Redakcijas sadaļu atbalsta

15 universāli padomi ceļotājam

Ir ceļotāji, kas savā dzīvē jau pieredzējuši daudz dažādas lietas, bet ir arī ceļotāji, kas nav pieredzējuši neko. Lai ceļošanas pieredzes trūkums neatturētu no ceļošanas, piedāvājam iepazīties ar pāris "knifiem", ko ceļojot iemācījušies pieredzējušie ceļotāji.

1) Glabājiet skaidru naudu ārkārtas gadījumiem. Ja nozaudēsiet maku, jums tik un tā būs nepieciešams ieturēt maltīti, nonākt līdz viesnīcai vai lidmašīnai. Izdomājiet kādu ērtu un drošu slēptuvi apģērbā, kur glabāt naudu (pārdesmit eiro) ārkārtas situācijai.

2) Kravājot ceļasomas, sarullējiet apģērbu. Pavisam vienkārši – mazāk kroku un vairāk apģērba vienā somā.

3) Ņemiet līdzi atsevišķus maisiņus netīrām drēbēm/apaviem. Nepatīkami smakojošu zeķu dēļ vienmēr piesmaks arī jūsu tīrās drēbes. Un tāpat - lai arī kurpes ir netīras, tās taču gribēsiet ņemt līdzi... Latvietis teiktu - maisiņu nekad nevar būt par daudz!

4) Ņemiet līdzi tikai pašu nepieciešamāko. Nedēļu ilgā atvaļinājumā noteikti nav vajadzīgi 20 kilogrami bagāžas. Nav nepieciešams katru dienu vilkt citu bikšu pāri. Jo mazāk bagāžas būs jums līdzi, jo patīkams un ērtāks izvērsīsies ceļojums. Turklāt viegla bagāža sevi īpaši attaisnos gadījumā, ja, piemēram, sabiedriskā transporta darbinieki streikos un jums būs "pa galvu, pa kaklu" jāskrien kaut kur.

5) Uzziniet pakalpojumu orientējošās cenas. Neliela "googlēšana" pirms ceļojuma nekad par ļaunu nenāks. Bet ceļojuma laikā - pirms pakalpojuma saņemšanas, vienmēr pārprasiet cik būs jāmaksā.

6) Vienmēr kaut kur glabājiet pierakstītu savu viesnīcas adresi. Tas ir tikai loģiski.

7) Pārliecinieties, ka jums līdzi ir karte. Vai nu lejuplādējiet to viedtālrunī (vēlams vēl mājās atrodoties, lai izvairītos no papildu maksām par datu izmantošanu ārzemēs (ārpus Eiropas)) vai arī, ja dodat priekšroku, drukātai kartei - ņemiet to.

8) Ņemiet līdzi salvetes un roku dezinfekcijas līdzekli. Salvešu pielietojuma iespējas ir teju neizsmeļamas, bet roku dezinficētājs ļaus izvairīties no nepatīkamām saslimšanām.

9) Iemācieties pateikt "nē, paldies". Visbiežāk ceļotājiem tiek ieteikts apgūt tādas svešvalodas pamatfrāzes kā "sveiki", "jā, lūdzu", "paldies" un "vai jūs runājat angliski?". Tomēr atsevišķās zemēs jums noteikti jāprot pateikt "nē, paldies" vai "lūdzu, netraucējiet mani". Apgūtās nolieguma frāzes vietējā valodā lieliski noderēs, piemēram, kādā pārpildītā Āzijas tirgū.

10) Izmantojiet pārtikas preču veikalus. Lēta pārtika un vietējo garšu buķete – tas taču ir lieliski! Atrodot savai viesnīcai tuvāko pārtikas veikalu, ietaupīsiet kaudzēm naudas. Turklāt nav peļama doma par pikniku vietējā parkā.

11) Sagatavojieties gulēšanai visneiedomājamākajās vietās. Ausu aizbāžņi un acu maskas palīdzēs iemigt trokšņainā vai pārāk gaišā vidē.

12) Izmantojiet sabiedrisko transportu. Tas ir pietiekami ātrs, ērts un lēts pārvietošanās līdzeklis pat pavisam svešā pilsētā, turklāt vairumā gadījumu brauciens, piemēram, autobusā sniegs pilnīgāku ieskatu vietējā kultūrā nekā pārvietošanās taksometrā.

13) Iegādājieties ērtus un kvalitatīvus apavus. Tulznas ir tūristu ļaunākie ienaidnieki, bet augstpapēžu kurpes krietni apgrūtinās jūsu brīvdienas.

14) Iemācieties uzņemt saistošas fotogrāfijas. Noteikti nebrauciet mājās ar garlaicīgu pašportretu kaudzi. Atmiņas mēdz izgaist, tādēļ jums jāiemūžina kas sevišķs, skaists.

15) Smaidiet un uzvedieties pozitīvi. Smaids atvērs durvis tur, kur tās varētu likties ciet! Esiet pozitīvi un arī pret jums vietējie būs pozitīvi!

Avots: BalticTravelnews.com/Smartertravel.com/Travelandleisure.com

karlis - 3314
photo

2 nedēļas Taizemē 01/03 no 705 € !

Karstākie piedāvājumi uz Taizemi, Bangkoku 01/03 uz 2 nedēļām no 705 € !

EUR 705 | 01.03.2019 | Hot Travel

photo

Pastaigas bērniem ar ēzelīšiem Alpos

Ceļojums, kurā piedalās bērni, vecāki un ēzelīši, kas ir kā labākie palīgi un atbalstītāji, dodoties pastaigās kalnos kopā ar bērniem.

EUR 1040 | 08.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes. Ielūdzam apmeklēt. Ieejas biļetes uz starptautiskajām izstādēm.

EUR 25 | 31.05.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Mazā Venēcija

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 08.06.19 - 1 Dienas. Brauciens ar kuģīti pa Nemunas upes, Kintai tūja, Ventes rags, Miņģe

EUR 37 | 02.06.2019 | AP SAULI

photo

Ceļojums uz Gruziju un Armēniju

Ceļojuma cena 399 EUR + eksk. pakete 159 EUR. Izlidošana no Rīgas.

EUR 399 | 07.06.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv