Redakcijas sadaļu atbalsta

Izstādē «Riga Food 2018» sacentīsies Latvijas labākie tējas meistari!

7. un 8. septembrī Latvijas Tējas čempionātā jau piekto reizi sacentīsies Latvijas labākie tējas meistari – arī šogad pasākums tiks rīkots Baltijā plašākajā pārtikas izstādē „Riga Food 2018”, kura notiks no 5. līdz 8. septembrim Ķīpsalā. Tējas meistari čempionātam vēl var pieteikties līdz 15. augustam!

Tējas meistari mērosies spēkiem četrās kategorijās: tējas gatavošanas meistarība, tējas kompozīcija ar uzkodu, tējas degustācija un tējas miksoloģija. Čempionāta dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija no Vācijas, Vjetnamas, Šrilankas un Latvijas. Līdzīgi kā kafijas un someljē čempionātiem, sacensību kategorijas ir sadalītas tā, lai pēc iespējas pilnīgāk būtu iespējams novērtēt katra dalībnieka profesionālās iemaņas.

“Latvijas Tējas čempionāts ļauj katram tējas meistaram parādīt savas spējas un iepazīstināt plašāku publiku ar savu tēju. Ikvienam dalībniekam ir iespējas kļūt par Latvijas tējas čempionu, kvalificēties starptautiskajam turnīram, kā arī iegūt vērtīgu pieredzi un interesantus draugus visā pasaulē. Tējas čempionāta dalībnieki ne tikai atstāj iespaidu uz žūrijas locekļu atzinumu, bet arī veido mūsu valsts tējas industriju, to bagātinot un pilnveidojot,” stāsta Latvijas Tējas čempionāta organizators Jurijs Podusovs.

Latvijas Tējas čempionāta kategorijā tējas gatavošanas meistarība dalībniekam būs jāpagatavo tēja pēc klasiskā kanona. Būs jārada arī unikāla tējas kompozīcija ar uzkodu, kas pasvītro un izceļ tējas garšu. Tējas degustācijas laikā tējas meistaram būs jādemonstrē savu garšas kārpiņu atmiņa un pareizi jānosauc nogaršotās tējas. Pirmo reizi Latvijā tiks organizētas sacensības arī tējas miksoloģijas kategorijā, kurā sevi varēs parādīt arī bārmeņi, gatavojot kokteiļus uz tējas bāzes.

5. Latvijas Tējas čempionāta uzvarētāji dosies pārstāvēt Latviju starptautiskajā tējas meistaru konkursā “Tea Masters Cup International”, kurā satiekas paši labākie tējas nozares profesionāļi no vairāk kā 15 valstīm.

Lai piedalītos 5. Latvijas Tējas čempionātā, tējas meistaram līdz 15. augustam ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa: https://ej.uz/yx51 Katrs tējas čempionāta dalībnieks var pieteikties vairākām kategorijām. Vietu skaits ir ierobežots. Pilns dalībnieku saraksts tiks paziņots 16. augustā. Iepazīties ar pilnu sacensību nolikumu var “Tea Masters Cup” oficiālajā mājaslapā: https://teamasterscup.com/en/rulesandregulations

Līdztekus Latvijas tējas čempionātam, pasākuma teritorijā uzstāsies tējas nozares profesionāļi ar lekcijām par dažādu veidu tējām – būs iespēja uzzināt par auksti brūvētu tēju, kombuču, mate tēju, kā arī par Japānas un Korejas tējas ceremonijām un pasaules tendencēm tējas kultūrā.

Pagājušajā gadā izstādē “Riga Food” notika Rīgas Tējas dienas, kurās izstādes apmeklētāji vēroja dažādas tējas ceremonijas, kā arī Latvijas Nacionālo tējas turnīru bērniem, kur tējas gatavošanas meistarībā, kompozīcijas un degustācijas mākslā sacentās mazie tējas meistari. Par Latvijas Nacionālā tējas turnīra bērniem uzvarētāju kļuva Anete Dīriņa.

”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, Agroresursu un ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, „EEN Latvija”, Pavāru klubu, „Diplomatic Economic Club Latvia”.

Sekojiet līdzi jaunumiem mājaslapā: www.rigafood.lv un sociālajā tīklā: www.facebook.com/rigafood.

Avots: BT1

karlis - 3314
photo

Ziemassvētki un Jaunais gads AAE

Sagaidi Ziemassvētkus un vai Jauno Gadu Abū Dabī 23/12, 30/12

EUR 755 | 26.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Supercena uz Ēģipti no 369 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 28/10 uz nedēļu no 369 € !

EUR 369 | 28.10.2018 | Hot Travel

photo

Tavu brīvdienu galamērķis!

Mums ir scenārijs tavām brīvdienām Liepājā - baudi īpašu koncertu sēriju, gardēžu ceļojumu, teātra izrādes un galu galā - izvējojies!

Liepājas reģiona TIB

photo

Vēl var paspēt uz Vjetnamu novembrī!

Dodies novembrī ekskursijā uz Vjetnamu! No 05.11.-15.11.2018. Cenā iekļauts: 4*/3* viesnīca ar brokastīm;6 ekskursijas ar gidu; ēdināšana...Vēl vari paspēt!!!

EUR 655 | 08.11.2018 | 1Travel

photo

RUDENS SPA RITUĀLI

Mainoties gadalaikam, mainās arī Tava āda. Palutini sevi ar īpaši rudens periodam radītiem SPA rituāliem.

EUR 48 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

BEZRŪPĪGA ATPŪTA

Kāpēc gan gaidīt brīvdienas... izraujieties no pilsētas steigas klusajā Jūrmalā.

Light House Jurmala

photo

Kaukāza kalnu turiāde Svanetijā

Augstu kalnos mīt citāda pasaule – mistēriju pilna, šarmanta, neizprotama un bezgalīga. Piedalies Jēkaba Ceļojumu 4. kalnu turiādē Kaukāzā!

EUR 1055 | 24.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Visa veida atpūtas iespējas Grieķija

Atpūta pludmalē, viesnīcas 2* - 5*, villas un apartamenti,,atpūta bērniem, ekskursiju tūres

EUR 299 | 31.01.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rīdzinieka karte - Atlaides no AvioKases

Atlaide par katras aviobiļetes pirkumu Aviokases.lv ofisā, Rīdzinieka kartes turētājam un diviem līdzbraucējiem.

EUR 22 | 31.01.2019 | AvioKases.lv

photo

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes. Ielūdzam apmeklēt. Ieejas biļetes uz starptautiskajām izstādēm.

EUR 25 | 31.01.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Pludmales atpūta Zanzibārā no 1128 €

Izlidošana no Rīgas uz 10 naktīm.

EUR 1128 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv