Redakcijas sadaļu atbalsta

Pēdējās lidsabiedrības piekāpjas Ķīnas prasībai par Taivānas nosaukumu

Divas amerikāņu lidsabiedrības (American Airlines un Delta) un Hongkongas aviosabiedrība Cathay Pacific kļuvušas par pēdējiem gaisa satiksmes pārvadātājiem, kas mainījuši Taivānas nosaukumu internetā, visdrīzāk, piekāpjoties Ķīnas spiedienam.

25.jūlijs tika nolikts kā beigu termiņš, kad lidsabiedrībām bija pienākums (ultimāts no Ķīnas puses) nomainīt Taivānas nosaukumu un valstisko piederību kā Ķīnas teritoriju. Līdz šim ASV lidsabiedrības Taivānu ierindoja kā atsevišķu valsti - Taipeju, bet Hongkongas lidsabiedrība - kā Taivānu, daļu no Ķīnas.

Kopš 1949.gada Taivānā ir noteikta pašpārvalde, taču Ķīna to uzskata par savu teritoriju, kas atdalījusies, taču kādu dienu kļūs atkal par Ķīnas daļu.

Ķīnas nesen izteikto ultimātu lidsabiedrībām Taivānu turpināt uzskatīt par Ķīnas teritoriju un tā arī attiekties pret to interneta vidē, tostarp iegādājoties biļetes, ASV Baltais nams nosauca par "Orvela tpa bezjēdzīgu rīcību", tomēr visas lidsabiedrības, izņemot šīs trīs, jau labu laiku iepriekš pakļāvās ultimātam. Šobrīd arī pēdējās trīs sekojušas Ķīnas noteiktajam.

American Airlines uzsver, ka Ķīnas tirgus ir pārāk liels, lai riskētu zaudēt savu biznesa daļu tajā, nepakļaujoties valstiskam ultimātam. 

Pekina ir pieprasījusi lai nedz Taivāna, nedz Hongkonga, nedz Makao netiktu atzīmētas kā no Ķīnas atsevišķas teritorijas. Vairums lidsabiedrību norāda "Taipeja, Ķīna".

Avots: Baltictravelnews.com/bbc.com

karlis - 3314
photo

Pica Lulū ZuPeR komplekts

Jauns piedāvājums Pica Lulū picērijās - zupa + desu picas šķēle tikai 2,99 EUR. Dodies uz kādu no 17 picērijām un baudi!

Pica Lulū

photo

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1369 | 17.04.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu

Agrās rezervēšanas akcija uz Hurgadu 2019/2020. Izlidošana no Rīgas. Pirmā iemaksa 50 EUR par cilvēku.

EUR 335 | 30.04.2019 | Antario

photo

Piedzīvojumi un izpriecas Latvijas Disnejl

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 10.08.19 - 1 Diena. Avārijas brigāde, Skrīveru mājas saldējums, Trušu karalistē

EUR 32 | 01.07.2019 | AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv