Redakcijas sadaļu atbalsta

Ceļojuma apdrošināšana neizslēdz iespēju pasažierim saņemt kompensāciju no aviokompānijas par reisa kavēšanos vai atcelšanu

Eiropa šobrīd ir viens no reģioniem, kuros bagāžas nozaudēšanas rādītāji ir augstāki nekā vidēji pasaulē un lidojumu kavēšanās katru gadu kļūst aizvien biežāka.

Apzinoties riskus, arī pieprasījums pēc ceļojumu apdrošināšanas pieaug. Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmuma “Skycop” novērojumi liecina, ka iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu, aviopasažieri bieži vien aizmirst, ka aviokompānijām joprojām ir pienākums izmaksāt pasažieriem kompensāciju par reisa kavēšanos vai atcelšanu.

Aptuveni ceturtdaļa Eiropas lidojumu pērn galamērķī nonākuši ar kavēšanos, bet punktualitātes rādītāji pēdējos divos gados ir nokritušies par 4%, liecina Eurocontrol dati. Galvenais cēlonis vairums kavējumu gadījumos ir tieši aviokompāniju darbība un tas ir viens no iemesliem, kādēļ aviopasažieru tiesību regulas ES 264 pārzināšana un izmantošana kļūs aizvien būtiskāka.

“Ceļojot ir neskaitāmas lietas, kas var noiet greizi un vasara ir tas laiks, īpaši, dodoties ilgākos ceļojumos, kad ir būtiski padomāt par savu drošību. Mūsu pieredze liecina, ka ceļotāji bieži vien nav droši par to, kā un vai uz personu attiecas ES 264 regula gadījumā, ja ir iegādāta ceļojuma apdrošināšana. Pareizā atbilde ir tāda, ka ceļojuma apdrošināšana un regula viena otru neizslēdz – apdrošinātais var gan saņemt izmaksu atbilstoši līgumam, gan tam pienākas kompensācija no aviokompānijas,” skaidro “Skycop” izpilddirektors Marjus Stonkus.

Vien aptuveni 40% Eiropas iedzīvotāju ir informēti par iespēju iegūt līdz pat 600EUR lielu kompensāciju gadījumā, ja lidojums kavējies ilgāk par trim stundām, ir ticis atcelts vai pasažieris ir cietis no biļešu virspārdošanas, taču vēl mazāk cilvēku domā par ceļojuma apdrošināšanu. Neraugoties uz augsto risku nozaudēt bagāžu, cilvēki tik un tā ceļo bez apdrošināšanas, piemēram, Lielbritānijā tie ir aptuveni 40% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 34 gadiem. Saskaņā ar pakalpojumu salīdzināšanas  meklētāja datiem, lielākā daļa mileniāļu uzskata to par lieku, turpretī daļa apstiprina, ka tas ir risks, ko ir gatavi uzņemties.

Būtiski apzināties, ka ceļojumu apdrošināšana var izrādīties īpaši noderīga situācijās, kurās pasažieru tiesības nevar sniegt nepieciešamo atbalstu, piemēram, gadījumos, kad ir nozaudēta bagāža, vai noticis kāds ar veselību saistīts negadījums. Kā liecina aviopārvadājumu kompānijas un IT aģentūras SITA dati, Eiropas pasažieriem ir četras reizes lielākas iespējas, ka to nodotā bagāža nesasniegs galamērķi, nekā tas ir, piemēram, ceļojot Ziemeļamerikā. Neraugoties uz to vai ceļotājs izvēlas, vai neizvēlas ceļojuma apdrošināšanu, ir svarīgi zināt, kādos gadījumos ES regula 264 var palīdzēt kompensēt zaudējumus.

Avots: Skycop

BAT - 3305
photo

Supercena uz Grieķiju no 154 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Rodas salu 25/09 uz nedēļu no 154 € !

EUR 154 | 28.09.2018 | Hot Travel

photo

Agrās rezervēšanas super atlaides!

Sakusies agrā rezervēšana vasaras sezoani 2019- Turcija, Bulgārija, Grieķija... zemāk cenas nebūs!

EUR 219 | 28.09.2018 | Nikos Travel

photo

Armēnija - zināmais un neatklātais

Pasakaini skaistā Armēnija Tevi apburs ar savu daili un labsirdību. Dodies iepazīt šo austrumnieci un svini dzīvi kopā ar dzīvespriecīgajiem armēņiem!

EUR 945 | 01.10.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

SANATORIJA "EGLE" - atlaides.

Sanatorija "Egle" ārstnieciskais reabilitācijas centrs ar ūdens un dubļu dziedniecību.

EUR 57 | 20.10.2018 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Konference Vidzemes Augstskolā

Tūrisma nozares pārstāvji 25.oktobrī Vidzemes Augstskolā tiksies konferencē“Tūrisma izglītības izcilību meklējot. Augstskolu un nozares sadarbības perspektīva”.

Valmieras TIC

photo

Atpūta kūrortā Eilatā ar ekskursijām

Izlidošana no Rīgas uz 4, 7, 11, 14 naktīm.

EUR 279 | 11.01.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv