Redakcijas sadaļu atbalsta

Izstādē «Riga Food 2018» sacentīsies Latvijas labākie tējas meistari!

Izstādē «Riga Food 2018» sacen

Foto: BT1

7. un 8. septembrī Latvijas Tējas čempionātā jau piekto reizi sacentīsies Latvijas labākie tējas meistari – arī šogad pasākums tiks rīkots Baltijā plašākajā pārtikas izstādē „Riga Food 2018”, kura notiks no 5. līdz 8. septembrim Ķīpsalā. Tējas meistari čempionātam vēl var pieteikties līdz 15. augustam!

Tējas meistari mērosies spēkiem četrās kategorijās: tējas gatavošanas meistarība, tējas kompozīcija ar uzkodu, tējas degustācija un tējas miksoloģija. Čempionāta dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija no Vācijas, Vjetnamas, Šrilankas un Latvijas. Līdzīgi kā kafijas un someljē čempionātiem, sacensību kategorijas ir sadalītas tā, lai pēc iespējas pilnīgāk būtu iespējams novērtēt katra dalībnieka profesionālās iemaņas.

“Latvijas Tējas čempionāts ļauj katram tējas meistaram parādīt savas spējas un iepazīstināt plašāku publiku ar savu tēju. Ikvienam dalībniekam ir iespējas kļūt par Latvijas tējas čempionu, kvalificēties starptautiskajam turnīram, kā arī iegūt vērtīgu pieredzi un interesantus draugus visā pasaulē. Tējas čempionāta dalībnieki ne tikai atstāj iespaidu uz žūrijas locekļu atzinumu, bet arī veido mūsu valsts tējas industriju, to bagātinot un pilnveidojot,” stāsta Latvijas Tējas čempionāta organizators Jurijs Podusovs.

Latvijas Tējas čempionāta kategorijā tējas gatavošanas meistarība dalībniekam būs jāpagatavo tēja pēc klasiskā kanona. Būs jārada arī unikāla tējas kompozīcija ar uzkodu, kas pasvītro un izceļ tējas garšu. Tējas degustācijas laikā tējas meistaram būs jādemonstrē savu garšas kārpiņu atmiņa un pareizi jānosauc nogaršotās tējas. Pirmo reizi Latvijā tiks organizētas sacensības arī tējas miksoloģijas kategorijā, kurā sevi varēs parādīt arī bārmeņi, gatavojot kokteiļus uz tējas bāzes.

5. Latvijas Tējas čempionāta uzvarētāji dosies pārstāvēt Latviju starptautiskajā tējas meistaru konkursā “Tea Masters Cup International”, kurā satiekas paši labākie tējas nozares profesionāļi no vairāk kā 15 valstīm.

Lai piedalītos 5. Latvijas Tējas čempionātā, tējas meistaram līdz 15. augustam ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa: https://ej.uz/yx51 Katrs tējas čempionāta dalībnieks var pieteikties vairākām kategorijām. Vietu skaits ir ierobežots. Pilns dalībnieku saraksts tiks paziņots 16. augustā. Iepazīties ar pilnu sacensību nolikumu var “Tea Masters Cup” oficiālajā mājaslapā: https://teamasterscup.com/en/rulesandregulations

Līdztekus Latvijas tējas čempionātam, pasākuma teritorijā uzstāsies tējas nozares profesionāļi ar lekcijām par dažādu veidu tējām – būs iespēja uzzināt par auksti brūvētu tēju, kombuču, mate tēju, kā arī par Japānas un Korejas tējas ceremonijām un pasaules tendencēm tējas kultūrā.

Pagājušajā gadā izstādē “Riga Food” notika Rīgas Tējas dienas, kurās izstādes apmeklētāji vēroja dažādas tējas ceremonijas, kā arī Latvijas Nacionālo tējas turnīru bērniem, kur tējas gatavošanas meistarībā, kompozīcijas un degustācijas mākslā sacentās mazie tējas meistari. Par Latvijas Nacionālā tējas turnīra bērniem uzvarētāju kļuva Anete Dīriņa.

”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, Agroresursu un ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, „EEN Latvija”, Pavāru klubu, „Diplomatic Economic Club Latvia”.

Sekojiet līdzi jaunumiem mājaslapā: www.rigafood.lv un sociālajā tīklā: www.facebook.com/rigafood.

Avots: BT1

BAT - 3272
photo

Atpūta pie Klusā okeāna no 666 EUR!

Losandželosa,vai saīsināti par L.A., saukta arī par Eņģeļu pilsētu, ir pilsēta ASV dienvidrietumos pie Klusā okeāna.

EUR 666 | 23.08.2018 | TBS

photo

Delfinarijs un Jūras muzejs- 25.08.2018

Pēdējās vietas uz delfināriju un Jūras muzeju, 25.08.2018, skaists vasaras noslēguma brauciens, tikai 19.00 EUR

EUR 19.00 | 24.08.2018 | Nikos Travel

photo

Supercena uz Grieķiju 25/08 no 169 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 25/08 uz nedēļu no 169 € !

EUR 169 | 26.08.2018 | Hot Travel

photo

Pārsteidzošā Kazahstāna

Kazahstāna, stepes valsts, kas atrodas pašā Eirāzijas centrā, daudziem cilvēkiem pasaulē joprojām ir terra incognita, nezināmā zeme. Dodies to iepazīt!

EUR 1130 | 04.09.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

TEĀTRA IZRĀDE “HAMLETS”

22. septembrī Daugavpils teātrī būs skatāma izrāde “Hamlets” (pēc Viljama Šekspīra lugas motīviem).

Daugavpils TIC

photo

Spānija - Costa Del Sol!

Spānijas dienvidi - atpūta Costa Del Sol piekraste! Atpūta pie jūras un ekskursijas. Ceļojumā būs iespēja apmeklēt Gibraltāru. Cena no 349eur.

EUR 349 | 21.10.2018 | Interlux Travel

photo

Aviokase.lv - lēti lidojumi!

Zemo cenu lidojumi un regulāro aviokompāniju reisi.

EUR 19 | 31.10.2018 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Jaunais Gads Maltā

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 312 | 10.12.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv