Redakcijas sadaļu atbalsta

Cult-RInG projekta partneri tiekas Zviedrijā

Cult-RInG projekta partneri ti

Foto: www.vidzeme.lv

No 17. līdz 19. aprīlim Zviedrijas Vastra reģionā tika aizvadīts otrais starptautiskais projekta Cult-RInG tematiskais darba seminārs, lai pārrunātu labās prakses piemērus Kultūras Maršrutu izveidošanā.

Seminārs tika organizēts Nosundā, caur kurieni ved pārgājienu maršruts „Svētā Olafa ceļš”. Darba cēlienu uzsākot, klātesošie dalījās labajā pieredzē no iepriekšējiem pārrobežu projektiem kā CERTESS un CHARTS (arī Vidzemes Tūrisma asociācija šajā projektā bija viens no partneriem).

Projekta partneri un semināra dalībnieki apmainījās ar pieredzi savos reģionos un dalījās zināšanās, kas saistītas ar kultūras maršrutu izveidošanu un uzturēšanu. Galvenokārt uzsvars tika likts uz nosacījumiem, kas jāņem vērā, lai izveidotu ilgtspējīgu tūrisma piedāvājumu. Ņemot vērā, ka maršruti, lielākoties, ved caur nelielām pilsētām un lauku teritorijām, svarīgi ir veidot pozitīvu komunikāciju vietējām pašvaldībām un iedzīvotājiem.

Zviedrijas partneri iepazīstināja ar Skāneleden takām, kas ved Zviedrijas dienvidu reģionā. Maršruts ir sadalīts piecās dažās takās un ir vairāk nekā 1000km garš. Jau vairākus gadus organizācija strādā pie tā, lai atjaunotu trašu marķējumu, informatīvās zīmes, kā arī strādā pie informačijas, ko sniegt potenciālajiem apmeklētājiem.

Kā ļoti spilgts piemērs tika prezentēts Lazio reģions Itālijā, caur kuru ved Via Francigena. Maršruts ir pilgrimu ceļš, kas ved no Centrāl Eiropas Ziemeļiem uz Itālijas Dienvidiem. Cult-RinG partneri no 20. - 24. maijam dosies uz Itāliju apmācības braucienā, lai apskatītu infrastruktūru, marķēšanu un mācītos no labās prakses.

Pēc darba sesijas projekta partneriem bija iespēja apskatīt apkārtni un iepazīties ar Svētā Olafa ceļu, tā infrastuktūru un uzdot savus jautājumus maršruta koordinatoriem un iesaistītajām institūcijām.

Pieredzē dalījās projekta Cult-RInG partneri no Kipras, Grieķijas, Itālijas, Portugāles, Zviedrijas un, protams, Latvijas.

No Latvijas projekta pasākumā piedalījās Alise Plaude (Vidzemes Tūrisma asociācija, Cult- RInG projekta partneris no Latvijas) kopā ar: Aināru Šteinu no Līgatnes novada pašvaldības, Ellu Frīdvaldi – Andersoni no Amatas novada pašvaldības, Gitu Memmēnu no Saulkrastu novada pašvaldības, Elīnu Grūbu - Kazansku no Olaines novada pašvaldības, Ievu Tumanu no Salaspils novada pašvaldības.

Projekta vadošais partneris ir Centrālās Maķedonijas reģionālais attīstības fonds, centrālās Maķedonijas reģiona pārstāvniecība, tā kopējais budžets ir 1 325 249.00 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts norisinās no 01.01.2017 - 31.12.2020.


Cult-Ring project is made possible by the financial support from the European Union – the Interreg Europe programme and European Regional Development Fund (ERDF).

Avots: www.vidzeme.lv

photo

Siguldas svētki 2018

No 25. līdz 27. maijam norisināsies Siguldas svētki, kuros ievziedu laikā apmeklētāji kopā ar novada iedzīvotājiem varēs svinēt pilsētas svētkus!

Siguldas novada TIC

photo

Supercena uz Turciju 29/05 no 213 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 29/05 uz nedēļu no 213 € !

EUR 213 | 31.05.2018 | Hot Travel

photo

Iepazīsti Gulbenes novadu

Aicinām apmeklēt 7 kultūrvēsturiskā mantojuma centrus un ekspozīcijas par īpašu cenu!

Gulbenes novada TIC

photo

7.Starptautiskais grafikas simpozijs

No 25. maija līdz 8. jūnijam Daugavpilī norisināsies starptautiskais Latgales grafikas simpozijs, ko rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

Daugavpils TIC

photo

Turcija un turcijas kūrorti

Lēti lidojumi uz Turciju un turcijas kūrortiem ar Turkish Airlines. Antālija...

EUR 214 | 10.06.2018 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

KONCERTS “Paldies, Tev Draugs”

14.07.2018 plkst. 19.00 Krustpils brīvdabas estrādē aicinām uz koncertu "Paldies, Tev Draugs"!

EUR 6 | 14.07.2018 | Jēkabpils TIC

photo

Lielais Vjetnamas ceļojums

Joprojām tūristu neizlutināta, Vjetnama atalgos Tevi ar iespēju ienirt autentiskā Āzijas kultūrā. Ceļot pa šo zemi – tas ir piedzīvojums ik dienu. Pievienojies!

EUR 2270 | 15.08.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Pasakainā atpūta Batum

Izlidošana no Rīgas.

EUR 365 | 13.09.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv