Redakcijas sadaļu atbalsta

12 iemesli, lai apmeklētu Maskavu (12 apskates vērtas vietas Maskavā)

Maskava, Krievijas galvaspilsēta ir bagāta ar dažādiem vēsturiskiem skatiem, iespaidīgu arhitektūru, pasaules līmeņa muzejiem un kultūras pieminekļiem. Šajai pilsētai ir  bagātīga vēsture un tās ielās iespējams saskatīt dažādu laiku iezīmes. Maskavā un tās lielajā dažādo apskates objektu un laika pavadīšanas veidu klāstā ir ļoti viegli apjukt tāpēc, iespējams, jums palīdzēs šis 12 apskates vērto vietu tops.

Moskva upe

Maskavā tāpat kā Londonā vai Parīzē ir galvenā pilsētas upe un tās nosaukums ir Moskva. Pastaiga gar šo upi aizņem aptuveni 90 minūtes, bet tā ir to vērta – upe ved gar vairākām apskates vērtām ēkām un vietām, kā piemēram, Gorkija parku vai Kristus Glābēja katedrāli. Pa upi var izbraukt arī ar kuģīšiem, tiem ir dažādi maršruti un ilgumi, kas ir atkarīgi pārvadāšanas kompānijas.

Ļeņina mauzolejs

Lielākā daļa Sarkanā laukuma apskates vietu ir diezgan dārgas, bet ir arī kāda, ko iespējams apskatīt par brīvu un tas ir mauzolejs, kurā izstādīts komunistu revolucionāra Vladimira Ļeņina ķermenis. Padomju Savienības laikos mauzolejs pat tika uzskatīts par reliģisku vietu, pie kura ieejas cilvēki gaidīja pat stundām, lai tikai ieraudzītu Ļeņinu un atstātu ziedus. Šobrīd atmosfēra ir mainījusies un klīst baumas, ka mauzolejs tiks slēgts publiskai apskatei –jau tagad apmeklēšanas laiki ir ierobežoti.

Vasilija Svētlaimīgā katedrāle

Šī katedrāle bieži vien ir pirmais, par ko cilvēki iedomājas saistībā ar Maskavu. Katedrāli ievērojamu padara tās krāšņais, krāsainais izskats un sīpola formas kupoli. Šobrīd Vasilija Svētlaimīgā katedrāle ir muzejs un galvenais apskates objekts Sarkanajā Laukumā un reliģisks pasākums tajā norisinās tikai vienu reizi gadā, oktobrī.

Gorkija parks

Šis parks tika atvērts 1930. gadā un tajā redzamas Staļina impērijas stila pazīmes, piemēram, centrālā parka arka tikusi celta tā, lai tai pēc parādes Sarkanajā Laukumā cauri varētu izbraukt tanki. Mūsdienās parks ir aprīkots ar Wi-Fi un kalpo kā galvenā cilvēku satikšanās un laika pavadīšanas vieta. Parkā gandrīz vienmēr ir rosība, tajā cita citu nepārtraukti nomaina dažādas izklaides vietas – kafejnīcas, brīvdabas kino, bezmaksas jogas un deju nodarbības u.c.

Lielais Maskavas teātris

2011. gadā no jauna pēc renovācijas ticis atvērts Lielais Maskavas teātris, par kuru lielākoties ir dzirdējuši pat tie, kas īpaši neinteresējas par baletu vai operu. Teātrī iespējams redzēt gan klasiskus, gan eksperimentāla tipa iestudējumus, kas teātrim ir ļāvis saglabāt savu relevanci arī mūsdienās. Biļetes iespējams iegādāties vienīgi tiešsaistē un tās ir jārezervē laicīgi, jo var tikt izpārdotas jau mēnešiem uz priekšu. 2018. gadā Lielais Maskavas teātris ir slēgts no 29. jūlija līdz 12. septembrim.

Maskavas Valsts universitāte (galvenā ēka)

Universitātes galvenā ēka ir celta Staļina laikā un ir patiešām iespaidīga, tā ir augsta, plata un tās augstākais tornis ir izrotāts ar pīķi, kura galā ir zvaigzne. Ēkas uzcelšanas laikā tā bija augstākā celtne Eiropā un joprojām uzskatāma par augstāko izglītības iestādi pasaulē, tāpēc, uzkāpjot pēdējā stāvā, paveras lielisks Maskavas panorāmas skats.

Universālveikals GUM

Šim universālveikalam ir patiesi bagātīga un noslēpumaina vēsture – tas ir saglabājies kopš tas ticis uzcelts 1893. gadā un 1920. gadā pat kalpojis par Staļina biroju. Interesanti, ka šī veikala tualetēm 1918. gadā tika liegta pieeja, jo tās tika uzskatītas par pārāk izsmalcinātām, bet šobrīd viena no tām ir restaurēta un izmantojama par papildu samaksu. Universālveikalā joprojām ir atvērta Padomju laiku noskaņās ieturētā kafejnīca Stolovaya No 57 kā arī katru ziemu tiek atvērta arī slidotava.

Tretjakova Galerija

Šajā galerijā iespējams gūt plašu un dziļu ieskatu Krievijas mākslā laika posmā no 11. līdz 20. gadsimtam. Te ir iespējams aplūkot vairāk nekā 1300 mākslas darbu to skaitā slavenu autoru, kā piemēram, Andreja Rubļeva un Aleksandra Ivanova darbus. 25 minūšu gājiena attālumā no Tretjakova Galerijas atrodas Jaunā Tretjakovka, kur iespējams apskatīt arī pēdējo simts gadu Krievijas mākslinieku darbus.

MIBC (Maskavas Internacionālais biznesa centrs)

Šī vieta tiek saukta arī par “Maskavas pilsētu” un tā tiek nepārtraukti attīstīta. Šeit iespējams redzēt komerciālus debesskrāpjus un citas komerciālās ēkas. Šī nav īsti tipiska tūristiem paredzēta apskates vieta, bet tā varētu ieinteresēt tos, kuriem patīk izteikti moderna vide un debesskrāpji.

Centrālais bruņoto spēku muzejs

Šis muzejs tiek uzskatīts par vienu no labākajiem militārajiem muzejiem pasaulē un tajā iespējams ielūkoties Padomju militārajā vēsturē. Muzejā kopumā ir 24 zāles un lielākā daļa no tām ir veltīta Tēvijas kara eksponātu izstādēm. Šeit var apskatīt dažādas aukstā kara relikvijas, piemēram, spiegu aprīkojumu un ieročus, kā arī Padomju uzvaras karogu par godu 1945. gada Berlīnes reihstāgam. Muzeja brīvdabas ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk nekā 150 ieroči, lidmašīnas, raķetes, cīņas transportlīdzekļi un citi eksponāti.

Vinzavodas laikmetīgās mākslas centrs

Šis centrs tika izveidots 2007. gadā vecas vīna fabrikas vietā un mūsdienās tajā atrodamas 11 mākslas galerijas, daudz un dažādi veikali un kafejnīcas. Šeit pieejams bagātīgs Krievu laikmetīgās vizuālās mākslas un fotogrāfijas klāsts kā arī dažādas telpas un studijas māksliniekiem.

Zemnieku tirgus

Iepirkšanās tirgū ļauj sajust lauku atmosfēru atrodoties pilsētā. Vislabāk zināmākās zemnieku tirgošanās vietas ir Dorogomilovskija tirgus un Danilovskija tirgus. Šeit vietēji produktu audzētāji un veidotāji pārdod vis visādus labumus sākot ar marinētiem tomātiem un beidzot ar rokām veidotām tējkannām. Kioskos, kas atrodami tirgus teritorijā iespējams iegādāties arī pudelēs pildāmu alu.

Avots: BalticTravelnews.com/smartertravel.com

karlis - 3314
photo

Ceļojumi uz Ēģipti 23/02 no 529 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Viļņas lidostas 23/02 uz nedēļu no 529 € !

EUR 529 | 26.02.2019 | Hot Travel

photo

Pavasara svētki Viļņā- 02.03.19

Pavasara svētki Viļņā! Tirdziņš, koncerti, svinības- 02.03.2018, tikai 21.00 EUR, izbaudīsim pavasara tuvošanos kopā!

EUR 21 | 26.02.2019 | Nikos Travel

photo

Pavasara balle ar brāļiem Auzāniem

8. martā no plkst. 21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies brāļi Atis un Jānis Auzāni ar pavadošo sastāvu.

Valmieras TIC

photo

Brīvdienas visai ģimenei Jūrmalā!

NO 45 LĪDZ 70 EURO DIENNAKTĪ. Piedāvājums spēkā no 8. līdz 15.03.2019. Sanatorija “Jantarnij Bereg” piedāvā atpūtu ar labumu veselībai!

EUR 45 | 15.03.2019 | Jantarnij Bereg

photo

Maija svētki Gruzijā tikai 825 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, gids no Rīgas, degustācija, visas ieejas biļetes, ēdināšanas visas ekskursijas.

EUR 825 | 21.03.2019 | Antario

photo

Brīvdienas 5* SPA viesnīcā Lietuvā.

Brīvdienu piedāvājums - ceļojums uz Viļņu un Traķiem! Atpūta 5* SPA viesnīcā ar spa zonas apmeklējumu. Cena 49eur + 19eur (ekskursijas).

EUR 49 | 20.04.2019 | Interlux Travel

photo

AvioKase.lv kolekcijā - Vasara 2019!

Aviobiļetes uz skaistākajiem atvaļinājuma galamērķiem tagad pieejamas par ļoti labām cenām.

EUR 172 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Jāņu noskaņas Kirgizstānā

Kirgizstāna joprojām ir tūristu nepieradināts zemes nostūris, kur klejotājciltis turpina dzīvot saskaņā ar dabas neapstrīdamajiem likumiem.

EUR 1590 | 31.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv