršruts: PEKINA - SIAŅ - LOJANA. Cenā iekļauts: 4* viesnīca, 9 ekskursijas ar gidu, ieejas biļetes, transfēri, ēdināšana...

EUR 970 | 13.11.2018 | 1Travel

photo

Kruīza ceļojums no 49EUR!

Laujies jautrās brīvdienas! Kruīza laikā apmeklēsim Tallinu, Helsinki un Stokholmu! Cena no 49EUR + 20EUR ekskursijas.

EUR 49 | 17.11.2018 | Interlux Travel

photo

Dienvidamerika: Peru, Bolīvija un Čīle

Atklāj kolorīto Dienvidameriku, iepazīstot vienā ceļojumā trīs zemes - Peru, Blīviju un Čīli!

EUR 5520 | 23.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Černobiļas tūre no 568 €

Izlidošana no Rīga. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, brokastis, ekskursija uz Černobiļu, gida pakalpojumi.

EUR 568 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv