Redakcijas sadaļu atbalsta

Jaunas iespējas atpūtai Ziemeļlatgalē

Jaunas iespējas atpūtai Ziemeļ

Foto: www.turisms.balvi.lv

Šovasar Ziemeļlatgalē tapis krietni plašāks piedāvājums atpūtai dabā un kultūrvides iepazīšanai – jaunas iespējas gan baudīt atpūtu uz ūdeņiem, gan garšīgi paēst un kaut ko jaunu uzzināt!

Viesojoties Balvos noteikti iesakām izmantot iespēju doties izbraucienā ar jaunām koka laivām Balvu ezerā, lai baudītu dabu un un pilsētas skaistumu no cita skatu punkta. Laivu noma “Krastmala” Balvu ezerā piedāvā 2 koka laivas, kas katra paredzētas 3 personām. Laivošanas priekus var baudīt darba dienās no plkst. 16:00, savukārt brīvdienās – visu dienu, iepriekš piezvanot un rezervējot – 24843893.

Tiem, kam sirdij tuvāka aktīvā atpūta – jaunas iespējas gan Balvu, gan Viļakas ezeros izmantot SUP dēļu nomu un baudīt skaistos ezeru skatus un dabisko vidi. Papildus informācija un SUP dēļu rezervēšana: Balvu ezerā - 26351072 , Viļakas ezerā – 26292288, www.facebook.com/Ezerture , Instagram @ezerture.

Veikparks Balvu ezerā “Wake up Balvi” paplašinājis savu piedāvājumu, dodot iespēju ne tikai veikot, bet arī iznomāt SUP dēļus, katamarānus un āra kubulu turpat ezermalā. Plašāk – www.wakeupbalvi.lv un www.facebook.com/wakeupbalvi, Instagram @wakeupbalvi.

Asāku izjūtu cienītājiem un komandu spēlētājiem noteikti jāizmanto iespēja piedalīties lāzertaga spēlē Kārsavā vai nupat darbību uzsākšajā Silgaiļu peintbola laukumā Baltinavā.  Lāzertags ir aktīva sporta spēle, kas līdzinās peintbolam un airsoftam. Šī spēle ir pilnīgi droša, nesāpīga, kā arī draudzīga videi. Plašāka informācija un rezervēšana - 27881757,   www.facebook.com/lasertaglatgale/ un Instagram @lasertaglatgale. Savukārt peintbola laukums Baltinavā ir ierīkots bijušās fermas kompleksa "Silgaiļi" teritorijā un tajā ir pieejami 20 pilni inventāra komplekti. Pirms doties spēlēt, noteikti sazinieties un piesakieties – 26486676.

Ziemeļlatgalē paplašinās arī marķēto velomaršutu tīkls un papildus jau esošajiem velomaršutiem Nr. 777 Viļakas novadā, Nr. 780 un Nr. 781 Balvu novadā, kā arī Nr. 776 Kārsavas novadā, maijā tika atklāts jauns marķēts maršruts Baltinavas novadā – Nr. 785, kas ved cauri Grīvas mežiem, ļaujot  baudīt Latgales mežu skaistās ainavas, divus ezerus - Svātūni un Motrīni, kas ir aizsargājama Natura 2000 teritorija. Motrīnes ezera krastā ir ierīkota mājīga atpūtas vieta ar soliem, galdu, nojumi un ugunskura vietu. Apkārtnes mežos ir apskatāmas partizānu apmetnes vietas un atjaunots bunkurs, kā arī mistiskā Zelta priede, kura nes veiksmi. Informācija par velotūrisma maršrutiem Ziemeļlatgalē pieejama www.turisms.balvi.lv, www.vilaka.lv , www.visit.karsava.lv un www.baltinava.lv, kā arī uz vietas tūrisma informācijas centros.

Aicinām arī kultūras un kulināro gardumu baudītājus uz Ziemeļlatgali, jo šovasar durvis atvēruši vairāki jauno objekti, kā arī esošie ir papildinājuši savu piedāvājumu. Rugājos iegriezieties Koka gudrību darbnīcā, kurā var uzzināt vairāk par koku kā latviskās dzīvesziņas un veselības veicinātāju. Saimnieks iepazīstinās ar druīdu horoskopu, pastāstīs par koka spēku un pielietojumu. Ikkatrs apmeklētājs varēs iegādāties savu Laimes pogu! Piedāvājumā dažādas nodarbības ar koku un saimnieka īpašais piedāvājums pieaugušajiem – degustācija “Meža šalkas”. Apmeklējums noteikti iepriekš jāpiesaka – 26263396.

Savukārt kulināros piedāvājumus aicinām doties baudīt uz brīvdienu māju “Noras” Balvu novada Krišjāņos, kur vasaras nedēļas nogalēs darbosies brīvdienu kafejnīca. Šeit ēdiens tiek gatavots, izmantojot vietējo produkciju, kā arī labākās Latgales kulinārā mantojuma tradīcijas. 14. jūlijā “Noras” svinēs māju simtgadi un ciemos tiek aicināts ikviens, lai kopīgi baudītu gan lauku vidi un dabu, gan koncertu un lustīgu zaļumballi. Papildus informācijai un apmeklējuma pieteikšanai – 26519272.

Jūlijā darbu pilnā apjomā uzsāks arī atjaunotās Rekavas dzirnavas Viļakas novada Rekavā, pildot nu jau pavisam citu funkciju. Rekavas jeb Polfalndera dzirnavas tika celtas 1932. gadā. Toreiz tajās tika malti milti un pārstrādāta vilna. Laikiem mainoties, mainījās arī nodarbošanās veidi, līdz brīdim, kad tās pilnībā pārtrauca savu darbību. Atjaunošanas darbi tika uzsākti 2016. gadā un šobrīd dzirnavu darbības galvenā ideja ir pavisam vienkārša: audzēt, pārstrādāt un ēst vietējo, kvalitatīvu produktu, lai maksimāli izvairītos no nezināmas izcelsmes produktu lietošanu ikdienā, kā arī celt godā senču receptes un ēdienus. Pirms doties uz dzirnavām, noteikti piezvaniet un piesakiet savu viesošanos – 26422231.

Šovasar Ziemeļlatgales novados – Balvos, Viļakā, Rugājos, Baltinavā un Kārsavā notiks arī daudz un dažādi atpūtas, sporta un kultūras notikumi. Lielākie no tiem, kurus sirsnīgi aicinām apmeklēt:

9.jūnijā “Motociklu vasara 14” Balvos

16. jūnijā Balvu ezerā Latvijas čempionāta ūdens motocikliem 2.posms

16.-17. jūnijā “RUGAJI TROPHY” OFFroad sacensības - ATV “Canam Trophy”  un auto “Canam Trophy” 2018 kausu izcīņa Rugāju novadā Medņu trasē

21. jūnijā Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” noslēguma pasākums Viļakā

20.-21. jūlijā Balvos “Balvu novada Gaismas svētki”

3.-5. augustā “Ziemeļlatgale retro 12” - ekspedīcija Marienhauzena-Marienburga Viļakas, Balvu un Alūksnes novados

18.-25. augustā Kārsavas novada svētki

25.-26. augustā 19. Kamermūzikas festivāls Balvu muižā

15. septembrī 17. Meilys aiļu i dzīsmu festivāls „Upītes Uobeļduorzs” – vecākais latgaliešu festivāls pasaulē Viļakas novada Upītē


Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par pasākumiem novadu mājaslapās, kā arī tūrisms informācijas centru Facebook.com kontos: @BalvuNovadaTic , @visit.karsava , @visit.vilaka , @visit.rugaji , @baltinavasnovads.


Avots: www.turisms.balvi.lv

BAT - 3272
photo

Supercena uz Turciju 26/06 no 237 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 26/06 uz nedēļu no 237 € !

EUR 237 | 26.06.2018 | Hot Travel

photo

Dārza svētki Rundāles pilī

30.jūnijā notiks tradicionālie Dārza svētki. Šogad Dārza svētki veltīti tēmai “18. gadsimta izklaides”.

Bauskas TIC

photo

Jūnija piedāvājums

Nakšņošana. muzeja apmeklējums un vakariņas

EUR 77 | 30.06.2018 | Jaunmoku pils

photo

Līgo leģendas par IZDEVĪGĀM CENĀM!

Līgo leģenda – tas ir alus kauss! Iedvesmojies svētkiem un atrodi savu alus baudīšanas sabiedroto par IZDEVĪGĀM CENĀM!

Arkolat

photo

Šveices brīnumainā daba

Šveices bagātība ir tās daba - rāmie kalnu ezeri, kuros spoguļojas Alpu sniegotās virsotnes, miniatūri ciematiņi un neparasti zilais debesu jums. Izbaudi!

EUR 1195 | 31.07.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Kambodža + Pludmale

Eksotika un Pludmale

EUR 1899 | 18.09.2018 | Antario

photo

Atpūtas ceļojumi

Karstās ceļazīmes no Novatours, Teztour, Kidy Tours, Alida Tūrs, Mouzenidis Travel...

EUR 299 | 30.09.2018 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

KAMERMŪZIKAS DIENAS JĒKABPILĪ

04.10.2018-18.10.2018 Jēkabpils Tautas namā notiks "Kamermūzikas dienas Jēkabpilī"!

Jēkabpils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv