Redakcijas sadaļu atbalsta

Lībiešu krasts – ceļā uz Nacionālo nemateriālā kultūras mantojuma sarakstu

2018. gada 7. maijā Ventspils bibliotēkā pulcējās Ventspils, Dundagas un Rojas novadu pašvaldību, kā arī biedrību “Līvu (lībiešu) savienība “Līvõd Īt”, “Līvõ Kultūr sidām” (Lībiešu kultūras centrs) un LLTA “Lauku ceļotājs” vadītāji, lai pārrunātu nākotnes ieceres un darbus lībiešu kultūras mantojuma saglabāšanā un attīstīšanā.
Šī tikšanās uzskatāma par vēsturisku, jo pirmo reizi pie viena galda ar lībiešiem saistīto jautājumu apspriešanai sēdušās visas trīs pašvaldības, kuru teritorijās atrodas lībiešu kultūrvēsturiskā teritorija “Lībiešu krasts”, šajā procesā turklāt piedaloties arī lībiešu sabiedriskajām organizācijām.
Lai veidotu tālāku sadarbību, tikšanās dalībnieki parakstīja memorandu, ar kuru vienojās par sadarbību lībiešu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un attīstīšanā, tā iekļaušanā Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā un tālākā virzībā uz UNESCO.
Dundagas novada vārdā memorandu parakstīja pašvaldības domes priekšsēdētājs Aldis Felts, Ventspils novada vārdā – pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, Rojas novada vārdā – pašvaldības domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, biedrības Līvu (lībiešu) savienības “Līvõd Īt” vārdā – tās vadītāja Ieva Ernštreite, “Līvõ Kultūr sidām” vārdā – tās vadītājs Valts Ernštreits un LLTA “Lauku ceļotājs” vārdā – prezidente Asnāte Ziemele.
Pēc vairākām Ziemeļkurzemes lībiešu sanāksmēm un priekšlikumu apkopojumiem šobrīd tiek izstrādāts Ziemeļkurzemes lībiešu nemateriālā kultūras mantojuma elementa saglabāšanas plāns 5 gadiem. Plāns kalpos kā pamats Lībiešu krasta kultūras mantojuma pieteikumam Nacionālajam nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam un cerams vēlāk - arī iekļaušanai UNESCO sarakstā.
2018. gada 18. maijā Mazirbes Lībiešu tautas namā tiks rīkota noslēguma tikšanās Ziemeļkurzemes lībiešu nemateriālā kultūras mantojuma elementa saglabāšanas plāna prezentācijai, uz kuru tiek aicināti visi interesenti. Tikšanās laikā uzrunu teiks arī Latvijas Republikas kultūras ministre, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Asamblejas prezidente Dace Melbārde.
Projekta "Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis" ietvaros norisinās aktīvs darbs, lai Lībiešu krasts kļūtu arī par atpazīstamu tūrisma galamērķi Latvijā un lai šī reģiona tradicionālās vērtības būtu pieejamākas, saprotamākas un pievilcīgākas gan ārvalstu, gan vietējiem tūristiem. Lībiešu krasta iepazīšanai ir izstrādāti vairāki izdevumi:
•    Maršruta karte “Līvu krasts aicina!”
Kopā ar Dundagas un Ventspils novadu pašvaldībām ir izstrādāts Lībiešu krasta maršruta izdevums – buklets “Līvu krasts aicina!”. Šis maršruts un izdevums ir veidots, lai ceļotāji varētu iepazīt unikālu etniskās kultūras reģionu Latvijā - Lībiešu krastu. Ar šī maršruta palīdzību ir iespējams iepazīt reģiona tradicionālos ēdienus, svētku tradīcijas un citas vērtības, kas šo reģionu padara tik unikālu un kura tradīcijas joprojām caurvij vietējo iedzīvotāju ikdienu. Izdevums ir pieejams gan elektroniski www.celotajs.lv mājas lapā, gan drukātā veidā.
Maršrutu karte pieejama šeit: http://www.celotajs.lv/lv/p/view/LibiesiKarte2018
Līvu krasta maršruts “Līvu krasts aicina!” ir atrodami arī www.celotajs.lv mājas lapas sadaļā “Ceļojumi”: http://www.celotajs.lv/lv/e/libiesu_krasts
•    Tūrisma ceļvedis
Šobrīd kopā ar projekta partneriem aktīvi strādājam pie nākamā Lībiešu krasta izdevuma –tūrisma ceļveža, kas sniegs jau plašāku ieskatu reģiona kultūrā un tradīcijās. Ceļvedī būs iekļauti Lībiešu krasta vēstures fakti, svarīgākie ikgadējie notikumi, kā arī tūrisma objekti, kur var iepazīt reģiona kultūrvēsturisko mantojumu. Ceļvedī iekļauti arī interesanti fakti un mazā vārdnīca.
•    Stila grāmata
Kopā ar Dundagas novada pašvaldību esam sagatavojuši Lībiešu krasta stila grāmatu, kas iepazīstina ar reģiona vizuālo identitāti, kā arī sniedz informāciju par etnisko kultūru, tās vērtībām un iezīmēm, tādējādi cildinot un saglabājot Lībiešu krasta kultūrvēsturisko mantojumu. Stila grāmatu var izmantot visi, kas ikdienā uztur un daudzina reģiona tradīcijas - tūrisma pakalpojumu sniedzēji, vietējās organizācijas u.tml. Stila grāmatā ietvertā informācija un grafiskie elementi ir lietojami mārketinga un komunikācijas vajadzībām – tūrisma brošūrās, mājas lapās, uz suvenīriem u.c. Izdevums būs pieejams gan elektroniski www.celotajs.lv mājas lapā, gan drukātā veidā. Stila grāmata pieejama šeit:
http://www.celotajs.lv/lv/p/view/StilaGramataLibiesi
•    Setu, Kihnu, Suitu un Līvu krasta kultūras kalendārs
Projekta ietvaros tapis kopīgs 2018. gada kalendārs, kur katrā mēnesī atzīmēti katra reģiona – gan Setu zemes un Kihnu salas Igaunijā, gan Suitu novada un Lībiešu krasta Latvijā – svētku dienas un notikumi.


Projekts "Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis" tiek īstenots
Igaunijas-Latvijas Programmas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ietvaros.


Avots: LLTA Lauku ceļotājs

BAT - 3272
photo

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 17 | 19.08.2018 | Hercogs Mārupe

photo

ĪPAŠAS CENAS, skolas sezonu uzsākot!

Ieskaties ARKOLAT skolas sezonas piedāvājumā - krūze €0.50, glāze €0.19, šķīvis €0.68, dakša vai zupas karote - €0.15! Apskati arī citus piedāvājumus!

EUR 0.08 | 25.08.2018 | Arkolat

photo

Biznesa pusdienas Hercogā!

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | 17.08.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Skaistas salvetes ar skaistu atlaidi!

Visai PAW precei 30% atlaide! Augustā PAW salvetes, dāvanu maisiņus un vienreizējās lietošanas preces vari iegādāties par lielisku cenu!

EUR 0.33 | 20.08.2018 | Arkolat

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

SIMMER ĪPAŠAI PIEDĀVĀJUMS 18.08

Rezervē sev 18.08, jo esam sagatavojuši īpaši izsmalcinātu un gardu vakariņu piedāvājumu Restorānā Simmer, Jūrmalā.

EUR 54 | 18.08.2018 | Simmer

photo

Koncertprogrammā "Kontrasti"

14. septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centra jauno koncertsezonu atklās Maestro Raimonds Pauls, solisti Kristīne Prauliņa, Mārtiņš Ruskis un pavadošais sastāvs Raimonda Macata vadībā.

Valmieras TIC

photo

Vakariņas uz tilta!

Jums tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja ieturēt vakariņas neparastā vietā – uz koka tilta Daugavpils cietoksnī! Informācijai un rezervācijām: 65404912; 26449106.

EUR 30 | 21.08.2018 | Park Hotel Latgola

photo

Akordeonistu koncerts “Zelta kāzas Odesā”

14.septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Valmiera” izskanēs akordeonistu koncerts “Zelta kāzas Odesā”, kurā apvienojoties diviem ansambļiem – “Excelsus” un “L’Chaim” – tiks uzburta īsta svētku sajūta.

Valmieras TIC

photo

Veloekskursija uz Beverīnas novadu

Svētdien, 19.augustā, plkst.11.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina doties veloekskursijā uz Beverīnas novada pusi kopā ar aktīvo velobraucēju Santu Paegli.

Valmieras TIC

photo

KURSHI HOTEL & SPA & Līvu akvaparks

Plāno brīvdienas ar ģimeni? Teicama izvēle - atpūta Jūrmalā - KURSHI HOTEL & SPA un Līvu Akvaparkā! Izdevīgāks cenu piedāvājums spēkā no 19/08/2018!

Kurshi Hotel & SPA

photo

Amatierteātra izrāde "Mūža maize"

16. augustā plkst.19.00 Valmieras pilsdrupu estrādē notiks Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde "Mūža maize" (režisors Andris Liepiņš).

Valmieras TIC

photo

Čarlstona pusdienu piedāvājums

Aicinām uz pusdienām!

EUR 3 | 17.08.2018 | Čarlstons

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 31.10.2018 | AvioKases.lv

photo

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

photo

Olgai Dreģei 80- jubilejas koncerts

24. augustā pl.19.00 Saulkrastu estrādē leģendārās Olgas Dreģes 80 gadu jubilejas koncerts.

EUR 10.00 | 24.08.2018 | Saulkrastu TIC

photo

Pasākumi augustā Valmierā un tās apkārtnē

Aicinām apmeklēt Valmieras Vasaras teātra festivāla izrādes pilsētvidē, kā arī citus koncertus,izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

photo

BROKASTIS JŪRAS KRASTĀ

Nesteidzīgi baudiet brokastis uz vasaras terases restorāna LIGHT HOUSE JURMALA ar skatu uz jūru

Light House Jurmala

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv