Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmēji diskutē par sadarbības iespējām

“Apvienotie Arābu Emirāti ir svarīgākais Latvijas tirdzniecības partneris Līča reģionā un spēcīgu impulsu mūsu ekonomiskās sadarbības attīstībai devusi augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. Vienlaikus, pagājušā gada nogalē atklātais airBaltic tiešais reiss uz Abū Dabī ir nozīmīgs solis ne tikai tūrisma izaugsmē, bet arī sociālo kontaktu veidošanā un abu valstu ekonomiskā dialoga stiprināšanā,” šī gada 9. maijā, uzrunājot Dubaijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras delegācijas pārstāvjus apaļā galda diskusijas laikā pauda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ekonomikas ministrs atzinīgi novērtēja arī Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ekonomikas ministra Sultāna Bin Saīda Al Mansūri (Sultan Bin Saeed Al Mansoori) vizīti Latvijā šā gada 2.maijā, kuras laikā puses nāca klajā ar priekšlikumu drīzumā sasaukt pirmo Latvijas – AAE Starpvaldību komisijas sēdi, kas izveidota līguma par ekonomisko sadarbību ietvaros.

“Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu tirdzniecības apgrozījums arvien pieaug. Redzamākie panākumi Apvienoto Arābu Emirātu tirgū ir Latvijas pārtikas ražotājiem - 2017.gadā pārtikas preču eksports pieaudzis par 48%. Labi panākumi ir arī Latvijas kokrūpniekiem. Vienlaikus mēs saskatām iespējas attīstīt sadarbību inovāciju, izglītības, jaunuzņēmumu un citās jomās,” sarunās ar AAE uzņēmējiem atzina ekonomikas ministrs A.Ašeradens.

Diskusijas laikā AAE uzņēmēji atzina, ka ir ieinteresēti paplašināt sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem cita starpā minot tādas jomas kā pārtika un lauksaimniecība, loģistika, tūrisms, tai skaitā veselības tūrisms.

Šonedēļ, no 8. līdz 10. maijam Latvijā viesojas AAE uzņēmēju delegācija Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāja Madžida Saida Al Gurair (Majid Saif Al Ghurair) vadībā. Delegācijas sastāvā ir kā Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji, tā arī komersanti no informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, pārtikas, nekustamā īpašuma, tekstila ražošanas, kinoindustrijas u.c. nozarēm.

AAE delegācijas vizītes ietvaros 9. maijā, Rīgā norisinājās apaļā galda diskusija, kurā piedalījās arī vairāk kā 20 Latvijas uzņēmumu un institūciju pārstāvji, tai skaitā no transporta un loģistikas, jaunuzņēmumu, IKT, finanšu, nekustamā īpašuma, pārtikas ražošanas u.c. nozarēm.

Vizītes ietvaros AAE delegācija tiksies ar Latvijas Republikas Valsts prezidentu R.Vējoni, kā arī apmeklēs IT Demo centru, loģistikas centru Rīgas Brīvostā.

Kā ziņots iepriekš, 2017. gada 25.-28. februārī Valsts prezidenta R.Vējoņa vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos ietvaros ekonomikas ministrs A.Ašeradens apmeklēja arī Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameru. Lai sekmētu Latvijas un AAE ekonomiskās sadarbības paplašināšanu, vizītes ietvaros notika AAE – Latvijas biznesa forums, kā arī abu valstu uzņēmēji tikās kontaktbiržā.

AAE jau šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris starp Līča valstīm un 12.lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības valstīm. Pēdējo gadu laikā Latvijas un AAE ārējās tirdzniecības apgrozījums ir dubultojies.

Avots: www.em.gov.lv

photo

Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti

2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''.

Valmieras TIC

photo

Dokumentālā foto izstāde Valmierā

Dokumentālā foto izstāde ''Brīvības sardzē-Saharova balva trijos gadu desmitos'' līdz 1.februārim apskatāma Valmieras integrētajā bibliotēkā.

Valmieras TIC

photo

Jauna trauku kolekcija SEASONS!

Sekojot jaunākajām modes tendencēm, piedāvājam porcelāna traukus no PORLAND, kas izceļas ar izcilu dizainu, neredzētiem krāsu salikumiem un unikālu materiālu.

EUR 2.11 | 23.01.2019 | Arkolat

photo

Īpašais ziemas piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais Ziemas vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 pers...

EUR 85 | 28.02.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Dzīvās mūzikas vakars!

11.stāva panorāmas restorāns „Le Sommet” aicina Jūs 25. janvārī pavadīt neaizmirstamu dzīvās mūzikas vakaru kopā ar akustisko duetu „Kristīne Timermane un Gatis Ivans”

Bellevue Park Hotel Riga

photo

Pasākums ''Vasarai ziemā būt''

Lieliskas mūzikas pavadībā pasākuma apmeklētājiem iespējams atpūsties vairākās vasarīgās noskaņās iekārtotās atpūtas zonās un baudīt dažādus gastronomijas meistardarbus un vasarīgas aktivitātes.

Valmieras TIC

photo

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 102 | 28.02.2019 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Valmieras Ziemas mūzikas festivāls

No 17. līdz 20.janvārim ikviens aicināts apmeklēt Starptautisko Ziemas mūzikas festivālu.

Valmieras TIC

photo

Ceļotājas piedzīvojumi Ganā

31.janvārī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz Ceļotāju stāstu vakaru par eksotisko Āfrikas valsti Ganu!

Valmieras TIC

photo

2019.gada pasākumi Valmieras pusē

2019.gadā aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas, sporta un citus pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

Pasākumi Valmierā janvārī

Janvārī aicinām pavadīt muzikālās noskaņās, baudot koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv