Redakcijas sadaļu atbalsta

Viedokļi: Kā Latvijas kultūras mantojums un Dziesmu un deju svētki tiek pielietoti tūrisma nozarē?

Mūsu kultūra ir unikāla un dažādām tradīcijām pārbagāta, varam lepoties ar neskaitāmu mūsu kultūras mantojumu slavinošu pasākumu esamību – tajā skaitā Dziesmu un deju svētkiem. Vai Latvijas kultūras mantojums un Dziesmu un deju svētki tiek izmantoti ārzemju viesu piesaistīšanai?

Andris Klepers, Vidzemes Augstskolas lektors un bakalaura studiju programmas „Tūristu gids” direktors

Kultūra vispārīgi ir viens no mūsu stratēģiskajiem resursiem – daba, kultūra un cilvēku radošums ir valsts pamata resursi – tāpēc tā, manuprāt, Latvijā ir augstā līmenī. Tūristu interese nekad nav kritusies, tā vienmēr bijusi liela.  Neskaitot darījumu tūrismu, kultūras tūrismā ārzemju viesi tērē vislielākās naudas summas, bet šis tūrisma vieds ir arī viskompleksākais, jo ļoti ir atkarīgs no sezonālā, reģionālā kultūras piedāvājuma. Dziesmu svētkus vairāk varētu uzskatīt par vietējo tūrismu, jo cilvēki no visām Latvijas malām brauc uz Rīgu. Šogad un arī, manuprāt, citus gadus ir sanācis tā, ka biļetes ļoti ātri izpirka jau vietējā tirgū un nemaz īsti nesanāk neko pārdot ārvalstu tirgos. Dziesmu un deju svētki, tradicionālie tautas tērpi – tā ir daļa no mūsu identitātes un šis identitātes kods tiek plaši izmantots zīmolvedībā kā mūsu nacionālais un autentiskais elements. Protams Dziesmu un Deju svētki nav vienīgie, ko mēs varam izveidot kā “produktu”, piemēram, manuprāt, ārzemniekiem daudz labāk ir zināms starptautiskais folkloras festivāls BALTICA. Domāju, ka noteikti šī gada Dziesmu un Deju svētkos piedalīsies tūristi, daļa jau no svētku gājiena – visi ,kas tajā laikā būs Rīgā, centīsies piedalīties visos pasākumos. Šie svētki nav tieši tūristiem paredzēts pasākums, tiem ir citi mērķi, un tūrisms tiem pielāgosies un izmantos šo svētku esamību tēla radīšanas nolūkos.

Pauls Gusts, darījumu tūrisma aģentūras “Carlson Wagonlit Travel” vadītājs Latvijā

Dziesmu svētkus, it īpaši šogad ar visu biļešu trakumu, ir ļoti sarežģīti veiksmīgi izmantot kā notikumu, ar kuru piesaistīt ārzemju viesus. Šis pasākums, protams, ir ļoti brīnišķīgs, bet, manuprāt, tas tiek vairāk tēmēts uz Latviju, uz mūsu iedzīvotājiem, jo ārzemniekiem nav tik viegli pieejams. Ja mēs kādam stāstam par Dziesmu svētkiem, tad vairāk par atmosfēru un visa latviskā svinēšanu, ne oficiālajiem pasākumiem, kā piemēram, lielkoncertu, kuros pat visticamāk nebūs iespējams piedalīties, jo nebūs biļešu. Mēs saviem klientiem bieži organizējam dažādu citu veidu pasākumus, kuros ārzemju viesiem ir iespēja iepazīt Latvijas kultūru – cilvēkiem patīk iet uz dažādām vietām, kur iespējams nobaudīt tradicionālo latviešu ēdienu  un dzirdēt latviešu mūziku, kā piemēram, folkklubu “Ala Pagalms”

Ieva Keiša, tūrisma aģentūras "Latvia Tours" direktore

Tūristi, kuri Dziesmu svētku laikā brauc uz Latviju, vienmēr tiek informēti par visām ar tiem saistītajām aktivitātēm, bet tas cik ļoti viņi šo informāciju izmanto ir viņu ziņā. Domāju, ka mēs šos svētkus neizmantojam ka pārdošanas instrumentu – tūristi parasti nebrauc uz Latviju speciāli, lai tos apmeklētu. Vairāk gadās tā, ka viņu ceļojuma dienas šeit sakrīt ar dienām, kurās norisinās šie svētki un tad, viņi, protams, labprāt tos izbauda. Mēs esam ļoti bagāti ar savu kultūras mantojumu, bet tas, cik daudz tūristi no tās redz, ir atkarīgs no kompānijas, kas viņus šeit uzņem. Viens ir tas, par ko tūristi paši interesējas un otrs – ko mēs piedāvājam. “Latvia Tours” parasti cenšas organizēt dažādas aktivitātes tā, lai ārzemju viesi varētu izbaudīt vietējo kolorītu un mazliet no folkloras, virtuves un citiem mūsu kultūras elementiem. Esmu novērojusi, ka tūristi ir sajūsmā, kad uz Latviju sanāk atbraukt vasaras saulgriežu laikā un viņiem ir iespēja iepazīties ar mūsu Līgo svētku svinēšanas tradīcijām – dažkārt, protams, cilvēki nesaprot šo svinību kontekstu, bet tik un tā tos izbauda. Ir bijušas vairākas tūristu grupas, kuras ir gribējušas iet un meklēt dzintaru mūsu kāpās – tūristi arī bieži paši jau ir izpētījuši, ko interesantu Latvijā vēlās darīt un tad mēs arī cenšamies to nooganizēt.

Avots: BalticTravelnews.com

karlis - 3314
photo

Šajā nedēļas nogalē Valmieras pusē

Pavasarīgajās brīvdienās aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

Supercena uz Ēģipti 28/02 no 399 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Viļņas lidostas 28/02 uz nedēļu no 399 € !

EUR 399 | 01.03.2019 | Hot Travel

photo

Delfinārijs un Jūras muzejs- 16.03.2019

Skolēnu brīvdienās uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 16.03.2019

EUR 21 | 02.03.2019 | Nikos Travel

photo

Pirmā tikšanās ar Baltkrieviju

Baltkrievija ir tepat mums blakus kaimiņos, tomēr, šķērsojot robežu, top skaidrs, ka tā ir teju gaismas gadu attālumā. Iepazīsti kaimiņzemi!

EUR 330 | 16.04.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Grand SPA Lietuva - Druskininkai

Lieliska atpūtas un relaksācijas vieta vecākiem ar bērniem.

EUR 70 | 30.04.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Pirkt aviobiļetes pie mums ir izdevīgi

- visas aviokompānijas vienā interneta vietnē - individuāli piemeklējam lidojuma variantus - veicam klientu atbalstu un konsultācijas līdz lidojuma beigām

EUR 29 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Brīvdienu ceļojumi

Ceļojumi uz 2, 3, 4, 5 dienām.

EUR 89 | 14.06.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv