Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmēji diskutē par sadarbības iespējām

“Apvienotie Arābu Emirāti ir svarīgākais Latvijas tirdzniecības partneris Līča reģionā un spēcīgu impulsu mūsu ekonomiskās sadarbības attīstībai devusi augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. Vienlaikus, pagājušā gada nogalē atklātais airBaltic tiešais reiss uz Abū Dabī ir nozīmīgs solis ne tikai tūrisma izaugsmē, bet arī sociālo kontaktu veidošanā un abu valstu ekonomiskā dialoga stiprināšanā,” šī gada 9. maijā, uzrunājot Dubaijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras delegācijas pārstāvjus apaļā galda diskusijas laikā pauda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ekonomikas ministrs atzinīgi novērtēja arī Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ekonomikas ministra Sultāna Bin Saīda Al Mansūri (Sultan Bin Saeed Al Mansoori) vizīti Latvijā šā gada 2.maijā, kuras laikā puses nāca klajā ar priekšlikumu drīzumā sasaukt pirmo Latvijas – AAE Starpvaldību komisijas sēdi, kas izveidota līguma par ekonomisko sadarbību ietvaros.

“Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu tirdzniecības apgrozījums arvien pieaug. Redzamākie panākumi Apvienoto Arābu Emirātu tirgū ir Latvijas pārtikas ražotājiem - 2017.gadā pārtikas preču eksports pieaudzis par 48%. Labi panākumi ir arī Latvijas kokrūpniekiem. Vienlaikus mēs saskatām iespējas attīstīt sadarbību inovāciju, izglītības, jaunuzņēmumu un citās jomās,” sarunās ar AAE uzņēmējiem atzina ekonomikas ministrs A.Ašeradens.

Diskusijas laikā AAE uzņēmēji atzina, ka ir ieinteresēti paplašināt sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem cita starpā minot tādas jomas kā pārtika un lauksaimniecība, loģistika, tūrisms, tai skaitā veselības tūrisms.

Šonedēļ, no 8. līdz 10. maijam Latvijā viesojas AAE uzņēmēju delegācija Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāja Madžida Saida Al Gurair (Majid Saif Al Ghurair) vadībā. Delegācijas sastāvā ir kā Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji, tā arī komersanti no informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, pārtikas, nekustamā īpašuma, tekstila ražošanas, kinoindustrijas u.c. nozarēm.

AAE delegācijas vizītes ietvaros 9. maijā, Rīgā norisinājās apaļā galda diskusija, kurā piedalījās arī vairāk kā 20 Latvijas uzņēmumu un institūciju pārstāvji, tai skaitā no transporta un loģistikas, jaunuzņēmumu, IKT, finanšu, nekustamā īpašuma, pārtikas ražošanas u.c. nozarēm.

Vizītes ietvaros AAE delegācija tiksies ar Latvijas Republikas Valsts prezidentu R.Vējoni, kā arī apmeklēs IT Demo centru, loģistikas centru Rīgas Brīvostā.

Kā ziņots iepriekš, 2017. gada 25.-28. februārī Valsts prezidenta R.Vējoņa vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos ietvaros ekonomikas ministrs A.Ašeradens apmeklēja arī Dubaijas tirdzniecības un rūpniecības kameru. Lai sekmētu Latvijas un AAE ekonomiskās sadarbības paplašināšanu, vizītes ietvaros notika AAE – Latvijas biznesa forums, kā arī abu valstu uzņēmēji tikās kontaktbiržā.

AAE jau šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris starp Līča valstīm un 12.lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības valstīm. Pēdējo gadu laikā Latvijas un AAE ārējās tirdzniecības apgrozījums ir dubultojies.

Avots: www.em.gov.lv

karlis - 3314
photo

BEZRŪPĪGA ATPŪTA

Kāpēc gan gaidīt brīvdienas... izraujieties no pilsētas steigas klusajā Jūrmalā.

Light House Jurmala

photo

Grupas ''DAGAMBA'' koncertprogramma

27.oktobrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs grupas “DAGAMBA” koncerts #LudwigVanRammstein.

Valmieras TIC

photo

Mierpilna atpūta kūrortā

Atpūta diviem ar izmitināšanu, brokastīm, SPA procedūru un Wellness centra apmeklējumu

EUR 128 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Turpini vasaru kūrortā!

Atpūta Jūrmalā ar iekļautu izmitināšanu, brokastīm, kokteili un Wellness centra apmeklējumu

EUR 78 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Izstāde par Dānijas velo kultūru

Vidzemes Augstskolā (Tērbatas ielā 10) atklāta izstāde “Labā pilsēta”.

Valmieras TIC

photo

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļas laikā, no 5. līdz 11.novembrim, restorānos ēdienkarti būs sastādījis pats rudens.

Valmieras TIC

photo

Mārtiņdienas svinības un tirdziņš

3.novembrī no plkst. 11:00 līdz plkst.15:00 ikviens aicināts apmeklēt Mārtiņdienas svinības un tirdziņu ''Gardu muti''!

Valmieras TIC

photo

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | 21.10.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā

Rezervē iepriekš, ar atlaidi, autostāvvietu Rīgas, Kauņas vai Viļņas lidostā.

EUR 1.40 | 28.10.2018 | AvioKases.lv

photo

Ceļotāju stāstu vakars

24. oktobrī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā norisināsies stāstu vakars par divu latviešu piedzīvojumiem Āfrikā.

Valmieras TIC

photo

Ideāla vieta svinībām!

Jūsu pasākums noteikti kļūs ekskluzīvs, jo Daugavpilī tā ir augstākā vieta, no kuras var baudīt pilsētas skatus!

EUR 40 | 31.10.2018 | Park Hotel Latgola

photo

Pasākumi oktobrī

Oktobrī aicinām apmeklēt aktīvās atpūtas pasākumus, koncertus, svētkus, sarīkojumus, un izziņas pasākumus Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados!

Valmieras TIC

photo

Roberto Meloni “Cik laba dzīve!”

27.10.2018.plkst.17:00 Krustpils Kultūras namā būs iespēja apmeklēt Roberto Meloni KONCERTPROGRAMMU “Cik laba dzīve!”

EUR 6 | 27.10.2018 | Jēkabpils TIC

photo

Rudens ēdienkarte-restorānā KURSHI Terase

Mājīgs restorāns Jūrmalā - svētkiem un ikdienai piedāvā rudens sezonas ēdienkarti un karstos dzērienus! Apvieno ar atpūtu mūsu SPA un viesnīcā!

Kurshi Hotel & SPA

photo

“Age of Stones” albuma prezentācija

Albuma prezentācijas koncerts notiks 19.oktobrī plkst. 21:00 koncertzālē „Valmiera“.

Valmieras TIC

photo

SPA draudzenēm!

Izdevīgs un burvīgs SPA piedāvājums draudzenēm! Pavadiet laiku kopā baudot SPA un ietaupiet! Jūsu labsajūtai - SPA programma mājīgajā KURSHI SPA, Jūrmalā.

EUR 57 | 31.12.2018 | Kurshi Hotel & SPA

photo

Konference Vidzemes Augstskolā

Tūrisma nozares pārstāvji 25.oktobrī Vidzemes Augstskolā tiksies konferencē“Tūrisma izglītības izcilību meklējot. Augstskolu un nozares sadarbības perspektīva”.

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv