Redakcijas sadaļu atbalsta

Cult-RInG projekta partneri tiekas Zviedrijā

No 17. līdz 19. aprīlim Zviedrijas Vastra reģionā tika aizvadīts otrais starptautiskais projekta Cult-RInG tematiskais darba seminārs, lai pārrunātu labās prakses piemērus Kultūras Maršrutu izveidošanā.

Seminārs tika organizēts Nosundā, caur kurieni ved pārgājienu maršruts „Svētā Olafa ceļš”. Darba cēlienu uzsākot, klātesošie dalījās labajā pieredzē no iepriekšējiem pārrobežu projektiem kā CERTESS un CHARTS (arī Vidzemes Tūrisma asociācija šajā projektā bija viens no partneriem).

Projekta partneri un semināra dalībnieki apmainījās ar pieredzi savos reģionos un dalījās zināšanās, kas saistītas ar kultūras maršrutu izveidošanu un uzturēšanu. Galvenokārt uzsvars tika likts uz nosacījumiem, kas jāņem vērā, lai izveidotu ilgtspējīgu tūrisma piedāvājumu. Ņemot vērā, ka maršruti, lielākoties, ved caur nelielām pilsētām un lauku teritorijām, svarīgi ir veidot pozitīvu komunikāciju vietējām pašvaldībām un iedzīvotājiem.

Zviedrijas partneri iepazīstināja ar Skāneleden takām, kas ved Zviedrijas dienvidu reģionā. Maršruts ir sadalīts piecās dažās takās un ir vairāk nekā 1000km garš. Jau vairākus gadus organizācija strādā pie tā, lai atjaunotu trašu marķējumu, informatīvās zīmes, kā arī strādā pie informačijas, ko sniegt potenciālajiem apmeklētājiem.

Kā ļoti spilgts piemērs tika prezentēts Lazio reģions Itālijā, caur kuru ved Via Francigena. Maršruts ir pilgrimu ceļš, kas ved no Centrāl Eiropas Ziemeļiem uz Itālijas Dienvidiem. Cult-RinG partneri no 20. - 24. maijam dosies uz Itāliju apmācības braucienā, lai apskatītu infrastruktūru, marķēšanu un mācītos no labās prakses.

Pēc darba sesijas projekta partneriem bija iespēja apskatīt apkārtni un iepazīties ar Svētā Olafa ceļu, tā infrastuktūru un uzdot savus jautājumus maršruta koordinatoriem un iesaistītajām institūcijām.

Pieredzē dalījās projekta Cult-RInG partneri no Kipras, Grieķijas, Itālijas, Portugāles, Zviedrijas un, protams, Latvijas.

No Latvijas projekta pasākumā piedalījās Alise Plaude (Vidzemes Tūrisma asociācija, Cult- RInG projekta partneris no Latvijas) kopā ar: Aināru Šteinu no Līgatnes novada pašvaldības, Ellu Frīdvaldi – Andersoni no Amatas novada pašvaldības, Gitu Memmēnu no Saulkrastu novada pašvaldības, Elīnu Grūbu - Kazansku no Olaines novada pašvaldības, Ievu Tumanu no Salaspils novada pašvaldības.

Projekta vadošais partneris ir Centrālās Maķedonijas reģionālais attīstības fonds, centrālās Maķedonijas reģiona pārstāvniecība, tā kopējais budžets ir 1 325 249.00 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts norisinās no 01.01.2017 - 31.12.2020.


Cult-Ring project is made possible by the financial support from the European Union – the Interreg Europe programme and European Regional Development Fund (ERDF).

Avots: www.vidzeme.lv

BAT - 3272
photo

Supercena uz Grieķiju 01/09 no 179 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 01/09 uz nedēļu no 179 € !

EUR 179 | 31.08.2018 | Hot Travel

photo

Kāzas Grieķijā no 1163 €

EUR 1163 | 31.08.2018 | Latvia Tours

photo

Spāniju ar Azūra krasta apmeklējumu!

Ceļojuma laikā apmeklēsim divas vastis - Spāniju un Franciju!Interesantas ekskursijas un silta saule! Cena 299eur+189eur (ekskursijas)

EUR 299 | 13.09.2018 | Interlux Travel

photo

IESTUDĒJUMS “LUTIŠĶI. SIMTGADE”

20. septembrī, plkst.18.30 Daugavpils teātrī notiks režisores Paulas Pļavnieces, dramaturģes Justīnes Kļavas un mākslinieces Daces Slokas komandas iestudējums – “Lutišķi. Simtgade”.

Daugavpils TIC

photo

Saulainā Meksika ar atpūtu Kankūnā

Meksika iedarbojas uz visiem maņu orgāniem vienlaicīgi. Koša un karstasinīga, tā liek sirdij pukstēt straujāk. Ļaujies Meksikas vilinājumam!

EUR 3150 | 01.10.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Atpūta Punta Cana un Bavaro no 1475 €

Izlidošana no Rīgas uz 11 naktīm. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana (viss iekļauts).

EUR 1475 | 04.12.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv