Redakcijas sadaļu atbalsta

15 universāli padomi ceļotājam

Ir ceļotāji, kas savā dzīvē jau pieredzējuši daudz dažādas lietas, bet ir arī ceļotāji, kas nav pieredzējuši neko. Lai ceļošanas pieredzes trūkums neatturētu no ceļošanas, piedāvājam iepazīties ar pāris "knifiem", ko ceļojot iemācījušies pieredzējušie ceļotāji.

1) Glabājiet skaidru naudu ārkārtas gadījumiem. Ja nozaudēsiet maku, jums tik un tā būs nepieciešams ieturēt maltīti, nonākt līdz viesnīcai vai lidmašīnai. Izdomājiet kādu ērtu un drošu slēptuvi apģērbā, kur glabāt naudu (pārdesmit eiro) ārkārtas situācijai.

2) Kravājot ceļasomas, sarullējiet apģērbu. Pavisam vienkārši – mazāk kroku un vairāk apģērba vienā somā.

3) Ņemiet līdzi atsevišķus maisiņus netīrām drēbēm/apaviem. Nepatīkami smakojošu zeķu dēļ vienmēr piesmaks arī jūsu tīrās drēbes. Un tāpat - lai arī kurpes ir netīras, tās taču gribēsiet ņemt līdzi... Latvietis teiktu - maisiņu nekad nevar būt par daudz!

4) Ņemiet līdzi tikai pašu nepieciešamāko. Nedēļu ilgā atvaļinājumā noteikti nav vajadzīgi 20 kilogrami bagāžas. Nav nepieciešams katru dienu vilkt citu bikšu pāri. Jo mazāk bagāžas būs jums līdzi, jo patīkams un ērtāks izvērsīsies ceļojums. Turklāt viegla bagāža sevi īpaši attaisnos gadījumā, ja, piemēram, sabiedriskā transporta darbinieki streikos un jums būs "pa galvu, pa kaklu" jāskrien kaut kur.

5) Uzziniet pakalpojumu orientējošās cenas. Neliela "googlēšana" pirms ceļojuma nekad par ļaunu nenāks. Bet ceļojuma laikā - pirms pakalpojuma saņemšanas, vienmēr pārprasiet cik būs jāmaksā.

6) Vienmēr kaut kur glabājiet pierakstītu savu viesnīcas adresi. Tas ir tikai loģiski.

7) Pārliecinieties, ka jums līdzi ir karte. Vai nu lejuplādējiet to viedtālrunī (vēlams vēl mājās atrodoties, lai izvairītos no papildu maksām par datu izmantošanu ārzemēs (ārpus Eiropas)) vai arī, ja dodat priekšroku, drukātai kartei - ņemiet to.

8) Ņemiet līdzi salvetes un roku dezinfekcijas līdzekli. Salvešu pielietojuma iespējas ir teju neizsmeļamas, bet roku dezinficētājs ļaus izvairīties no nepatīkamām saslimšanām.

9) Iemācieties pateikt "nē, paldies". Visbiežāk ceļotājiem tiek ieteikts apgūt tādas svešvalodas pamatfrāzes kā "sveiki", "jā, lūdzu", "paldies" un "vai jūs runājat angliski?". Tomēr atsevišķās zemēs jums noteikti jāprot pateikt "nē, paldies" vai "lūdzu, netraucējiet mani". Apgūtās nolieguma frāzes vietējā valodā lieliski noderēs, piemēram, kādā pārpildītā Āzijas tirgū.

10) Izmantojiet pārtikas preču veikalus. Lēta pārtika un vietējo garšu buķete – tas taču ir lieliski! Atrodot savai viesnīcai tuvāko pārtikas veikalu, ietaupīsiet kaudzēm naudas. Turklāt nav peļama doma par pikniku vietējā parkā.

11) Sagatavojieties gulēšanai visneiedomājamākajās vietās. Ausu aizbāžņi un acu maskas palīdzēs iemigt trokšņainā vai pārāk gaišā vidē.

12) Izmantojiet sabiedrisko transportu. Tas ir pietiekami ātrs, ērts un lēts pārvietošanās līdzeklis pat pavisam svešā pilsētā, turklāt vairumā gadījumu brauciens, piemēram, autobusā sniegs pilnīgāku ieskatu vietējā kultūrā nekā pārvietošanās taksometrā.

13) Iegādājieties ērtus un kvalitatīvus apavus. Tulznas ir tūristu ļaunākie ienaidnieki, bet augstpapēžu kurpes krietni apgrūtinās jūsu brīvdienas.

14) Iemācieties uzņemt saistošas fotogrāfijas. Noteikti nebrauciet mājās ar garlaicīgu pašportretu kaudzi. Atmiņas mēdz izgaist, tādēļ jums jāiemūžina kas sevišķs, skaists.

15) Smaidiet un uzvedieties pozitīvi. Smaids atvērs durvis tur, kur tās varētu likties ciet! Esiet pozitīvi un arī pret jums vietējie būs pozitīvi!

Avots: BalticTravelnews.com/Smartertravel.com/Travelandleisure.com

Turiba - 3320
photo

Uz Losandželosu ar Aeroflot!

Lidojiet ar komfortabliem Aeroflot laineriem uz Losandželosu!

EUR 667 | 23.11.2018 | TBS

photo

Supercena uz Tenerifi 27/11 no 296 € !

Kartstākie piedāvājumi uz Kanāriju salām, Tenerifi ar tiešo čarterreisu 27/11 uz nedēļu no 296 € !

EUR 296 | 27.11.2018 | Hot Travel

photo

23/11 – 04/12 uz Tenerifi!

ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS BRĪVĀS VIETAS UZ 7,14 NAKTĪM ! ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 7 VIETAS UZ 7 NAKTĪM UZ 23/11.

EUR 405 | 27.11.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Turpini vasaru kūrortā!

Atpūta Jūrmalā ar iekļautu izmitināšanu, brokastīm, kokteili un Wellness centra apmeklējumu

EUR 78 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

MEKONG DELTA UN PLUDMALE

Uz Vjetnamu no Rīgas (Hošimina - Mekongas Delta - Fantjeta) 8 dienas/7 naktis no 626€! Ekskursijas un atpūta pludmalē iekļautas cenā 👉

EUR 626 | 14.12.2018 | 1Travel

photo

Pludmales atpūta Goa no 689 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 689 | 23.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv