Redakcijas sadaļu atbalsta

Viedokļi: Kuri ir gaidītākie pasākumi Latvijas pilsētās šogad? (papildināts, 6 viedokļi)

Katru gadu Latvijas pilsētas mūs priecē ar visdažādākajiem pasākumiem, kas mūs aizrauj un it īpaši vasaras mēnešus padara līksmākus. Bieži dažādu pasākumu un aktivitāšu ir tik daudz, ka to plašajā klāstā var viegli apjukt. Travelnews.lv lūdza Latvijas pilsētu tūrisma informācijas centru speciālistus pastāstīt par pasākumiem, kurus, viņuprāt, nekādā ziņā nedrīkst palaist garām.

Andra Magone, Cēsu TIC vadītāja

Varētu teikt, ka pasākumi Cēsīs šogad ir kļuvuši vērienīgāki un kvalitatīvāki kā arī ar labāku mārketingu, kas šos pasākumus padarījis daudz vieglāku un labāk pamanāmus. Viens no lielākajiem šī gada pasākumiem ir festivāls Lampa, kurš norisinājās no 29. līdz 30. jūnijam. Šis festivāls šogad bija daudz vērienīgāks – notika lielākā pilsētas teritorijā un bija vairāk aktivitāšu kā arī šogad to apmeklēja rekordliels cilvēku skaits. No 20. līdz 22. jūlijam Cēsu pilsēta svinēs savu 812. dzimšanas dienu – ir paredzēta plaša aktivitāšu programma to skaitā dažādi koncerti, tirgus Rožu laukumā un citas. Pasākumi tiek reklamēti atbilstoši tam, kāda ir tā plānotā mērķauditorija. Informācija par katru plānoto pasākumu tiek izvietota pilsētvidē ar afišu palīdzību, kas nav zaudējušas savu efektivitāti. Daži pasākumu organizētāji arī plāno veidus kā potenciālos apmeklētājus iesaistīt dažādās aktivitātēs, piemēram loterijās, aptaujās un viktorīnās, šādi arī pie viena izpētot kādi cilvēki ir ieinteresēti vispārīgi. Mazāk izmantojam televīziju un radio, bet esam ļoti aktīvi sociālajos tīklos.  

Zane Vārna, Jēkabpils TIC tūrisma organizatore

Tuvākais pasākums, ko šogad Jēkabpilī aicinām apmeklēt, ir brīvdabas kino seansi Jēkabpils kino Placī no 17. līdz 20. jūlijam – tiks demonstrētas vairākas dokumentālās un mākslas filmas. Jūlijā pie mums norisinās arī Operas dienas Krustpils Adamsonas saliņā, kas jau notiks 7 gadu un piesaista ļoti daudz apmeklētāju arī no citām pilsētām un pat valstīm. Viesi tiek arī aicināti aplūkot lielo Latvijas simtgadei veltīto izstādi Krustpils pilī “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”, kas atvērta jau no 5. maija un būs redzama līdz pat nākošā gada beigām. Jau vairāk uz rudens pusi, 30. septembrī, norisināsies ikgadējais Miķeļdienas gadatirgus, kas vienmēr cilvēkus ļoti ieinteresē un piesaista daudz amatnieku no visas Latvijas. Šogad pilsētas svētkos bija ļoti daudz apmeklētāju un dalībnieku. Tūrisma informācijas centrā šogad ienāk tiešām daudz cilvēku un, piemēram, spriežot pēc Jēkabpils meža parka apmeklējuma un attīstības, var secināt, ka tiešām Jēkabpilī šogad ir manāms viesu skaita pieaugums. Informāciju par pasākumiem lielākoties izvietojam Jēkabpils mājas lapā un kultūras pārvaldes mājas lapā, darbojamies arī sociālajos tīklos.

Astērija Vucēna, Līvānu TIC speciāliste

Mums šogad ir iespēja iepazīties ar tematisko “soliņu” maršrutu Līvānu pilsētā – ir izvietoti seši tematiskie soliņi, par kuriem var pastāstīt arī gids. Līvānos atrodas stikla pūšanas darbnīca, kas ir vienīgā darbnīca Latvijā, kurā iespējams redzēt stikla pūtējus darbībā. Mēs izskaidrojam lielāko tūristu skaita pieplūdumu tieši ar vēlmi apmeklēt tieši šo fabriku. Individuālie tūristi un mazās cilvēku grupas parasti nepiesakās pie mums un paši visu apskata. Notiek gatavošanās pilsētas svētkiem, kas būs 20. jūlijā, –tie vienmēr ir labi apmeklēti un, var teikt, lielākie svētki pilsētā. Svētki aizsāksies ar Kulakova nakti – uz pussalas norisināsies koncerts, kurā piedalīsies 60-gadnieki, Juris Kulakovs un Ieva Akurātere, dažādi ansambļi un citi. Jāsaka, ka šogad plānota ļoti plaša programma un tieši par šo koncertu jau ir ļoti liela interese – cilvēki interesējas kur pārnakšņot, jo koncerts beidzas diezgan vēlu. Ar sīkāku informāciju par plānotajiem pasākumiem vislabāk var iepazīties mūsu Facebook lapā un mājas lapā.

Lolita Kozlovska, Daugavpils TIC vecākā eksperte tūrismā jomā

Šogad ir daudz pasākumu, kuros aicinām piedalīties. 14. un 15. jūlijā Daugavpils cietoksnī tradicionāli notiks starptautiskais vēsturisko rekonstrukciju klubu festivāls – uz šo pasākumu ieradīsies dažādi cīņu rekonstrukcijas klubi, piemēram no Polijas, Lietuvas, Baltkrievijas un citām valstīm. Šis pasākums parasti tiek ļoti labi apmeklēts un Latvijas iedzīvotāju vidū ir ieguvis popularitāti. Jau vairākus gadus Daugavpilī norisinās “Muzikālā augusta” pasākumi, kas ir, dažāda līmeņa koncerti dažādās vietās, faktiski, visa augusta garumā. Septembrī visi tiek aicināti uz Rīgas ielas svētkiem – visas ielas garumā būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs apskatīt izstādes un skatīties priekšnesumus. Vairāk uz septembra beigām Daugavpilī sāksies starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Daugavpils ReStArt”, kura programma šogad ir ļoti piesātināta un labi pārdomāta, jo katru gadu ir daudz interesentu. Vēl – viesus – gan pašmāju, gan ārzemju – piesaista speedway sacensības, kuras pie mums šogad norisinās līdz pat 1. septembrim. Lai gan runā, ka iedzīvotāju skaits Daugavpilī samazinās, pasākumos vienmēr piedalās patiešām daudz cilvēku un aktivitāte noteikti nav mazinājusies. Informāciju par mūsu pilsētā notiekošo cenšamies izvietot dažādos informācijas kanālos, tā, lai tā būtu viegli pārskatāma un pieejama jebkuram, – sociālajos tīklos gan fiziski, gan elektroniski pieejamas “3K info” brošūras veidā, kas pieejama mūsu mājaslapā, mūsu tūrisma informācijas centrā ka arī lielākajās viesnīcās un kafejnīcās.

Ilze Stūre, Madonas novada pašvaldības TIC speciāliste

Pasākums, kuru noteikti ieteiktu pie mums apmeklēt, varētu būt Melleņu svētki Vestienas pagastā. Šajos svētkos pagājušajā gadā piedalījās vairāk nekā 2000 cilvēku un šīs lielās apmeklētības dēļ šogad esam rūpīgi piestrādājuši pie svētku programmas izveides, lai tā būtu vēl daudzpusīgāka un aizraujošāka. Vēl aicinām 7. jūlijā piedalīties ikgadējā starptautiskajā motociklistu saietā, kur parasti sabrauc motociklisti no visām Latvijas malām, un no 19.-22. jūlijam sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisināsies pasaules kauss rollerslēpošanā, ko noteikti būtu interesanti vērot. Man šķiet, ka cilvēki ar katru gadu kļūst aizvien aktīvāki un izvēlas apmeklēt tādus lielākus svētus, piemēram, 17. jūnijā mums bija Peoniju svētki, kas pulcēja vairākus tūkstošus apmeklētāju. No tā var izvērtēt, kas cilvēkiem vairāk patīk un uz to vairāk koncentrēties. Vispopulārākie Madonas novadā, es teiktu, ir jau minētie Melleņu svētki, pilsētas svētki un sporta pasākumi. Ar sīkāku informāciju par visiem plānotajiem pasākumiem un aktivitātēm, iespējams iepazīties Madonas mājas lapā un mūsu sociālajos tīklos. Lielāku pasākumus mēs reklamējam arī, piemēram, radio, ziņu kanālos un dažādos ziņu portālos.

Gunta Kalmane, Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Šogad Gulbenē vieni no lielākajiem svētkiem būs pilsētas svētki Vecgulbenes muižas parkā 27. un 28. jūlijā. To laikā arī pirmo reizi notiks starptautiskais tekstilmākslas festivāls “Divi jūliji”, kas ir veltīts novadniekiem un Latvijas lietišķās mākslas meistariem – Jūlijam Maderniekam un Jūlijam Straumem. Šajā festivālā paredzēti dažādi pasākumi, kā piemēram, konferences, radošās darbnīcas, meistarklases, amatnieku tirdziņi un koncerti. Pilsētas svētku programma ir patiešām plaša un veidota tā lai, jebkurš varētu atrast ko sev interesējošu un labi pavadīt laiku. 25. augustā velobraucēji – visi entuziasti, ne tikai profesionāļi – tiek aicināti piedalīties jau otro gadu notiekošajās velo sacensībās “Bānīša kauss 2018 jeb Apsteidz tvaiku”, kuru mērķis ir tieši tāds – censties noskriet bānīti, kurš brauks no Alūksnes uz Gulbeni. Manuprāt, tās ir ļoti interesantas sacensības un pagājušajā gadā bija patiesi liela atsaucība un paredzam, ka šogad tā būs vēl lielāka. Šogad arī šim bānītim aprit 115 gadi un šim notikumam par godu septembrī ir plānotas svinības, kā arī tiks atvērts izglītojošais interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijā. Šajā centrā būs izvietotas aptuveni 30 interaktīvas ierīces, būs iespēja iejusties, piemēram, mašīnista lomā un uzzināt visu, kas saistīts ar vilcieniem un dzelzceļu. Cilvēki šogad izrāda lielu interesi par Gulbenes pilsētas svētkiem, jo svētku programma ir ļoti plaša un piemērota visām gaumēm un visiem vecumiem. Tāpat – informāciju par pasākumiem cenšamies izvietot patiešām dažādos informācijas kanālos, lai sasniegtu pēc iespējas vairāk un dažādākus cilvēkus, piemēram, gan sociālajos tīklos, gan afišās, avīzes un brošūrās.

Avots: BalticTravelnews.com

karlis - 3314
photo

Šajā nedēļas nogalē Valmieras pusē

Pavasarīgajās brīvdienās aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

Supercena uz Ēģipti 28/02 no 399 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Viļņas lidostas 28/02 uz nedēļu no 399 € !

EUR 399 | 01.03.2019 | Hot Travel

photo

Delfinārijs un Jūras muzejs- 16.03.2019

Skolēnu brīvdienās uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 16.03.2019

EUR 21 | 02.03.2019 | Nikos Travel

photo

Pirmā tikšanās ar Baltkrieviju

Baltkrievija ir tepat mums blakus kaimiņos, tomēr, šķērsojot robežu, top skaidrs, ka tā ir teju gaismas gadu attālumā. Iepazīsti kaimiņzemi!

EUR 330 | 16.04.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Grand SPA Lietuva - Druskininkai

Lieliska atpūtas un relaksācijas vieta vecākiem ar bērniem.

EUR 70 | 30.04.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Pirkt aviobiļetes pie mums ir izdevīgi

- visas aviokompānijas vienā interneta vietnē - individuāli piemeklējam lidojuma variantus - veicam klientu atbalstu un konsultācijas līdz lidojuma beigām

EUR 29 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Brīvdienu ceļojumi

Ceļojumi uz 2, 3, 4, 5 dienām.

EUR 89 | 14.06.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv