Redakcijas sadaļu atbalsta

Krāšņi izskanējuši Siguldas Opermūzikas svētki

Ar vērienīgu 80 gadus neredzētu izrādi Latvijā „Andrē Šenjē” un Galā koncertu „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles” izskanējuši 26. starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kas no 27. līdz 29. jūlijam, pulcējot Latvijas un pasaules opermūzikas zvaigznes, norisinājās Siguldas pils kompleksā. Vienus no izcilākajiem opermūzikas notikumiem Latvijā apmeklēja vairāk nekā pieci tūkstoši Latvijas un ārvalstu apmeklētāju, kuriem līdzās krāšņajiem opermūzikas koncertiem bija iespēja dzirdēt arī franču šarmantās mūzikas, garīgās un džeza, instrumentālos un citus koncertus, kā arī baudīt Rīgas–Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto „Operas restorāna” ēdienkarti.

Siguldas Opermūzikas svētku uvertīrā Siguldas Jaunās pils dārzā uzstājās vokālisti Viktorija Pakalniece, Edgars Ošleja, Kristaps Ivanovs, Katrīna Paula Felsberga, pianists Daumants Liepiņš, kā arī talantīgā vijolniece Elza Siliņa, savukārt koncertā „Jaunās zvaigznes Latvijai” bija iespēja dzirdēt uzlecošās zvaigznes, kuras guvušas jau starptautisku atzinību – sitamo instrumentu virtuozus „Brāļus Grīnbergus”, mūziķu aprindās dēvēto „mazo Kseniju Sidorovu” jeb akordeonisti Annu Mariju Ivāni, kā arī Katrīnu Paulu Felsbergu un Kristapu Ivanovu.

Šī gada Siguldas Opermūzikas svētkos izcilā Aigara Ozoliņa scenogrāfijā bija iespēja nokļūt Lielās franču revolūcijas laikā Umberto Džordāno operas „Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējumā, kuras režisors bija Edmunds Freibergs. Galvenās lomas uz mūsdienīgi un radoši izbūvētās skatuves īpaši greznos tērpos izpildīja izcilā Maija Kovaļevska un Kamens Čanevs no Bulgārijas. Opera „Andrē Šeņjē” joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896. gadā Milānas operteātrī „La Scala”, bet Latvijā tā savulaik iestudēta Latvijas Nacionālajā operā tālajā 1928. gada janvārī, atjaunotā izrāde notika 1937. gada aprīlī, bet pēc tam operas izrāde Latvijā netika izrādīta.

Krāšņo Opermūzikas svētku kulmināciju klātesošie piedzīvoja Galā koncertā „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles”, kurā uzstājās ne tikai pārsteidzošā Marina Rebeka, bet arī Latvijas izcilākie opermūziķi – Andris Ludvigs, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš, Dināra Rudāne, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, Inga Šļubovska-Kancēviča un Krišjānis Norvelis, kurš Daiņa Kalna organizētajos Opermūzikas svētkos piedalījies jau divdesmit vienu reizi. Svētku orķestri un kori diriģēja Atvars Lakstīgala.

26. starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku laikā Siguldas pils kompleksā mūzikas baudījumu bija iespēja gūt arī ārpus klasiskās mūzikas žanra. Bezmaksas koncertprogrammā „Franču mūzikas šarms” uzstājās harizmātiskā māksliniece Katrīna Gupalo un mūziķis Rolands Beļevičs, kā arī „American Jazz Standarts” citādās skaņās izpildīja Arta Jēkabsone. Savukārt klasiskās mūzikas cienītājus priecēja Daiņa Kalna projekts „Trīs tenori” – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Runģis.

Siguldā par tradīciju kļuvis apvienot mūzikas un garšas baudījumus, jo Opermūzikas svētku laikā apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt Rīgas–Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto „Operas restorāna” ēdienkarti, kuru piedāvāja restorāns „Muusu” un šefpavārs Kaspars Jansons, „Valmiermuižas vēstniecība Siguldā” un šefpavārs Valters Zirdziņš, kā arī „Kungu Rija” un šefpavārs Gvido Skoboļevs.

Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku radošā komanda jau augustā pārrunās nākamā gada svētku norisi, kad tiks svinēta arī Siguldas Opermūzikas svētku organizatora Daiņa Kalna 75 gadu jubileja.

Avots: Siguldas novada pašvaldība

karlis - 3314
photo

Ceļojumi uz Ēģipti 23/02 no 529 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Viļņas lidostas 23/02 uz nedēļu no 529 € !

EUR 529 | 26.02.2019 | Hot Travel

photo

Pavasara svētki Viļņā- 02.03.19

Pavasara svētki Viļņā! Tirdziņš, koncerti, svinības- 02.03.2018, tikai 21.00 EUR, izbaudīsim pavasara tuvošanos kopā!

EUR 21 | 26.02.2019 | Nikos Travel

photo

Pavasara balle ar brāļiem Auzāniem

8. martā no plkst. 21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies brāļi Atis un Jānis Auzāni ar pavadošo sastāvu.

Valmieras TIC

photo

Brīvdienas visai ģimenei Jūrmalā!

NO 45 LĪDZ 70 EURO DIENNAKTĪ. Piedāvājums spēkā no 8. līdz 15.03.2019. Sanatorija “Jantarnij Bereg” piedāvā atpūtu ar labumu veselībai!

EUR 45 | 15.03.2019 | Jantarnij Bereg

photo

Maija svētki Gruzijā tikai 825 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, gids no Rīgas, degustācija, visas ieejas biļetes, ēdināšanas visas ekskursijas.

EUR 825 | 21.03.2019 | Antario

photo

Brīvdienas 5* SPA viesnīcā Lietuvā.

Brīvdienu piedāvājums - ceļojums uz Viļņu un Traķiem! Atpūta 5* SPA viesnīcā ar spa zonas apmeklējumu. Cena 49eur + 19eur (ekskursijas).

EUR 49 | 20.04.2019 | Interlux Travel

photo

AvioKase.lv kolekcijā - Vasara 2019!

Aviobiļetes uz skaistākajiem atvaļinājuma galamērķiem tagad pieejamas par ļoti labām cenām.

EUR 172 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Jāņu noskaņas Kirgizstānā

Kirgizstāna joprojām ir tūristu nepieradināts zemes nostūris, kur klejotājciltis turpina dzīvot saskaņā ar dabas neapstrīdamajiem likumiem.

EUR 1590 | 31.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv