Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmēji diskutē par sadarbības iespējām

Latvijas un Apvienoto Arābu Em

Foto: www.em.gov.lv

“Apvienotie Arābu Emirāti ir svarīgākais Latvijas tirdzniecības partneris Līča reģionā un spēcīgu impulsu mūsu ekonomiskās sadarbības attīstībai devusi augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. Vienlaikus, pagājušā gada nogalē atklātais airBaltic tiešais reiss uz Abū Dabī ir nozīmīgs solis ne tikai tūrisma izaugsmē, bet arī sociālo kontaktu veidošanā un abu valstu ekonomiskā dialoga stiprināšanā,” šī gada 9. maijā, uzrunājot Dubaijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras delegācijas pārstāvjus apaļā galda diskusijas laikā pauda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ekonomikas ministrs atzinīgi novērtēja arī Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ekonomikas ministra Sultāna Bin Saīda Al Mansūri (Sultan Bin Saeed Al Mansoori) vizīti Latvijā šā gada 2.maijā, kuras laikā puses nāca klajā ar priekšlikumu drīzumā sasaukt pirmo Latvijas – AAE Starpvaldību komisijas sēdi, kas izveidota līguma par ekonomisko sadarbību ietvaros.

“Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu tirdzniecības apgrozījums arvien pieaug. Redzamākie panākumi Apvienoto Arābu Emirātu tirgū ir Latvijas pārtikas ražotājiem - 2017.gadā pārtikas preču eksports pieaudzis par 48%. Labi panākumi ir arī Latvijas kokrūpniekiem. Vienlaikus mēs saskatām iespējas attīstīt sadarbību inovāciju, izglītības, jaunuzņēmumu un citās jomās,” sarunās ar AAE uzņēmējiem atzina ekonomikas ministrs A.Ašeradens.

Diskusijas laikā AAE uzņēmēji atzina, ka ir ieinteresēti paplašināt sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem cita starpā minot tādas jomas kā pārtika un lauksaimniecība, loģistika, tūrisms, tai skaitā veselības tūrisms.

Šonedēļ, no 8. līdz 10. maijam Latvijā viesojas AAE uzņēmēju delegācija Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāja Madžida Saida Al Gurair (Majid Saif Al Ghurair) vadībā. Delegācijas sastāvā ir kā Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji, tā arī komersanti no informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, pārtikas, nekustamā īpašuma, tekstila ražošanas, kinoindustrijas u.c. nozarēm.

AAE delegācijas vizītes ietvaros 9. maijā, Rīgā norisinājās apaļā galda diskusija, kurā piedalījās arī vairāk kā 20 Latvijas uzņēmumu un institūciju pārstāvji, tai skaitā no transporta un loģistikas, jaunuzņēmumu, IKT, finanšu, nekustamā īpašuma, pārtikas ražošanas u.c. nozarēm.

Vizītes ietvaros AAE delegācija tiksies ar Latvijas Republikas Valsts prezidentu R.Vējoni, kā arī apmeklēs IT Demo centru, loģistikas centru Rīgas Brīvostā.

Kā ziņots iepriekš, 2017. gada 25.-28. februārī Valsts prezidenta R.Vējoņa vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos ietvaros ekonomikas ministrs A.Ašeradens apmeklēja arī Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameru. Lai sekmētu Latvijas un AAE ekonomiskās sadarbības paplašināšanu, vizītes ietvaros notika AAE – Latvijas biznesa forums, kā arī abu valstu uzņēmēji tikās kontaktbiržā.

AAE jau šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris starp Līča valstīm un 12.lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības valstīm. Pēdējo gadu laikā Latvijas un AAE ārējās tirdzniecības apgrozījums ir dubultojies.

Avots: www.em.gov.lv

photo

KONCERTS “Paldies, Tev Draugs”

14.07.2018 plkst. 19.00 Krustpils brīvdabas estrādē aicinām uz koncertu "Paldies, Tev Draugs"!

EUR 6 | 14.07.2018 | Jēkabpils TIC

photo

Visiem WMF galda piederumiem 20% atlaide!

Lieliska iespēja iegādāties izsmalcinātos un kvalitatīvos WMF galda piederumus ar 20% atlaidi! Piedāvājums spēkā līdz 2. jūnijam (arī specpasūtījumiem)!

Arkolat

photo

Vasaras saulgriežu ielīgošana

21. jūnijā plkst. 20.00 notiks par tradīciju kļuvusī vasaras saulgriežu ielīgošana Daugavas krastā. Šogad apmeklētājus priecēs “Jauno Jāņu Orķestris"

Jēkabpils TIC

photo

BĒRNU SVĒTKI

Šogad svētkus svinēsim 2. jūnijā Kena parkā. Svētki sāksies plkst. 11.40 ar jestru gājienu no Jēkabpils Tautas nama pa Brīvības ielu līdz Kena parkam.

Jēkabpils TIC

photo

Izsmalcinātie WMF galda piederumi

Lieliska iespēja iegādāties izsmalcinātos un kvalitatīvos WMF galda piederumus ar 20% atlaidi! Piedāvājums spēkā līdz 2. jūnijam (arī specpasūtījumiem)!

Arkolat

photo

Mūziķa GACHO koncerts

1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks GACHO koncerts #PirmaisValmierā.

Valmieras TIC

photo

Dikļu pils Sajūtu festivāls

14.jūlijā no plkst. 16:00 līdz 01:00 Dikļu pilī notiks izcils muzikālais un gastronomiskais baudījums – Sajūtu festivāls.

Valmieras TIC

photo

OPERAS DIENAS JĒKABPILĪ

Operas dienas Jēkabpilī šogad norisināsies jau septīto gadu. Nemainīgi, tās norisināsies jūlija vidū – no 17. līdz 22. jūlijam.

Jēkabpils TIC

photo

Grupas Prāta Vētra koncerts arī Valmierā

28.jūlijā, Valmieras pilsētas svētku laikā, grupa "Prāta Vētra" koncertūres ietvaros sniegs koncertu arī Valmierā.

Valmieras TIC

photo

Koncerts "Prieks ir skaņās un krāsās"

26. maijā plkst.18.00 Valmieras estrādē notiks tautas deju koncerts „Prieks ir skaņās un krāsās”.

Valmieras TIC

photo

Īpašais pavasara piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā • Bagātīga brokastu bufete • Šefpavāra īpašais Pavasara vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 pers...

EUR 79 | 31.05.2018 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

“SKRODERDIENAS SILMAČOS”

23.06.2018. plkst.17.00 Krustpils Brīvdabas estrādē Līgo uzvedums “SKRODERDIENAS SILMAČOS”.

Jēkabpils TIC

photo

JĒKABPILS PILSĒTAS SVĒTKI “RADI JĒKABPILĪ”

Jēkabpils pilsētas svētki norisināsies 13., 15. un 16. jūnijā.

Jēkabpils TIC

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 31.07.2018 | AvioKases.lv

photo

DIŽKONCERTS

26. maijā plkst. 18.00 Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrādē norisināsies par tradīciju kļuvušais dižkoncerts “Sanākam, sadziedam, sasadancojam”.

Jēkabpils TIC

photo

Ventspilī gaidīs skolēnu grupas

Lai aicinātu skolēnus doties rudens ekskursijā uz Ventspili, Piedzīvojumu parkā un Ūdens piedzīvojumu parkā ir pieejami īpaši piedāvājumi klasēm.

EUR 2 | 01.06.2018 | Ventspils Olimpiskais centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv